Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem: virus na kartici od fotoaparata

[es] :: Zaštita :: problem: virus na kartici od fotoaparata

[ Pregleda: 4473 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

radeivanovic
Rade Ivanovic
vlasenica

Član broj: 210766
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon problem: virus na kartici od fotoaparata27.05.2009. u 16:45 - pre 181 meseci
Zapatio sam virus BV:AutoRun-X [Wrm] na USB memoriju, sa nje mi je presao i na karticu od digitalnog fotoaparata. Sad sa te krtice ne mogu da ga izbrisem, ni formatiranje mi ne pomaze. Imam AVAST on ga prepozna ali ga ne brise.
Sta da radim nemam pojma
Ako nekog ne mrzi da kuca nek mi da neke upute
hvala


rade
 
Odgovor na temu

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: problem: virus na kartici od fotoaparata27.05.2009. u 17:42 - pre 181 meseci
Skinite HP USB Disk Format Tool i sa njim formatirajte flash.
Cekajte, znaci posle formatiranja se virus ponovo pojavljuje na flash-u? To znaci da vam je kompjuter zarazen.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: problem: virus na kartici od fotoaparata27.05.2009. u 18:53 - pre 181 meseci
Treba ti čitač kartica pa da formatiraš karticu ... sa aparatom, slabo da ćeš uspeti
Eventualno, da kroz total commander pobrišeš sav sadržaj pa da probaš onda
Ali pazi da je uključena opcija za hidden files

Ili instaliraj Nod32 trial verziju, uradi update i počisti sve što ima ... desni klik na foto aparat u my computer pa scan

Pre toga skini Avast
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

radeivanovic
Rade Ivanovic
vlasenica

Član broj: 210766
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: problem: virus na kartici od fotoaparata31.05.2009. u 08:48 - pre 181 meseci
Imam citac kartica iz windowsa sam je i formatirao ali nije izbrisala virus.
Instalirao sam NOD32(uradio sam update) on ga ne vidi, pa mi je sad i racunar zarazen.
Program sto mi je dashkes preporucio ne pomaze
Nije mi samo jasno zasto kad formatiram karticu virus ostane na njoj. Valjda formatiranje brise sve


rade
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: problem: virus na kartici od fotoaparata31.05.2009. u 09:03 - pre 181 meseci
Hmm...
Ajde ako imas neki alat(kao CCleaner), isparzni Temp foldere pa instaliraj ako vec nemas Malwarebytes.
Odradi update i iskljuci net,ako imas broadband.
Skeniraj prvo ceo racunar,da bi uklonio gamad ako je evenrualno imas na hdd-u.
Zatim iskljuci autorun u Windowsu, ako ga imas aktivnog.
Prikljuci karticu i skeniraj i nju zasebno (desni klik i videces u listi Malwarebytes).

Ne garantujem da radi, ali vredi pokusati.
 
Odgovor na temu

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: problem: virus na kartici od fotoaparata31.05.2009. u 09:22 - pre 181 meseci
Ako je zarazen racunar, onda nije cudo sto se posle svakog formatiranje virus pojavljuje na kartici(virus se kopira na karticu/flash pri svakom njihovom stavljanju u racunar).
Skinite program HijackThis.
Kada ga preuzmete, preimenujte fajl u bilo sta, npr. “destruct0.exe”. Pokrenite ga i kliknite “Do a system scan and save a logfile”. Taj log iskopirajte ovde.

Preuzmite program Dr.Web CureIt!.

• Posle preuzimanja restartujte racunar u Safe Mode-u(dok se pali racunar pritiskajte F8 pa kada se pojavi meni odaberite Safe Mode).
• Kada se ucita Safe Mode pokrenite Dr.Web CureIt!.
• Kad se upali odaberite Start. On ce automatski poceti da skenira racunar. Pustiti da skenira(to je Express Scan).
• Kada zavrsi sa skeniranjem odaberite kompletno skeniranje - Complete scan i sa desne strane pritisnite dugme Start Scanning(izgleda kao Play dugme).
Moram da vas upozorim da kompletno skeniranje moze da potraje nekoliko sati!

Pokazite log CureIt!-a koji se nalazi u C:\Documents and Settings\USERNAME\DoctorWeb\

[Ovu poruku je menjao Dashkes dana 31.05.2009. u 10:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.186.*



+21 Profil

icon Re: problem: virus na kartici od fotoaparata31.05.2009. u 11:19 - pre 181 meseci
Ja sam par slučajeva (uključiv i foto-aparate) lako rešio ovim malim programčetom, koji prilažem uz poruku pa probaj...


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: problem: virus na kartici od fotoaparata31.05.2009. u 12:00 - pre 181 meseci
Dashkes, CureIt je potpuno deplasiran za ovakvu infekciju. Da skenira 5-6 sati komp da bi ocistio jednog crva je nepotrebno, ne kazem da je program los, ali se koristi najcesce kod infekcije tipa Virut/Sality. Nisam koristio nod nikad, ali pouzdano znam da avast ubija takve infekcije (autorun.inf), narocito ako se iskoristi opcija skeniranja pre podizanja sistema.
 
Odgovor na temu

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: problem: virus na kartici od fotoaparata31.05.2009. u 12:59 - pre 181 meseci
A vi sa sigurnoscu mozete reci da korisnik radeivanovic ima problema samo sa jednim crvom? :)
P.S. Nekada, kada je u pitanju neka virusna infekcija, neki antivirusi ne mogu da se instaliraju.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: problem: virus na kartici od fotoaparata31.05.2009. u 13:29 - pre 181 meseci
Ocigledno je da je takva infekcija u pitanju cim prelazi sa fleske na komp i obrnuto, moguce da ima jos neki malware, ali to ne znaci da ce CureIt da ih ukloni. Zasto bi se zlopatio 6 sati, kad moze da upotrebi recimo MBAM koji je takodje dosta efikasan a zavrsava posao za 3-4 min. i verovatno ce da se izbori sa tim crvom.
Da, tacno je da neki virusi ne dozvoljavaju instalaciju antimalware alata, zato sto prilikom dowbloada ostete pojedine delove datoteke, ili cak ne dozvoljavaju pristup antimalware sajtovima uopste. Resenje je ili da se skine sa drugog kompa, pa rename, ili rename, pa upload na neki server odakle ce korisnik da skine alat.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: problem: virus na kartici od fotoaparata03.06.2009. u 21:10 - pre 181 meseci
Lepo što se polako vraćaš Ivice, nije više isto kao nekada :)
Samo nešto da pitam za svaki slučaj, ja ne mogu da pišem po kartici od fotoaparata, barem ne ovako uobičajeno, da li onda postoji šansa da i meni uđe tako neki virus? Samo me zanima, nisam ni sa čim zaražen...
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: problem: virus na kartici od fotoaparata

[ Pregleda: 4473 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.