Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kontinuirano kapanja na sigurnosnom ventilu bojlera

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Kontinuirano kapanja na sigurnosnom ventilu bojlera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20142 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.243.*



+7 Profil

icon Re: Kontinuirano kapanja na sigurnosnom ventilu bojlera09.08.2009. u 08:59 - pre 179 meseci
Citat:

Sve to što si rekao "leglo" bi da je u pitanju preciznost švajcarskih satova prilikom izrade tih ventila,što očigledno kod ovih sa našeg tržišta nije slučaj.

To je poenta čitave priče!

Što se tiče prevencije eksplozije kazana bojlera ranije su svi kazani,a pogotovu iz Gorenja,imali na vrhu tzv.sigurnosni čep koji je imao ulogu sprečavanja nekontrolisane eksplozije kazana i u krajnjem slučaju izletanjem tog čepa stradao je uglavnom plafon iznad bojlera.
Tada su bojleri imali samo jedan termostat,a uvođenjem dva termostata(radnog i sigurnosnog) takvi čepovi se više ne ugrađuju na kazane,jer prevenciju svih nedaća treba da preuzmu ova dva termostata,a pogotovu sigurnosni i delom jednosmerni ili nepovratni ventil,kako god hoćete,pod uslovom da je precizno izrađen i kalibrisan.

U kojoj meri je to tako može se zaključiti i iz naslova ove teme.
Citat:
Tamara_K

@Kosuth ventil je zaista bio pun kamenca, gumica se raspala od njega.

To ukazuje na činjenicu da vam je kazan pun kamenca koji je trebao biti uklonjen ovom prilikom,jer će se i sa ovim novim ventilom ubrzo desiti isto.
Citat:
stari je imao polugicu za ispustanje vode ( zutu), ovaj nema nista, mada sam citala da jednom mesecno treba da se ispusti malo vode, odvrce se neka navrtka,

To je prstenasta navrtka sa leve strane,nazubljena sitno,hrapava,koja se okreće ulevo dok ne škljocne i tako se ispusti malo vode,pa se nakon toga uvrtanjem udesno(u smeru kazaljke na satu)do kraja zatvori.


 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Kontinuirano kapanja na sigurnosnom ventilu bojlera09.08.2009. u 09:05 - pre 179 meseci
Code:
@bobiska
ovo da ja zamenim ventil tretiraću kao šalu

Nisi me razumela zbog nesrećne konstrukcije rečenice. Mislio sam "zameni ti taj koji ga kupi", a ne "Ti zameni". U tom slučaju bih napisao veliko "T". Vidiš da je na kraju bilo kako sam Ti i rekao. Pozz.
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
79.101.226.*



+321 Profil

icon Re: Kontinuirano kapanja na sigurnosnom ventilu bojlera09.08.2009. u 09:39 - pre 179 meseci
Čekaj malo Kosuth, nešto si brzo promenio priču. Prvo si rekao:

Citat:
Kosuth: Ne mogu da shvatim čemu tolika frka oko jednog elementa bojlera kome je osnovna uloga i ništa više nego da spreči vraćanje ugrejane vode iz bojlera u instalaciju!

Znači prvo tvrdiš da taj sigurnosni ventil nema ulogu ispuštanja vode i pare iz kazana ako pritisak predje neki definisan samim ventilom, pa zatim kažeš:
Citat:
Kosuth: Voleo bih da cenjenim forumašima objasniš na poprečnom preseku tog jednosmernog ventila kako to on ispušta višak pritiska iz bojlera?!?

čime još jednom pokazuješ da ne veruješ da ventil ima i tu funkciju. A onda se odjednom slažeš sa onim što sam napisao, ali tvrdiš kako je izrada loša.
Ne znam da li si upoznat sa načinom izrade ili samo iskazuješ sumnju pa bih voleo da mi kažeš na osnovu čega tvrdiš da ventili nisu kalibrisani? Ja konkretne informacije o kvalitetu izrade nemam, ali ovaj ventil koji ja imam je solidnog kvaliteta što može da prepozna svako ko se malo (više) razume u to najpre iz iskustva.
Nije mi namera ni da se svadjam ni da se raspravljam, samo me zanima šta se to desilo u zadnjih 24 sata pa si promenio mišljenje o nameni tog ventila.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Kontinuirano kapanja na sigurnosnom ventilu bojlera09.08.2009. u 11:16 - pre 179 meseci
Citat:
bobiska
Code:
@bobiska
ovo da ja zamenim ventil tretiraću kao šalu

Nisi me razumela zbog nesrećne konstrukcije rečenice. Mislio sam "zameni ti taj koji ga kupi", a ne "Ti zameni". U tom slučaju bih napisao veliko "T". Vidiš da je na kraju bilo kako sam Ti i rekao. Pozz.

He, napokon smo se razumeli .
Pređe tema i na drugu stranu, ono što me zanima pod broj 1, da li smo sad mi bezbedni sa ovim ventilom. odn. da li se nama neće ništa loše dogoditi ?
Što se Aristona i njihovih bojlera tiče, iskustva mogu biti različita, npr. moji su kupili godinu dana pre nas onaj od 80 L i sa 6 godina garancije i evo već peta godina, ništa mu ne fali. Iz ventila nikad nije curnula ni kap, to znam jer su prilikom renoviranja stavili tuš kabinu, pa su instalacije izmeštane i ispod bojlera je polica, znači videlo bi se.
Nama je otišao ventil i termostat, a pri tome smo hteli da uzmemo što kvalitetnije ( bar kazan ) pa smo uzeli onaj sa oznakom Platinium i 10 godina garancije.
Sad dolazimo na garanciju, da bi se ostvarila svake 3 godine Aristonov serviser mora da vam promeni gumice, ventil ( sećam se da sam to čitala u garantnom listu ), kako pretpostavljam da nije jeftino da ti servis dođe 3 x ( teoretski 3., 6., i 9. godine ) i misleći da će kazan izdržati nisam zvala servis posle 3. godine i bacila sam garanciju ( osim toga , koliko sam shvatila to je samo garancija na kazan, a ne na ove delove koji su nama riknuli ).
Majstor koji nam je popravljao dolazi i kod mojih roditelja, moj ćale ga je nešto zadužio, pa neće da naplati, tako 2 x nije naplatio ni nama, jednom je , doduše, samo regulisao termostat, usled čestog okretanja, nešto se pomerilo, on je skinuo masku i sredio, a drugi put nam je menjao tuš bateriju.
Ali zato nas je za novi termostat odrao - deo 1200 din., a njegove ruke 1500 din. Moj muž kaže da se naplaćuje otprilike 1/2 cene dela koji se ugrađuje, pa bi to bilo 500 - 600 din, OK i dolazak, ali 1500 za bukvalno 5 min posla, još mu je moj muž skinuo masku, pa nije morao ni to.
Kad smo ga pitali da nam očisti kamenac i sredi bojler ( to je bilo u fazi kad nije naplacivao ), rekao je da se taj kazan, dakle "Platinium" ne čisti od kamenca ???
Nama je to bilo bez veze, ali on bi onda morao da naplati ili je imao drugi posao u vidu i ode.
Znači definitivno treba očistiti od kamenca i naći novog majstora ?
Izvinjavam se na zbrkanom postu, žurim na ručak, ali nadam se da smo se razumeli, molim vas da mi odgovorite na pitanje o našoj bezbednosti, to mi je važo, a i o čišćenju, mada mislim da tu nema šta da se razmišlja.
Takođe vas molim da nam preporučite nekog majstora koji je OK i neće da odere, za čiščenje bojlera, slobodno pošaljite na poruku na PP, ako znate takvog.
Svima hvala na odgovorima !
Pozdrav
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
79.101.226.*



+321 Profil

icon Re: Kontinuirano kapanja na sigurnosnom ventilu bojlera09.08.2009. u 11:36 - pre 179 meseci
Apsolutna sigurnost ne postoji, ali kombinacijom zaštitnog termostata i zaštitnog ventila sigurnost se drastično povećava sve dok su ti elementi ispravni. Pošto je sigurnosni termostat smešten unutar kućišta, teško je vizuelnim pregledom proceniti njegovo stanje (što je samo jedan deo njegovog ispitivanja, ali ako kaplje unutar kućišta velike su šanse da je njegova ispravnost sa godinama dovedena u pitanje) zato je, po meni, važno da budemo što je moguće sigurniji u ispravnost sigurnosnog ventila. Svakako je jedan od načina povremeno povlačenje poluge čime se ... (već sam pominjao pre).
Inače, da i pored ispravnosti svih elemenata može da se strada od bojlera je primer moje koleginice: bojler je jednostavno pao u kadu (uzdužno, tako je bio montiran) dok se ona kupala. Srećom, glava joj je bila na suprotnoj strani kade tako je izašla praktično neozledjena jer je bojler bio širi od kade i zadržao se na njenim stranicama; nije dobila ni modricu.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.243.*



+7 Profil

icon Re: Kontinuirano kapanja na sigurnosnom ventilu bojlera09.08.2009. u 11:53 - pre 179 meseci
Citat:


Nisam ni u kom slučaju promenio priču,već sam samo ušao u sitnije detalje,detaljnija objašnjenja,upravo da bih skrenuo pažnju na jednu prisutnu nesigurnost,koliko god da se neko pokriva bilo kakvom marketinškom pričom za promociju svojih proizvoda.

Da je to tako i da ti ventili jesu problematični često puta,to znaš i sam,ako se iole time baviš,a to da li znam kako su oni kalibrisani,pa ne znam i ne interesuje me,jer mi je dovoljno ono što vidim.

Ako jedan nov ventil kaplje čim ga staviš,reklo bi se manja tolerancija na promenu pritiska,otkud onda da znaš i ko će ti garantovati da sledeći neće imati previsok prag tolerancije na promenu pritiska.

A o eventualnom potezanju bilo kakve pisane garancije prizvođača u nedaj bože situaciji,znaš i sam da je to nemoguća misija u ovim našim okolnostima.

Dakle nije u pitanju promena stava,mišljenja,već upuštanje u detalje na koje si me ti naveo,a po najmanje je u pitanju svađa.
Citat:

Ako je verovati onome što je proizvođač napisao za Vaš bojler,bezbedniste ste,jer je u deklaraciji navedeno da je kazan testiran na pritisak od 16 bara.
U svakom slučaju ostaje problem čišćenja,jer ako me sećanje ne vara ti bojleri koriste grejače sa otvorom na kazanu od 5/4 cola što je nekih 3-4 cm i to je razlog što to niko ne voli da čisti,jer je velika muka sav nakupljeni kreč izvuči kroz tako malenu rupicu.
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Kontinuirano kapanja na sigurnosnom ventilu bojlera09.08.2009. u 19:44 - pre 179 meseci
Hvala na odgovorima, bitno mi je ovo u vezi sa sigurnošću, doduše ja imam tuš kadu i bojler iznad glave, ali neće grom u koprive ( nadam se )
Pozdrav i još jednom hvala svima koji su se uključili u temu.
T.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Kontinuirano kapanja na sigurnosnom ventilu bojlera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20142 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.