Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programiranje aplikacije za komunikaciju sa RS232 portom

[es] :: Asembler :: Programiranje aplikacije za komunikaciju sa RS232 portom

[ Pregleda: 2994 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bigguy
borisav ignjatov
nista
zrenjanin

Član broj: 87859
Poruke: 267
*.bolnica.org.rs.



+1 Profil

icon Programiranje aplikacije za komunikaciju sa RS232 portom08.06.2009. u 10:26 - pre 180 meseci
Nisam siguran da je tema na odgovarajucem mestu ali nisam znao gde bi je mogao postaviti :(

Mene interesuje gde mogu pronaci na netu tutorijale ili primere koji bi obuhvatali oblast komunikacije aplikacije radjene u C# sa uredjajem. Konkretno me interesuje kako da programiram aplikaciju da samo prima podatke od uredjaja ako taj uredjaj u svojoj specifikaciji ima definisano vreme odziva i razmenu informacija sa PC o stanju komunikacionog kanala (urdjaj salje ENQ ka PC-ju a PC ako je spreman za prijem salje ACK nakon cega ide prenos podataka, ili uredjaj salje ENQ ka PC-ju a PC ako nije spreman za prijem salje NAK nakon cega uredjaj ceka 10s za slanje ponovnog ENQ signala i tome slicno). Da li se razmena ovakvih podataka vrsi preko TD pina ili preko RTS i DTR pina?

Podaci su definisani u obliku:start bit 0, message, stop bit 1, brzina prenosa 9600.

Sve sto sam nasao na netu odnosilo se prvenstveno na jednostavnu komunikaciju tipa otvoris port, posaljes podatke i zatvoris port. Nikako ne mogu da pronadjem nesto sto bi bilo iole priblizno ovome sto ja trebam da uradim. Ako tema nije na pravom mestu molim Vas da me uputite na deo ovog foruma koji bi se mogao ticati ove problematike :)

 
Odgovor na temu

[es] :: Asembler :: Programiranje aplikacije za komunikaciju sa RS232 portom

[ Pregleda: 2994 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.