Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

potreban savet za antenu,karticu..

[es] :: Wireless :: potreban savet za antenu,karticu..

[ Pregleda: 1524 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misteryns
valjevo

Član broj: 29506
Poruke: 543
91.150.106.*



Profil

icon potreban savet za antenu,karticu..23.06.2009. u 00:18 - pre 180 meseci
evo,pokusacu da docaram moj "problem"...s vremena na vreme,boravim po par dana u prostoru,gde nemam nikakav internet,ali sam slucajno provalio na mob. da ima par AP,koji su slobodni..e ovako,interesuje me da li mi treba sta sem pci kartice za komp...e sad,u jednom delu prostora,signal je skroz slab...jedva 1 "crtica"..sad,da li bi se isplatilo da uzmem neku jeftiniju antenu i karticu,ne bih bas da ulazem citavo bogatstvo u opremu..svaki savet je dobro dosao...unapred hvala
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: potreban savet za antenu,karticu..23.06.2009. u 17:53 - pre 180 meseci
zavisi od toga gde su ti ap-ovi sta ti treba da bi imao dobar signal sa kojim mozes da dobijes zadovoljavajuci kvalitet protoka.
a nisi rekao jesu li ti ap-ovi od nekog provajdera ili su neki kucni preko kojih neko seruje internet za vlastite potrebe.
ovo pitam zato sto ces malo teze da se "ubacis" na neciji ap ako je postavio neku zastitu (a vecina je zasticena na neki nacin).
a ako je provajder u pitanju onda ti implicira da ti ap nije bas blizu (ispod 100m recimo) a tu otpada varijanta da koristis pci wlan karticu+fabricka antena vec bi morao da uzmes neku usmerenu klijentsku antenu koju bi okrenup prema ap na koji hoces da se konektujes.
ne znam da li si upucen u cene wlan opreme ali mozes to sve da uzmes za za oko 50 evra ili manje pod uslovom da nemas mnogo duzine kabla od antene do kartice a naravno ako hoces da malo ustedis mozes da sklepas neki biquad ,ako si vican radu sa lemilicom,busilicom,...

pozdrav
 
Odgovor na temu

misteryns
valjevo

Član broj: 29506
Poruke: 543
91.150.106.*



Profil

icon Re: potreban savet za antenu,karticu..23.06.2009. u 21:07 - pre 180 meseci
@tox master

Ne znam sad da li su provajderi,ali dva tri koja sam uhvatio imali su oznaku telekomovog wireless rutera huawei520...na laptopu mi prikazuje dve jacine,jedna je oko 60% druga je 100%,to sam uspeo u nekih pola sata,koliko je bio tu laptop da iscitam,i jos nekoliko raznoraznih AP,sto provajderi sto neke mreze...nema potrebe za mnogo kabla,iz prostorije u prostoriju,najvise 6-7 metara..e sad ako ti nije problem,daj mi neku ideju koju karticu i antenu,po tvom misljenju,jer meni zaista nista ne znaci da gledam po cenovnicima,kad ne znam kakva je koja...hvala ti unapred
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: potreban savet za antenu,karticu..24.06.2009. u 01:26 - pre 180 meseci
pa to sto si "uhvatio" su 99% neciji kucni ruteri,tacnije huawei 520 je wlan riter koji telekom daje svojim adsl korisnicima.
pogledaj ponovo kad budes skenirao da li ti ap-ovi imaju neku enkripciju ukljucenu (wep,wpa...) da ne uzimas bezveze opremu mada iako budes video da nije ukljucen wep postoji mogucnost da se neces moci konektovati ako je naprimer ukljuceno filtriranje po mac adresi.
a taj signal sto ti pokazuje 100% je verovatno stan do tebe i trebalo bi da konekcija prolazi i sa laptopom sto se tice jacine signala.
naravno,pretpostavljam da shvatas da nije bas u redu da se kacis na neciji internet bez njegovog znanja.
a sto se tice preporuke ponuda je svugde razlicita a u svakom slucaju nemozes puno da pogresis sta god da uzmes.
bitno je samo da je kartica za 2.4ghz i da podrzava b/g mod a vecina je upravo takva.
eto naprimer mozes da uzmes TP-LINk TL-WN651G koja se pokazala prilicno dobro i ima atheros cipset koji je jedan od najboljih za ovu vrstu kartica.

pozdrav
 
Odgovor na temu

misteryns
valjevo

Član broj: 29506
Poruke: 543
91.150.106.*



Profil

icon Re: potreban savet za antenu,karticu..24.06.2009. u 15:56 - pre 180 meseci
tox masteru,hvala ti puno na ovim informacijama..znacice mi

pozzz

[Ovu poruku je menjao misteryns dana 24.06.2009. u 17:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: potreban savet za antenu,karticu..

[ Pregleda: 1524 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.