Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji su vasi koraci u pravljenju aplikacije

[es] :: Art of Programming :: Koji su vasi koraci u pravljenju aplikacije

[ Pregleda: 1392 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Koji su vasi koraci u pravljenju aplikacije22.08.2009. u 15:23 - pre 178 meseci
U osnovi, radi se o "svadji" izmedju mene i prijatelja (vise njih). Radi se o koracima pri izradi aplikacije, odnosno sto dolazi prvo, a sto zadnje.
Ovo su moji koraci:
1. baza
2. logika aplikacije (sve ono sto osmislim prije izrae GUI-ja, ali se poslije znam ovdje cesto vratiti i dodati novu funkcionalnost)
3. admin dio
4. korisnicki dio

Oko baze se svi slazemo da ona ide prva, dok se poslije razilazimo u misljenju. Jedni admin dio razvijaji posljednji, dok jedni logiku i korisnicki dio razvijaju istovremeno.

Koji su vasi koraci?
Kako izgleda vasa dokumentacija: jel opsezna (po skolski) ili stura bez ikakvih nacrta (cesto samo na papiru nacrtana)?

PS. nemojte da vam je smijesan ovaj post. ljeto je, posla je malo pa smo si dali vremena da filozofiramo o svacemu
...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koji su vasi koraci u pravljenju aplikacije22.08.2009. u 15:42 - pre 178 meseci
Srecom pa ne trosite idle time da izmislite jos-jedan-revolucionarni-po-mogucstvu-dinamicki-funkcionalni-programski-jezik™

A kad vi to pravite bazu, na osnovu cega vi to radite? Dos'o klijent i reko treba mi program za vodjenje farme i vi kazete vazi i odete za tastaturu i napravite bazu?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Koji su vasi koraci u pravljenju aplikacije22.08.2009. u 16:28 - pre 178 meseci
Joj, ovo me podseti na neki program koji sam pravio u okviru jednog ispita. Donesem lepo rad otprilike po virtualovoj "metodologiji", kad prof. kaže: A projektovanje, analiza zahteva, a UML, a RUP??
Ništa, nazad za crtaću tablu"
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Koji su vasi koraci u pravljenju aplikacije

[ Pregleda: 1392 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.