Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Excel automatsko pravljenje spiska EUR1 !

[es] :: Office :: Excel :: Excel automatsko pravljenje spiska EUR1 !

[ Pregleda: 3260 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

apatin25
apatin25
Apatin

Član broj: 36350
Poruke: 34
82.117.202.*

Sajt: www.zanimljiv.org


Profil

icon Excel automatsko pravljenje spiska EUR1 !17.05.2009. u 11:38 - pre 182 meseci
Počeo sam da radim, pre tri meseca, na novom radnom mestu. Radim fakturisanje za kamione ! Pre se radilo ručno copy-paste ali sam uspeo da automatizujem Excel, tako da kad unesem kod od Artikla on mi sam u nastavku ispiše automatski iz baze podataka ostale parametre. Koristio sam funkciju lookup i ona je dobra za ovo.
Ali, druga faktura za EUR1, sad imam bazu podataka, u koju uvek dodajem nove artikele. Slika baze se nalazi u slici Artikli3 ! Artikli posediju materijal od kojih su korišćeni (sastavljeni) !! Problem je u tome što neki Artikli imaju više materijala (redova) a neki samo par !!!
Sada kako da u praznoj stranici (slika: copy1) uradim paste traženih artikala (nekad ih imam najviše do 105komada), i da mi u sledećoj stranici (slika:rezultat2) nađe i ispiše redom materijale koje sam tražio - za artikal i tako redom !!
Ja sam pokušao sa LOOKUP funkcijom ali mi je uvek smetalo to što artikli nemaju fiksni broj materijala.

Hvala Vam na pomoći !!!




Iako naša zemlja zauzima važan geografski položaj, mi još uvek ne znamo gde se nalazimo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

apatin25
apatin25
Apatin

Član broj: 36350
Poruke: 34
82.117.202.*

Sajt: www.zanimljiv.org


Profil

icon Re: Excel automatsko pravljenje spiska EUR1 !19.05.2009. u 18:09 - pre 182 meseci
Posto vidim da se niko nije javio za dogovor, onda cu postaviti pitanje uprosceno !!!



Kao sto se vidi na tabeli Artikli3 imam spisak artikala u bazi ! Pre sam morao rucno da filtriram artikal pa da ga kopiram u drugi, onda sledeci artikal filtriram pa kopiram i dodam ispod onog predhodnog artikla i tako redom, da bi dobio listu artikala kojih sam trazio ! Posto artikli imaju razlicite redove nisam mogao da ga programiram sa VLOOKUP funkcijom.

Znaci, hteo bi , neki makro program ili slicno, koji ce mi nakon unosa u jednu kolonu nekoliko trazenih artikala (nekad ide i preko sto komada), da mi pored njih redom napravi spisak grupa artikala iz baze koja je na drugoj listi. Posto, neki artikli imaju 10-15 redova, znaci listing za 100 trazenih artikala bi iznosio oko 1200 redova !

Treba mi automatika i to hitno, hvala unapred !!!



p.s.

ako nekom nije jasno ili fali neki podaci o bazi ili upitu neka slobodno pita !


Iako naša zemlja zauzima važan geografski položaj, mi još uvek ne znamo gde se nalazimo.
 
Odgovor na temu

apatin25
apatin25
Apatin

Član broj: 36350
Poruke: 34
82.117.202.*

Sajt: www.zanimljiv.org


Profil

icon Re: Excel automatsko pravljenje spiska EUR1 !22.05.2009. u 15:34 - pre 182 meseci
Primer !


Samo upiši u prvoj tabeli kod iz artikla umesto N i samo će ti se reći !
Iako naša zemlja zauzima važan geografski položaj, mi još uvek ne znamo gde se nalazimo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Excel automatsko pravljenje spiska EUR1 !

[ Pregleda: 3260 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.