Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kombinacija hyperlink+indirect

[es] :: Office :: Excel :: Kombinacija hyperlink+indirect

[ Pregleda: 1571 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

znikolaz
nikola n.
skladištar, 3.maj
rijeka

Član broj: 219761
Poruke: 8
213.191.154.*



Profil

icon Kombinacija hyperlink+indirect20.06.2009. u 09:18 - pre 180 meseci
evo nakon pomoći s indirect funkcijom, zapeo sam na sljedećem problemu (sve mi se čini da u excelu nema kraja traženju načina da si olakšate život)

radi se o sljedećem imam glavni sheet sa A1:A999 popunjen brojevim npr. 1,2,3
to su ujedno i imena ostalih sheetova, trebam postaviti na glavnom sheetu hyperlinkove na ostale u ovisnosti o vrijednosti A1:A999 (1 na sheet imena 1, 2 na 2...)

kako se radi o jako velikom broju potrebnih linkova tražim neki način da si olakšam, rješenje za vrijednosti iz čelija B5 ovisno o vrijednosti u stupcu A bilo je =INDIRECT(A1&"!b5") i razvlačenje formule gdje je indirect zamjenio ručno zasebno linkanje na vrijednosti pojedinih čelija...

zanima me da li je moguće na sličan način automatikom rješiti hyperlink? ili postoji neki drugi način?



stavljen je primjer


Pozdrav , Nikola
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Kombinacija hyperlink+indirect20.06.2009. u 11:52 - pre 180 meseci
Sve je objašnjeno u HELP-u:
Citat:
Syntax

HYPERLINK(link_location,friendly_name)


Link_location is the path and file name to the document to be opened as text. Link_location can refer to a place in a document— such as a specific cell or named range in an Excel worksheet or workbook, or to a bookmark in a Microsoft Word document. The path can be to a file stored on a hard disk drive, or the path can be a universal naming convention (UNC) path on a server (in Microsoft Excel for Windows) or a Uniform Resource Locator (URL) path on the Internet or an intranet.


pa u nastavku, primer koji je tebi potreban:

Citat:
You can create hyperlinks within a worksheet to jump from one cell to another cell. For example, if the active worksheet is the sheet named June in the workbook named Budget, the following formula creates a hyperlink to cell E56. The link text itself is the value in cell E56.

=HYPERLINK("[Budget]June!E56", E56)


Pogledaj fajl, sa nekoliko alternativnih prikaza stanja - nije sasvim jasno zbog čega je potrebna INDIRECT() f-ja.
OK, ako praviš sadržaj, zgodan način da brzo generišeš referencu ka određenoj ćeliji, ali, nakon što to jednom obaviš, nema razloga da i dalje zadržavaš tolike f-je.
INDIRECT() bi imao smisla ukoliko bi radni list birao npr iz padajuće liste ili već na neki način, proračunom.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

znikolaz
nikola n.
skladištar, 3.maj
rijeka

Član broj: 219761
Poruke: 8
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Kombinacija hyperlink+indirect21.06.2009. u 10:53 - pre 180 meseci
ma izgubio sam se malo u tome svemu, od krive ekstenzije dokumenta(xls, xlsx) stavljane u formulu hyperl do ne poznavanja oblika pisanja link lokacije, pa do pokušaja da linkam te redne brojeve bez dodavanja novog stupca...

sve u svemu rješio sam, hvala ti na pomoći


a za indirect nisam baš siguran dali smo se razumjeli 1000 šifri u A stupcu , 1000 stanja na sheetovima(uvjek u istoj čeliji) sve ručno povezat? možda sam ljen ali mislim da je ovo dobro rješenje, ako imaš volje pogledaj kako je ispalo pa mi reci dal se da šta napraviti na bolji način..

pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Kombinacija hyperlink+indirect21.06.2009. u 11:53 - pre 180 meseci
Moja primedba je bila upućena iz prostog razloga što ne znam šta to pokušavaš da postigneš, a 1000 f-ja koje prosto računaju fiksnu lokaciju, nije nimalo racionalno pa sam ti odmah i ponudio neke alternative. Ako je poenta prikaza svih stanja, to, da bi negde mogao da uradiš neki Grand Total, pa i to se može, jednom jedinom f-jom, koristeći tzv 3D referenciranje:
Code:
=SUM('PrviList:PoslednjiList'!$B$5)


gde su 'PrviList' i 'PoslednjiList' kod tebe sasvim slučajno brojevi (očekivano, sortirani rastuće) ali to Excel ne uzima u obzir: možeš ih poređati u ma kom redosledu, f-ja ih tretira kao txt naslove.

Drugo, ne vidim kako se misliš izboriti sa 1000 listova?! To je tek neracionalno!
Ako već imaš potrebu za toliko "faktura", jer ovo mi na to liči, onda je mnogo prirodnije da svaku od njih, jednom kada je kreiraš, snimaš u zasebne fajlove i po potrebi ih otvaraš i/ili čitaš.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Kombinacija hyperlink+indirect

[ Pregleda: 1571 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.