Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni

[es] :: Fiksna telefonija :: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni

[ Pregleda: 12817 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni21.06.2009. u 13:23 - pre 179 meseci
Imam Siemens bezicni telefon, Gigaset.

otisle mu baterije tipa AAA . Ove stare imaju oznaku GP 850 mAh.

Pitanje: da li mogu da kupim jace baterije ?? na primer 15oo ili 2000 mAh ?

 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
212.200.221.*



+12 Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni21.06.2009. u 13:51 - pre 179 meseci
^ To što ti zoveš "jače" zapravo znači "većeg kapaciteta" (duže će trajati):
mAh = "mili amper časova" bi trebalo da predstavlja radni kapacitet baterije

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni21.06.2009. u 13:55 - pre 179 meseci
Ako mozes onda nadji od 850 mAh kao sto su ti bile one koje su dosle uz telefon!Nisam siguran i ne znam kako bi i do kog nivoa punio punjac ove od 1500 ili 2000 mAh.
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

V.i.P.e.R
Nis

Član broj: 34948
Poruke: 131
*.adsl-1.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni28.06.2009. u 17:47 - pre 179 meseci
Kupi Sanyo Eneloop AAA i uzivaj! I ja imam Siemens Gigaset i muke sam mucio sa AAA baterijama dok nisam useo Sanyo Eneloop, dok na drugom Siemensu 12 godina prefektno rade AA Saft od 1900 mAH (drze 10tak dana, ranije su drzale cak i preko 2 nedelje uz normalnu pricu). Sta ces AAA su manjeg kapaciteta max do 1000 mAH, brze se prazne i samim tim brze stradaju. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni28.06.2009. u 18:33 - pre 179 meseci
uzmi slobodno ove veceg kapaciteta. Kad se NiMh napune skoro do kraja (kad god to unutrasnji kompjuter odluci) idu u tzv. tricle charge, i polako se stalno pune. Znaci nema problema, kupi sto bolje/kvalitetnije, i to je to.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

p0peye
Nenad Nikolić
Bg

Član broj: 64580
Poruke: 183
*.adsl.beocity.net.



+9 Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Panasonic bezicni23.01.2010. u 10:36 - pre 172 meseci
Zdravo svima,

imam sličnu trilermu samo za Panasonic telefon.

Da mi pre par dana prijatelj nije dao čudan savet, ne bih se ni javljao već bih odmah poslušao vaš savet.

Ovako, da pitam da potvrdimo za svaki slučaj:

Dakle, kaže Nikola da je on pokvario bežični telefon tako što je stavio baterije većeg kapaciteta i preopteretio punjač.
Pretpostavljam da je to slučajnost što su se 2 pojave desile u slično vreme, čim ste ovde već rekli da može slobodno, ali rek'o da pitam, da ne bude da je neko zaboravio neku sitnicu... ;D

BTW - ja baš i pikiram na ENELOOP - od kada mi je poznanik skrenuo pažnju na njih, za sve ih koristim. Traju duuuuuuuuuuuuuuugo.

Premišljam se kako da ih "prespojim" i zamenim akumulator na kolima kada dotraje... (ŠALA NARAVNO - NE POKUŠAVAJTE TO DA URADITE!!!! - da ne bude da me je neko pogrešno razumeo i...)

;D

Pozz,
N
pozdrav, p0peye
 
Odgovor na temu

oggysha
Bgd

Član broj: 124744
Poruke: 32
95.180.66.*



+1 Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni28.01.2010. u 08:40 - pre 172 meseci
Meni jedino preostaje da probam SANYO enloope(do sad me sputavala cena)...Imao sam original PANASONIC 850mAh i radile su ok, kad se tel. isprazni blinka ceo dan i uvece ga stavim na punjenje. Kad im se smanjio kapacitet kupim GP 850mAh ali sa njima se pred kraj(jedna crta-od 3ukupno) samo ugasi, nema faze kad blinka baterija da je prazan. Pomislim i te GP su jake do...kupim HAMA 1000mAh isto, Sad sam uzeo neke MANHATTAN 800mAH i opet isto. Na jednoj liniji se posle nekog vremena ugasi bez da blinka upozorenje. Da se razumemo sve one drze dugo ali indikacija ne radi dobro. Ove zadnje drze skoro nedelju dana.

Izgleda je problem u mogucnosti da odrze minimalni napon. Prilikom praznjenja PANASONIC su mogle da izguraju do npr. 1V a ove ostale 1,05-1,1V i tad krivulja naglo pada i tel. se ugasi, te indikacija ne radi.

Da li je neko imao slicno iskustvo i koje je baterije uzeo koje su radile normalno.

btw.
Sto se tice veceg kapaciteta, nisu to tolike razlike da pregori punjac. Samo ce ih puniti par sati duze, a posto i originalne puni 8-10sati nece se pregrejati za par sati vise. Tako da sa te strane nije bitno da li je originalnih 750 ili 900mAh...
 
Odgovor na temu

ilijev
Tunguzija

Član broj: 11329
Poruke: 167
*.static.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni21.02.2010. u 17:14 - pre 171 meseci
Moje zapazanje.
Imao sam originalne Panasonic baterije od (ako se dobro secam) 850mAh i koje su drzale skoro nedelju dana, a trajale su nekoliko godina bez problema. Telefon inace ima pozadinsko osvetljenje na tastaturi i polifone melodije . . .
Kada su one crkle, uzeo sam GP od 1000mAh medjutim vrlo su kratko trajale i sada ne drze niti jedan dan. Katastrofa. Nisam siguran sta da uzmem posto mi je prodavacica u jednoj specijalizovanoj radnji rekla da je problem sto telefon ne moze da napuni baterije koje su vece od 800mAh sto mi je malo blesavo, ali ajde mozda je ona strucna.... U prilog njene tvrdnje je i originalna baterija od 800mAh.
Sanyo je ovde preporucen pa cu probati da ih nadjem u mom gradu. Inace bih voleo da jos neko strucan prokomentarise situaciju da telefon ne moze da puni baterije veceg kapaciteta.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni21.02.2010. u 18:59 - pre 171 meseci
Enelop AAA baterije su 800 mAh tako da ako uzmeš njih nećeš imati problema. Topla preporuka. Jeste da su skuplje ali tih 800 mAh su stvarnih 800 mAh i skoro da nemaju samopražnjenje (mogu da stoje dugo a da se ne isprazne same od sebe).
 
Odgovor na temu

ilijev
Tunguzija

Član broj: 11329
Poruke: 167
*.static.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni21.02.2010. u 19:22 - pre 171 meseci
Da li i ti mislis na Sanyo Eneloop?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni21.02.2010. u 19:23 - pre 171 meseci
Da
www.eneloop.info
 
Odgovor na temu

barcode

Član broj: 10297
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.rs.



+81 Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni22.02.2010. u 22:36 - pre 171 meseci
Ne mora da bude samo Sanyo Eneloop... Svi poznatiji proizvodjaci imaju seriju baterija koje imaju malo samopraznjenje (mada baterija na fiksnom tesko da ce da stigne da se 'samoisprazni'), na primer
Varta - Ready 2 Use
ili GP Recyko

I nemojte kupovati baterije na buvljaku....
 
Odgovor na temu

Fonko
Tibor Etveš
električar , Rotor Subotica ;Hoby
popravke telefona svih vrsta...
Subotica

Član broj: 240989
Poruke: 12
*.tippnet.co.rs.



Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni25.02.2010. u 19:27 - pre 171 meseci
Slobodno možete staviti punjivu bateriju jačeg kapaciteta ,samo računajte da onda morate duže da je punite. Provereno 100/ na više modela bežičnih...
 
Odgovor na temu

oggysha
Bgd

Član broj: 124744
Poruke: 32
95.180.19.*



+1 Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni24.06.2010. u 10:51 - pre 167 meseci
Uzeo sam SONY CycleEnergy 800mA, ostaju pune godinu dana...500rsd 2kom.
Vec tri dana mi je puna linija na Panasonic-u...
videcu kad se isprazne kako se ponasaju da li blinka baterija ili se samo ugasi kao sa ostalim zamenama...
 
Odgovor na temu

oggysha
Bgd

Član broj: 124744
Poruke: 32
95.180.19.*



+1 Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni29.06.2010. u 07:44 - pre 167 meseci
Radile 6 dana, zadnjeg dana je poceo da blinka, koriscen i dalje i uvece se ugasio. Zadovoljan sam samo da im ne propadne kapacitet brzo...
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni29.06.2010. u 10:23 - pre 167 meseci
Citat:
oggysha: Radile 6 dana, zadnjeg dana je poceo da blinka, koriscen i dalje i uvece se ugasio. Zadovoljan sam samo da im ne propadne kapacitet brzo...


Nece,nece sigurno!Samo ih ti bar jos jedno 2X tako lepo napuni i izprazni do kraja da se formiraju i nemas brige!Pozz.
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

strzoraja
Igor Zoraja
Komercijalista
Bgd

Član broj: 145281
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni16.08.2010. u 22:42 - pre 165 meseci
Ja sam na starom telefonu imao od 850mA i kad su zavrsile svoj zivotni vek onda sam kupio Vartine od 1000mA. Medjutim baterija ne moze da izdrzi ni jedan dan da bi npr naglo izgubila napon i telefon bi se ugasio. Posto sam mislio da je do telefona uzeo sam od komsije GP baterije od 850mA i zamenio i baterija je trajala 3-4 dana dok se na njegovom Simensu isto desavalo kao na mom Panasoniku. Mozda mali primer.
 
Odgovor na temu

oggysha
Bgd

Član broj: 124744
Poruke: 32
95.180.19.*



+1 Profil

icon Re: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni17.08.2010. u 07:26 - pre 165 meseci
Ili su baterije fals, ili su jako dugo stajale u magacinu i vise nisu u mogucnosti da rade predvidjeno skladistenje energije...
Ipak je to VARTA, tesko da ispravne, originalne ne mogu jedan dan da izguraju.

Pisao sam moja iskustva sa GP, nisu lose baterije(koliko kostaju) ali imaju visok prag pada napona. Medjutim te stare su zavrsile u Mp3 plejeru koji ih je dotukao(jer dok se druga isprazni prva stoji prazna nedelju dana )- punjac puni samo 2 ili 4kom
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Preporuke za AAA recharge-able baterije za Siemens bezicni

[ Pregleda: 12817 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.