Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Smem li da obrisem winservice.exe rucno?

[es] :: Zaštita :: Smem li da obrisem winservice.exe rucno?

[ Pregleda: 1863 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MMaarrCCoo
Kragujevac

Član broj: 199638
Poruke: 237
79.101.135.*



+1 Profil

icon Smem li da obrisem winservice.exe rucno?24.07.2009. u 12:04 - pre 179 meseci
Avast mi prijavljuje ovaj fajl kao zarazen trojancem.Kompjuter se ponasa normalno,sve extra radi,ali na svakom podizanju sistema mi prijavljuje ovu gresku.Cemu,uopste sluzi ovaj fajl,mislim da sam procitao negde da ima veze sa pracenjem interneta.Kompjuter radi normalno i kada iskljucim ovaj proces na zivo iz task managera.Smem li da obrisem ovaj fajl rucno,obzirom da je deo windowsa.Da li bi mozda neki drugi av program uspeo da ga ocisti?pozz

[Ovu poruku je menjao MMaarrCCoo dana 24.07.2009. u 22:13 GMT+1]
Kad' nepravda postane zakon,otpor je tvoja dužnost!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Smem li da obrisem winservice.exe rucno?24.07.2009. u 12:46 - pre 179 meseci
Trojanac je program koji se pretvara da radi nesto, a u pozadini ima sasvim drugu zlonamernu namenu. Ne treba mu domacin, tj. ne ubacuje se u druge fajlove, vec koristi svoju "ljusturu".

Virus je program koji kreira kopije samog sebe, kopiranje je namerno, svaka kopija je takodje virus po definiciji, i virusi koriste druge fajlove da bi ubacili svoj kod u njih.

Crvi su programi koji kreiraju kopije samog sebe, ali im ne treba domacin da bi u njega ubacili svoj kod, nego koriste svoju "ljusturu".

Dakle - trojanac ili crv, brisanje je skoro jedini nacin da ih se resis, i uglavnom fajl u kojem se nalaze i ne sluzi nicemu normalnom.
Virus - dezinfekcija je jedini nacin da se resis virusa a da zadrzis funkcionalnost tog fajla, dok njegovim brisanjem mozes da izgubis i neku bitnu funkciju.

Naravno, tu postoje i razni izuzeci - trojanci i crvi mogu zameniti i neke postojece sistemske fajlove nekim svojim, pa brisanjem ti u stvari ostajes bez tog sistemskog fajla. Znaci ubaceni fajl svakako moras ukloniti, ali moras i vratiti Windowsov original.

Virusi mogu imati bug u kodu, pa da ubacivanje u drugi fajl ne bude cisto, i onda dezinfekcija ne pomaze, a ti ostajes bez mozda vaznog fajla.

Nadam se da posle ovoga ne moram da objasnjavam sta ti je ciniti.

[Ovu poruku je menjao valjan dana 24.07.2009. u 13:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
79.175.107.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Smem li da obrisem winservice.exe rucno?24.07.2009. u 16:01 - pre 179 meseci
Nije loše pogledati gde čuči taj fajl.
Pravi winservice.exe se nalazi u C:\Windows\System32 pa bi recimo njegovo delovanje sa neke druge lokacije bio očigledan znak da nešto nije u redu.
Postoji opcija i da taj fajl proslediš na Virus total pa da sačekaš izveštaj ostalih AV alata

Ono što bih ti preporučio da bez brzanja ''izgubiš'' malo vremena oko njega, jer avast može dizati lažnu uzbunu iz samo njemu poznatih razloga
Dakle, skini Malwarebytes i prekseniraj sistem
Usput, možeš skinuti i besplatan Nod32 a Dashkes će ti preporučiti Dr.Web :)

Nemoj posle da ispravljamo registry zato što nedostaje neki klučić ;)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

MMaarrCCoo
Kragujevac

Član broj: 199638
Poruke: 237
79.101.135.*



+1 Profil

icon Re: Smem li da obrisem winservice.exe rucno?24.07.2009. u 16:21 - pre 179 meseci
Fajl se ne nalazi unutar foldera system 32,vec unutar foldera windows kao zaseban fajl.Nisam hteo da brisem nista,za sada,vec sam ga prebacio u Avastov chest.Unutar foldera system 32 se nalazi fajl winsrvc32.exe,a van njega je fajl winservice.exe,znaci razliciti su jedan od drugog.I jedan i drugi mi je Avast nasao kao zarazene trojancom,pa sam ih oba stavio u chest.Videcemo kako ce se od sada ponasati.Inace,Malwarebytes ne pronalazi nista,cak ni iz safe moda.
Kad' nepravda postane zakon,otpor je tvoja dužnost!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
79.175.107.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Smem li da obrisem winservice.exe rucno?24.07.2009. u 16:51 - pre 179 meseci
Evo sad gledam, javlja se u više verzija i u pitanju je worm

1. Pošalji ga na virustotal na pregled
2. Skini Kasperskog (nekako ima najviše informacija u ovom slučaju, a nisam siguran kako ih Nod imenuje) i preskeniraj sistem ...
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Smem li da obrisem winservice.exe rucno?

[ Pregleda: 1863 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.