Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Batina je iz raja izasla, zar ne?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 111394 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?21.05.2009. u 21:50 - pre 182 meseci
Citat:
mrle 011
kad sam procitao uvodni post, pomislio sam da ce tema krenuti u pravcu rasprave o demokratskoj slobodi izbora svakog pojedinca da on sam sa svojom porodicom odluci na koji nacin ce leciti svoju zavisnost ili bilo koju tzv bolest, a ne u pravcu "virtuelnih drugara".



Moze, nema problema, ali takva ustanova onda treba da se registruje kao privatni sado-mazo klub, i da se oglasava samo u za to predvidjenim oglasnim kategorijama :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?21.05.2009. u 21:54 - pre 182 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: takva ustanova onda treba da se registruje kao privatni sado-mazo klub

Spankin' Priests
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.158.*



+35 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?21.05.2009. u 22:07 - pre 182 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Na zalost, nije Da jeste ne bi imali problem, ljude zaplasis sa smrcu i...

Imas slucajeve gde ljudima jasno kazu da ce da umru ako jedu masnu hranu, puse cigare - i nista. Ako im kazes da ce da umru ako ponovo probaju heroin, oni to pokusaju - ne umru... nista od cele price.


Hm, pa ne znam, razumem hedonizam u svim njegovim formama (narocito onim najnizim), al' da mi neko kaze: ''Ako jos jedared pojedes picu sa kulenom, ili rostilj kobasicu - gotov si'' dobro bih razmislio o prelasku na vegetarijanstvo... Kod masne hrane i pusenja, NEMA one poslednje porcije ili poslednje cigarete, KOJA neposredno izaziva smrt, zar ne? (To i jeste problem)


Nasuprot tome, metod ovog opskurnog ruskog strucnjaka VRLO NEPOSREDNO je povezan sa smrcu (navodno, al' cik probaj da dokazes da laze, ako smes!).
SAMO jedan fiks posle tretmana - JESTE i poslednji.
Poput onog, ako pipnes vrucu ringlu - opeci ces se, to je sigurna posledica.

Citat:
Spankin' Priests





 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?21.05.2009. u 22:16 - pre 182 meseci
@Kelja,

Problem sa takvim pristupima je sto je potreban jedan da se "okurazi" i da cela njegova "mreza" nastavi da radi po starom. Ako je u pitanju samo zastrasivanje - a vrlo sam uveren da jeste, jer bi inace doticni mogao biti odgovoran za smrt nekoga ko je umro zbog njegove "metode".

Mislim, i sam problem koji pokusava da resi - deci pricaju da heroin ubija, da je dovoljno da se jednom ubodes i da umres od overdoza... pa nista, neko proba - kad taj neko proba, neki njegovi poznanici ce isto da probaju, itd...

Ne vredi - zastrasivanje jednostavno nije nesto sto je 100% delotvorno - mozda na neke deluje, ali se bojim da je kod mnogih problem daleko kompleksniji i daleko iznad racionalnog rasudjivanja da moze da se na takav "elegantan" nacin resi.

Citat:

Poput onog, ako pipnes vrucu ringlu - opeci ces se, to je sigurna posledica.


I to ce ti se desiti ponovo ako je ringla ukljucena tj. vruca - a sta ako se ringla iskljuci i saceka? Mozes da pipas koliko ti volja ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.178.*



+62 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?21.05.2009. u 22:54 - pre 182 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Postoji izvesni doktor u Rusiji (Dr. Zobin ako me pamcenje sluzi) koji tvrdi da poseduje metodu koja izaziva prekomernu senzitivnost opijatnih receptora, sto za rezultat daje navodni momentalni overdoz ukoliko pacijent ponovo pokusa da uzima neki opijat.

Koliko znam, posle tretmana (injekcije neke supstance koja navodno "zapusava" receptore u frontalnom delu mozga) se pacijentu sledeci dan, kada je potpuno svestan, daje injekcija nekog standardnog opijata i on se dovodi do skoro klinicke smrti zbog toga sto opijat blokira jedine preostale "otvorene" receptore, u produzenoj mozdini - i zbog toga im ne pada na pamet da to probaju kod kuce ponovo...

E, sad, da li ta metoda zaista deluje kako je opisano (reklamirano), tj. da li efekat izazivanja blokade disanja traje duze od jedan dan, to zaista ne znam. Sudeci po tome da je doticni doktor jako malo popularan izvan Rusije (i Srbije) rekao bih da verovatno i nije tj. da je u pitanju vrlo dobar "trik" nad pacijentom tj. da stvarno dolazi do blokade disanja taj prvi dan zbog necega sto je pacijent primio prvi dan i sto ocigledno ima dovoljno dug polu-zivot, ali da to traje godinama... cisto sumnjam. Ali, ukoliko je pacijent dovoljno zastrasen mogucnoscu vrlo gadne smrti od najmanje doze narkotika, to zaista moze biti dobar "odbijajuci" faktor.

Problem sa pristupom je to sto je zavisnost izuzetno komplikovana bolest, koju obicno prati jos gomila drugih stvari - pa je lecenje takodje vrlo komplikovano ako se stvarno zeli normalan zivot, a ne supstitucija jedne zavisnosti necim drugim, od alkohola preko opsednutosti molitvama itd...


Ovako... Kad bi mi neko ispricao, ili kad bih negde procitala o tom doktoru, mislila bih isto sto i ti. Na zalost, u svojoj generaciji sam poznavala dosta narkomana, a oni koji su preziveli su samo oni koji su imali love da plate tretman tog nazovi doktora. Secam se da su im roditelji i stanove prodavali i sve sto su imali, samo da bi ih lecili kod doticnog u Rusiji. I oni su jedini koji su danas zivi!!! Kako? Pojma nemam... Mogla bih bar 5-6 njih da ti navedem. Skoro sam cak i na ulici srela jednu drugaricu iz skole koju je navodno izlecio. Ali kad je ziva i navodno zdrava jos uvek, kako to da protumacim?

Inace, svojevremeno sam iz ciste radoznalosti razgovarala sa jednom drugaricom koja je psihijatar o ovoj metodi i ona mi je rekla da metod nije nigde registrovan, a da bi trebalo da bude ukoliko se radi o legalnom metodu lecenja. Objasnila mi je secam se i kako bi trebalo da funkcionise, ali kako to davno bese, ne mogu da se setim detalja, pa ne bih da nagadjam.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Inace, kako komentarisete ovo: http://www.b92.net/info/vesti/...id=350693&nav_category=206
U pitanju je isto neregistrovan metod lecenja, ali se kod nas ocigledno obavlja bez problema u privatnoj klinici!

I cudi me da se niko na ovom forumu nije setio da postavi taj tekst!
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
93.86.190.*



+32 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?21.05.2009. u 22:55 - pre 182 meseci
Sledeci prekrsaj amputiramo prste. Ili je rekao giljotina (to bi svakako bilo efektivno izlecenje)
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.178.*



+62 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?21.05.2009. u 23:43 - pre 182 meseci
Ne verujem da je kod ovih ljudi koje znam, a koji su u Rusiji navodno izleceni stvar u strahu od smrti. Koliko ih se secam, nisu oni bili toliko glupi. Ali jedino sto znam je da su svi kompletno promenili nacin zivota, ne stanuju vise u istom kraju, ne druze se sa istim ljudima...

Ne bih da navodim imena, ali ima i medju njima i nekih medijskih licnosti, a neke su svoju pricu cak ispricale na TV. Mozda se neko i seti o kome pricam!

P.S. - Inace, licno uopste ne verujem u izlecenje narkomana, ali ovi primeri me teraju da ih tako nazivam, pa stoga uvek pisem: navodno izleceni.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 00:15 - pre 182 meseci
Eh, eh, mislim da je ovaj spot zapravo promocija metoda.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.178.*



+62 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 00:33 - pre 182 meseci
^ Nemoj neko da me shvati pogresno, ne odobravam ja batine. Ali, kao sto vec rekoh u svom okruzenju od osnovne skole sam imala masu narkomana, pa ih znam kakvi su. Na zalost, nekad su batine jedini nacin da se narkomani prizovu pameti. A to su mi potvrdili i neki psihijatri s kojima sam svojevremeno pricala na tu temu. Narkoman jednostavno u pojedinim situacijama ne kontrolise svoje postupke, nadobudan je i bezobrzan, vredja okolinu, sam preti batinama drugim ljudima... One price tipa: treba rzgovarati s njima i ti fazoni jednostavno - ne pale. To je ipak najgore stanje u koje ljudski mozak moze da zapadne.

Sad, da li je bolje nekad ih izlemati, ili ih leciti Metadonom, koji je samo zamena za drogu? A to je jedino cime ih kod nas zvanicno lece. Ili mozda na onoj privatnoj klinici (ostavila sam link u nekom postu iznad)?
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.225.*



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 00:40 - pre 182 meseci
^ Jedna stvar je "prizivanje pameti" narkomana ili npr. odbijanje napada doticnog, a druga(treca) njegovo lecenje. Nema zamene teza. Sto se tice tih "psihijatara" - no comment, tako su i panduri i razl. "strucnjaci" dugo bili ubedjeni da je batina jedini lek za kriminalce, pa im tek sad objasnjavaju da je to neverovatna glupost/zatucanost i da samo proizvodi kontra-efekat.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 01:38 - pre 182 meseci
@Challenger

Sad ispadoh jos zatucana, he, he...

A zasto ti zamenjujes teze? Kriminalci i narkomani nisu isto! Kriminalac je vrlo svestan svojih postupaka, a za narkomana se to bas ne moze reci. Njegov mozak ne funkcionise, to moras da shvatis! On misli samo na drogu i kako do nje doci! To je njegova jedina opsesija i nista drugo. U stanju su da urade sve da bi do droge dosli.

Reci mi, da li si nekad bio u drustvu nekog narkomana? Ja jesam i to vrlo cesto, pa ti zato i pricam. Ljudi koji su u principu OK, odjednom postaju susta suprotnost. U stanju su da ti kazu najgore reci, da nasrnu na tebe. Jednom sam ostala i bez love u kuci i nekog nakita koji je stajao u kupatilu. Jednom me je jedan drug iz cista mira pljunuo u lice (da, dobro ste procitali - PLJUNUO), jer je poceo da krizira. A ti ljudi o kojima govorim (pokoj im dusi) su svi bili iz boljestojecih porodica, pa su opet (verovatno nesvesno) krali gde su sta stigli. O raznim perverzijama kojima su skloni necu ni da govorim.

Tuzno je to, ne mogu da se secam... Ne dao Bog nikome!

A sto se psihijatara tice, bas povodom ovog mog nekadasnjeg "dobrog" drustva sam i razgovrala s njima. Nisu to bili nikakvi nadrilekari, nego normalni ljudi, koji su radili u zvanicnim ustanovma. I svi su se slozili u jednom: lakse je raditi sa najtezim bolesnikom - sizofrenicarem, nego sa narkomanom. To je posao od koga u psihijatriji svi beze, jer su verovatno svesni sta ih ceka ako se upuste u to.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 02:28 - pre 182 meseci
Citat:
EmilijaV: ^ Nemoj neko da me shvati pogresno, ne odobravam ja batine. Ali, kao sto vec rekoh u svom okruzenju od osnovne skole sam imala masu narkomana, pa ih znam kakvi su. Na zalost, nekad su batine jedini nacin da se narkomani prizovu pameti. A to su mi potvrdili i neki psihijatri s kojima sam svojevremeno pricala na tu temu.


Oh Jezus.... Nadam se da su doticni psihijatri nezaposleni.


Clan 25 Ustava Srbije (kakav je/takav je) -

Fizički i psihički integritet je nepovrediv.
Niko ne može biti izložen mučenju, nečovečnom ili ponižavajućem postupanju ili kažnjavanju, niti podvrgnut medicinskim ili
naučnim ogledima bez svog slobodno datog pristanka.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 02:54 - pre 182 meseci
Citat:
Isak666
Clan 25 Ustava Srbije (kakav je/takav je) -

Fizički i psihički integritet je nepovrediv.
Niko ne može biti izložen mučenju, nečovečnom ili ponižavajućem postupanju ili kažnjavanju, niti podvrgnut medicinskim ili
naučnim ogledima bez svog slobodno datog pristanka.

Potpuno se slazem sa navedenim clanom Ustava!

Ali u mnogim slucajevima narkomani su unapred upozoreni sta moze da im se desi, ali dok su u svesnom stanju. I oni na to svesno daju pristanak! Ili njihovi roditelji, jer narkomani sami najcesce nisu u stanju da odlucuju. Jer kad su u krizi oni NISU SVESNI SVOJIH POSTUPAKA, a to je da: kradu, vredjaju, tuku se...! A apstinencijalna kriza vise boli od batina!

Ja stvarno ne podrzavam metode tog svestenika, ali verujte mi da njih biju i po bolnicama!

Aman, da li je neko od vas koji ovde raspravljate ikad upoznao narkomana? Jer ako nije, svaka dalja rasprava je bezpredmetna.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.225.*



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 02:56 - pre 182 meseci
Citat:
EmilijaV: @Challenger

Sad ispadoh jos zatucana, he, he... :D

A zasto ti zamenjujes teze? Kriminalci i narkomani nisu isto! Kriminalac je vrlo svestan svojih postupaka, a za narkomana se to bas ne moze reci. Njegov mozak ne funkcionise, to moras da shvatis! On misli samo na drogu i kako do nje doci! To je njegova jedina opsesija i nista drugo. U stanju su da urade sve da bi do droge dosli.

Reci mi, da li si nekad bio u drustvu nekog narkomana? Ja jesam i to vrlo cesto, pa ti zato i pricam. Ljudi koji su u principu OK, odjednom postaju susta suprotnost. U stanju su da ti kazu najgore reci, da nasrnu na tebe. Jednom sam ostala i bez love u kuci i nekog nakita koji je stajao u kupatilu. Jednom me je jedan drug iz cista mira pljunuo u lice (da, dobro ste procitali - PLJUNUO), jer je poceo da krizira. A ti ljudi o kojima govorim (pokoj im dusi) su svi bili iz boljestojecih porodica, pa su opet (verovatno nesvesno) krali gde su sta stigli. O raznim perverzijama kojima su skloni necu ni da govorim.

Tuzno je to, ne mogu da se secam... Ne dao Bog nikome! :(

A sto se psihijatara tice, bas povodom ovog mog nekadasnjeg "dobrog" drustva sam i razgovrala s njima. Nisu to bili nikakvi nadrilekari, nego normalni ljudi, koji su radili u zvanicnim ustanovma. I svi su se slozili u jednom: lakse je raditi sa najtezim bolesnikom - sizofrenicarem, nego sa narkomanom. To je posao od koga u psihijatriji svi beze, jer su verovatno svesni sta ih ceka ako se upuste u to.



Nisu isto, ali se isti, univerzalni "lek" primenjuje na njima. I ne pomaze, ni jednim, ni drugim. Posebno ne u slucaju lecenja, pa sve i da je dozvoljeno, tj. po zakonu. Sto se zatucanosti tice, jasno se vidi iz post-a gore da sam mislio na pandure/"psihijatre"/sl. strucnjake, nije uopste kompleksna konstrukcija recenice.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 03:02 - pre 182 meseci
Citat:
Challenger: Nisu isto, ali se isti, univerzalni "lek" primenjuje na njima. I ne pomaze, ni jednim, ni drugim. Posebno ne u slucaju lecenja, pa sve i da je dozvoljeno, tj. po zakonu.

Ne kazem da pomazu batine, ali ne pomaze ni Metadon! Za njih leka jednostavno - nema. To je bar moje misljenje, mozda gresim. Jedino sto je logicno, a to je da se batine eventualno koriste za ono sto sam ranije rekla - da se dozovu svesti i vide sta su eventualno uradili.

A za krimose, ne znam...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 03:14 - pre 182 meseci

Citat:
EmilijaV: Potpuno se slazem sa navedenim clanom Ustava! :)

Ali u mnogim slucajevima narkomani su unapred upozoreni sta moze da im se desi, ali dok su u svesnom stanju. I oni na to svesno daju pristanak! Ili njihovi roditelji, jer narkomani sami najcesce nisu u stanju da odlucuju. Jer kad su u krizi oni NISU SVESNI SVOJIH POSTUPAKA, a to je da: kradu, vredjaju, tuku se...! A apstinencijalna kriza vise boli od batina!

Ja stvarno ne podrzavam metode tog svestenika, ali verujte mi da njih biju i po bolnicama!

Aman, da li je neko od vas koji ovde raspravljate ikad upoznao narkomana? Jer ako nije, svaka dalja rasprava je bezpredmetna. :(


Upoznah odredjen broj, takav mi je posao ;)

Koliko god si imala losa iskustva sa narkomanima, ne zaboravi cinjenicu da su oni oboleli. Klasifikacija na svesni i nesvesni deo zivota obolelog od neke bolesti zavisnosti ne postoji.

Pristanak narkomana na tretman u odnosu pacijent-terapeut/psiholog/psihijatar je nistavan, jer se odgovornost u procesu terapije gradi na drugi nacin - nikako formalno-pravno, poput ovog slucaja gde su neki ugovor potpisali osoba sa poljoprivrednim fakultetom i roditelji obolelog, uz obavestavanje "pacijenta" o podledicama.

A to sto ih biju po bolnicama, ne znaci da ih treba tuci i po zabitima Srbije.

BTW Bolesti zavisnosti se ne lece samo klinicki iliti samo kod psihijatra.


 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 03:21 - pre 182 meseci
Citat:
EmilijaV: Za njih leka jednostavno - nema. To je bar moje misljenje, mozda gresim. Jedino sto je logicno, a to je da se batine eventualno koriste za ono sto sam ranije rekla - da se dozovu svesti i vide sta su eventualno uradili.



Strasno...........

"Dozivanje pameti".

Na zalost, u Srbiji su kultura zdravog zivota i obicaji lecenja na tako niskom nivou, tako da kad bi se dalje istrazivalo sta se sve i kako leci - mozda shvatimo da je jos uvek ostala negde u 17. veku.

 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 03:25 - pre 182 meseci
Citat:
Isak666:  Klasifikacija na svesni i nesvesni deo zivota obolelog od neke bolesti zavisnosti ne postoji.

Ali je cinjenica da se ponasaju relativno normalno kad su nafiksani, a kad zapadnu u krizu mogu da se pretvore u najgore zveri. Zar to nije svesno i nesvesno ponasanje?

Citat:
Isak666
Pristanak narkomana na tretman u odnosu pacijent-terapeut/psiholog/psihijatar je nistavan, jer se odgovornost u procesu terapije gradi na drugi nacin - nikako formalno-pravno, poput ovog slucaja gde su neki ugovor potpisali osoba sa poljoprivrednim fakultetom i roditelji obolelog, uz obavestavanje "pacijenta" o podledicama.

To vec ne znam kako se gradi njihov odnos, nisam se informisala, a ne bih ni da saznam!

Citat:
Isak666
A to sto ih biju po bolnicama, ne znaci da ih treba tuci i po zabitima Srbije.

Ali ih biju i po bolnicama! Pa u cemu je onda razlika? Zasto neko ne optuzi lekare? Najlakse im je dati Metadon i poslati ih kuci, da se ukucani bore s njima, je l'?

Citat:
Na zalost, u Srbiji su kultura zdravog zivota i obicaji lecenja na tako niskom nivou, tako da kad bi se dalje istrazivalo sta se sve i kako leci - mozda shvatimo da je jos uvek ostala negde u 17. veku.

A kako se leci narkomanija? Prosvetli me molim te, da ne bih zivela vise u 17. veku.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 03:27 - pre 182 meseci
Da, mislim da, ako je verovati ljudima iz Crne Reke (simpatican naziv), ne koriste se batine u "lecenju" vec kao sto Emilija kaze kada naprave neki prekrsaj. Daleko od toga da to odobravam, ali sam stekao utisak da se to ovde provlaci kao glavna "teza".
Imace imao sam par drugara od kojih jedan od detinjstva. Nemam nikakav kontakt sa njima vise, mozda sam poslednji od prijatelja koji je morao da im okrene ledja. Pokusavaso sam da im pomognem, druzio se sa njima kada niko vise nije, ali na kraju sam morao da prekinem prijateljstvo sa njima. Odnos je bio poprilicno mucan u pojedinim mometima, narocito kada ti traze lovu pod ko zna kojim glupim izgovorom, a znas da ce ga upotrebiti za drogu. Sreca da nikad nisu presli na teske obike droge, uglavnom mara, ali su je konzumirali mnogo. Vec sam opisao u temi za i protiv "lakih" droga, moje iskustvo kazuje da tako nesto ne postoji.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 03:41 - pre 182 meseci
Citat:
SASA M.: Da, mislim da, ako je verovati ljudima iz Crne Reke (simpatican naziv), ne koriste se batine u "lecenju" vec kao sto Emilija kaze kada naprave neki prekrsaj. Daleko od toga da to odobravam, ali sam stekao utisak da se to ovde provlaci kao glavna "teza".

Pa tako sam i ja shvatila. Uostalom, vec je ranije bila prica o toj Crnoj reci i "metodama" lecenja. Ne znam zasto se sad odjednom to pitanje opet pokrece. Vise mi smrdi na neke politcke razloge, jer u pitanju je vladika Artemije, a on u zadnje vreme nesto nije u modi u crkvenim krugovima koliko sam shvatila, pa sad ostali popovi gledaju da ga opljuju. Ali to me ne zanima, kao ni odnosi u Crkvi, a i nisu tema ove rasprave.

Citat:
SASA M.:
Imace imao sam par drugara od kojih jedan od detinjstva. Nemam nikakav kontakt sa njima vise, mozda sam poslednji od prijatelja koji je morao da im okrene ledja. Pokusavaso sam da im pomognem, druzio se sa njima kada niko vise nije, ali na kraju sam morao da prekinem prijateljstvo sa njima. Odnos je bio poprilicno mucan u pojedinim mometima, narocito kada ti traze lovu pod ko zna kojim glupim izgovorom, a znas da ce ga upotrebiti za drogu. Sreca da nikad nisu presli na teske obike droge, uglavnom mara, ali su je konzumirali mnogo. Vec sam opisao u temi za i protiv "lakih" droga, moje iskustvo kazuje da tako nesto ne postoji.

Ja sam ih imala mnogo vise i to na najtezim drogama, a svi su poceli od "lakih". Tako da znam o cemu pricam! Mislim da su njihovi roditelji bili u stanju da pristanu na bilo kakav tretman, samo da promene NESTO! To pretpostavljam, jer pricam uglavnom u mrtvim ljudima, pa ne znam kako bi sad reagovali, kad bi culi ovu pricu.

Ali na stranu i to sto smatram da su u vecini slucajeva roditelji sami krivi sto im je dete postalo narkoman. Ne uvek, naravno... Za pojedine mi nikad nece biti jasno sta im se odjednom odlepilo u mozgu, pa su resili da se bodu?

Zato mnogi od njih i jesu prodavali sve sto su imali i zaduzivali se da posalju decu kod tog Rusa, pa makar sta uradili. Nesto da promene, ionako nisu imali sta da izgube. A konvencionalne metode iz Drajzerove nisu bas bile uspesne. To se secam, jer su uglavnom svi probali prvo s tim.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 111394 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.