Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trofazni utikac u monofaznu(nasu) uticnicu

[es] :: Elektronika :: Trofazni utikac u monofaznu(nasu) uticnicu

[ Pregleda: 12046 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

salle88
Aleksandar Arsenovic
Student :)
Beograd

Član broj: 181696
Poruke: 16
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Trofazni utikac u monofaznu(nasu) uticnicu16.07.2009. u 00:08 - pre 179 meseci

Dobio sam laptop iz Danske, jedini zez je sto ide na trofaznu struju i to po eu standardu(valjda), znaci okrugla trofazna nije izduzena ko nasa, jedan pipak je kraci, moze biti da je to uzemljenje pa da je u stvari monofazna struja :) Na utikacu pise ~250V 10A, e sad da li postoji neki sklop koji bih ja stavio u nasu uticnicu, bilo trofaznu bilo monofaznu i onda prikljucio ovaj utikac? I gde to mogu da kupim? Bez da prespajam zice :D Hvala unapred
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.70.*



+86 Profil

icon Re: Trofazni utikac u monofaznu(nasu) uticnicu16.07.2009. u 00:18 - pre 179 meseci
taj treci pipak kako ga ti zoves je uzemljenje najlaksa varijanta ti je da stavis drugi utikac a i adaptera ima da se kupi
doduse ne znam gde jer sam uzimao pre dosta vremena.
pozdrav..
genije
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
93.87.153.*



+323 Profil

icon Re: Trofazni utikac u monofaznu(nasu) uticnicu16.07.2009. u 00:49 - pre 179 meseci
Ranije je bilo u "sve za 69"
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.169.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Trofazni utikac u monofaznu(nasu) uticnicu16.07.2009. u 01:21 - pre 179 meseci
Najbolje bi bilo kad bi nasao nekog ko se razume u elektrotehniku pa da odseces taj deo uticnice i lepo zice povezes kao u originalu na drugi utikac koji je prilagodjen nasem standardu. Ako to ne uspes...Postoji u vecini bolje opremljenih radnji elektro materijala nastavak koji ti omogucava uslove za nesmetan rad. Naravno u radnji im opisi kako izgleda utikac koji imas i kakav ti treba. Inace to ti je monofazni utikac. Da ne bude zabune, postoje i trofazne okrugle uticnice ali one imaju najcesce 5 pipaka ova ima 3.
Pozdrav
Nikola
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.152.*



+370 Profil

icon Re: Trofazni utikac u monofaznu(nasu) uticnicu16.07.2009. u 04:06 - pre 179 meseci
Kupi najnormalniji suko utikac (monofazni sa uzemljenjem, negde se zove i dvopolni). Ovaj postojeci iseci, povezi provodnike, taj srednji je uzemljenje i na njega ide zuto-zelena zica. Druge dve su braon(crna) i plava. Njihov raspored nije bitan. Ako nisi siguran odnesi u prvi servis kucnih aparata, ves masina, bilo koji elektro ili neki slican, da ti to zameni. Negde sam video da se razmak "gadja", pa ljudi ovaj treci (srednji) iseku, nemoj to da radis. Ovako izgleda tipican pretstavnik svoje vrste:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vesale
Veljkovic Aleksandar
Nis

Član broj: 111337
Poruke: 85
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Trofazni utikac u monofaznu(nasu) uticnicu16.07.2009. u 11:09 - pre 179 meseci
Ako računar ne vraćaš u Dansku, najbolje rešenje je ovo što je preložio SASA M. ako vraćaš, ili ne želiš ništa da prepravljaš, rešenje je sledeće:

http://www.interhit.rs/cgi-bin/detoart2.pl?Podatak=AC-TR03

s tim što ne nema uzemljenja, koje u ovom slučaju i nema neke veze, jer je i tako od adaptera do Lap-Topa u većini slučaja ide samo + i -.

ili ako je kabl koji na drugom kraju ne ide direktno u naponski adapter nego ima onaj specifičan priključak rešenje je ovo:

http://www.interhit.rs/cgi-bin/detoart2.pl?Podatak=KAB-MR-LT01

Pozz



 
Odgovor na temu

salle88
Aleksandar Arsenovic
Student :)
Beograd

Član broj: 181696
Poruke: 16
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Trofazni utikac u monofaznu(nasu) uticnicu16.07.2009. u 18:33 - pre 179 meseci
Hvala svima

Vesale ovaj mrezni kabl bi mi najbolje legao, odustajem od kupovine te sklopke, da li znas gde moze da se uzme u beogradu? Meni su nudili samo komplet adapter, znaci oba dela za 5000 sto mi je malo mnogo da dam, niko nece da mi proda samo taj kabl ili ja nisam gledao u pravim prodavnicama.

Ne mogu da secem zice treba i da se vrati u dansku :)

Inace kupio sam neki kao lopov s jedne strane ulaz za ovaj sa tri pipka a izlaz je nas (531din platio) ali se ispostavi da Danska i Rusija imaju svoj standard i da sam ja kupio za Belgiju, Holandiju, Francusku i Nemacku eto cisto informativno da se neko drugi ne zezne, skroz je pometnja sa tim standardima!

P.S. Tek sam sad otkrio help fajl na ovom sajtu nakon sto 15 minuta pokusavam da se registrujem! :) Narucicu od njih postom ako mi neko ne kaze gde to u bgu ima! Au upucacu se sad im ne radi baza podataka!

[Ovu poruku je menjao salle88 dana 16.07.2009. u 19:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao salle88 dana 16.07.2009. u 19:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Trofazni utikac u monofaznu(nasu) uticnicu

[ Pregleda: 12046 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.