Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost

[es] :: Windows desktop :: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost

[ Pregleda: 4848 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
93.86.224.*



+6 Profil

icon windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost25.07.2009. u 21:25 - pre 178 meseci
Posto vidim da se u svetu i kod nas naglasava mogucnost windowsa 7 da radi na starom hardveru , odlucio sam da na moj stari rezevni kompjuter 1.4ghz 1 gb rama 96mb stavim windows 7 umesto xp . Kad sam ga ogolio do kraja ,stvarno je radio relativno prihvatljivo ,ali i dalje sporije od xp bez ikakvih benificija za korisnika i to sa smanjenom brzinom. Moj zakljucak je da ce pretrano naglasvanje te po meni beskorisne mogucnosti navesti mnoge puno neiskusnije da stave windows 7 na svoj stari kompjuter koji im je mozda i jedini.Treba reci da je 1ghz i 1gb rama 128mb grafike minimum za rad na windowsu 7 uz stalno naglasavanje da bolje performanse ce uvek imati sa xp . Po meni dul 1.6ghz 1.25gb rama , grafika nije vazna nemora se imati aero je pravi minimum za korisnu i produktivni nadogradnju . U svetu a naruciti kod nas ima jos puno starih kompjutera i mislim da netreba lagati ljude da ce na minimalnim specifikacijama dobiti isto sto i na xp vec samo ogoljeni windows 7 bez pravih benificija i sa smanjenom brzinom. Ps Starter je gori od xp i uvek treba staviti xp umesto njega . Poz
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
78.30.191.191



+35 Profil

icon Re: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost25.07.2009. u 22:00 - pre 178 meseci
XP će ostati vrlo dugo, dok god bude mogao da se instalira na novi hardver, a mnogi će se potruditi da to uspe i kada Microsoft odustane.
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost25.07.2009. u 22:13 - pre 178 meseci
Zaista ne vidim svrhu instaliranja OS-a koji se više ni ne proizvodi, ako je u pitanju novi hardver. Pa i Windows 7 i Vista SP2 rade bolje na novom hardveru od penzionisanog XP-a.
 
Odgovor na temu

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
93.86.224.*



+6 Profil

icon Re: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost25.07.2009. u 22:27 - pre 178 meseci
Ovo se upozorenje se odnosi samo na slabije racunare , na jacim dual procesorima svakako je bolje staviti windows 7. Moj glavni kompjuter je atihlon x2 7750 2.7ghz 4gb rama 512mb grafike itd na njemu po meni windows 7 stvarno radi bolje od xp .Nemam nista protiv xp i smatram da je uvek bolje na notebook staviti xp umesto startera cak mislim da je ubuntu bolje resenje jer po meni starter neopravdava cena od 50 dolara a ubunta je free ali da za deskop racunare koji su relativno modernije bolje resnje je windows 7 home ili ultimate . Nemoze se ziveti u proslosti .Poz
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.171.*



+21 Profil

icon Re: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost26.07.2009. u 01:45 - pre 178 meseci
Ovde bi očigledno išlo ono čuveno pitanje: "Definiši stari hardver?" Mnogo je to uopšten pojam da bi oko toga smisleno diskutovali.
:)

PS
Uzgred nešto se baš i ne sećam da je bilo ko iz MS-a preporučivao instalaciju "Sedmice" na "stari hardver".

Ono što jesu tvrdili (i još uvek tvrde) je da će Windows 7 moći da se instalira na ove nove minijaturne netbook računare...
A u ovoj temi postoji Uputstvo za instaliranje Windows 7 na netbook sa USB uređaja

 
Odgovor na temu

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
93.86.225.*



+6 Profil

icon Re: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost26.07.2009. u 07:17 - pre 178 meseci
Moze se staviti na stariji hardver .Retko ili nikad nisu rekli kako ce raditi , pun je internet prica ukljucujuci strucnjaka kako windows 7 sasvim dobro radi na na minimalnim specifikacijama -sto svako ko ima malo mozga zna da je laz . Sto se tice notebook ,pogotovo slabijih atom procesora i sam MicroSoft planira da u njih stavi najslabiju sasvim ogoljenu verziju i mada su ukinuli ogranicenje od 3 programa ,svako se mora sloziti da je xp daleko bolji od njega.Sam sam slusao puno prica kako windows 7 radi super na slabim notebook ali kad mi je drug instalirao windows 7 na jedan i mada je radio ubrzo je shvatio da bolje da je zadrzao xp .Tada sam odlucio da isprobam da stavim windows 7 na stariji racunar.Cini mi se da mnogi sto imaju atom procesore , bolje nisu mogli kupiti vise zbog prestiza pricaju o navodnom dobrom radu windows 7 ultimate na njemu . Na preko 100 mesta znam gde se to moze naci po forumima ili komentarima imai na yotube .Mnogi sajtovi su rekli na primer za opusteni rad na windowsu 7 je potrebno pa navode minimalne specifikacije . Pogledaj zvanicni sajt sta je potrebno za rad na windowsu 7 .Razumem potrebu MicroSofta da zaradi i vise ali da li mi moramo da mu pomazemo na racun zivaca i para ljudi . Ja mislim ne.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost26.07.2009. u 08:52 - pre 178 meseci
Ako je neko i pominjao da sedmica može da se instalira na starim računarima, sigurno nije mislio i na slabim. Zna se šta je minimum pa ne mogu da se porede XP i 7 na nekom kršu. Kao kada bi probao XP na P1 sa 64MB rama i onda hvalio W98 kako bolje radi.
 
Odgovor na temu

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
93.86.225.*



+6 Profil

icon Re: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost26.07.2009. u 09:32 - pre 178 meseci
Bojim se da su neki otisli toliko daleko u hvaljenju windowsa 7 , dobar je on ali sad se po meni i preteruje i minimum je minimum za rad treba to reci samo to zelim da kazem a ne da ce raditi dobro . Setiimo se viste i koliko se njih vratilo na xp na zapadu a mi smo po snazi kompjutera sada jedva nesto jaci od tog koji je imao zapad u trenutku pojave viste, ako neverujete izvrsite proveru na recimo na facebook kod prijatelja sokiracete se koliko nam je slab prosek . . Inace za bukvalno sve nove ps je daleko bolji windows 7 . Osim za slabije nootebook sa snagom koje imaju sada ,drzati se xp je bolje narucito koliko je los starter .
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.87.171.*



+12 Profil

icon Re: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost26.07.2009. u 10:28 - pre 178 meseci
^ Ti si baš zapenio da nas prosvetliš istinom o MS Win7!?
Nisam uspeo ni posle dva čitanja cele teme da shvatim poentu tvoje priče!?
... i da, čitaj malo pažljivije komentare drugih (ili tvoja namera ovde možda i nije diskusija kroz dijalog, nego da držiš monologe na zadatu temu?)

PS
netbook =/= notebook (postoji bitnija razlika od tog jednog slova u nazivu!)
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
93.86.4.*



+6 Profil

icon Re: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost26.07.2009. u 11:24 - pre 178 meseci
Imao sam veliku guzvu u kuci . Zalim za pravopisnu gresku i hvala na primedbi . Sto se tice da zelim da prosvetlim druge to ne stoji ,samo po meni neki su otisli suvise u hvaljenju cudotvornih sposobnosti windowsa 7 i da zbog toga neki ljudi mogu doci u zabludu ,po meni naravno .Mislim da mnogi neznaju kolko se kod nas koristi slab hardver i po meni je to potrebno naglasiti kad je KORISNO staviti windows 7 ne tebi ili nekome ko je aktivan na ovom forumu vec masi obicnih korisnika .Mozda nisam u pravu Nedaj boze da bilo ko zna sve a po najmanje ja.Kazem samo da treba ljudima reci kad je korisno staviti windows 7 na kompjuter i da to nije minimalni zahtevi vec mnogo vise. Srdacan pozdrav i ako se neko smatra uvredjenim ili da temu treba izbrisati slobodno nega to uradi .Ja se necu buniti niti smatrati uvredjenim .
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost26.07.2009. u 12:09 - pre 178 meseci
Naravno da je XP brži i na starijim i na novijim mašinama od Windows 7. :) Isto tako je Windows 98 brži od XPa, isto tako je Windows 95 brži od Windows 98 i tako dalje. :)

Stavio sam Win 7 RTM na Bartona 2500+, 1.5GB RAMa i sasvim lepo radi, skoro je brz kao XP.

Kod Viste i Windows 7 je naglasak na RAM memoriji. Procesor i nije toliko bitan, pošto on većinom zvrji prazan. I XP na 64MB RAMa radi oooooooočajno, dok Win 98 radi ok. Tako i Windows 7. Dodaj na tvoju mašinu još 1GB da imaš ukupno 2, pa da vidiš kako će sedmica lepo da radi.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.87.171.*



+12 Profil

icon Re: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost26.07.2009. u 13:09 - pre 178 meseci
^ Zaboravio si da dodaš i PCI-E, jer instalacija Viste / Windows 7 na računar sa AGP video karticom je prilično zaludan posao.
(premda lično vrtim oba na starijoj mašini: Celeron D 2,8GHz / 2GB DDR(1) / nVidia 6200 AGP)

PS
Na istoj mašini imam svakakve operativne sisteme XP SP3 / Vista / Win 7 RC / Slax Linux / Puppy Linux... tako da imam direktan uvid u "sve prednosti i mane" na specifičnom hardveru.

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.203.*



+21 Profil

icon Uputstvo za mazohiste: Instaliranje Windows 7 sa manje od 512MB RAM memorije27.07.2009. u 00:37 - pre 178 meseci
Evo i jednog uputstva za krajnje mazohiste, koji bi da instaliraju Windows 7 na hardverskoj platformi slabijoj od minimalno preporučene (????!!!!!)

Kako instalirati Windows 7 na sistem sa manje od 512MB RAM memorije
Citat:

So, how to install Windows 7, Windows Vista and Windows Server 2008 on a system or VM with only 256 MB to 512 MB of RAM memory? There are few workarounds to can be used to install Windows operating system even without 512 MB RAM.

Method 1: 384 MB of RAM to Run Setup Installation

Although the Windows setup process dialog message indicating at least 512 MB of RAM is required, in actual it will only look for available memory of around 384 MB (373 MB of RAM is workable in the case of Windows 7). Thus, end-user can easily add an additional piece of physical RAM into RAM slot to reach this threshold, or even easier in virtual machine, increase the allocated RAM slightly to match 384 MB level.

Method 2: Install With Required RAM Size and Reduce Memory Amount After Installation

While setup installation of Windows 7, Windows Vista and Windows Server 2008 requires 512 MB of memory to proceed, but that does stop user to reduce amount of RAM memory available to the system after installation completed. So, this workaround requires user to increase the amount of physical or virtual RAM to 512 MB (adding memory stick) in order to fulfill setup requirement, and then reduce the memory size to lower level (remove the added memory stick) once installation is completed. This workaround is especially easy for virtual machine, which more likely encounter low memory issue.

Method 3: Patch winsetup.dll Hack

The system check for RAM size and its stop installation routine is coded in winsetup.dll file on the DVD disc or ISO image. Follow the steps below to patch winsetup.dll to bypass the RAM memory check during setup installation of Windows 7, Windows Vista and Windows Server 2008.

Note: Only works on 32-bit (x86) version.

1. Copy the content of DVD installation disc media, or extract the contents of DVD ISO image to hard disk drive.
2. Download and install any HEX editor such as AptEdit Pro, WinHEX and Notepad++ (a Notepad alternative) with HEX Editor plugin.
3. Use the HEX editor to open winsetup.dll located inside the /source/ folder of the copied installation files.
4. Search or find the following HEX (hexadecimal) string:

77073D7801
5. Modify the HEX string to replace and overwrite it with the following HEX code:

E90400000
6. Save the modified winsetup.dll file.
7. Run the setup.exe from the installation files copied to hard disk. For user who wants to start installation from bootable DVD instead, replace the winsetup.dll in the ISO with patched version, and then burn the ISO to disc.

Do note that although Windows can still run at less than mandatory required RAM memory, the performance of the system will take serious hit. With ridiculously low amount of memory, Windows Boot Manager may simply fail to load and stop with “Windows failed to start” or “No physical memory is available at the location required for the Windows Boot Manager. The system can not continue” error message, if not system driver or registry file is missing or corrupt message.


Izvor: Hack to Install Windows 7, Vista or Server 2008 On Computer or Virtual Machine with Less Than 512 MB RAM Memory
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
dynamic-78-30-191-191.adsl.eunet.rs.



+35 Profil

icon Re: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost27.07.2009. u 12:19 - pre 178 meseci
Da mi lepo preskočimo i ovaj, pa da sačekamo sledeći . Valjda će taj da valja.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.126.*



+12 Profil

icon Re: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost27.07.2009. u 12:30 - pre 178 meseci
^ Pa sad ima i drugih rešenja za stare mašine, ali je opet neophodna neka razumna količina RAM memorije

Npr. sasvim lepo radi i na starijim kompovima ovaj fenomenalni mini Linux:
SLAX


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

miki78ns
Austria

Član broj: 161690
Poruke: 143
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost16.09.2016. u 18:34 - pre 91 meseci
Zasto ova metoda 3 neradi, da li je dobro napisan taj hex string ili nesto drugo? Ponovo prilikom instalacije dobijem obavestenje da ima manje memorije od 512mb. Isprobane sve verzije win 7 , i probao i sa patched winsetup.dll fajl sa neta. Cak ima i nekih verzija win 7 lite, tiny, ultralite ali nista ne prolazi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost16.09.2016. u 18:44 - pre 91 meseci
Možda je pre 7 godina i bilo rezona da se ovako nešto radi ali danas pokušavati sa Windows 7 na nekom kršu sa <512MB rama je mazohizam. Ako nećeš/ne možeš da dodaš malo memorije, idi na XP ili nešto slično, ovako ćeš samo da imaš problem za problemom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: windows 7 na starom hardveru .Istina ili beskorisna mogucnost

[ Pregleda: 4848 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.