Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kredit mmf-a za kreditiranje banaka???

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69747 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???15.05.2009. u 18:02 - pre 182 meseci
Citat:
Pali zari:  mi smo jos vise unistili agrarni budzet(koji je ionako bio jadan)

bas sam na nekoj stranici nazad rekao ,kako tek sada "isplacuju" podsticaje za proslu,da ponovim,proslu godinu...
budzet su skresali za 4 milijarde

i na pitanje "kako se rasporedjuju sredstva",doticni zamenik je poceo "pa znate na dva dela
znate mi imamo puno tehnicara,oni zahtevaju makar jedno vozilo,znate trebaju otici na lice mesta...bla bla
ali znajte da puno ide poljoprivrednicima,90 95 %" ,skroz uverljivo je rekao
a inace ta "neophodna vozila" su dzipci tipa nissan navara [tako nekako]...


pa meni nije jasno na cega je uopste mmf dala kredit?
jesu to isli ugovori od vrata do vrata da svako od nas potpisuje da ce dati 500 eura svake godine da bismo otplatili kredit? nesto se ne secam da sam potpisao tako nesto...

a fakultetima,i ovako jadnog istrazivackog i prakticnog "dela",kao sto si reko,smanjuju za ogromnu cifru prihode...

p.s. hranu UVOZIMO,godinama,ne jer je domaca proizvodnja preskupa ;)

sve u svemu,zacarano kolo
ako hoces nesto da stvoris,ne mozes,ako hoces da odes,ne mozes...
prvo ne mozes jer moras prvo da radis kdo nekog,samo sto jedna bolka,sve manje posla
a drugo i da radis,ne mozes skupiti dovoljno love,a podsticaj ne mozes dobiti ako nemas nista...

a da bi otisao,pa opet ti treba love...i vize i putne isprave...da skratim,puno love :)

samo da nam poslanici nisu gladni
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???15.05.2009. u 18:32 - pre 182 meseci
@Horvat
Sjajna ideja!
Hmmm, da vidimo:
Maloprodajna cena tacne (kao za burek) 10 EUR, od toga 30% marže za trgovca (3 eur) i neka je 20% materijal (2 eur)
Tebi od svake tacne ostaje 5eur.
E sad treba platiti radnike, neka im je plata 400 eur + porezi + ostali troškovi izađe oko 700 eur mesečno ili 8400 godišnje po radniku, a za 5 radnika 42000 godišnje. Za 5 godina to ti je 210,000 EUR
Pa onda da vratiš 15k eur ma neka i bude beskamatno, to izađe 225,000 EUR
Podeli sa 5 eur po tacni i to ti ispadne 45,000 tacni.

Kome ćeš da prodaš 45,000 tacni?
Ako radiš sam (a ne možeš) to je i dalje 11,400 tacni...

(Pri tom kod Kineza ta ista tacna košta 6.50 EUR)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???15.05.2009. u 18:36 - pre 182 meseci
prvo ta ideja mi je tada pala na pamet trenutno ,sto ne znaci da bih to zapoceo :)
drugo,15kila evropljana ne bi bilo ni d od dosta da se zapocne tako nesto [pogotovo sa jos 5 radnika]
trece ,kome prodavati,hmmm,pa npr raznim pivarama ,sokarama i ostalo,za reklamne tacne umesto onih plasticnih
ili obicnim gradjanima,valjda ne zele svi onu jebenu plastiku ,a da ne pominjem moguci izvoz

ali da se vratim na pocetak,za tako nesto nikako nije dosta 15 kila za pocetak :)
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???15.05.2009. u 20:30 - pre 182 meseci
Ovo preraste u dobro zezanje od teme. :)

Apropo bureka, moj najbolji drug je otvorio sarajevski burek ispod sača u centru Bg-a. Nije još počeo da radi, ali radnja je spremna. Ovi njegovi drže buregdžinicu u jednom drugom gradu. Mesečno su dobri između 2000 - 3000 €. Fantastična lova, ali oni drže veliki lokal ( 80 kvm ) u strogom centru + jedini su sa sarajevskim burekom u tom gradu.
Baš me zanima kako će da prođu u centru Bg-a. Cenim da će biti popularni.

Međutim, sve je to stvar sreće. U početku posao ide dobro, pa krene da stagnira, onda se pročuje da se dobro zarađuje, pa još mali milion likova otvori isto.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.138.*



+558 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???15.05.2009. u 21:09 - pre 182 meseci
E, to ti je tako svuda u Srbiji, jedan otvori nesto i cim se malo vidi da mu lepo ide, isto otvori jos 20, 30, 50, 100 njih i onda svi propadnu.
Citat:
kelja:Lesli, daj zbrćkaj neki business plan za to kresanja baba. Čisto da vide da i mi znamo da budemo nobles bizmismeni.

Nisam prevideo ovo, nego sam imao neka posla popodne pa nisam mogao da smislim ozbiljan plan. Evo, mesao sam beton, prepravljam nesto, isto kao i svakog leta u poslednjih 20 - ak godina . Ja sam i mesalica, i radnik i projektant i izvodjac radova i sve. Tiha voda breg roni, a oni nek se nose sa njihovim kreditima, po ovim uslovima. Kad postanu normalni, i prestanu da vacare na brzinu, tad cemo da razgovaramo.

U stvari evo na brzinu, samo pocetak, ciljna grupa treba da nam budu nobles gabori kao ona Donatela Versace ili kako se vec zove i takve babe. Dus Bigalou biznis je najbolji.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???15.05.2009. u 21:23 - pre 182 meseci
Citat:
Zasto ti banka ne bi dala kredit ako ponudis stan kao hipoteku - reimo u vrednosti 1/3 tog stana?? To je u stvari "obrnuti mortgage" - mozda je u Srbiji to previse rizican posao za banke zbog procenjene volatilnosti trzista nekretnina...

Opet greska Dimkovicu... zaboravio si Srbe i Srbiju totalno...
Mozda je u Engleskoj sasvim normalno da odes u banku u izmes kes kredit a kao obezbedjenje das hipoteku na svoj stan. Ajd sad da zamislimo sta bi se to desilo kad bi to pod istim uslovima uveli u Srbiji...
Milion Srba (naviknutih u komunizmu da je kredit vise nesto kao dobitak na lutriji, nego nesto sto se mora vratiti) bi se zaletelo kao mladi majmuni i pouzimali bi kredite od nekoliko hiljada EUR-a. Onda bi otprilike 10% dobijenog novca potrosili prvo vece u kafani (valja se da se casti, ne dobija se kredit svakog dana). Jos 10% bi se podelilo po kuci - malo zeni da kupi neki komad koymetike, malo deci da kupe cokoladu, svesku, rolere... Sledecih 50% bi se spucalo na nov namestaj - plazma televizor, klima uredjaj, savremena elektronska ves masina, novi kreveti, stolovi, stolice, ormari, italijanska keramika u kupatilu... I ostaje jos, je li tako, 30% to je taman dovoljno za jedno normalno letovanje. I tako, prodje 3-4 meseca a iy banke zovu da pitaju za vracanje i nadju coveka zacudjenog - kakvo sad, wtf, vracanje?! Ajd da kazem da ne bi svi tako uradili, ali barem 80% bi. I onda, tih 800.000 ljudi bi se skupilo na uglu ulica Nemanjine i Kneza Milosa, trazili smenu vlade, pritom blokirali saobracajnu komunikaciju maltene izmedju bilo koja dva dela grada, one koji rade oterali u minus zbog sprecenosti obavljanja posla, one koji prodaju patike oterali u minus zbog razbijanja izloga i kradje robe... Ima nekih hipotekarnih kredita i ovde, ali je kamata ~30% godisnje i opet se nerado odobravaju.

Hipotekarni krediti su u USA doveli do neplaniranih problema, a u Srbiji tesko da bi ti problemi mogli da se nazovu neplaniranima, sve je unapred jasno sta bi bilo, dati Srbinu hipotekarni kredit je kao dati neandertalcu da vozi avion, to je njegovo unistenje u najavi plus sto svojim unistenjem najverovatnije unistava i druge ljude koji mu se nadju na udaru. Evo, pogledaj ove koji kukaju i mrze banke, kakvi su to ljudi? Uglavnom kreditno nesposobni. I sta takvom smeta banka? Pa upravo to - u narodnim pricama poznato kao "kiselo grozdje". U Srbiji ima tako jedan socioloski fenomen - ako sretnes neku lepu devojku, a ona nece sa tobom u krevet, onda ona u tvojim ocima postaje "kurva" i dalje o njoj tako pricas okolo. Tebi i meni je to poznato a drugima ovde uglavnom nije - odnos klijent-poverilac je isti kao i svaki drugi medjuljudski odnos, kao gore pomenuti seks, kao prijateljstvo, kao drugarstvo ili kao bilo kakva saradnja. Znaci, nesto sto moze postojati samo na obostrano zadovoljstvo a kada jedna od strana nije zainteresovana, onda druga nema neko pravo da se ljuti i da to smatra uskracivanjem svojih prava. Neko gore pomenu da banke vrse diskriminaciju prema njemu mozda ne bi bilo lose da mu se pridruzimo i da prijavimo neke manekenke i top modele koje nas diskriminisu

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.138.*



+558 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???15.05.2009. u 21:29 - pre 182 meseci
Aha, a ti si im citao misli pa znas sta bi oni radili. I sta te uopste briga, biznis je biznis, uzeces im stanove kad pare propiju i tacka. Ako izgube stanove nek se vrate u zavicaje gde ce da obradjuju dedovinu koja stoji zaparlozena. I sta uopste hoces da kazes, da su ovi po bankama nekakvi komiteji za ćudoredje pa se brinu o moralu naroda, as ti gospe? Znaci sve su to komesari, a ko je onda drug Tito? Jelasic ili Dinkic?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.138.*



+558 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???15.05.2009. u 21:37 - pre 182 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Evo, pogledaj ove koji kukaju i mrze banke, kakvi su to ljudi? Uglavnom kreditno nesposobni. I sta takvom smeta banka? Pa upravo to - u narodnim pricama poznato kao "kiselo grozdje".

Kakvo je to lupetanje, kreditno nesposobni? Onaj ko hoce da zalozi lokal ili kucu viska kreditno nesposoban, a gologuzan koji ima samo platu i zivi "pod kiriju" je kreditno sposoban? Bizmismen iz devedesetih koji je za "privatizaciju" uzeo kredit za koji garantuje imovinom firme koju "privatizuje" kreditno sposoban, a onaj ko hoce da zalozi svoju nekretninu nesposoban. Ne mlati bre tu da ti se ne smeju ljudi. To mozete da opsenjujete prostotu i da je ucenjujete tamo kod vas. Po cijim je sve to merilima, po tvojim? Znas kako je govorio onaj aga ili kakav je bio, napisi ta tvoja pravila na okrugli papir sa rupom na sredini, pa ih daj "kreditno nesposobnima" da ih upotrebe. Naivan si ti ko francuska sobarica. Nije niko kreditno nesposoban, nego onaj ko zalaze stan ili kucu u kojima ne zivi ili lokal nije neki tamo jadnik koga ces da ucenjujes da mora da ti bude rob, o tome se radi. Onaj ko zalaze kucu viska ili lokal nije mladi majmun koga ces ti tamo da motas i da ga fasciniras svojom vaznoscu, nego mu se za vase gluposti blago hebe, i sa vama i bez vas, isto mu se vata. A ovo sto pise je da raskrinka vase lazi kojima ucenjujete i upropascavate ljude i celo drustvo. Zato sto radije dajete kredite za sve te gluposti i izivljavanja koja si opisao, nego za ono sto treba. Tu nema pare na brzinu, a ovako ga izvacaris reklamama da kupuje nova stara kola i onda samo lezis a para kaplje. Nije nego.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.138.*



+558 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???15.05.2009. u 21:46 - pre 182 meseci
A be, neka uvedu ko nepismeni Molos Obrenovic, ako se vec toliko razumeju u mentalitet, hipotekarni krediti da, ali do okucnice. Onda nece da se bune i kredite na osnovu hipoteke ce da daju samo onima koji imaju preko okucnice. Ali oni ni tako ne daju, takve pa ne mogu da izvacare, u tome je stos.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???15.05.2009. u 22:12 - pre 182 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Aha, a ti si im citao misli pa znas sta bi oni radili...

Nije potrebno imati natprirodne moci da bi se ljudima citale misli. Evo, na tvom primeru - za to sto gradis ne smatras za potrebno da imas gradjevinsku dozvolu
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???15.05.2009. u 22:18 - pre 182 meseci
Citat:
Po cijim je sve to merilima, po tvojim?

Taman posla, drzava je to sve propisala - za kes kredite, kratkorocne i dugorocne potrosacke kredite, kreditne kartice kreditna sposobnost iznosi 30% mesecnih primanja. Za kupovinu, izgradnju i rekonstrukciju nekretnina 50% mesecnih primanja. Sad, jedini je problem sto bi ti hteo nesto a nemas legalna mesecna primanja, je li tako?

Citat:
onaj ko zalaze stan ili kucu u kojima ne zivi ili lokal nije neki tamo jadnik koga ces da ucenjujes da mora da ti bude rob, o tome se radi.

Ajd procitaj jos jednom moju prethodnu poruku, (gde pominjem top modele i tome slicno)

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 15.05.2009. u 23:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.138.*



+558 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???16.05.2009. u 01:49 - pre 182 meseci
Sta ti pa sad smetaju top modeli? To je sve domacica, supruga i majka, a ti tako. Elem. Znas kako je reko jedan, drzava, to sam ja. Ja sam narod i ja je li glasam, prema tome, sve je jasno. Drzavni sluzbenici, to su moji uposljenici. Je li tako, tako je. Nisam ja ovde zbog njih, nego su oni zbog mene. Mada u slucaju tzv Srbije oni bas i ne znaju za ovaj princip, ali to je njihova stvar, saznace kad tad, na ovaj ili onaj nacin. Tiha voda breg roni, a kornjaca je pobedila zeca, to se zna.

A za te dozvole, pa uzimao sam ja to, dok nisam video o cemu se radi, i dok sam bio budala, a posle sam se prilagodio pa sam doziveo epiphany i sad eto. Sad mogu da me poljube u ... Nek me tužu, će se ćeramo bre. Pravna je to drzava, ta Srbija. Ima sud.

Sto se mene tice, pet ili ni jednu. Ili ces da dajes kredit kao sto treba, na osnovu realno postojece garancije, ili bre idi bre, vataj Kunta Kintea zvanog Tobi pa mu seci nogu kad ne moze da plati. I sta sad. Samo da znas, oce Tobi i da se obrne ponekad, i kad nema nogu. Rani kuce pa ce te ujede, sta da radis. Sve to nezahvalno. Dzukele primitivne, sam si ih opisao. Balkanci.

U stvari, vi iz banaka da ste neki vizionari, vi bi bas ovde davali hipotekarne kredite, nego nemate pojma. Evo sad cu ja da vas naucim. Das mu ti kredit na osnovu hopoteke za stan, onda on to propije i kupi frizider i ode u Paraliju, i onda mu ti uzmes stan. On se onda vrti malo, sta ce kud se, nema gde nego u zavicaj. A ti mu onda drmnes kredit da obnovi dedino imanje i da na njemu gaji nojeve i puzeve golaće. Tu je caka. Znaci dva puta istom dajes kredit, i dva puta ga upropastis, a ti zagazdis. Eto, to je liberalni kapitalizam u praksi.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.138.*



+558 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???16.05.2009. u 02:58 - pre 182 meseci
U stvari, lako je bilo Gorkom da pise, kad je iza sebe imao ceo narod, a ne ovakvu bagru, koja samo hoce da se zaduzuje pa da kupuje nova stara kola i da ide u Paraliju a za revoluciju ne daje ni pet para. Monteskije kaze da zakon treba da dolazi odozdo, iz naroda, a ne odozgo, od bogova i vladalaca. Sta ima tu da mi traze kredite kad mozes lepo da se u prirodnim uslovima najedes jezevine i gotovo.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 16.05.2009. u 04:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???16.05.2009. u 07:57 - pre 182 meseci
@nedeljkovic,ne sumnjam da bi "gro" ljudi tako postupilo s hipotekom,iz prostog razlgoa jer su NEUKI po tom pitanju
u sada lakse je pljuvati po njima,nego utrositi 2 sata [max] da im se objasni sta to hipoteka STVARNO znaci,sta to zirant STVARNO znaci?


i jeste,i drzavni aparat [ne drzava] je bio kriv za jezdu i dafinu i slicne
zasto
pa zato sto da bi bio normalna banka moras da imas neki kredibilitet, moras da imas xy miliona eura u narodnoj banci
a ne jezda i dafina dali 100 dojche marke i eto ti banke
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.31.*



+35 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???16.05.2009. u 08:47 - pre 182 meseci
Citat:
Mozda je u Engleskoj sasvim normalno da odes u banku u izmes kes kredit a kao obezbedjenje das hipoteku na svoj stan. Ajd sad da zamislimo sta bi se to desilo kad bi to pod istim uslovima uveli u Srbiji...
Milion Srba (naviknutih u komunizmu da je kredit vise nesto kao dobitak na lutriji, nego nesto sto se mora vratiti) bi se zaletelo kao mladi majmuni i pouzimali bi kredite od nekoliko hiljada EUR-a. Onda bi otprilike 10% dobijenog novca potrosili prvo vece u kafani (valja se da se casti, ne dobija se kredit svakog dana). Jos 10% bi se podelilo po kuci - malo zeni da kupi neki komad koymetike, malo deci da kupe cokoladu, svesku, rolere... Sledecih 50% bi se spucalo na nov namestaj - plazma televizor, klima uredjaj, savremena elektronska ves masina, novi kreveti, stolovi, stolice, ormari, italijanska keramika u kupatilu... I ostaje jos, je li tako, 30% to je taman dovoljno za jedno normalno letovanje. I tako, prodje 3-4 meseca a iy banke zovu da pitaju za vracanje i nadju coveka zacudjenog - kakvo sad, wtf, vracanje?! Ajd da kazem da ne bi svi tako uradili, ali barem 80% bi. I onda, tih 800.000 ljudi bi se skupilo na uglu ulica Nemanjine i Kneza Milosa, trazili smenu vlade, pritom blokirali saobracajnu komunikaciju maltene izmedju bilo koja dva dela grada, one koji rade oterali u minus zbog sprecenosti obavljanja posla, one koji prodaju patike oterali u minus zbog razbijanja izloga i kradje robe... Ima nekih hipotekarnih kredita i ovde, ali je kamata ~30% godisnje i opet se nerado odobravaju.


A ti, visi referentu, BAS znas sta bi radili ljudi sa parama od kredita?
Ne znam da li ti je poznato (i sam sam bio zacudjen tim podacima) da su Srbi najurednije i najsavesnije od svih balkanskih komsija izvrsavali kreditne obaveze i vracali kredite ne vreme, kad je krenulo ovo kreditno ludilo, kad je legalizovano zelenasenje, posle velike pobede ''demokratskih snaga''.

A na sta su spucavali pare - pa sigurno ne na ''cascenje kafane'', a da je bilo bele i druge tehnike - bilo je. Jbg, kupovali su ljudi ono sto nemaju, a zalosno je sto su morali da kupuju bas to, to samo pokazuje na kom civilizacijskom nivou se zivi u Stradiji.

Da se razumemo, nemam bas visoko misljenje o sopstvenom narodu, ali jos gore misljenje imam o legalizovanom zelenasenju bankarskih krvopija u Srbiji, a ova tvoja ''bankarska satira'' je malko degutantna.

Citat:

U stvari, vi iz banaka da ste neki vizionari, vi bi bas ovde davali hipotekarne kredite, nego nemate pojma. Evo sad cu ja da vas naucim. Das mu ti kredit na osnovu hopoteke za stan, onda on to propije i kupi frizider i ode u Paraliju, i onda mu ti uzmes stan. On se onda vrti malo, sta ce kud se, nema gde nego u zavicaj. A ti mu onda drmnes kredit da obnovi dedino imanje i da na njemu gaji nojeve i puzeve golaće. Tu je caka. Znaci dva puta istom dajes kredit, i dva puta ga upropastis, a ti zagazdis. Eto, to je liberalni kapitalizam u praksi.

U stvari, lako je bilo Gorkom da pise, kad je iza sebe imao ceo narod, a ne ovakvu bagru, koja samo hoce da se zaduzuje pa da kupuje nova stara kola i da ide u Paraliju a za revoluciju ne daje ni pet para. Monteskije kaze da zakon treba da dolazi odozdo, iz naroda, a ne odozgo, od bogova i vladalaca. Sta ima tu da mi traze kredite kad mozes lepo da se u prirodnim uslovima najedes jezevine i gotovo.



 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???16.05.2009. u 10:00 - pre 182 meseci
Citat:
kelja: Ne znam da li ti je poznato (i sam sam bio zacudjen tim podacima) da su Srbi najurednije i najsavesnije od svih balkanskih komsija izvrsavali kreditne obaveze i vracali kredite ne vreme, kad je krenulo ovo kreditno ludilo, kad je legalizovano zelenasenje, posle velike pobede ''demokratskih snaga''.

Pa svi Balkanci su u principu pravljeni na isti kalup, prelezali istu bolest zvanu komunizam... tako da, moje je misljenje da na takvim rezultatima mozemo da cestitamo drzavi i bankama na restriktivnoj kreditnoj politici koju sprovode. Ako malo bolje razmislis, ko je u Srbiji uopste imao sanse da se malo dublje kreditno zaduzi? Pa otprilike radnici banaka, radnici drzavne uprave i jos eventualno po neki visokoobrazovani pojedinac. Ostali zna se - ili uopste nisu prijavljeni u radni odnos, ili su prijavljeni na odredjeno, ili su prijavljeni na minimalac, a ostalo primaju na crno. Stoga, prilicno cudi da uopste ima nekoga ko se ukopao do guse jer ne shvata sta je kredit, sta je hipoteka, sta je zirant... Ovi nizeobrazovani su imali, kolike prijavljene plate, mozda 10.000-12.000. Za njih nije problem. Oni se i nisu mogli zaduziti preko iznosa koji ne mogu zaraditi za 2 dana dodavanja cigli na gradjevini. Ako se pritom pritisnu hipotekom, administrativnom zabranom na platu, zirantima, i na sve to jos kamatom na docnju od 60% godisnje, onda je prilicno normalno da otplacuju. Sami se sebi cude kakvo je to sad "otplacivanje", ali otplacuju.
E, sad, dobro, ima tu logike sto kazes, ako smo iznad (balkanskog) proseka, to znaci da bi mogli jos malo da popustimo kais? Pa mogli bi, ali polako, oprezno, godinama po malo. Ne sumnjam da ce za 10 godina svako u Srbiji moci da dobije hipotekarni kredit sa kamatom ~10% godisnje, ali danas takvo nesto ne bi bilo dobro. Mene mnogo plase takve kamikaze koje imaju u glavi neke genijalne planove kojih se niko drugi nije setio i koji imaju sve sto je potrebno da bi se obogatili - jedino im nedostaju pare.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???16.05.2009. u 12:32 - pre 182 meseci
Citat:
pctel: Mene mnogo plase takve kamikaze koje imaju u glavi neke genijalne planove kojih se niko drugi nije setio i koji imaju sve sto je potrebno da bi se obogatili - jedino im nedostaju pare.


Možda si u pravu. Tj., u pravu si. Ne računam ove strane banke, ali država da zaista želi da smanji stopu nezaposlenosti, i da razvije preduzetništvo i mala preduzeća, verovatno bi se potrudila da odobrava povoljne i realne kreditne linije, a ne kao danas da to radi zbog marketinga.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.138.*



+558 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???16.05.2009. u 14:02 - pre 182 meseci
Citat:
pctel: Mene mnogo plase takve kamikaze koje imaju u glavi neke genijalne planove kojih se niko drugi nije setio i koji imaju sve sto je potrebno da bi se obogatili - jedino im nedostaju pare.

Sta ima da te plase, moze da se uvede propis kao Milos, zaduzivanje na osnovu hipoteke je dozvoljeno do okucnice i tacka. A oni ako su toliki kamikaze i imaju zelju da se obogate, treba vise da te plase ako im ne das kredit, jer je sledeci stadijum u njihovom razvoju tezak kriminal, otmice, droga, ubistva...
Citat:
pctel: Ako malo bolje razmislis, ko je u Srbiji uopste imao sanse da se malo dublje kreditno zaduzi? Pa otprilike radnici banaka, radnici drzavne uprave i jos eventualno po neki visokoobrazovani pojedinac.

Tacno, zato, kazem ja da je sve to ista bagra i mafija koja duva u istu tikvu sa lopovima iz devedesetih. Svi ovi sto si ih nabrojao velicaju i opravdavaju Miskovica i slicnu bagru, zato sto znaju da su i oni isti. Ono su lopovi iz devedesetih, a kad sve ovo prodje, ovi sto si ih opisao ima da budu definisani kao lopovi iz... kako se kaze, ne znam, prve decenije 21 veka.

A kako ova banda sto mućka u skladu sa propisi to uopste radi? Jel ovaj iz jedne banke ode kod kolege mafijasa u drugu banku pa uzima kredite za stanove i slicno koje posle izdaje pa placa rate od kirije, a ovaj pa iz druge banke dodje kod njega, ili kako? Isto je tako i Miskovic radio. Tome je kad je pocinjao da krade bila deviza da treba da se radi samo sa direktorima drzavnih firmi, nikako sa privatnicima, jer tu ne moze da se mucka u skladu sa propisi.

Citat:
...vreme za eksploatisane i eksploatatore promenio se nije,
treba nova revolucija da se dize, nova krv da se lije...
;-)
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???16.05.2009. u 20:18 - pre 182 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:Sta ima da te plase, moze da se uvede propis kao Milos, zaduzivanje na osnovu hipoteke je dozvoljeno do okucnice i tacka.

Jeste, ali znas li kako se to posle zavrsavalo? Kad dedovina ode na dobos, ovaj iznese tandzaru, pa upuca nekog - ili zenu, decu i sebe, ili dobosara, ili bankara... Svakako ja ne bih voleo da odem nekom nesto da uzimam. Slusao sam kafanske price pre 5 godina da "vracanje kredita u Srbiji ne moze da zazivi". Kad prvi iznese pusku i ubije bankara, pa drugi isto, treci takodje, onda ce cetvrti bankar sam dobrovoljno da otpise kredit :)

Tako da ne zaboravi da sagledas situaciju i sa te strane. Sad ti je kriv bankar jer ti ne da kredit, za godinu dana ce ti biti kriv bankar jer ti je dao kredit... sve u svemu svetu se ne moze ugoditi. Procitaj jos koji put sta sam gore napisao o... ma ustvari nemoj, ne vredi.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.31.*



+35 Profil

icon Re: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???16.05.2009. u 21:26 - pre 182 meseci
Citat:
Kad prvi iznese pusku i ubije bankara, pa drugi isto, treci takodje, onda ce cetvrti bankar sam dobrovoljno da otpise kredit


Uh, jeste, jeste, evo pobegose bankari iz Srbije glavom bez obzira.
U svakom mestu, pa i u najzabacenijoj provinciji, na svakih desetak metara - banka!
Strah od primitivaca, to je... Mora da su zato i zelenaske kamate, kakvih u normalnom svetu nema, u igri?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: kredit mmf-a za kreditiranje banaka???

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69747 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.