Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zadatak, molim pomoc!!!

[es] :: Windows mreže :: Zadatak, molim pomoc!!!

[ Pregleda: 1690 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

baksuy

Član broj: 150616
Poruke: 1
89.216.38.*



Profil

icon Zadatak, molim pomoc!!!02.07.2009. u 15:33 - pre 180 meseci
Dragi moji,

imam zadatak koji ne mogu da resim, i bio bih jako zahvalan ukoliko bi neko bio rad da mi pomogne. Zadatak glasi:

Vi ste administrator u vašoj kompaniji. Upravo ste poslali fajl sa vašeg kompjutera na vašoj mreži. Koje funkcije mora da odradi mrežni adapter vašeg kompjutera da bi poslao fajl kroz mrežu?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Zadatak, molim pomoc!!!04.07.2009. u 09:34 - pre 180 meseci
Ni ne cudi me sto ne mozes da resis - pitanje je veoma neprecizno i nedoreceno: prvo, nebitno je da li administrator ili sekretarica ili kafe kuvarica salje fajl, ali to je sto bi rekli "docaravanje scene citaocu". Drugo, "vas kompjuter" i "vasa mreza" su prilicno siroki pojmovi - hajde da pretpostavimo da je u pitanju PC a mreza je Ethernet i radi se o komunikaciji izmedju dva racunara u LANu. Trece, "mrezni adapter" je takodje sirok pojam, ali i tu mozemo da pretpostavimo da je rec o obicnoj Ethernet mreznoj kartici, i recimo da je to neka 10/100Mbit/1Gbit, i da za komunikaciju koristimo TCP/IP protokol (jer ni to nije navedeno u postavci).

Sa svim ovim pretpostavkama, mozes krenuti od http://sr.wikipedia.org/wiki/ pa tamo potrazi stranice za ethernet, osi model, tcp, internet protokol, arp, mac adresa, itd. (jednostavno, prati linkove sa tih stranica dalje, i nacices nadam se dovoljno materijala). Ako ti engleski nije problem, onda o svemu ovom mozes pronaci mnogo vise na engleskoj verziji Wikipedije, kao i na mnogim drugim mestima na Internetu.
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.mirijevo.rs.



+28 Profil

icon Re: Zadatak, molim pomoc!!!04.07.2009. u 21:59 - pre 180 meseci
Pretpostavljam da ti traze da opises slanje nekog fajla, ali tako da pricu "provuces" kroz sve slojeve OSI modela?
Ako je to u pitanju, mighty google ima sve te odgovore.
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Zadatak, molim pomoc!!!05.07.2009. u 20:42 - pre 180 meseci
Pa, ako je potrebno da objasniš šta radi mrežni adapter, onda je reč uglavnom o prva dva sloja OSI modela, jer dalje preuzima OS, odnosno konkretna aplikacija. Kako rekoše prethodnici, dalje koristi Google... Keywords: MAC, arp, frame, 802.3 header...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Zadatak, molim pomoc!!!

[ Pregleda: 1690 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.