Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Yagi antena i satelitski tanjir

[es] :: Wireless :: Yagi antena i satelitski tanjir

[ Pregleda: 4069 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darko milenkovic
Pozarevac

Član broj: 118954
Poruke: 117
93.86.166.*



Profil

icon Yagi antena i satelitski tanjir14.05.2009. u 23:29 - pre 182 meseci
Posto imam vec Yagi antenu 130cm WBC200 + RP-SMA od Voltplus-a i satelitski tanjir od 1,2 metra u precniku koji je van upotrebe,da li postoji mogucnost da ta dva elementa sastavim u jednu funkcionalnu celinu da bih imao sto bolji i kvalitetniji prijem bezicnog interneta,tj da li bi postigao plus vise koji decibel i ukoliko je moguce,kako bih sastavio tako da to bude kompletno?

Unapred,hvala na odgovoru od strane forumasa!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Yagi antena i satelitski tanjir15.05.2009. u 23:56 - pre 182 meseci
ne bih da te obeshrabrujem ali to ce malo teze da ide.
kada se postavlja biquad na tanjir prilicno tesko je naci zizu ako nemas originalni nosac lnb-a a biquad je dosta manji od yagi.
a da ne teoretisemo mnogo ajde da kazemo da je nemoguce posebno zato sto bi yagi morao da okrenes naopako to jest tako da "gleda" u tanjir a da je ledjima okrenuta prema izvoru signala.
ako vec hoces jaci signal nego sto ti ta yagi daje napravi obican biquad koji ces staviti na taj tanjir i onda vec mozes da dobijes dobre ako ne i odlicne rezultate zavisno od toga kako ga napravis i pozicioniras u odnosu na tanjir.
imas na netu dosta tekstova u uputstava kako to da uradis.

pozdrav

ps:bas sam na netu video dosta kojekakvih antena na 2.4 ali yagi+dish ...nikad,bar ne u home made varijanti.
verovatno si dosao na tu ideju gledajuci one kineske sobne tv antene gde je onaj mali yagi postavljen a iza mali tanjir koji je jos i plasticni i jos i radi!
i onda ljudi pomisle kako to extra radi a ono nema veze sa vezom nego je neko bio malo inovativan u pogledu dizajna a antena kao i svaki komad zice,nesto "fata".
 
Odgovor na temu

darko milenkovic
Pozarevac

Član broj: 118954
Poruke: 117
93.86.166.*



Profil

icon Re: Yagi antena i satelitski tanjir16.05.2009. u 01:53 - pre 182 meseci
Hvala na odgovoru,sto se originalnog nosaca lnb-a tice,to imam i jesam dosao na tu ideju da to odradim...samo me zanima dal jos neko ima iskustva sa time i hteo bih da vidim neke rezultate .
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Yagi antena i satelitski tanjir16.05.2009. u 08:52 - pre 182 meseci
ja licno sam par puta dolazio na ideju da to radim i cak par puta pocinjao ali niad nisam zavrsio do kraja tako da nemogu da kazem nista ali ima dosta iskustava i ovde na forumu i na google o tome a antena ako se odradi kako treba,nema joj premca.
po nekim iskustvima ima vece pojacanje za par decibela od grid 24.
a ima i situacija gde se dve takve antene koriste kao link na preko 50km daljine.
a imas opise svakakvih antena a izmedju ostalog i biquada za dish na sajtu naseg strucnjaka za ovu oblast.

http://yu1aw.ba-karlsruhe.de/ANT.htm
 
Odgovor na temu

darko milenkovic
Pozarevac

Član broj: 118954
Poruke: 117
93.86.46.*



Profil

icon Re: Yagi antena i satelitski tanjir18.05.2009. u 15:29 - pre 181 meseci
Sklopicu ga pa sta god bude neka bude...ne gubim nista sem maltretiranja na krovu i lomljenju par biber crepova.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Yagi antena i satelitski tanjir18.05.2009. u 18:46 - pre 181 meseci
ne znam na sta mislis?
yagi+dish ili biquad + dish?
ova druga varijanta je isprobana i sigurno radi za ovu varijantu da stavis yagi na dish cisto sumnjam da ces dobiti i isti signal a da ne govorimo o boljem.

pozdrav i javi sta si uradio!
 
Odgovor na temu

darko milenkovic
Pozarevac

Član broj: 118954
Poruke: 117
93.86.46.*



Profil

icon Re: Yagi antena i satelitski tanjir18.05.2009. u 19:28 - pre 181 meseci
Videcu yagi + dish da postavim,trenutno imam to od opreme a sto se tice biquad-a nemam semu za to mada i to bih uradio jer ne kosta novcano mnogo.Po netu sam video biquad ali sve su mi nekako razlicite koliko sam analizirao,te dimenzije ,te osmice kruzne pa kvadratne,te od alu materijala pa od bakra,pa te izgleda profilisanog bakra......ma ne znam sta je ono pravo a da je ispitano i provereno.....>???
 
Odgovor na temu

darko milenkovic
Pozarevac

Član broj: 118954
Poruke: 117
93.86.46.*



Profil

icon Re: Yagi antena i satelitski tanjir18.05.2009. u 19:30 - pre 181 meseci
Ako imas iskustva sa biqad-om,onda mi daj pravu shemu i malo upute za to pa da odradim i to i da ujedno izvrsim uporedjivanje sa yagi-em.

Pozdrav i svako dobro!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Yagi antena i satelitski tanjir18.05.2009. u 20:20 - pre 181 meseci
na ovom linku (koji sam vec dao gore) imas pri dnu stranice opis izrade obicnog i duplog biquada.
ja sam pravio ovaj obicni i radio je ok samo sto sam ja stavljao manju reflektorsku povrsinu ,oko 17*12cm a u uputstvu pise 20*15 (cini mi se) tako da neces pogresiti ni u kom slucaju.
jedino moras da pazis na ukupnu duzinu zice i da dimenzije savijenog biquada budu onako kako pise.
nemoj se izdenaditi ako prvi put savijes i dobijes nepravilan oblik.
ja sam prvih 2-3 puta dobijao bezveze biquad jer nisu sve stranice bile 100% iste dok nisam skuzio kako treba postaviti klesta kad savijas zicu.
eto,mislim da ti je to dovoljno osim ako neces da postavim neke slike biquada cega je net inace pun.
ajde bas kad stavis taj yagi na tanjir slikaj kako to izgleda posto me bas zanima kako ces to da odradis i kako ces da nadjes optimalnu poziciju yagi u odnosu na tanjir posto to jos nisam video.

pozdrav
 
Odgovor na temu

darko milenkovic
Pozarevac

Član broj: 118954
Poruke: 117
93.87.156.*



Profil

icon Re: Yagi antena i satelitski tanjir19.05.2009. u 08:31 - pre 181 meseci
Videcemo sve to kad budem napravio pa da se popnem na krov,slikacu i dacu sve info u vezi toga...po nekoj mojoj logici mi deluje da bi trebalo sve to da radi....samo moram neku plasticnu selnu da napravim na strugu na poslu da bih yagi uselovao za nosac lnb.Ne bih smeo metalnu selnu da stavim..,..sta znam ..metal je metal....plastika je neutralna i nece da ometa prijem signala.
 
Odgovor na temu

darko milenkovic
Pozarevac

Član broj: 118954
Poruke: 117
93.86.203.*



Profil

icon Re: Yagi antena i satelitski tanjir25.06.2009. u 18:08 - pre 180 meseci
Hvala bogu,otkacio sam sve i antenu i karticu i prodao......dobio sam ADSL,konacno nemam muke sa signalom.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Yagi antena i satelitski tanjir26.06.2009. u 20:27 - pre 180 meseci
a taman sam mislio da vidim kako ce da (ne)radi ta kombinacija yagi antene i tanjira!
 
Odgovor na temu

darko milenkovic
Pozarevac

Član broj: 118954
Poruke: 117
93.86.222.*



Profil

icon Re: Yagi antena i satelitski tanjir29.06.2009. u 21:46 - pre 180 meseci
E vala mi je osta bilo eksperementisanja....doslo mi je preko glave vise
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Yagi antena i satelitski tanjir

[ Pregleda: 4069 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.