Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 40476 | Odgovora: 231 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 14:47 - pre 182 meseci
Citat:
jericho1405: Potpuno pogresno vidjenje problema. Nema nikakve veze "zapadnjacki" nizak natalitet sa njihovim, kako kazes, stavom: "profit po svaku cijenu", vec sa obrazovanjem, "povecanjem" svijesti i, sto rece Ivan, opustenijem stavu prema religijama. Jednostavno, shvatili su ljudi da je apsolutni idiotizam radjati gomilu djece koja ce, uzgred, da zive jako jadno i zalosno, a sve to zarad nekih "visih" ciljeva, tipa. opstanak i ekspanzija katolicanstva i slicne gluposti koje su nametali drustvu. Ovako ce da imaju djece, onoliko, koliko mogu da paze, i kojima mogu da obezbjede jedan kvalitetan i dostojanstven ljudski zivot.


Ne bih se sa tobom slozio.Naravno da svako zeli sebi i svojoj deci sto kvalitetniji zivot,ali sam taj pojam "kvalitet" je vrlo relativan.

U jednom od ranijih postova napisah,nekom ce preduslov za stvaranje porodice biti zaposlenje,a nekom drugom 1 000 000 evra na racunu.Argumentacija ti je nekako tanka.
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.201.*



+7 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 15:08 - pre 182 meseci
Citat:
jericho1405: Potpuno pogresno vidjenje problema.

Izreći ovako nešto,a pritom u daljem izlaganju ispoljiti apsolutno nepoznavanje uzajmnog odnosa i funkcionisanja,namene,u tekstu navedenih "civilizacijskih" institucija,je samo puko ispoljavanje EGA,a u kojoj meri kondicioniranog agresivnim medijskim uticajem,pokazaće piscu tih redova vreme koje je ispred njega.
Voleo bih jedino da čujem definiciju,a prema stavu citiranog pisca svakako opšteprihvatljivu,pojmova kao i kategorija:"kvalitetan i dostojanstven ljudski život"...
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 15:08 - pre 182 meseci
Citat:
misterno2008: Ne bih se sa tobom slozio.Naravno da svako zeli sebi i svojoj deci sto kvalitetniji zivot,ali sam taj pojam "kvalitet" je vrlo relativan.
U jednom od ranijih postova napisah,nekom ce preduslov za stvaranje porodice biti zaposlenje,a nekom drugom 1 000 000 evra na racunu.Argumentacija ti je nekako tanka.

I ko to treba da procijeni? Jbt, okanite se generalizacije i nametanja misljenja pojedinca na kolektiv. To je tako bilo u komunizmu, i vidjeli smo, nije funkcionisalo. Svako ima svoje ideale i manire. Ne mozes ti pricati nekome da radja djecu, ako on to zaista ne zeli. To dijete moze samo da pati i da bude zapostavljeno. U cemu je poenta toga? Ispunjavanje nacionalne, vjerske, il' neke trece fakin', duznosti? Ne kapiram.

Problem je, dakle, u (ne)razvijenosti svijesti i pogresnim idealima zivota. Tamo neki zatucani Indijac ili Kinez mozda nece previse ispastati zbog svog neodgovornog i nepromisljenog ponasanja, al' njegovo dijete, definitivno, hoce. Klasicno mrcvaljenje ljudskih bica. Vrijeme suludih ideja, ekspanzija i "visih" ciljeva je trebalo vec odavno da prodje.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 15:25 - pre 182 meseci
Citat:
Kosuth: Voleo bih jedino da čujem definiciju,a prema stavu citiranog pisca svakako opšteprihvatljivu,pojmova kao i kategorija:"kvalitetan i dostojanstven ljudski život"...

Ne znam pod kojim staklenim zvonom si ti rastao, al' eto, pogledaj, svoju najblizu familiju par generacija u nazad, pa vidi kako su zivjeli, sta su i kad jeli, ko i koliko se skolovao il' posjecivao kulturne, sportske itd dogadjaje, a koji su, naravno, bili porodica za "primjer" odrzavanja ljudske vrste i opstanka nacije, tj. koji su imali znatno vise djece od danasnjeg prosjeka.

Ili, pogledaj kako zive Kinezi, Indijci i sl koji se, svojski, trude da doprinosu opstanku vrste, bez obzira sto nemaju, apsolutne, mogucnosti za tako nesto. Cim mrdne, to jadno dijete mora da radi i da zaradjuje za zivot. Skola je privilegija, a ne normalna stvar. Da sada ne pricam o nekim drugim, sasvim normalnim, aktivnostima.

Zato, psst. Takodje, koliko uvazeni Kosuth ima djece?
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 15:26 - pre 182 meseci
Citat:
jericho1405: I ko to treba da procijeni? Jbt, okanite se generalizacije i nametanja misljenja pojedinca na kolektiv. To je tako bilo u komunizmu, i vidjeli smo, nije funkcionisalo. Svako ima svoje ideale i manire. Ne mozes ti pricati nekome da radja djecu, ako on to zaista ne zeli. To dijete moze samo da pati i da bude zapostavljeno. U cemu je poenta toga? Ispunjavanje nacionalne, vjerske, il' neke trece fakin', duznosti? Ne kapiram.

Problem je, dakle, u (ne)razvijenosti svijesti i pogresnim idealima zivota. Tamo neki zatucani Indijac ili Kinez mozda nece previse ispastati zbog svog neodgovornog i nepromisljenog ponasanja, al' njegovo dijete, definitivno, hoce. Klasicno mrcvaljenje ljudskih bica. Vrijeme suludih ideja, ekspanzija i "visih" ciljeva je trebalo vec odavno da prodje.


Uf,uf,uf,cekaj,samo polako.Najpre,niko ne sugerise onima koji ne zele decu da istu radjaju,vec smo samo ohrabrivali one koji zele al se ne usudjuju zbog ovog ili onog razloga.Moras procitati postove od prve strane,pa tek onda diskutovati.

Kao drugo,ti ovde zamenjujes teze?Ti si taj koji procenjujes kvalitet zivota dostojanstven ljudskom bicu.Ja sam rekao da je pojam "kvalitet" relativna stvar.Pa pogledaj gore:)
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 16:01 - pre 182 meseci
Citat:
misterno2008: Ja sam rekao da je pojam "kvalitet" relativna stvar.Pa pogledaj gore:)

Jeste relativna stvar, i zato nema potrebe da neko, nekome sugerise kad i koliko treba djece da ima. Posebno je tuzno sto se takav jedan stav pravda nekim, krajnje poremecenim, razlozima i ciljevima. Jbt, gdje rastu takvi umovi?

Ivo Andric: "Kad god sam i gde sam naišao na ljude koji su pokazivali suviše razvijenu brigu za nacionalni ponos i opšti interes ili preteranu osetljivost za licnu cast i dostojanstvo, uvek sam, gotovo po pravilu, nailazio i na ogranicen um, nerazvijene sposobnosti, tvrdo srce i grubu kratkovidu sebicnost".
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.201.*



+7 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 16:23 - pre 182 meseci
Citat:
jericho1405: Ne znam pod kojim staklenim zvonom si ti rastao,
Zato, psst. Takodje, koliko uvazeni Kosuth ima djece?

Puko retoričko navođenje napabirčenih "primera",uočenih sa pijedestala postavljenog ispod medijskog staklenog zvona opet ima za cilj ipoljavanje,ali sada već uzdrmanog,EGA i to svakako nije odgovor na moje pitanje.

To "psst" smatram ostatkom ponerološkog delovanja iz doba komunizma,kada isto tako na mene nije imalo nikakvog uticaja.

A, dece?
U svakom slučaju nedovoljno...

Pridružujem se savetu da se tema prvo isčita,pa diskutuje...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16695
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 16:37 - pre 182 meseci
Citat:
Kostuh
Koji sistem zasnovan na profitu ima bilo kakav interes u obezbeđivanju "prava za ženu"???
Stoga takvi sistemi i obezbeđuju sebi "sveže meso" upravo iz nerazvijenih zemalja,implantirajući im konzumerizam "t e l e v i z i j o m ".


Ovaj... mozda da procitas malo skoriju istoriju, i skok prava zene, od prava na glas, prava na posao, obavezno skolovanje umesto zabrane istog, zakona protiv diskriminacije na poslu, prava na razvod - pogodi u kojim drustvima su te stvari prvo uvedene.

Mislim cemu ovo - da necemo mozda da anuliramo istoriju ili da se pravimo da ovo gore nisu dodatna prava zene nego neka bajka? :-)

Moja prababa, sa kevine strane je morala da ide da moli nekog vladiku da se anulira brak koji je bio "dogovoren" a njoj se nije svidjao - danas bi samo trebala da podnese papire... zapravo, ne bi ni dosla u situaciju da je neko prisili u brak sa covekom koji joj ne odgovara (zamisli da ti familija ugovori brak ***ote). O obrazovanju i da ne pricamo, o obicajima da se zensko dete ostavlja i ne ide u skolu, kako bi cuvala roditelje... sve su to stvari koje su nestale skakanjem prava zena.

Citat:

Konačno da i ti priznaš,hteo to ili ne,da je deo planete Zemlje,koji je okrenut profitu po svaku cenu ,osuđen na izumiranje,kao i svaki njen budući deo koji se opredeli za takav sistem...


Mozes misliti - vodovod, kanalizacija, struja i skolovanje za muskarce i zene su "okretanje profitu" :-)

Citat:

Samo u tom smislu "to neće ići unazad",jer već uveliko IDE,jedan korak napred,dva nazad....kao što si i ti to,polako,ali sigurno zaključio...


Jesam li? :-)

Citat:

Upravo "necivilizovani" deo planete zemlje,okrenut prirodnim zakonitostima obezbeđuje opstanak ljudske vrste iz čega se nedvosmisleno izvodi zaključak da profit i ekstraprofit niukom slučaju ne podležu tim zakonitostima,čim pospešuju izumiranje vrste...


Polako polako.

Kao prvo, kao sto rekoh Indija je najbolji primer kako rast edukacije zena smanjuje kolicinu dece - ali fokusirajmo se na nesto drugo.

Strategija imanja gomile dece je nesto sto je genetski dolazilo iz proslosti, u doba kada nisu postojali lekovi koji drasticno smanjuju mortalitet pri rodjenju - antibiotici su ponajvise zasluzni za bum stanovnistva u nerazvijenim zemljama, zato sto su omogucili jako veliki procenat prezivele dece. Nekada davno, od 10 dece koju zena rodi, prezivi samo 2-3 - danas je ta cifra blizu 100%

Medjutim, cak i u nerazvijenim zemljama moze da se primeti pravilo da, kako one postaju razvijenije po pitanju infrastrukture i opste edukacije da se broj rodjene dece smanjuje, znacajno, jer ljudi polako uvidjaju da im:

a) Ne treba gomila dece za odrzavanje sistema
b) Imaju neke druge stvari u zivotu kojima se bave osim konstantnog radjanja dece

Tako da - nema nikakve brige za zemaljsku kuglu, ukoliko se obezbedi razvoj Afrike i Azije - nece nista ici nazad, ne boj se, bez obzira na apokalipticare koji najavljuju propast sveta svake godine :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 16:53 - pre 182 meseci
Citat:
Kosuth: A, dece?
U svakom slučaju nedovoljno...

Pa zasto, majku mu? Ti si, barem, ostao imun na medijsku propagandu, prljavu zavjeru protiv radjanja djece, obrazovanja i svake druge diskriminacije zena u drustvu. Evo ubjedjujes nas ovdje kako su takvi potezi civilizovanog svijeta "korak u nazad", pa ocekujem da stojis iza toga, tj. da svoje stavove i sam praktikujes, a ne samo da velikodusno savjetujes druge. Ipak, opstanak Srba je u pitanju. Ne budi sebican.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 17:13 - pre 182 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ovaj... mozda da procitas malo skoriju istoriju, i skok prava zene, od prava na glas, prava na posao, obavezno skolovanje umesto zabrane istog, zakona protiv diskriminacije na poslu, prava na razvod - pogodi u kojim drustvima su te stvari prvo uvedene.....


ja znam da pogodim da je pravo glasa zenama u svajcarskoj - dakle jednoj od najcivilizovanijih zemalja i po mnogima kolevci prave demokratije - dato 1971. godine.
posle zena u svajcarskoj, pravo glasa su dobile i zene u jos jednoj civilizovanoj zemlji, ali ne znam kada i u kojoj ... uglavnom jednoj od ovih malih, lihtenstajn ili tako nesto.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 17:22 - pre 182 meseci
molio bih ucesnike da iznesu svoje,ponavljam,svoje subjektivno,misljenje sta je kvalitetan zivot za dete
bez prepucavanja,spisak,ili par recenica u formi "to ,to to i to je neophodno da bi dete imalo iole kvalitetan zivot"
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.201.*



+7 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 17:39 - pre 182 meseci
@Ivane,"prozvao" sam te tvojim citatima i apsolutno razumem potrebu da odgovoriš,ali ne pošto-poto...

Bez obzira što sam već i sam po godinama "istorija",čitao sam je,učio je,kolikogod da je ona na ovim terenima bila veoma promenljiva,bar ona pisana.
Citat:
U takvoj konstelaciji, bez cvrstih prava za zenu koja zeli da ima i posao i da ima decu (vise dece) to postaje nezgodno - dodjavola, cak i u razvijenim zemljama tu postoji problem.

Misliš li da profit-sistem ima interesa da ženama obezbedi ta,kako ti kažeš,"čvrsta prava"?
I šta je neposredna posledica odsustva takvih prava"čak i u razvijenim zemljama"?
To što ti nazivaš "skokom prava za žene",pre će biti da je nametanje obaveza i pretpostavljam da si mislio da je to prvo uvedeno u "kineskom komunističkom društvu"!?!
Istorija se može anulirati,ali to nije moj i tvoj posao,ali činjenica da žene sa tim "pravima" imaju samo više nametnutih obaveza,ne može.
Citat:
Neke zemlje to resavaju sa uvozom imigranata, koji jos i dalje imaju navike i nacin zivota iz svojih originalnih krajeva, ali ce verovatno i njihova deca ili bar unuci imati nas pogled na svet...

I na svu sreću(nemam apokaliptične fobije) biće uvek i uvek "originalnih krajeva",jer su prirodni zakoni iznad zakonitosti kapitala i profita...
I ti stvarno u tome ne vidiš "korak napred,dva nazad"?
Citat:
Strategija imanja gomile dece je nesto sto je genetski dolazilo iz proslosti, u doba kada nisu postojali lekovi koji drasticno smanjuju mortalitet pri rodjenju - antibiotici su ponajvise zasluzni za bum stanovnistva u nerazvijenim zemljama, zato sto su omogucili jako veliki procenat prezivele dece. Nekada davno, od 10 dece koju zena rodi, prezivi samo 2-3 - danas je ta cifra blizu 100%

Po ovome razvijeni"civilizovani"svet ima problem sa statističkim podacima!?!
Relativan račun je čudo,kod njega i 1 biva 100%.
Pa upravo taj svet krcat svom silom medicine,tehnike,obrazovanja,ženskih prava i stoprocentnim preživljavanjem novorođenčadi kuka o negativnom prirodnom priraštaju?!?!
Ili u najboljem slučaju o padu...
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 19:24 - pre 182 meseci
Citat:
marko37: Nek ti motiv bude zdrav psihološki i socijalni razvoj deteta. Još nisam upoznao čoveka (ili ženu) koje je jedino dete a da nema određenih problema sa nekim normalnim uklapanjem u društvo. A sebičnost i samoživost nekako obavezno ide uz takve osobe...

Koja glupost!
I, btw... hvala na komplimentu, nisam ni znala kakva sam, dok nisam ovo procitala!
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 19:41 - pre 182 meseci
Citat:
mrle 011: ja znam da pogodim da je pravo glasa zenama u svajcarskoj - dakle jednoj od najcivilizovanijih zemalja i po mnogima kolevci prave demokratije - dato 1971. godine.
posle zena u svajcarskoj, pravo glasa su dobile i zene u jos jednoj civilizovanoj zemlji, ali ne znam kada i u kojoj ... uglavnom jednoj od ovih malih, lihtenstajn ili tako nesto.

Ako cemo da baratamo tim cinjenicama, onda treba reci i da su zene prvo dobile pravo glasa u Turskoj, dolaskom Ataturka na vlast, mislim 1922. Znaci, medju prvima u Evropi, ako ne i prve. Pa da li im je to bas obezbedilo sva prava koje su zene u Svajcarskoj imale i pre dobijanja prava glasa? Nesto se ne bih zaklela!
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 19:45 - pre 182 meseci
Citat:
jericho1405: Jeste relativna stvar, i zato nema potrebe da neko, nekome sugerise kad i koliko treba djece da ima. Posebno je tuzno sto se takav jedan stav pravda nekim, krajnje poremecenim, razlozima i ciljevima. Jbt, gdje rastu takvi umovi?


O cemu ti covece pricas?Jesi li ti procitao svoj post?Jesi li procitao naziv teme?
Pre nego pocnes da nosis nojeva jaja po ovom forumu,skocentrisi se i biraj reci tj. tezinu istih!

Kad sam to sugerisao nekom kad i koliko dece treba da ima?Procitaj moje postove pazljivo,pa tek onda sudi o njima,jer je svaka razmena misljenja na ovom forumu pozeljna.

Necu reagovati ostrije,jer verovatno si napravio nenamernu gresku,ali bez obzira,biraj reci i ne unosi se toliko emotivno u diskusiju;)
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 19:52 - pre 182 meseci
zasto niko ne zeli da prezentuje svoje misljenje sta je osnovno neophodno za kvalitetan zivot deteta?
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.201.*



+7 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 19:59 - pre 182 meseci
Citat:
Horvat: molio bih ucesnike da iznesu svoje,ponavljam,svoje subjektivno,misljenje sta je kvalitetan zivot za dete
bez prepucavanja,spisak,ili par recenica u formi "to ,to to i to je neophodno da bi dete imalo iole kvalitetan zivot"

Zahtevaš nemoguće....
Bilo kakav odgovor podrazumevao bi šabloniziranje života i svođenje na nivo "pilića za klanje u kavezima" sa tačno određenom gramažom koncentrisane hrane po kilogramu prirasta...
Tako si postavio pitanje...
Ono čega nema u tvom pitanju,a zasluživalo bi odgovor je osećaj za trenutak kada ti dete sleduje...jedno,dvoje,troje...
to u veoma maloj meri,gotovo neznatnoj,ima veze sa racionalnim delom tvog bića...
jednostavno,to ćeš osetiti....ili nećeš i to tvoja izabranica pre nego ti.
A da ti se tako nešto desi moraš biti čovek,a ne zombi...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 20:02 - pre 182 meseci
jeste,ali dzabe ja sada osetim da bih bio dobar roditelj,da bih dao detetu ljubav
kada tom detetu ne bih ni pelene mogao da kupim

dakle ipak nesto jeste neophodno,ne?
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 20:40 - pre 182 meseci
Citat:
Horvat: zasto niko ne zeli da prezentuje svoje misljenje sta je osnovno neophodno za kvalitetan zivot deteta?

jeste,ali dzabe ja sada osetim da bih bio dobar roditelj,da bih dao detetu ljubav
kada tom detetu ne bih ni pelene mogao da kupim

dakle ipak nesto jeste neophodno,ne?


Cao Horvate.Kosuth verovatno ne zna da si mlad momak,ali hajde,da pokusam da ti odgovorim.

Apsolutno razumem tvoje strahove(opreznost) tj. odgovornost.Vec unapred znam da ces biti dobar i odgovoran roditelj i kao i prosli put,zelim ti sve najbolje u zivotu.

Elem,za neke stvari ne postoji recept,ni pisano pravilo.Jednostavno,osetices trenutak,kada ces sa sigurnoscu znati da je pravo vreme za roditeljstvo.To dolazi sa zreloscu.Materijalno stanje igra veoma vaznu ulogu,ali ne i presudnu.Naravno da ces u situaciji kada znas da detetu ne mozes obezbediti ni pelene,malo sacekati,potruditi se da nadjes posao ili jos bolji(placeniji) posao,trudices se da stvoris uslove (za koje se plasis da ih neces stvoriti) i jednostavno,doci ce sve na svoje mesto.

Tu su onda bake i deke,nasledjena garderoba od bratove,sestrine, drugareve
dece itd.Gura se,ne brini.Nije roditeljsto bas takav bauk.

Poimanje "kvalitetnog" zivota je razlicito od situacije do situacije i od coveka do coveka.

Evo ti primer,sina sam dobio u najgoroj mogucoj situaciju,u vreme ratova,hiperinflacije i svega ostalog sto nas je moglo snaci.Izguralo se,dete mi nije bilo gladno i neodeveno.Bilo je teskih momenata,ali izdrzalo se.

I sada je takodje tesko,stvarno je kriza,ali u poredjenju sa tim vremenom,danas je pesma.A to vreme nije bilo tako daleko.

Sutra da dodje blagostanje,velike plate i zeljeni standard,niko ti sa sigurnoscu ne moze garantovati,da ce vec prekosutra biti isto tako.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao:)
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16695
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje24.05.2009. u 20:52 - pre 182 meseci
Citat:

Misliš li da profit-sistem ima interesa da ženama obezbedi ta,kako ti kažeš,"čvrsta prava"?
I šta je neposredna posledica odsustva takvih prava"čak i u razvijenim zemljama"?
To što ti nazivaš "skokom prava za žene",pre će biti da je nametanje obaveza i pretpostavljam da si mislio da je to prvo uvedeno u "kineskom komunističkom društvu"!?!
Istorija se može anulirati,ali to nije moj i tvoj posao,ali činjenica da žene sa tim "pravima" imaju samo više nametnutih obaveza,ne može.


Ovaj... pravo zena na razvod i glasanje je uvedeno u mnogim zemljama pre nego sto je Kina postala komunisticka. Doduse, tacno je da su u mnogim zemljama komunisticke revolucije upravo donele ta prava.

Ne znam kako ces slobodu da se razvedes nazvati "nametnutom obavezom" - a i glasanje je stvar slobodne volje :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srpska demografska katastrofa - Najgori natalitet u Evropi + 300.000 abortusa godisnje

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 40476 | Odgovora: 231 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.