Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokretne klime - koja od ove četiri klime

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Pokretne klime - koja od ove četiri klime

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 57166 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime12.06.2010. u 23:11 - pre 169 meseci
Moze i crevo ispod roletne, ja sam to radio ranije i hladilo je bez problema. Cinjenica je da neka vrucina ulazi jer prozor nije zatvoren a roletna naravno ne dihtuje bog zna kako, ali ako je dobra klima onda nema problema.
Kad je bas bilo ekstremno vruce uzimao sam onaj tanki najlon koji se koristi za pokrivanje pri krecenju pa sam njime "zadihtovao" roletnu i ostavio samo prolaz za crevo, na taj nacin sam prakticno sprecio da topao vazduh kroz rupe na roletni ulazi u sobu i to je bilo sasvim dovoljno.

Naravno, sve zavisi od toga koliko je sama klima sposobna da ohladi. Moja je Tadiran 14-ica, pa ima kapacitet da hladi i vece sobe, samo guta struju ko luda i mnogo je bucna. Ali kad su ovakve temperature ko te pita... :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime13.06.2010. u 16:57 - pre 169 meseci
Citat:
d4rk: Nista onda mi ostaje da odem do tehnomanije pa da na licu mesta vidim sa koliko creva dolazi, kako to izgleda i da cujem sta ce oni da kazu..
Stalno mi promakne da spomenem da klime sa 2 creva MOGUD DA RADE i sa jednim. To cak i pise u uputstvima za takve klime, u smislu moze jedno, ali sa 2 postize puni efekat, sto je istina. Ako joj ne stavis drugo crevo ona jednostavno usisava vazduh iz prostorije i gotovo.

Znaci, ne moras momentalno da joj obezbedis i drugu rupu. Za drugo crevo je sve jednostavnije. Kroz njega ulazi spoljni vazduh, dosta hladniji od izduvnog, pa crevo moze biti i malo duze itd.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

fotosasa
NS

Član broj: 70098
Poruke: 10
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime14.06.2010. u 12:46 - pre 168 meseci
Koliko ja procitah ovde niko nije dao konkretan odgovor za postavljena pitanja....:(
Pitanje je prosto...
Moze li ko dati odgovor, ne zanima me kako rade klime ili koje su bolje od kojih...?
Moze li taj Galantz pokretni od 9000BTU da spusti temperaturu sa 35 na 25 stepeni u jednoj prostoriji od 25m2???
Crevo za izduvavanje toplog vazduha se podrazumeva da ce biti vezano u centralni vod dimnjaka u zgradi...
Molim Vas da odgovor bude iz prakticnih primera, tj. od ljudi koji poseduju slicne uslove i klime.
Hvala
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime14.06.2010. u 19:06 - pre 168 meseci
Citat:
fotosasa: Moze li ko dati odgovor, ne zanima me kako rade klime ili koje su bolje od kojih...?
Odgovor je upravo u tome kako rade klime, a sve su u principu priblizno jednake. Ako sa 35 stepeni spustis temperaturu na 30, bice ti mnogo bolje, jer klima istovremeno iz vazduha izbacuje vlagu, to ne mozes da verujes, nekoliko litara na dan pa i vise.

Citat:
Moze li taj Galantz pokretni od 9000BTU da spusti temperaturu sa 35 na 25 stepeni u jednoj prostoriji od 25m2???
Crevo za izduvavanje toplog vazduha se podrazumeva da ce biti vezano u centralni vod dimnjaka u zgradi...
Sa jednim crevom tesko, jer ces stalno uvlaciti nov vazduh, najverovatnije zagrejan. Istovremeno, za ovako veliki zahtev, moraces ventilator da postavis na 3, sto je dodatna buka a i ovako su bucne.

Ovo nisu ni najmanje naivne stvari a mi smo prakticno na pocetku upoznavanja sa njima. Ovde jos niko ne nudi split mobilnu klimu, za koju je doduse potrebna neka terasa ili slicno, ali je ipak mnogo bolja od ovih unutrasnjih. Jedna takva, na brzinu nadjena na netu http://www.portableair.co.uk/Delonghi-PAC-CS-600.htm

Dugo su se kod nas prodavale samo one sa 1 crevom. Pa se onda sramezljivo pojavile sa dva, mozda ce, boze zdravlja, dogodine doci i neka split mobilna.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

piromaniak
Milan Vujaklija
student
Beograd

Član broj: 160077
Poruke: 13
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Pokretne klime - koja od ove četiri klime15.06.2010. u 01:03 - pre 168 meseci
Nakon sto mi je staklorezac isekao staklo u obliku creva za odvod toplog vazduha(krug, a ne onaj suzeni deo) u sobi 25 m2 je malo bolje ali ipak ne postizem nista ispod 27 stepeni. Jel se vama gasi kompresor. Posto meni sljaka bas mnogo i gasi se tipa ako namestim da je u sobi 28 sto sam onda bezmalo mogao imati i bez klime. Koliko te pokretne klime uopste trose struje. Na mojoj pise da je A energetski razred.
Sve velike umove niko nije shvatao.Mene niko ne shvata.Znaci li to da sam genije?!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Pokretne klime - koja od ove četiri klime

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 57166 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.