Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

posao preko omladinske zadruge

[es] :: Vodič za posao :: posao preko omladinske zadruge

[ Pregleda: 33195 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kakosuper
student

Član broj: 229175
Poruke: 66
*.kladovonet.com.



+8 Profil

icon posao preko omladinske zadruge05.08.2009. u 15:36 - pre 177 meseci
Sada pocinjem da studiram u beogradu i hteo bi da radim u preko omladinske zadruge kako bi imao para za stan.. video sam na njihovom sajtu gde su i sta su ali imam jos puno pitanja.. dal neko zna dal treba da otvorim radnu knjizicu ili ce biti samo dovoljan index? dal tamo uvek ima posla za na primer jedan dan ili za samo par dana, jer necu imati uvek vremena da radim cele nedelje jer moram i da ucim.. ne razumem kako sve to funkcionise, pa ako je neko imao iskustva s tim bio bi mu stvarno zahvalan da mi sve ovo objasni.. hvala!!
 
Odgovor na temu

maraiggy
Marina Gardic
Student
Beograd

Član broj: 231212
Poruke: 3
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: posao preko omladinske zadruge28.08.2009. u 01:10 - pre 177 meseci
Cao! Ja imam isti problem, sada pocinjem da studiram i potreban mi je posao. Mislim da omladinska zadruga nalazi posao za 1 ali i vise dana. Moj problem je sto primam porodicnu penziju i ne smem da budem prijavljena a ne znam da li je to moguce... pomoc?! Hvala!!!
 
Odgovor na temu

marko1981
Marko Nikolic
Beograd

Član broj: 123059
Poruke: 144
87.250.50.*



Profil

icon Re: posao preko omladinske zadruge28.08.2009. u 08:07 - pre 177 meseci
Postoji "zvanična" studentska zadruga u Ulici Svetozara Markovića preko puta Studentskog centra i postoje omladinske zadruge.

Prilikom učlanjivanja u zadrugu, napisaćeš šta znaš, odnosno, šta si spreman da radiš. Na primer, rad na računarima, promocije, fizički poslovi, znanje stranih jezika. Dobićeš člansku knjižicu zadruge, a ne radnu knjižicu. Posle te zovu telefonom iz zadruge i nude ti poslove.

Iako postoje "stalni" poslovi, kao što je recimo redar u studentskom domu (njima je od prošle godine plata 20.000 dinara mesečno, a prethodnih 5 godina je bila 14.300), uglavnom se nude poslovi od par dana do nekoliko dana, a to je ono što vam treba. Jači, bolje plaćeni poslovi, su obično fizički poslovi koji traju po nekoliko vezanih dana. Ove zime je drug radio na čišćenju snega za "Parking servis" preko jedne od omladinskih zadruga. Dnevnica za rad od 08:00 do 16:00, ali uz dooosta odmaranja na lopati, je bila 1.600 dinara. I to bude u ponudi kad god pada veliki sneg. Tu su dovodili na rad i stotinu vojnika na civilnom služenju. Ostali poslovi za koje znam da su se ranije redovno nudili su sezonski: sipanje soli zimi noću po autobuskim stajalištima, čišćenje snega, pranje tramvaja u garažama GSP-a (ovde traže i po više desetina zadrugara)... zatim pakovanje raznih proizvoda u kutije u magacinima, deljenje letaka na ulici (ovo je uvek bilo najmanje plaćeno i trajalo je po 3-4 sata dnevno za 500-600 dinara), anketiranje po stanovima (ovo se plaćalo po jednom anketiranom 200 dinara), brojanje saobraćaja, promocije po marketima (ovo se uvek najbolje plaćalo, ali je rezervisano za devojke), svi mogući fizički nestručni poslovi nošenja, iznošenja, selidbi, daktilografija... Kad je u ponudi veliki sezonski posao, na šalteru studentske zadruge okače papir na kome piše da im treba na primer 100 studenata za čišćenje snega koje počinje za n dana.

Ja sam svojevremeno povremeno radio preko studentske zadruge i radio sam na "tudju" člansku karticu jer je drug koji je napunio 27 godina, pa više ne može da bude u studentskoj zadruzi, već tad radio stalan posao kao redar u studentskom domu na moju člansku karticu. Ovo kažem zbog pitanja za penziju. Prilično sam siguran da je i dalje dovoljan uslov da si student mladji od 27 godina, sa indexom, da želiš da radiš i da te niko ništa drugo ne pita. Čak kad te upamte na šalteru, dozvoljavaju ti da podigneš "platu" i za druge studente koji su radili sa tobom u ekipi. Cena rada je po satu, jednom mesečno su isplate i tada se napravi ogroman red ispred šaltera koji traje 2 dana. Imao sam uvid u tadašnji cenovnik, najskuplji sat je bio za teške fizičke poslove i za poslove u kojima se očekuje znanje stranih jezika. Pre četiri godine kada sam ja radio, to je bilo nešto malo preko 100 dinara, sada je verovatno bar 50% više.

Što se tiče pitanja da li uvek ima posla, treba da ima, ali pitanje je da li će baš tebe da zovu. Ti si slobodan da zoveš telefonom i da pitaš ima li posla.
 
Odgovor na temu

maraiggy
Marina Gardic
Student
Beograd

Član broj: 231212
Poruke: 3
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: posao preko omladinske zadruge28.08.2009. u 11:17 - pre 177 meseci
>
 
Odgovor na temu

maraiggy
Marina Gardic
Student
Beograd

Član broj: 231212
Poruke: 3
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: posao preko omladinske zadruge28.08.2009. u 13:02 - pre 177 meseci
Hvala ti puno! Pozz
 
Odgovor na temu

radovan85
Rale stanojevic
student
sabac

Član broj: 170666
Poruke: 6
93.87.20.*

Sajt: www.myspace.com/rale11


Profil

icon Re: posao preko omladinske zadruge31.03.2010. u 21:42 - pre 170 meseci
evo ti ovde spisak omladinskih zadruga pa se informisi koja ti najvise odgovara, posto nisu kod svih isti uslovi
http://www.navidiku.rs/Beograd...odkat/124/Omladinske%20zadruge
zdr
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: posao preko omladinske zadruge02.04.2010. u 12:57 - pre 169 meseci
Isto pitanje ali za grad Nis, ima li neki link ka tim omladinskim zadrugama ?
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: posao preko omladinske zadruge

[ Pregleda: 33195 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.