Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako vratiti po default-u

[es] :: Zaštita :: Kako vratiti po default-u

[ Pregleda: 1504 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

euroman
Kraljevo

Član broj: 173225
Poruke: 6
93.86.67.*



Profil

icon Kako vratiti po default-u17.07.2009. u 00:37 - pre 179 meseci
Pozdrav,

moj problem je to sto kad udjem u "My Computer"....imam dve particije C: i D:

ulazio sam u particije normalno dvoklikom misa, medjutim maolopre kad sam pokusao da udjem u D: particiju dvoklikom otvara mi se pop up pozor i u naslovnoj traci pise "Open With"..ispd spisak aplikacija...dugme "Browse"...ispod "Ok" i "Cancel". ( isto se desava i sa C particijom )

Zanima me kako da ispravim i ponovo normalno dvoklikom ulazim u particije.....i....sta bi mogao biti uzrok tome jer nikako da isparvim to. Da li je mozda uzrok nekakav virus jer je "Kaspersky" vristao nekoliko puta danas he he he.

Puno hvala unapred

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Kako vratiti po default-u17.07.2009. u 07:34 - pre 179 meseci
O slicnim problemima je bilo reci bar desetak puta ovde u proteklih par meseci. Problem ti zadaje skriveni fajl autorun.inf koji se nalazi u korenu C i D particije, i ako njega uklonis, moci ces da otvaras oba diska dvoklikom bez problema. Medjutim, postoji mogucnost da je crv ili trojanac, koji ga je ubacio, jos uvek negde u tvom sistemu, pa bi bilo dobro da ovde okacis HiJackThis log:

Skini program HiJackThis sa adrese http://www.trendsecure.com/portal/en-US/_download/HiJackThis.exe i sacuvaj ga recimo na desktop.

Promeni naziv programa iz HijackThis.exe u bilo sta drugo (npr. euroman.exe), pokreni ga, izaberi opciju "Do a system scan and save the logfile", po zavrsetku skeniranja otvorice se notepad prozor sa rezultatima skeniranja, njih iskopiraj ovde.

Kada analiziramo log, dacemo ti savet cime da uklonis autorun.inf fajl (ukoliko ne umes sam da ukljucis prikaz skrivenih i sistemskih fajlova i da otvoris sadrzaj C i D diska opcijom Explore - bez dvoklika), kao i eventualne crve, trojance i ostalu gamad koja se mozda nalazi kod tebe na racunaru.

Ne bi bilo lose i da trajno iskljucis Autorun i Autoplay opcije na racunaru:

Start > Run > kucas gpedit.msc pa kliknes na OK, pod Computer Configuration otvoris Administrative Templates, pa pod njim otvoris System, u desnom prozoru kliknes desnim dugmetom misa na Turn off Autoplay i odaberes Properties, pa kliknes na Enable i u kucici ispod naslovljenoj sa "Turn off Autoplay" odaberi "All drives", i potvrdi sa OK. Ovo isto mozes odraditi i u User Configuration grani - procedura je skroz ista, ali nije toliko bitno jer Computer Settings imaju prioritet nad User Settings. Ova operacija zahteva restart racunara da bi bila primenjena. Ako zelis, mozes u potpunosti blokirati pokretanje autorun.inf fajlova, za to imas uputstvo u mom postu u drugoj temi: http://www.elitesecurity.org/p2249633.
 
Odgovor na temu

euroman
Kraljevo

Član broj: 173225
Poruke: 6
93.86.67.*



Profil

icon Re: Kako vratiti po default-u17.07.2009. u 08:15 - pre 179 meseci
Evo najzad resio sam problem.....cini mi se jesnostavno. Zapravo pretragom foruma vise puta sam nailazio na preporuku "ComboFix"-a.....skinuo sam aplikaciju.....iskljucio ( START / RUN / msconfig.....zatim startup i otkacio sve aplikacije koje se pokrecu sa windows-om....naravno one poznate ....skype, kaspersky, msn, roboform, .....one sistemske nisam dirao jer ne znam njihovu ulogu ) zatim pokrenuo "ComboFix" i pratio sve korake po principu step by step....redom odgovarao na Yes i Ok.
.....nakon sto je "ComboFix" zavrsio sa radom....problem je bio resen...dobio sam i tekstualni izvestaj koji pokazuje obrisane viruse "autorun.inf.vir" .

puno hvala svima koji su se ukljucili u moj problem...mada je trebalo malo procesljati forum pre nego sto sam otvorio temu...s`obzirom da je bilo ovakvih diskusija na forumu...odakle sam i procitao tutorial za upotrebu "ComboFix"-a.

ali eto mozda nekom i ova otvorena tema pomogne

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Kako vratiti po default-u17.07.2009. u 08:31 - pre 179 meseci
Ali ipak ne bi bilo lose da okacis HJT log, jer si otklonio posledicu pomocu ComboFixa, ali je pitanje da li je uklonjen i uzrok!
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Kako vratiti po default-u

[ Pregleda: 1504 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.