Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bookiranje hostela Inostranstvo->Srbija i placanje kreditnom karticom

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Bookiranje hostela Inostranstvo->Srbija i placanje kreditnom karticom

[ Pregleda: 1859 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kwisko
Milan Stosic
Menadžer za e-poslovanje, MagelanApp
Nis

Član broj: 45713
Poruke: 10
212.200.223.*

Sajt: www.magelanapp.rs


Profil

icon Bookiranje hostela Inostranstvo->Srbija i placanje kreditnom karticom18.08.2009. u 13:30 - pre 177 meseci
Pozdrav svima,

ovako ... administrator sam sajta Sweet-Hostela u Nisu i trenutno radim i poslove prijema rezervacija i bukiranja smestaja putem sajta (popuni se forma na sajtu, stigne mi mail - ja proverim da li ima slobodnih kreveta i odgovorim mailom ... za sada je ova "pesacka varijanta").

Pre par meseci stigla je prva veca rezervacija iz inostranstva (tipa 20-dana, 10-15 ljudi) cija totalna suma je iznosila preko 1000€. Osoba sa "druge strane" maila je odgovorila da joj cena odgovara i da joj posaljem svoje podatke (Ime i prezime, Adresu i brojeve telefona hostela) kako bi mi oni poslali broj kreditne kartice da ja skinem novac za usluge (prvo - ne znam da li je uopste moguce skinuti novac samo na osnovu broja kreditne kartice ... mozda jedino ako je neki payment gateway u pitanju!?).

Medjutim, tom prilikom mi on kaze da je sa nekom firmom dogovorio logistiku (kupovinu karata za avion, rent-a-car, organizaciju putovanja po Srbiji i sl.) i da taj neko svoje usluge naplacuje 8000€, pa posto ne zeli da sa svima deli broj kreditne kartice, on ce meni poslati broj da ja skinem 9000€ sa njegove kartice, 1000€ zadrzim za svoje usluge smestaja u hostelu a onih 8000€ prosledim do agenta logistike koji ce da mi se javi nekako (verovatno bi i on mailo pa da mu ja posaljem novac).

E sada, kada prvi put dobijete takvu ponudu ona vam dodje veoma interesantna, medjutim kada dobijete 10-tak ponuda po istom sablonu (sa nekim logisticarem za kojeg ja treba da pokupim novac pa da mu posle prosledim) onda Vam postane jasno da neko zeli da opere novac (ili sta vec) i "puca" redom pa gde prodje.

Epilog svih ovih priča je taj da kada im napišem da možemo naplatiti samo svoje usluge i da ak ohoće da nam plate iz inostranstva mogu da koriste wire-bank transfer ili Westernn Union ... vise ni traga ni glasa od njih.

Evo i primera jednog maila koji je upravo stigao:
Code:
Hello,
Thanks for your reply and assistance so far and we will book for the bookings.I will make a payment deposit of 1183.00euros which will cover the booking.
Moreover, we were able to make an arrangement with a pre-paid car hiring agent  who will supply the guests with vehicles that will be used by the guests to and for your place. 
So in order not to share my credit card information with a third party, I have decided that only you will have to handle my credit card information.  
More so, the prepaid agent and do not have the facility to make a manual charge to a credit card if not present. 
On my own side, I would have sent him his money directly, but am on the high sea work on an OIL RIG.. 
There are no bank or moneygram here where I can make payment directly to the agent.
So once you are in receipt of my credit card details,you are required to charge the total amount of 10000.00euros + processing fees on my card,
then deduct 1183.00euros for the bookings and send the balance of 8817.00euros to the prepaid car hire agent  whose information I will forward to you once this is confirmed.
Confirm this and provide me with your
(1) YOUR FULL NAME
(2) FULL ADDRESS
(3) PHONE NUMBERS for office record.
 
All checks and balances shall be done with the group leader on the final day .
Please be advised that we shall pay for all expenses and fees incurred as a result of the entire amount to be charged.
 
Kind Regards,
Dr. Donald Duka
Tel :  +447035952487 
Mobile : +447031922720 



Da li je neko imao neka slična iskustva po pitanju ovoga? Da li Vam je neko ikada ponudio varijantu da Vam pošalje broj njegove kreditne kartice da Vi sami skinete novac sa nje (da li je to uopšte moguće?).

Možda je ovo i neki uobičajeni način poslovanja negde u svetu ... ali meni totalno nepoznat.

Pozz. Milan
MagelanApp.rs - Web aplikacija za poslovanje turističkih agencija
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Bookiranje hostela Inostranstvo->Srbija i placanje kreditnom karticom

[ Pregleda: 1859 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.