Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Školski dnevnik

[es] :: Access :: Školski dnevnik

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 56887 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pmiroslav
Miroslav
Osijek

Član broj: 57354
Poruke: 298
85.114.47.*



+2 Profil

icon Re: Školski dnevnik22.07.2009. u 06:04 - pre 178 meseci
Žao mi je ali ti nikako da shvatiš. Izvor podataka (Record Source) tvoje forme Dnevnik je tblUčenici. Ja sam ti u prošlom odgovoru pokušao objasniti da sa Combom možeš birati podatke samo iz neke druge tablice koja nije Record source forme o kojoj se govori. Svoju formu Dnevnik zamisli kao bilježnicu u kojoj su na svakoj stranici podaci za jednog pojedinog učenika i tu nemaš šta birati.
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: Školski dnevnik22.07.2009. u 08:14 - pre 178 meseci
Mislim da on u stvari želi formu u kojoj bi mogao prikazati podatke za određebnog učenika tako da odabere njegov ID ili ime i prezime i Combobox-a. Da li to želiš?

Ako da, napravi posebnu formu, na nju stavi combo, popuni ga sa podacima od svih učenika (id ili ime i prezime), i onda zavisno od ID-a uzmi ostale podatke i prikaži ih na formi. Ta forma neka ti cijela bude read-only, stavi dugme Izmjena koje će pozivati ovu formu koju sada imaš za izmjenu/unos.
F
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Školski dnevnik22.07.2009. u 08:16 - pre 178 meseci
Citat:
Citat:Zidar: By Getsbi:
Ne moze i jedno i drugo. Preporucili smo da se radi jedan razred, jedna godina. Znaci, nema sta da se bira razred, samo je jedan razred unutra. Sledece godine, startovati sa praznom bazom i prepisati podatke o ucenicima ako treba.:-)

Citat: IIacaII
To sam promašio skroz, jedan razred=jedan dnevnik što znači da ne treba ona tabela SastavRazreda, pa možda ni Razred, jer onda i bazi mogu dati naziv recimo III/2 i podrazumeva se da su ti učenici svi iz tog razreda jel tako ?


Citat:
Citat: Zidar
Tako je.
Srecan rad.


a onda ponovo...

Citat:
IIacaII: Ja sam hteo da pratim jedan razred ali 4 godine, a nisu u svim godinama isti predmeti, u trećoj i četvrtoj godini se dodaju neki predmeti.


Ovo je kontradiktorno. Moraš da se odlučiš na početku šta radiš inače će ova tema trajati u nedogled ili dok ne izgubiš živce. Ovde je problem nedefinisan zadatak. Pre nego što počneš rad sa formama, budi siguran da ti je model valjan i da pokriva ceo zadatak.

Nije sve jedno sa aspekta postojećih tabela i primarnih ključeva da li se pravi:
1. Elektronski školski dnevnik za jedan razred u toku jedne školske godine iz perspektive recimo razrednog starešine.
2. Isti taj dnevnik iz iste perspektive za četiri godine koliko razredni starešina ukupno prati jedan razred.
3. Elektroski školski dnevnik za celu školu (svi razredi više školskih godina), iz perspektive recimo direktora škole. 4. Mogao bih da zamislim i elektronski dnevnik svih škola iz perspektive ministra prosvete jedne države.

Kad počneš da radiš sa formama, popiši kakve ti sve trebaju i opiši šta treba koja da radi. U suprotnom ćeš doći u situaciju da ti se neke poklapaju po poslu koji obavljaju ili da ti neki posao ostane nepokriven. Moraš da praviš svoju dokumentaciju.
Pročitaj ovo obavezno: http://www.elitesecurity.org/t121937-0#805619
 
Odgovor na temu

IIacaII
FTN
Srem

Član broj: 227602
Poruke: 55
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: rentijer.com


+3 Profil

icon Re: Školski dnevnik22.07.2009. u 20:24 - pre 178 meseci
Citat:
IIacaII: Ja sam hteo da pratim jedan razred ali 4 godine, a nisu u svim godinama isti predmeti, u trećoj i četvrtoj godini se dodaju neki predmeti.

Ma nema veze što se dodaju, u redu je ovo što Getsbi kaže.

[Ovu poruku je menjao IIacaII dana 21.07.2009. u 22:23 GMT+1]





Ja sam se odmah ispravio
Citat:
captPicard:
Mislim da on u stvari želi formu u kojoj bi mogao prikazati podatke za određebnog učenika tako da odabere njegov ID ili ime i prezime i Combobox-a. Da li to želiš?

Ako da, napravi posebnu formu, na nju stavi combo, popuni ga sa podacima od svih učenika (id ili ime i prezime), i onda zavisno od ID-a uzmi ostale podatke i prikaži ih na formi. Ta forma neka ti cijela bude read-only, stavi dugme Izmjena koje će pozivati ovu formu koju sada imaš za izmjenu/unos.


Tačno tako, ja od početka znam šta želim samo nikako da dođem do tog. Želim da u formi (koju sam nazvao Dnevnik) odaberem (u jednom polju) prezime i ime učenika i da onda dole u subformi upišem predmet i ocenu.
Kad jedan govori treba ovako a drugi treba ovako naravno da ću se sluditi skroz i da onda izgleda kao da sam pao s kruške.
Ovde svako ima različitu viziju kako to treba da izgleda. Ali dobro ima dosta varijanti tako da kasnije mogu ovo da razrađujem.
 
Odgovor na temu

IIacaII
FTN
Srem

Član broj: 227602
Poruke: 55
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: rentijer.com


+3 Profil

icon Re: Školski dnevnik22.07.2009. u 20:34 - pre 178 meseci
Citat:
pmiroslav: Žao mi je ali ti nikako da shvatiš. Izvor podataka (Record Source) tvoje forme Dnevnik je tblUčenici. Ja sam ti u prošlom odgovoru pokušao objasniti da sa Combom možeš birati podatke samo iz neke druge tablice koja nije Record source forme o kojoj se govori. Svoju formu Dnevnik zamisli kao bilježnicu u kojoj su na svakoj stranici podaci za jednog pojedinog učenika i tu nemaš šta birati.


Ma shvatam ja o čemu ti govoriš vidiš da sam promenio ono combo box u tblUčenici u text box, shvatio sam da se combo boxom mogu uzimati podaci samo iz neke druge tablice ali mene interesuje kako onda da napravim da se imena učenika izlistavaju u ovom polju "prezime i ime" u formi Dnevnik.


captPicard

"Ako da, napravi posebnu formu, na nju stavi combo, popuni ga sa podacima od svih učenika (id ili ime i prezime), i onda zavisno od ID-a uzmi ostale podatke i prikaži ih na formi. Ta forma neka ti cijela bude read-only, stavi dugme Izmjena koje će pozivati ovu formu koju sada imaš za izmjenu/unos."

Posebnu formu ? Koja je razlika onda između te posebne i ove Dnevnik, jer po opisu ja sam tako formirao ovu formu Dnevnik.
Izvinjavam se ako ovo smara ali prosto želim da u svakom trenutku znam zašto nešto radim i verovatno će i drugima koji čitaju ili će čitati ovu temu i žele da nauče access ovo biti korisno (možda ima još ovakvih težih slučajeva kao što sam ja).
 
Odgovor na temu

pmiroslav
Miroslav
Osijek

Član broj: 57354
Poruke: 298
85.114.47.*



+2 Profil

icon Re: Školski dnevnik23.07.2009. u 12:14 - pre 178 meseci
Ja sam ti sada u primjeru napravio jednu formu koja se zove frmPopisUčenika. Ona na sebi ima list box sa popisom na kojem izabireš učenika i tada ti se pritiskom dugmeta otvoru forma Dnevnik sa podacima o izabranom učeniku.
Da li te to zadovoljava?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

IIacaII
FTN
Srem

Član broj: 227602
Poruke: 55
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: rentijer.com


+3 Profil

icon Re: Školski dnevnik23.07.2009. u 13:38 - pre 178 meseci
Citat:
SELECT tblUcenici.UcenikID, [prezime] & ", " & [Ime] AS Učenik FROM tblUcenici ORDER BY tblUcenici.Prezime;


Pa jel može neko jasno da kaže -treba napraviti upit u formi kojom se selektuju učenici iz tabele Učenici, ja se ubi razjašnjavajući šta znače "popuniti","oslanja se", itd...
To je to sad mi je sve jasno.
100%
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: Školski dnevnik23.07.2009. u 14:29 - pre 178 meseci


miroslav ti je dao super rješenje.
F
 
Odgovor na temu

IIacaII
FTN
Srem

Član broj: 227602
Poruke: 55
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: rentijer.com


+3 Profil

icon Re: Školski dnevnik23.07.2009. u 15:53 - pre 178 meseci
Ovo temu treba staviti u udžbenike za učenje accessa od prve do poslednje strane.

 
Odgovor na temu

IIacaII
FTN
Srem

Član broj: 227602
Poruke: 55
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: rentijer.com


+3 Profil

icon Re: Školski dnevnik29.07.2009. u 10:56 - pre 178 meseci
Citat:
pmiroslav: Ja sam ti sada u primjeru napravio jednu formu koja se zove frmPopisUčenika. Ona na sebi ima list box sa popisom na kojem izabireš učenika i tada ti se pritiskom dugmeta otvoru forma Dnevnik sa podacima o izabranom učeniku.
Da li te to zadovoljava?


Pošto sad prelazim forme i makroe interesuje me da li ovo što je napisano u VB (kad se klikne polje Otvori i otvara se Dnevnik) može da se uradi sa makroima ? Da se ne kopristi VB. Ako može da probam da uradim ako ne OK.
 
Odgovor na temu

pmiroslav
Miroslav
Osijek

Član broj: 57354
Poruke: 298
85.114.47.*



+2 Profil

icon Re: Školski dnevnik29.07.2009. u 12:09 - pre 178 meseci
Može i sa makroima. Ti koristi ono što ti je lakše.
 
Odgovor na temu

Radovan_Dz
Radovan Dzajic
nezaposlen
Cetinje

Član broj: 208103
Poruke: 114
95.155.30.*



Profil

icon Re: Školski dnevnik30.07.2009. u 17:22 - pre 178 meseci
Jeste li napravili dnevnik.Ako jeste neka neko postavi za download.Hvala.
Radovan Dzajic
 
Odgovor na temu

IIacaII
FTN
Srem

Član broj: 227602
Poruke: 55
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: rentijer.com


+3 Profil

icon Re: Školski dnevnik30.07.2009. u 20:48 - pre 178 meseci
Citat:
Radovan_Dz: Jeste li napravili dnevnik.Ako jeste neka neko postavi za download.Hvala.


Tek sad radim forme pa dok pređem na makroe, svrati oko Nove Godine. Molim.
 
Odgovor na temu

Radovan_Dz
Radovan Dzajic
nezaposlen
Cetinje

Član broj: 208103
Poruke: 114
95.155.30.*



Profil

icon Re: Školski dnevnik31.07.2009. u 02:24 - pre 178 meseci
Citat:
IIacaII: Tek sad radim forme pa dok pređem na makroe, svrati oko Nove Godine. Molim.


Vazi.
Radovan Dzajic
 
Odgovor na temu

IIacaII
FTN
Srem

Član broj: 227602
Poruke: 55
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: rentijer.com


+3 Profil

icon Re: Školski dnevnik03.08.2009. u 09:54 - pre 178 meseci
Koji je razlog da u polje ocena ne može da se unese ocena ? I zašto u polju predmeti stoji broj 1 ?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Školski dnevnik03.08.2009. u 11:59 - pre 178 meseci
Malo si iskomplikovao i usput napravio neke greške, a stare nisi otklonio.
Evo sad može. Izbacio sam ti nepotrebnu tabelu tblPredmetUcenik iz relacije i podformu OceneSubform oslonio na tblOcene. Combo Box za predmet oslonio sam na tblPredmet i postavio ColumnCount = 2, Column Widths = 0cm;2cm i Bound Column = 1. (Osloniti u mom žargonu znači postaviti nešto za Record source).

[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 03.08.2009. u 14:05 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

IIacaII
FTN
Srem

Član broj: 227602
Poruke: 55
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: rentijer.com


+3 Profil

icon Re: Školski dnevnik03.08.2009. u 22:18 - pre 178 meseci
Jasno mi je sad, ja sam svo vreme išao na properties polja Ocena u Design view a trebao sam ići na properties Ocene subforme. Tako da nikako nisam mogao da povežem subform i tabelu, odnosno oslonim.

Samo još nešto, hteo bih da dodam u Dnevnik i uplate i izostanke. Jel bolje da napravim ponovo subforme ili da napravim da se klikom otvori posebna forma za unos ovih podataka. Ili ovo uopšte nije dobra ideja.

[Ovu poruku je menjao IIacaII dana 03.08.2009. u 23:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Školski dnevnik04.08.2009. u 07:05 - pre 178 meseci
Ja bih u tvom slučaju prvo napravio fromu i poformu za unos uplata i formu i podformu za unos izostanaka. Potom bih u drugoj varijanti, na posotjećoj formi Dnevnik dodao dve nove podforme. (Jedna forma sa tri podforme). Nakon izvesnog vremena bih odlučio, šta mi je efikasnije za unos podataka i šta više priliči interfejsu koji pravim.

 
Odgovor na temu

vuchko.vuchko

Član broj: 217112
Poruke: 301
*.teol.net.



+2 Profil

icon Re: Školski dnevnik22.09.2009. u 16:15 - pre 176 meseci
Bavim se istom problematikom....uzeo sam za seminarski rad elektronski dnevnik... e imam sad stotinjak problema....
Ali me jedan ponajvise muci... interesuje me kako ste vi resili sumiranje ocena i izostanaka sa nastave..ja nemam pravih ideja pa Vas molim za pomoc!!!!
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: Školski dnevnik22.09.2009. u 17:43 - pre 176 meseci
Citat:
vuchko.vuchko: Bavim se istom problematikom....uzeo sam za seminarski rad elektronski dnevnik... e imam sad stotinjak problema....:-)
Ali me jedan ponajvise muci... interesuje me kako ste vi resili sumiranje ocena i izostanaka sa nastave..ja nemam pravih ideja pa Vas molim za pomoc!!!!


Daj malo detaljnije. Šta podrazumijevaš pod "sumiranje ocjena i izostanaka"?

by the way, pročitaj temu od početka, na većinu tvojih pitanja je vjerojatno već odgovoreno...
F
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Školski dnevnik

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 56887 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.