Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je C++ Builder 6 dobar za pocetnike

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Da li je C++ Builder 6 dobar za pocetnike

[ Pregleda: 1429 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VUCKO-91
Predrag Vuckovic
nezaposlen,srednjoskolac
Novi Sad

Član broj: 191344
Poruke: 3
*.isp.krstarica.net.



Profil

icon Da li je C++ Builder 6 dobar za pocetnike13.07.2009. u 15:58 - pre 179 meseci
Da li je C++ Builder 6 dobar za pocetnike, malo smo sa njim radili u skoli, ali vidim da mi fali nekog predznanja!
Tako da me interesuje, da li da uzmem neku ozbiljnu literaturu za njega ili da pocnem sa osnovnim stvarima iz tog jezika c pa kasnije da koristim bilder ili sta?
PV
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Da li je C++ Builder 6 dobar za pocetnike14.07.2009. u 13:38 - pre 179 meseci
Borland C++ Builder 6 je svojevremeno bio u samom vrhu okruzenja za razvoj Win32 programa. Upravo je i projektovan da bude jednostavan a mocan. Iako je nastao za vreme Windowsa 98, moze se cak i danas koristiti za Windows 7. Ja ga koristim jos samo za odrzavanje nekih starijih programa, zasnovanih na QuickReport sistemu za izvestaje.

Knjiga na nasem jeziku prakticno i nema, uglavnom su u opticaju elektronska izdanja na engleskom.

Ipak, ako nameravas da se bavis razvojem softvera skoncentrisi se uvek na novije verzije alata, koje su unapredjene po svim pitanjima (ispravljeni bugovi, ispostovani trendovi, usaglaseni s novim pravilima OS-a i sl.).

E sad, Borland (Embarcadero) ili Microsoft ili nesto od cross-platform resenja, to je nezahvalno savetovati.



Da sam na tvom mestu, i da pocinjem od poocetka ja bih se skoncentrisao na Microsoft .NET platformu i C# jezik. Ovo je naravno samo subjektivno misljenje, nikakav zakljucak izveden na osnovu cinjenica.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Da li je C++ Builder 6 dobar za pocetnike

[ Pregleda: 1429 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.