Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Greska nakon kompajliranja u exe fajl u vb 6

[es] :: Visual Basic 6 :: Greska nakon kompajliranja u exe fajl u vb 6
(Zaključana tema (lock), by Marko_L)

[ Pregleda: 1590 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milekrajina
Mile Pole
srednja skola
Sabac

Član broj: 222417
Poruke: 67
93.87.196.*



Profil

icon Greska nakon kompajliranja u exe fajl u vb 628.07.2009. u 08:23 - pre 179 meseci
Pozz svima...
Nakon odradjenog kompajliranja u exe fajl,program mi samo radi na racunaru na komr imam instaliran vb 6 i na kome sam uradio program,
medjutim kada exe fajl iskopiram na drugi racunar,na kome nije instaliran vb 6,i pokusam da pokrenem taj exe,prijavljuje mi sledecu gresku:

COMPONENT 'MSADODC.OCX' OR ONE ITS DEPENDENCIESE NOT CORRESTLY REGISTERED: A FILE IS MISING OR INVALID!!!!!!!

Molijo bih za savet sta dalje da cinim?Zbog cega mi ovo prijavljuje?
Kako to da prevadjim?

Hvala
Pole
 
0

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: Greska nakon kompajliranja u exe fajl u vb 628.07.2009. u 08:27 - pre 179 meseci
Zašto ne pitaš google prije?

http://www.experts-exchange.co...s/Visual_Basic/Q_20684660.html
F
 
0

milekrajina
Mile Pole
srednja skola
Sabac

Član broj: 222417
Poruke: 67
93.87.196.*



Profil

icon Re: Greska nakon kompajliranja u exe fajl u vb 628.07.2009. u 12:30 - pre 179 meseci
druze,ubio se od pretrazivanja i opet nista

Pole
 
0

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: Greska nakon kompajliranja u exe fajl u vb 628.07.2009. u 13:42 - pre 179 meseci
Idi na ovaj link gore koji sam ti dao. Vjerojatno ti se neće otvoriti direktno kada klikneš, pa ga copy-paste u browser. Zatim skrolaj do kraja stranice, naći ćeš rješenje.

Usput, znaš da moraš instalirati VB6Runtime Library na mašinu gdje instaliraš program?

http://www.microsoft.com/Downl...df2d29a79d5&displaylang=en
F
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Greska nakon kompajliranja u exe fajl u vb 628.07.2009. u 15:01 - pre 179 meseci
Netačno, VB Runtime fajlovi ti trebaju za Win98 (koristi li to još neko), dok XP i Vista dolaze sa VB Runtime fajlovima po defaultu. Uostalom, ovde se ne radi o VB Runtime fajlovima, već o klasičnom slučaju nepoznavanja kako VB radi, tj. korišćenja kontrole koja ne postoji na svakom računaru i očekivanja da će program da radi ako se samo prekopira exe. U svakom slučaju, to se rešava pravljenjem instalacije u koju će se uključiti ta, kao i sve ostale korištene kontole, a zašto da ne i VB Runtime fajlovi ako se žele pokriti i operativni sistemi pre XP-a. Kako napraviti instalaciju smo apsolvirali na ovom forumu i to iz nekoliko uglova, tako da valja iskoristiti pretragu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

[es] :: Visual Basic 6 :: Greska nakon kompajliranja u exe fajl u vb 6
(Zaključana tema (lock), by Marko_L)

[ Pregleda: 1590 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.