Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Istina o Hari Poteru i religijama

elitemadzone.org :: MadZone :: Istina o Hari Poteru i religijama

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19470 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

artlantic
Dejan Devic
Nis

Član broj: 63941
Poruke: 57
93.87.194.*



Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama05.08.2009. u 23:10 - pre 180 meseci
jos nesto...

Savet za ljudska prava Ujedinjenih nacija usvojio je odluku kojom se ismejavanje, izrugivanje i slicni postupci usmereni prema nekoj religiji smatraju ugrozavanjem osnovnih ljudskih prava.


http://www.reuters.com/article/worldNews/idUSTRE52P60220090326
Dejan
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama05.08.2009. u 23:15 - pre 180 meseci
Onda prijavi Dimkovica advokatima FHP-a http://www.hlc-rdc.org/stranice/14.sr.html
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.115.*



+7 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 01:09 - pre 180 meseci
@artlantic

Samo za tebe.



Pravi satanista, a? Veruje u sunce.
I ima idola Džo Pešija.
Š'a kažeš?

Umro je Carlin prošle godine,
i naravno - sada gori u paklu.
Kuvaju ga.

Ma vidi matorog perverznjaka kako je samo odeven???... sram da ga bude...
Spominje boga na takav način... tc, tc, tc...
Svetogrđe.

 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 02:49 - pre 180 meseci
srecom ne spominje alaha, inace bi izbio 3. sv. rat
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 02:58 - pre 180 meseci
idi bre, ja mislio nastavak zeitgeist-a kad sam video naslov teme :D
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 03:02 - pre 180 meseci
anketa sa sajta
Citat:
EVOLUCIJA ILI STVARANJA
Mislim da je život nastao evoluciom
Mislim da su bića morala biti stvorena
Mislim da je nešto između


lmao
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16695
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 07:09 - pre 180 meseci
Citat:

Savet za ljudska prava Ujedinjenih nacija usvojio je odluku kojom se ismejavanje, izrugivanje i slicni postupci usmereni prema nekoj religiji smatraju ugrozavanjem osnovnih ljudskih prava.


Da, tuzno stanje sveta danas - sa druge strane "vernici" imaju pravo da nazovu bilo koga "satanistom", da bace kletve / fatve na njega, da vredjaju druge do mile volje kao deo njihove "religijske prakse" pa cak i da uzimaju pravo da zabranjuju nesto - i to su njihova "religijska prava" - vrhunac politicke korektnosti.

Mozes slobodno da me prijavis za ugrozavanje tvojih 'verskih prava' da nazivas knjige satanistickim - kome god zelis, pocni od vodovoda, mislim da tamo imaju razumevanja za vas: dace vam hladnu vodu da se polijete sa njom, da rashladite malo glavu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+656 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 07:16 - pre 180 meseci
@artlantic:

Da ne citiram, ima 20 postova... odgovoricu sumarno:

- Ja nisam vredjao Nemanjice. To sto su oni radili je cinjenica, potvrdjena istorijskim dokazima. K'o tebe drugom verom ti njega ognjem i macem, bilo to hriscanski ili ne. Zao mi je ako te to pogadja, ali to nije nikakva uvreda, jednostavno to je istorija.

- Kako se to deli na religije i sekte? Ti kazes da "postujes sve rerligije", ali ocigledno imas nesto protiv "sekti". Da li bi objasnio razliku? I zasto je problem ako neko ne kaze da su vestice lose, sta je sa wicca-ma, to je organizovana religija? Zasto njih ne postujes? Ko ima pravo da neku religiju proglasi "dobrom" a neku "losom". Moji preci su pre hriscanstva verovali u neke druge stvari, koje su hriscani posle nazivali "poganim" i nasilno "pokrstavali" te ljude. Gde onda spada hriscanstvo? Ili su i moji slovenski preci bili "satanisti" ili nesto vec zlo?

- Ne znam kako knjiga moze da bude "satanisticki marketing". Ne vidim sta bilo koje razumno dete moze lose da nauci iz HP-a. Jos uvek nemam decu, iako im se nadam uskoro, ali sam prilicno ubedjen da ce negde do 12. ili 13. znati da razlikuju fikciju od stvarnosti. Ako ne budu, bicu jako zabrinut i probacu da nadjem neki nacin da im pomognem.

- Necu citati deci HP pred spavanje, jer mi se ne dopada knjiga. Mislim da je tupava. Nema nikakve veze sa magijom i satanizmom, ima sa knjizevnim stilom. Citacu im Tolkina, doduse. Kad porastu dacu im Jordana, dacu im Zelazny-ja, dacu im Disksvet. Dacu im i Crowley-jev Moonchild, to mi je zapravo simpatican roman. A ako uzmu da citaju HP-a sigurno im necu braniti. I da, FRP-ovacu sa njima, DM-ovacu im partije, ako im to bude dosadno. :D Jedino ne znam da li cu im kupiti najnovija pravila kao zaraza, meni je 3.5ed bolji. :D Verovatno cu im dati oba, pa ih pustiti da odluce :)

- Moja deca NECE u 7 godina u skoli biti indoktrinirana, ako ja mogu na to da uticem. Nece imati "veronauku" (Dimkovic je u pravu, ovo je oksimoron), nece im niko gurati u glave ni ofanzive ni svece. Dosta mi je sto su nama ispirali mozak. I da, sta je, ako ne pocetak zabranjivanja, deljenje fikcije na "dobru i losu" ?
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+656 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 08:10 - pre 180 meseci
Da ne bude nejasno - evo i link:

http://www.svetosavlje.org/pastir/index.php?did=12&qa=1029

Citat:
Sve one knjige koje su bogoboračke, nemoralne ili navode na "slasti" ovog života spali da netruješ duše nevinih. Nije to nikakav greh.


Nadam se da razumes cemu paranoja od strane nekih clanova. Sta je sledece - optuzivanje "vestica" za neki pozar u skupstini?
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 11:39 - pre 180 meseci
Znate sta mene zanima kod vas vjernika. Zanima me kako vi shvatate to sto je vas bog vama dao inteligenciju, a sa tim i moc razmisljanja, kao i moc kritickog razmisljanja i preispitivanja, a onda vi sve to odbacujete (tj. ne koristite) i zivot vam se svodi na slijepo vjerovanje u nekakvu nevjerovatnu ljudsku pricu koja je stara 2000 god. (da ne spominjemo da se usput mijenjala kako je kome odgovaralo)? Kako to po vama nije bogohuljenje?
Ja da nekome nesto poklonim i da vidim da on to baci, pa ja bi u najmanju ruku bio ljut.

I tih 10 bozijih zapovjesti, zasto 10, kad je moglo sve stati u jednu apsolutnu, a to je 'ne cini drugome sto ne zelis sebi' (narodna poslovica). Covjek sebi ne zeli da ga pokradu pa nece ni on drugie da krade, ne zeli da ga ubiju pa nece ni on druge, ne zeli da ga uhakerisu pa nece... (a znaci hakerisanje je dozvoljeno prema 10 b.z., kao i silovanje i mnogo toga).

Svijet bi definitivno bio bolji bez religija.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 11:48 - pre 180 meseci
Citat:
dava
I tih 10 bozijih zapovjesti, zasto 10,


Bilo ih je inace 15. Tj, Bog je Mojsiju dao 3 ploce sa po 5 zapovesti, ali je Mojsije razbio jednu plocu, i ostalo ih samo 10 :(

Citat:
dava:
kad je moglo sve stati u jednu apsolutnu, a to je 'ne cini drugome sto ne zelis sebi' (narodna poslovica).


To je tzv Zlatno pravilo. Javlja se u mnogim religijama.

Citat:
dava:
Svijet bi definitivno bio bolji bez religija.


pa ne bas. O cemu bi smo sada pricali?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 11:56 - pre 180 meseci
Citat:
dava:I tih 10 bozijih zapovjesti, zasto 10, kad je moglo sve stati u jednu apsolutnu, a to je 'ne cini drugome sto ne zelis sebi' (narodna poslovica). Covjek sebi ne zeli da ga pokradu pa nece ni on drugie da krade, ne zeli da ga ubiju pa nece ni on druge, ne zeli da ga uhakerisu pa nece... (a znaci hakerisanje je dozvoljeno prema 10 b.z., kao i silovanje i mnogo toga).


Da je bila jedna, onda bi se verovatno svi pitali, "a što baš jedna, što nije još koja". Ljudima je teško udovoljiti.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 12:09 - pre 180 meseci
Broj, kao broj nije bio fokus moga posta, nego de ti meni odgovori na moj prvi pasos.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 13:44 - pre 180 meseci
Na prvi pasus? Ne znam šta tu ima da se kaže... smisliš tezu koja nema smisla i onda se čudiš kako to da nema smisla.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 14:08 - pre 180 meseci
Na ovakav tvoj nacin mozemo do vjecnosti pricati, a da nista ne kazemo. Ocekivao sam malo smisleniji odgovor, ali te i shvatam sto bjezis od odgovora jer nemas sta reci. Jeste upitna recenica malo komplikovanija, podugacka je, ima zareza pa jos i u zagradi nesto, pa hajde da je razlozimo:

Sta tacno nema smisla:
- to da imas inteligenciju
- to da (ako si vjernik) smatras da je ti je bog dao inteligenciju
- to da ti kao vjernik, slijepo vjerujes umjesto da iskoristis ovo iz prve teze (ako je stvarno tacna) pa bar da se zapitas: "a zar trebam u nesto slijepo vjerovati".
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 14:19 - pre 180 meseci
Dao sam ti takav odgovor zato što ti teza apsolutno nema smisla, ali sam si je tako postavio. To je otprilike slično kao što tvrde Jevreji, odnosno veruju u Stari Zavet, a odbacuju Novi, budući da (ukratko) nije ispunio njihova očekivanja, pa samim tim ga ne smatraju validnim.
Ako si već pošao od teze da veruješ u Boga, onda valjda i veruješ u njegove postupke. Ako preispituješ njegove postupke, onda ni prva teza nije tačna (da veruješ u Boga), tj. onda ispada da veruješ samo u one delove koji ti se sviđaju ili šta već. Što ti naravno niko ne brani, ali onda sam sebi protivrečiš.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 14:55 - pre 180 meseci
Nemoj izvrtati stvari. Ako nemas sta reci pa niko te ne tjera.
Em izvrces, em si propustio jednu kljucnu, a to je postojanje inteligencije.
Citat:

Ako si već pošao od teze da veruješ u Boga, onda valjda i veruješ u njegove postupke. Ako preispituješ njegove postupke, onda ni prva teza nije tačna


A zasto ne bih preispitivao njegove postupke, ako imam tu moc preispitivanja, i ne samo postupke nego i samo postojanje? Je li treba da slijepo vjerujem svakom ko nesto kaze. To je evoluciski korak u nazad.

Zasto bi ti bog dao inteligenciju, pa onda da trazi od tebe da je ne koristis i ne dovodis njegovo postojanje u pitanje? Zasto?

SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 15:06 - pre 180 meseci
Zato što je to poprilično neinteligentno. Ako veruješ da Bog postoji i da ti je dao inteligenciju, onda nema svrhe da preispituješ njegovo postojanje, jer si već pošao od toga da postoji i da ti je dao inteligenciju.
Inače bojim se da si jedini ti ovde koji nema ništa da kaže, odnosno sve vreme sam sebe negiraš, ali slobodno.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 18:05 - pre 180 meseci
A znaci neinteligentno, sto je u suprotnosti sa samom inteligencijom.

A gdje sam ja to rekao da bog postoji? :)
I reci mi ti da li mislis da postoji?

SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Istina o Hari Poteru i religijama06.08.2009. u 18:42 - pre 180 meseci
Neinteligentno, odnosno glupo, šta voliješ.
Ako ne znaš gde si i šta tvrdio - vrati se pa procitaj sopstvene postove ako si već zaboravio.
U šta ja verujem je moja licna stvar.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Istina o Hari Poteru i religijama

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19470 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.