Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Softver za opticku mrezu

[es] :: Enterprise Networking :: Softver za opticku mrezu

[ Pregleda: 2204 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marjanski
student
novi sad

Član broj: 207413
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Softver za opticku mrezu16.05.2009. u 10:27 - pre 182 meseci
Interesuje me da li mozda neko zna da li postoji neki software za dokumentaciju HFC mreze. Posebno mi je interesentan onaj deo sto se optike tice pa ako postoji neki software samo za optiku to bi mi jos vise odgovaralo ( neki link ili sajt na kojem mogu nesto da procitam oko toga a vezano je za dokumentaciju i odrzavanje opticke mreze).
Unapred Hvala!
Pozdrav.....
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 804



+636 Profil

icon Re: Softver za opticku mrezu18.07.2009. u 11:32 - pre 179 meseci
Sta treba tacno taj softver da radi? Da dokumentuje stanje mreze ili ...? Na kom nivou (fizicki, data-link, IP ...)?

U proslosti sam se susreo sa dva profesionalna softverska alata za dokumentovanje telekomunikacionih mreza na fizickom nivou (struktura i pozicija rekova, uredjaji montirani u reku, patch paneli, fizicko rutiranje in-house i spoljasnjih kablova ...):

- Metasolv TBS
- Amdocs/Cramer OSS Inventory suite (www.amdocs.com)

Sudbina ovog prvog mi je nepoznata, s obzirom da je Oracle kupio Metasolv. Moguce je da ce Oracle nastaviti da podrzava njihov softver, s obzirom da TBS ionako ima Oracle u backend-u. Ali pitanje je sta ce tu biti.

Cramer se i dalje razvija normalno od stane Amdocs-a.

E sad ... oba paketa su namenjena za izuzetno velike i slozene mreze, ali su jedina na trzistu koji ti daju precizno fizicko rutiranje od tacke do tacke. Recimo, da dobijes detaljne informacije o linku izmedju bilo koja dva uredjaja, ukljucujuci fizicke interfejse na ruteru, sve patch panele izmedju, iznajmljene linkove/kablove od drugih operatera (ukljucujuci demarkacione tacke) itd.

Za manje mreze mislim da ti se vise isplati da nesto sami razvijete ili unajmite nekoga da vam to uradi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Softver za opticku mrezu

[ Pregleda: 2204 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.