Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sporo otvaranje stranica foruma - gubljenje vremena i živaca

[es] :: Predlozi i pitanja :: Sporo otvaranje stranica foruma - gubljenje vremena i živaca

[ Pregleda: 4451 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Sporo otvaranje stranica foruma - gubljenje vremena i živaca26.06.2009. u 18:48 - pre 180 meseci
Pretpostavljam da ova opaska neće imati nikakvog uticaja, ali ipak.

Forum je previše spor, i često mi se dešava da čekam po 10ak sekundi pa i više da mi se otvori stranica, a neretko se dešava i timeout - website is taking too long to respond.

Pretpostavljam da je problem do provajdera koji vam (nam) pruža uslugu webhostinga, i da tu nešto škripi - prvo bih posumnjao na brzinu linka ali pošto su danas, je li, čak i naši linkovi dovoljno brzi bar za surfanje po forumu, onda je možda u pitanju nešto drugo. Da li neka konfiguracija web servera ili je problem u softveru foruma - u svakom slučaju nešto jeste.

To onako prilično ume da nervira, dosta se vremena gubi na otvaranje stranica a kako je ovo ipak "elite" forum, to nije baš kako bih rekao - "elite" :)

Ne znam da li planirate da učinite nešto po tom pitanju - verovatno ne - ali mogli biste da bar primite k znanju pa da eventualno u nekoj doglednoj budućnosti (while we're young), učinite nešto kako bi forum ispunjavao današnje standarde brzine pristupa.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Sporo otvaranje stranica foruma - gubljenje vremena i živaca26.06.2009. u 19:24 - pre 180 meseci
U pravu si potpuno, i nisi prvi koji je primetio / prijavio.

Imamo trenutno problema sa performansama sajta i nedopustivo je spor u odzivu. Radim aktivno na resavanju. Dacu vise detalja kada budu reseni svi problemi.

Javi mi molim te na PP kada primetis da je bolje.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Sporo otvaranje stranica foruma - gubljenje vremena i živaca26.06.2009. u 20:04 - pre 180 meseci
To se u principu dešava nasumično (evo pre sat vremena se ubih da pređem s jedne na drugu stranicu, dok ih sada otvara okej), ali ipak prečesto - skoro svakodnevno.

Ja ipak sumnjam na domaći webhosting, jer znam recimo da - na primer - kada je pušten u rad novi sajt RTS-a pa je kao bila "navala" (a navala u domaćim okvirima jednaka je redovnoj poseti nekog prosečnog stranog sajta), sajtu se nije moglo pristupiti - a koliko se sećam hostovan je na EUnet-u koji kao važi za našeg elitnog provajdera.

E pa možeš misliti kad naš "elitni" provajder nije u stanju da opsluži malo jači promet na jednom domaćem sajtu, šta bi tek bilo sa nekim ozbiljnijim zahtevima.

Cenim da ovaj forum ima više korisnika nego sajt RTS-a, čak i u doba najveće navale. Ja da se pitam uvek bih se okrenuo stranom webhostingu, i skoro uvek kad imam problema sa pristupom nekom sajtu ispostavi se da je hostovan na domaćem provajderu. E sad, da li je to koincidencija ili ne... ja mislim da nije, ali ne mogu da budem siguran.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Sporo otvaranje stranica foruma - gubljenje vremena i živaca26.06.2009. u 21:27 - pre 180 meseci
Razumem na sta mislis, ali nije to ovog puta. Bilo je vise problema, dva mislim da sam otklonio za sada. Ne mogu davati javno detalje posto se ticu sigurnosti foruma, ali mogu reci da je jedan vezan za limitiranje i neku zastitu od DoS napada koja je radila suvise agresivno i kocila ucitavanje stranica i legitimnim zahtevima. Drugi je bio neoptimizovan kveri na odredjenoj stranici na sajtu, pa kad je neko ucitava, ostatak foruma se prilicno 'ukoci' zbog lockovane tabele.

Praticu da li je jos nesto ostalo, ali ovo su bila dva razloga usporenja koja su mi prvo zapala za oko pri merenjima...
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Sporo otvaranje stranica foruma - gubljenje vremena i živaca26.06.2009. u 21:44 - pre 180 meseci
Radi dosta bolje sada.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Sporo otvaranje stranica foruma - gubljenje vremena i živaca26.06.2009. u 22:22 - pre 180 meseci
Posle tacno 23 sekunde mi je otvorio stranicu za reply posto sam kliknuo na odgovori...

Vec duze vreme sam primetio da sporo radi ali mi i ne smeta mnogo... Jos imam noscript koji ima samo www.elitesecurity.org kao allowed.
make love - !war
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Sporo otvaranje stranica foruma - gubljenje vremena i živaca26.06.2009. u 22:41 - pre 180 meseci
Citat:
optix: Radi dosta bolje sada.


Nije dugo trajlo :(

Meni najvise vremena pojede na otvaranje liste poslednjih poruka http://www.elitesecurity.org/pretraga/poslednjeporuke/
Ali i generalno sad svaku temu otvara jako sporo.


"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Sporo otvaranje stranica foruma - gubljenje vremena i živaca26.06.2009. u 22:50 - pre 180 meseci
Definitivno je do liste korisnika, cim uklonim tu skriptu proradi normalnom brzinom sajt. Moracu da sredim to pre nego sto je vratim online...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Sporo otvaranje stranica foruma - gubljenje vremena i živaca27.06.2009. u 00:49 - pre 180 meseci
Trenutno (i koji sat pre) je sasvim ok.

Meni radi prilicno brzo.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Sporo otvaranje stranica foruma - gubljenje vremena i živaca27.06.2009. u 07:01 - pre 180 meseci
Sad radi kao munja, otvara sve zivo za sekundu...
make love - !war
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
*.artcommunication.co.yu.



+112 Profil

icon Re: Sporo otvaranje stranica foruma - gubljenje vremena i živaca27.06.2009. u 13:19 - pre 180 meseci
Sad radi super nadam se da ce tako i ostati. Desavalo se da kad se napise odgovor na temu, da se covek oteli dok se ucita poruka, i jos ako je dugacka, 20 i vise sekundi
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Sporo otvaranje stranica foruma - gubljenje vremena i živaca03.07.2009. u 20:38 - pre 180 meseci
Isto to se i meni desava da sporo ucitava poruke , sad radi odlicno ! Od cega zavisi taj protok ili brzina , predpostavljam da je guzva i veliki broj korisnika ?
Jos jedan detalj , kad se otvara stranica nekog foruma ili podforuma , nema bas neko pravilo koju ce stranicu brze da otvori ?
Ovo se retko dogadja ali kad se desi da tesko otvara , zaista ide poprilicno mucno .
Ne menjajte nista za sad je odlicna brzina .
Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Predlozi i pitanja :: Sporo otvaranje stranica foruma - gubljenje vremena i živaca

[ Pregleda: 4451 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.