Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

lociranje mobilnog telefona

[es] :: GSM - upotreba :: lociranje mobilnog telefona

[ Pregleda: 36312 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Obby
referent spedicije
Pro Team
Valjevo

Član broj: 26786
Poruke: 189
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon lociranje mobilnog telefona26.06.2009. u 20:35 - pre 179 meseci

Evo o čemu se radi: dobio sam poruku od poznanika u kojoj se nalazi par brojeva (pogledaj dole) a uz pomoć kojih on navodno može da sazna gde se ta osoba nalazi.
Već danima me pritiska da mu nabavim-pronađem na Netu program/sajt preko kojeg može da te brojeve pretvori u korisnu informaciju.
Pregledao sam milion stranica i nisam našao ništa konkretno i našao sam svašta.
Poenta je u sledećem: znam da nije legalno i uopšte mi je poznata pravna regulativa oko pojma "špijuniranje" kao i konsekvence ali obzirom da je u pitanju tip povezan sa svim strukturama društva (above and under ground level ) a glup je za kompjutere do zla Boga, pitam da li je moguće nešto od svega ovoga?

Ako će pomoći, u poruci koju sam dobio pisalo je:

INFO: Network: MTS
Location Area Code: 52010
Cell ID: 12251
Signal strenght: 84
Location: ----


Navodno, preko sajta cellspotting.com može da se protumače ovi podaci ali nisam imao previše uspeha (čak sam vrednosti iz poruke prebacio u HEX format jer ih kao takve prepoznaje baza stanica koja postoji na ovom sajtu).
Znači, mene zanima kako da ja, recimo, ovakvu poruku protumačim i "konvertujem" u koordinate koje bih zatim preko programa tipa Google Earth dobio lokaciju korisnika, pa makar greška bila i 500 metara.



Ako neko ima neko rešenje ili pomoć, neka se javi.
The Force is getting stronger every day! Feel it!
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.189.*



+21 Profil

icon Re: lociranje mobilnog telefona26.06.2009. u 21:47 - pre 179 meseci
^ Neka manje gleda američke TV serije sa FBI forenzičarima (kako ružna reč)... i ostale holivudske "limunada produkcije"

 
Odgovor na temu

mihailo2002
mihailo mačužić
škola
kragujevac

Član broj: 247588
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: lociranje mobilnog telefona18.01.2010. u 11:26 - pre 172 meseci
probaj ovo www.themobiletracker.com
 
Odgovor na temu

zlatana
zlatija nikolic
nema
nema
lipolist srbija

Član broj: 326712
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: lociranje mobilnog telefona14.12.2014. u 21:21 - pre 113 meseci
meni stvarno treba za klinca nesto preko gpsa da mogu da ga lociram pomozite

zlatija nikolic
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: lociranje mobilnog telefona14.12.2014. u 23:46 - pre 113 meseci
Ako dete vec ima svoj mobilni, (telefon mora imati GPS modul), napravite mu Gmail nalog na taj njegov mobilni broj i pomocu pasv. koji odaberete možete u svakom trenutku videti gde se nalazi detetov mobilni telefon. Predhodno podesite telefon tako da GPS bude ukljucen i da dozvoli pracenje lokacije. Pracenje ide preko ove adrese:


https://maps.google.com/locationhistory/b/0

 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
37.220.75.*



+26 Profil

icon Re: lociranje mobilnog telefona15.12.2014. u 00:30 - pre 113 meseci
Zanimljiv naslov u kome moram izneti jedno iskustvo u kome jos bas i ne verujem.Dosao mi pre dve-tri godine prijatelj sa prijateljem i tako se mi slucajno zapricasmo na tu temu i on ce...>Ja imam sifru sa kojom u svakom momentu mogu da lociram bilo koji mobilni< I onda ja njemu kako to ne moze bez pristanka pracenog...i tako to nakon duzeg ubedjivanje bez malo i opklade je pristao da demonstrira u kome mu ja ne dam bilo ciji broj kako je on vec trazio vec mu kazem hajde evo ti moj pisi...on je nesto kao u poruci poslao moj broj na neki cetvorocifren broj koji nije hteo nikako da kaze jer to kao koriste samo specijalne sluzbe mupa tako da ne sme nikako u javnosti...i njemu stigne poruka u kojoj je zaista pisalo tacno mesto i udaljenost 0 metara i zaista smo bili tik na pola metra.To sam doziveo ali kazem prosto i sad ne verujem u istinitost,i ako je bio neki sarlatan onda me jos uvek zanima koji je trik izveo dabi mu stigla navedena poruka?
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.31.*



+784 Profil

icon Re: lociranje mobilnog telefona15.12.2014. u 00:56 - pre 113 meseci
Nema nista od te price sa lociranjem,veruj
Ne ide to tako opusteno
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+265 Profil

icon Re: lociranje mobilnog telefona15.12.2014. u 10:17 - pre 113 meseci
Citat:
...i njemu stigne poruka u kojoj je zaista pisalo tacno mesto i udaljenost 0 metara ...

Ajde vodis i mene na pice ... dobicu poruku u kojoj pise da sedimo za istim stolom! Ako bas zanovetas, mogu da aptejtujem nas super tajni nindza servis da pise i sta pijes, koje patike nosis, jel konobarica dobra riba ... Iduci put mu poturi neki svoj ugasen broj. Ako je pravi udbas, reci ce ti kad si ga iskljucio i gde si u tom trenutku bio! I nemoj se nista cudis. Te policijsko/vojne sluzbe i sluze samo zato da kojekakav polusvet dobije takve igracke, papire za pistolj, posao u zandarmeriji. A inace, stvar i ne sluzi nicemu sem za kafanske price. Veruj da bi i Zlatanin klinac video da ga trasiraju a kamoli neki ozbiljan i obucen kriminalac.

I da, zadnja stvar. Skokni na http://whereamirightnow.com/ , prihvati lociranje i pogledaj na stavku accuracy (podatak u metrima!). To je maksimum preciznosti koju je brouzer mogao da postigne sa tvojim hardverom na datoj lokaciji. Nije nimalo lako postici preciznoznos reda kafanskog stola. Geodete imaju vrlo skupu opremu koja na terenu (ne u zatvorenom) postize preciznost samo zahvaljujuci pomocnim predajnicima na terenu. Sateliti nisu dovoljni!

[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 15.12.2014. u 21:51 GMT+1]
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+310 Profil

icon Re: lociranje mobilnog telefona15.12.2014. u 10:44 - pre 113 meseci
Geodete u Srbiji imaju i koriste satelitske uredjaje sa greskom od 20 mm.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+265 Profil

icon Re: lociranje mobilnog telefona15.12.2014. u 13:22 - pre 113 meseci
Imaju mogucnost i za par milimetara sa RTK, ali da ne zagadjujemo temu o mobilnim telefonima...

Pitanje je kolika je najbolja preciznost sa nekim konkretnim telefonom! Srbija, negde napolju ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: lociranje mobilnog telefona15.12.2014. u 13:28 - pre 113 meseci
Citat:
zlatana:
meni stvarno treba za klinca nesto preko gpsa da mogu da ga lociram pomozite



Ako ima android telefon instaliraj
https://www.cerberusapp.com/

Registrujes se i platis par dolara za trajnu kupovinu. Mozes 5 uredjaja da koristis po nalogu. Instaliras aplikaciju u android telefon i sakrijes je u aplikacijama da dete ne vidi. Preko svog androud uredjaja, tableta, racunara i dr. logujes se i pratis gde se dete nalazi. Uredjaj mora biti povezan na internet.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: lociranje mobilnog telefona

[ Pregleda: 36312 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.