Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?

[es] :: Advocacy :: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52803 | Odgovora: 288 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.231.*



+7 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 09:05 - pre 182 meseci
Nisam platio, fakit.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 10:04 - pre 182 meseci


Koincidencija, fakit.
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.rcub.bg.ac.yu.



+9 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 10:24 - pre 182 meseci
U zavisnosti od sposobnosti, sve (u kontekstu teme) je moguće raditi i na jednom i na drugom sistemu.

Malo su besmisleni ovi razgovori jer je definicija običnog korisnika (i šta sve isti najviše treba da zna) uglavnom različita za jedan i drugi tabor.
Različiti su i kriterijumi šta je manje bitno, a šta je bitnije za jednog korisnika u svakodnevnom radu.

Recimo, kad neko pomene da je u većini slučajeva za nestandardnu rezoluciju ekrana potrebna ručna intervencija u xorg.conf-u, odmah će se javiti neko da kaže kako se na Windowsu ne može redefinisati setovanje hardverskog sata. I tako se lagano ovde proguta kako je ekvivalentno teško podesiti jedan bit u Registry-ju i srediti N linija u xorg.conf-u. A da ne pričam što se vrlo često dešava da se takvi komentari koriste kao zamena teza jer su neke stvari očigledno kritičnije od nekih drugih.

I evo pratim temu, Kernel-1 je imao najbolju nameru, ali dok se gore navedeni kriterijumi ne ustanove ove teme ne služe ničemu.

A da, tako dođe i Nedeljko koji je svojevremeno pričao o dvostrukim aršinama i skrene temu na to kako ne može da pokrene kompajlirani program zbog UAC-a, a nit kaže koje okruženje, kompajler, kakav program...gde je lociran, s kojim privilegijama...itd. A ovamo čovek je kao egzaktan i precizan (kad je njemu potrebno)

Umesto da sad lepo kaže da li je Ivanov odgovor pomogao...kako mu ide, šta dalje... a ne, on ćuti. Mora da je pokretanje uspelo :)


@musicmaster
Srle, ok je nekad zajebancija i sve to, ali stvarno zagađuješ neke teme...
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
212.200.193.*



+7 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 10:31 - pre 182 meseci
I shta sad to inverted rogato X trazi tamo,
kao da tje ochi nekom da istera, ... :D
umesto da lepo i kulturno pishe - ok..
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
212.200.193.*



+7 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 10:43 - pre 182 meseci
Goranche,....
uvek je zajebancija.
Bar na ovom delu ES-a.
Na polju gde je stvar tako ochigledna.
Mislim, dokle vishe o emocijama, stvarno...
Eh, da.. Chime zagadjujem?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 11:00 - pre 182 meseci
Citat:
_AxeZ_: Cistiji, sta..jel se kompajlira lakse...:)
Ajd molim te Ivane, ne budali.
Linux kernel developeri su odavno uveli Coding style koji se postuje.

To sto se to mozda ne slaze sa tvojim vidjenjem ( ili microsoftovim, tj sun-ovim ) je potpuno druga stvar.

http://lxr.linux.no/linux/Documentation/CodingStyle


Ovo može da izvali samo neko ko je "odro dype" od programiranja kao ti. Kod se čini čitljivijim tako što se poštuje coding style. Pa, dobro, donekle, jes nešto malo čitljivosti i u tome. A šta bi sa dizajnom i drugim elementima? Koliko je meni poznato, svojevremeno je Linus učio C++, ali nije shvatio koji će mu andrak OOP i nastavio da piči C.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 11:02 - pre 182 meseci
Citat:
musicmaster: Ima i grafiku i zvuk i animaciju i slajd shou i sve ....
ali ne koristi hardver toliko dobro kao Windows.
(Linux ne izvlachi maksimum)


Evo odgedah DVD na njemu i znaš koliko mi puca uvo koliko je izvukao performansi iz hardvera.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.186.*



+7 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 11:12 - pre 182 meseci
@Nedeljko

Uplashio te je garant
Zato si se i vratio na SuSE! :P
Svi programi lepo i brzo rade posle prvog paljenja i bez glicheva i smetnji na ekranu.
Ne odmah, ponekad trebaju i drajveri za grafulju, next, next, next...
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 12:16 - pre 182 meseci
Cekaj da se razumemo. Ti tvrdis da nista sto ti radis ne moze na linuxu i da ti windows apsolutno treba za sve onda ti pokazem da koristimo isti browser a ti nemas sta pametnije da kazes pa zameras sto pise close umesto ok? Pa to te samo win tera da se uvek slozis sa njim pa makar u pitanju bilo jednostavno gasenje prozora. :)

A driveri za grafulju su integrisani u dobar deo danasnjih distri i u principu sve user friendly based distre bez problema obavljaju sve svakodnevne poslice na kompu out of the box.

Rekao si za sve ti apsolutno treba, ok utefterili smo tvoje misljenje, nema potrebe da odgovaras na svaku poruku nekom neosnovanom provokacijom. Pola ljudi sa topica koristi linux i sad ti juris da dokazes kako smo svi mi poludeli i ne znamo sta nama zapravo treba.
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 12:21 - pre 182 meseci
Citat:
Pa to te samo win tera da se uvek slozis sa njim pa makar u pitanju bilo jednostavno gasenje prozora. :)


ha?
jel to znaci d azatvaranje prozora i ostalo treba da bude komplikovano da bi bilo dobro?
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 12:26 - pre 182 meseci
^ nisi razumeo sta je covek rekao.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 12:36 - pre 182 meseci
tako mi i treba kad ne citam...
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.otpbanka.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 12:42 - pre 182 meseci
O bože koji Trolovi!!!
Molio bih moderatora ovog foruma da "urazumi neke korisnike" koji više nego troluju i ovo što se priča definitivno nema veze sa temom. Trolovanje je samo pokazatelj nečijeg stanja duha i najčešće godina, ponekad i da čovek žudi za slavom koju u stvarnom životu nikada neće imati, ali me čude pojedinci koji imaju reference iza sebe, koji spadaju u "ozbiljne" korisnike da sebi dozvole ovakav vid razgovora. Možda ni oni nisu toliko ozbiljni koliko bi želeli da ih drugi prihvate...
Citat:
Goran Arandjelovic

Recimo, kad neko pomene da je u većini slučajeva za nestandardnu rezoluciju ekrana potrebna ručna intervencija u xorg.conf-u, odmah će se javiti neko da kaže kako se na Windowsu ne može redefinisati setovanje hardverskog sata. I tako se lagano ovde proguta kako je ekvivalentno teško podesiti jedan bit u Registry-ju i srediti N linija u xorg.conf-u. A da ne pričam što se vrlo često dešava da se takvi komentari koriste kao zamena teza jer su neke stvari očigledno kritičnije od nekih drugih.

Ne znam kada si zadnji put radio (naročito sa nvidia driver-ima) ali sada rade out of box u grafičkom okruženju (sem u nekim izuzecima). Već sam zaboravio, kada sam zadnji put morao nešto da čačnem u xorg.conf-u . Ni linux u zadnjih godinu-dve nije ono što je ranije bio. Dosta toga je automatizovano, ili ako nije automatizovano onda ima uglavnom pristojan gui za to, naravno ne sve distribucije, nego samo pojedine, ali dovoljno za onog ko ne želi da ulazi u srž stvari.
Inače što se argumenata tiče, čini mi se da trolovi sa obe strane su "jaki" i kada se konkretne stvari navode prelaze preko toga kao preko groba. Dakle ponavljam već više puta izrečenu tvrdnju Linux može sve što i Windows (ovo važi pogotovu ako se posmatra kućna "potrošnja" OS-a, dok za poslovnu primenu zavisi od namene i primene). Možda nije tako komforan, ali može. Od OSa ne zavisi ni da li neki program postoji na njemu ili ne, nije krivica OSa što neko tamo više voli .net, a ne sviđa mu se mono (neka piše peticiju M$-u da napravi verziju Visual Studija za Linux - i to bi radilo kada bi ovi to želeli da naprave)...


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 13:25 - pre 182 meseci
Citat:

Ne znam kada si zadnji put radio (naročito sa nvidia driver-ima) ali sada rade out of box u grafičkom okruženju (sem u nekim izuzecima).


Prekjuce - najnoviji Ubuntu, instalirao na Sony Vaio P - ne vidi pravu rezoluciju ekrana nego nudi neku jadnu. Naravno - sve mutno.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mokelet
Beograd, Vozdovac

Član broj: 89322
Poruke: 299
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 13:31 - pre 182 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Prekjuce - najnoviji Ubuntu, instalirao na Sony Vaio P - ne vidi pravu rezoluciju ekrana nego nudi neku jadnu. Naravno - sve mutno.

Juče - Win XP, instalirao na desktop računar - ne vidi pravu rezoluciju ekrana. Isto - sve mutno. :-)
"Ima jedna vračarija za taj strav od vampiri. Kad se nekoj mlogo plaši, ja mu malko prebajem. Uznem jedno perce od crnu kokošku, jednu rženu slamku i malko bosiljak. Toj držim u ruku, a taj čovek što ga strav, on se krsti a ja bajem: "Otud ide crna kvačka, vodi crni piliki, dovede gi na crno bunjište, tuj čeprljaše i raščeprljaše, s kljunice iskljucaše, i raznesoše i odletoše."
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
85.94.122.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 13:49 - pre 182 meseci
Ima istine u ovome
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 13:51 - pre 182 meseci
Odgovoricu ti umesto Dimketa, on bi i onako udavio... :)

Uzmi OS iz 2006 bar, a ne iz 2001 (nebitno sto ti imas sp3 :) ... i tako.. 3x krace nego Dimke :)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 13:51 - pre 182 meseci
Citat:
musicmaster: @Nedeljko

Uplashio te je garant
Zato si se i vratio na SuSE! :P
Svi programi lepo i brzo rade posle prvog paljenja i bez glicheva i smetnji na ekranu.
Ne odmah, ponekad trebaju i drajveri za grafulju, next, next, next...


Izvini, znaš li ti o čemu uopšte pričaš? Kakvi garanti, kakvi gličevi, kakav SUSE, kakvi drajveri? Sve radi ko iz čipke, što bi narod reko - mačji dim. SUSE mi je instaliran na poslu, a ćiku imam Mandrivu.

Citat:
Ivan Dimkovic: Prekjuce - najnoviji Ubuntu, instalirao na Sony Vaio P - ne vidi pravu rezoluciju ekrana nego nudi neku jadnu. Naravno - sve mutno.


Imam ja novi Toshiba laptop sa fabričkom instalacijom Viste. Prepoznaje pravu rezoluciju, ali džaba - sve mutno, osim ako ne gledaš uvek iz iste tačke (znači, nije bitmapa na ekranu u pitanju), pa ako ti se ne ukoči vrat, OK. Drugo rešenje (bez kočenja vrata) je Mandriva.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 13:59 - pre 182 meseci
E nedeljko, ja nisam imao srca pa sam obrisao onu poruku a ti iz neba pa u rebra ;-)

A ti Ivane, zar nismo apsolvirali vise poulsbo linux driver... :D Ti samo obrces recenice i uvek isto, rinse repeat 3x... ;-)
make love - !war
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.otpbanka.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?12.05.2009. u 14:00 - pre 182 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Prekjuce - najnoviji Ubuntu, instalirao na Sony Vaio P - ne vidi pravu rezoluciju ekrana nego nudi neku jadnu. Naravno - sve mutno.

Juče instalirao Vistu sa SP1 kod kuće, rezolucija 800*600 do instalacije nvidia drivera. Zamisli na Ubuntu-u 1024*768 do instalaicje nvidia drivera. Posle, ista rezolucija (1440*900) isti refresh rate(75Hz). Ne znam šta si ovim hteo da dokažeš?!?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52803 | Odgovora: 288 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.