Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?

[es] :: Advocacy :: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 52717 | Odgovora: 288 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.otpbanka.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?09.06.2009. u 10:54 - pre 180 meseci
Ma isterao bi ti tu naviku brzo... Samo da si reako daj mi 14000 za Windows ;) + 14000 za office ;) + 3000 za antivirus (godišnje) +xxxx za specijalne želje... Ih... Sve bi se šutala u guzicu kako joj je potreban Windows.
Ne kažem da ja da je Linux savršen, ali brate nije toliko loš koliko ga ovde neki pokušavaju predstaviti. Jedan operativni sistem koji izuzetno fino radi svoj posao, kao alternativa Windowsu za kućne upotrebu može da se upotrebi. Ne u svemu (proklete igrice ;) ), ali u većini stvari da. I to je čitava priča. Pa kom novci - kom opanci...

 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?09.06.2009. u 12:16 - pre 180 meseci
Upravo tako, poenta nije napljuvati ni windows ni linux vec jednostavno skrenuti paznju
na neke stvari koje je moguce uraditi sa linuxom cisto da se ne bacaju bezveze pare na
OS + programe, ako nekome moze da zavrsio posao, a verujem da vecini moze.

I da... proklete igrice ;)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?09.06.2009. u 18:48 - pre 180 meseci
"Kajmak" = prvi proizvodjac probija led, uz veliki rizik; konkurencija prati kako mu ide i uskoro izbacuje na trziste isti ili jos bolji proizvod; jos se nisu ukljucili svi proizvodjaci; u dogledno vreme se svi ukljucuju i trziste postaje zasiceno. Tada ce poceti snizenja, davanje radio-tranzistora ili 2 kg deterdzenta uz kupljeni netbook i slicno, pa ce se neko setiti i Linuxa.

Inace, Linux je jedan veoma neverovatan OS. Koristim ga vec nekih 7 - 8 godina, iskljucivo njega, nemam MS Windows.

I sta se dogadja? Isprobao sam mali milion distribucija i njihovih verzija. Da ne preterujem, ali najmanje 50, u to sam ubedjen. Hardver ugalvnom radi sav, ali kako: na 80% isprobanih distribucija recimo radi zvucna dobro, na 80% isprobanih distribucija radi touch pad i sve tako, ALI UVEK JE TO NEKA DRUGA KOMBINACIJA TIH 80%. Prakticno, jos nisam nasao JEDNU DISTRIBUCIJU, jednu verziju, da sve radi. Jeste da sve radi, ali na nekoliko distrubucija kombinovano!

Najgluplji primer - na jednoj verziji Minta mrezna radi, na drugoj ne, na nekoliko verzija Minta / Ubuntua laserski stampac Canon LBP2900 radi normalno, a na najnovjim verzijama Minta / Ubuntua otisak je totalno poremecen, pomeren negde bez veze!

Dakle, ovako kako je, jadno je. Da mi iskustva sa Windowsom nisu slicna, odavno bih se vratio na njega. Cak sam probao i da skinem i instaliram Win 7 i to je islo od prilike ovako: skinem, probam da instaliram, on se buni - nema potrebnu ntfs(?) particiju, uradim to, krene instalacija, radi, radi, radi, obavi prvih nekoliko koraka i kod zadnjeg javi da ne moze da obavi zadnju fazu. Svi pokusaji sa popravkom, ovo, ono su bili bezuspesni. Sto je najgore, NEMA oznake ZASTO ne moze da instalira, jednostavno ne moze i gotovo. Nagadjam da je to zato sto nisam formatirao C:/ itd., ali kako je onda uspeo da odradi prvih nekoliko faza instalacije?

Znaci, meni Windows ne treba da bi me "moj" OS zezao, moze i Linux
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?09.06.2009. u 22:20 - pre 180 meseci
Ja sam u sreći i veselju koristio Windows više od 10 godina. Sad sam prešao na Linux čisto da vidim dokle je dogurao i ne vraćam se još uvek na Win
Nego neko reče da će se Windows 7 u OEM verziji za Netbook biti povoljna. Najpovoljnije što sam našao da će biti je 50$ za upgrade sa Viste?!? Prednost netbookova je što treba da budu jeftini, a OS od 50-100 eura im baš ne pomaže u tome.
A šta mislite o potezu Microsofta da isti operativni sistem prodaje po jednoj ceni ako ga koristiš na uređaju koji ima ekran od 10" a drugoj za uređaj od 11" Koliko sam razumeo, ništa u OS-u nije izmenjeno. Jednostavno ga samo prodaju po drugoj ceni?!?
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.adsl.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?09.06.2009. u 22:25 - pre 180 meseci
Izmenjeno je tipa u verziji za 10" neces moci da promenis wallpaper i tako jos gomilu gluposti.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.zone5.bethere.co.uk.



+4 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?09.06.2009. u 22:28 - pre 180 meseci
Citat:
I da... proklete igrice ;)


Xbox 360 kosta koliko i Vista.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?09.06.2009. u 22:31 - pre 180 meseci
Neka predvidjanja kazu da ce za par godina polovina netbook-ova biti sa ARM procesorima. Posto Win ne fercera na ARM-u (a znamo ko fercera i to poodavno), muguce je da ce tu doci do nekog drugog odnosa u zastupljenosti OS-ova.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?10.06.2009. u 00:08 - pre 180 meseci
Citat:
Xbox 360 kosta koliko i Vista.


1. Koliko koštaju igrice? Velik broj ljudi igrice nabavlja po ceni kod pirata, a često ni toliko, već skidaju sa neta. Nisam siguran kako stvari stoje po tom pitanju za konzole, da li je piratsko tržište tako razvijeno?

2. Dobar broj ljudi ne plaća ni Windows, a oni koji ga plaćaju često ga plate uz kompjuter (što je daleko od tih ~$199 koje ti navodiš.)

3. Čak i da platiš punu cenu, Home Premium u OEM verziji košta $99 (upgrade retail $92, full retail $184).

Ljudi se bukvalno igraju a da plaćaju $0, da se ne lažemo...


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?10.06.2009. u 00:10 - pre 180 meseci
Citat:

Nego neko reče da će se Windows 7 u OEM verziji za Netbook biti povoljna. Najpovoljnije što sam našao da će biti je 50$ za upgrade sa Viste?!? Prednost netbookova je što treba da budu jeftini, a OS od 50-100 eura im baš ne pomaže u tome.


Tesko, sa tom cenom nemaju sta da traze na OEM trzistu netbookova.

Pretpostavljam da ce cena najjeftinije verzije biti oko 30-tak EUR u OEM varijanti - sa druge strane, siguran sam da ce Microsoft da tu verziju osakati do neprepoznatljivosti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.zone5.bethere.co.uk.



+4 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?10.06.2009. u 00:35 - pre 180 meseci
Citat:
degojs: 1. Koliko koštaju igrice? Velik broj ljudi igrice nabavlja po ceni kod pirata, a često ni toliko, već skidaju sa neta. Nisam siguran kako stvari stoje po tom pitanju za konzole, da li je piratsko tržište tako razvijeno?

2. Dobar broj ljudi ne plaća ni Windows, a oni koji ga plaćaju često ga plate uz kompjuter (što je daleko od tih ~$199 koje ti navodiš.)

3. Čak i da platiš punu cenu, Home Premium u OEM verziji košta $99 (upgrade retail $92, full retail $184).

Ljudi se bukvalno igraju a da plaćaju $0, da se ne lažemo...


Cekaj, tvoj argument je piraterija? Stvarno?
I OEM varijante koje vrisnu kad menjam plocu? Stvarno?

Daj barem lepo kazi "jeste, Xbox 360 je mnogo bolji dil za igrace" da ne razvlacimo bezveze.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?10.06.2009. u 01:04 - pre 180 meseci
^Nije to moj argument, nego činjenica. Da ne grešim možda?

Citat:
I OEM varijante koje vrisnu kad menjam plocu? Stvarno?


Što bi menjao ploču?

Ovamo se kao argument za pljuvanje Viste uzima ako treba dodati 1 GB memorije, a sad kao menjamo matičnu ploču svaki čas :)

Pa evo moj PC već 2+ godine ista ploča, isti CPU..

Citat:
Daj barem lepo kazi "jeste, Xbox 360 je mnogo bolji dil za igrace" da ne razvlacimo bezveze.


Pazi kad ne mogu to da kažem, jer je piraterija, a posebno igrica, realna stvar.

Ma da, ljudi ne koriste piratske igrice, a ni piratski Windows.. :))

Sorry, ali nema boljeg dila od PC-ja za igrice, uz uslov da nisi gadljiv na krađu softvera :) Ako jesi, druga priča, ne sporim, ali..



P.S.
U stvari i Home Basic će da posluži jako dobro, čini mi se. Full retail ~$105, upgrade $40. I opet, to pod uslovom da neko osetljiv na cenu uopšte i pomišlja da plati bilo šta za softver..




[Ovu poruku je menjao degojs dana 10.06.2009. u 06:02 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.otpbanka.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?10.06.2009. u 07:59 - pre 180 meseci
Jel to beše onih 14000 kojih sam pomenuo ???
Poenta je kada bi ljudi morali da plaćaju daleko bi manje se gledao Windows... Kada bi razbili udeo Windows OS na tržištu na komponente - piratska verziju i plaćena verzija, gotovo sam siguran da bu udeo plaćenog dela Windowsa bio oko nekih 40% tržišta + nekih 50% piratskih+6% mac + ostatak svi ostali... Kada bi onih 50% trebalo da plati to što koristi, nisam siguran da bi svih 100% i dalje koristilo Windows. Koliko god smetalo M$-u piraterija, toliko im i odgovara, jer ipak drži jedan dobar deo populacije vezan za njihove proizvode i navikava ih na njih, tako da recimo ako reše nešto ozbiljnije da rade, logičnoje da će doplatiti to što im nedostaje, nego da se navikavaju na posve novo - tipa Linuxa.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?10.06.2009. u 08:30 - pre 180 meseci
O kom to trzistu govoris?
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.otpbanka.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?10.06.2009. u 08:52 - pre 180 meseci
Pardon ... Desktop tržištu...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
80.129.105.*



+7173 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?10.06.2009. u 09:10 - pre 180 meseci
@vladared,

Pa vecina ljudi placa Windows u razvijenim zemljama - dobije ga sa racunarom :-)

Mislim malo ko uopste kupuje kutiju Windows-a u prodavnici - posto menjas racunar i ovako i onako na par godina, taman tada sa njim kupis i novi OS.

Samo nemojte price o tome kako ljudi ne znaju - vidite kako su znali da vracaju EEE PC-je sa Linuxom nazad i da traze svoje pare :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?10.06.2009. u 09:26 - pre 180 meseci
Citat:
degojs: 1. Koliko koštaju igrice? Velik broj ljudi igrice nabavlja po ceni kod pirata, a često ni toliko, već skidaju sa neta. Nisam siguran kako stvari stoje po tom pitanju za konzole, da li je piratsko tržište tako razvijeno?

2. Dobar broj ljudi ne plaća ni Windows, a oni koji ga plaćaju često ga plate uz kompjuter (što je daleko od tih ~$199 koje ti navodiš.)

3. Čak i da platiš punu cenu, Home Premium u OEM verziji košta $99 (upgrade retail $92, full retail $184).

Ljudi se bukvalno igraju a da plaćaju $0, da se ne lažemo...

Evo, da ja kazem da je Dejan potpuno u pravu! Glavni razlog zasto je Windows popularan, po mom misljenju, je ogromna dostupnost piratskog softvera svim korisnicima, a pre svega piratskih igrica. Mislim da preko 95% korisnika windowsa zapravo koristi Windows iz ciste navike (sto nije nerazumno), dok su glavni razlog zasto su poceli da ga koriste piratske igrice.

Da je jedini nacin da se igre dobiju placanje veliki broj korisnika bi dobro razmislio da li da za svoj prvi racunar uzme Windows. No kradene (besplatne) igre uvek prevagnu.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.otpbanka.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?10.06.2009. u 10:47 - pre 180 meseci
Možda kod vas u Nemačkoj je zaista tako ali koliko je meni poznato procenta piratizovanog softwarea u svetu se kreće oko 50%, mada je i na zapadu tako najviše zbog toga što je više malte ne nemoguće nabaviti bilo šta drugo sem mašina sa preinstaliranim Windowsom, ali već kada se zagrebe i krene dalje od Windowsa taj procenat raaaaste... Čak i na zapadu.
Evo našao sam jedan link za 2008 godinu koji kaže da je to 41%.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.zone5.bethere.co.uk.



+4 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?10.06.2009. u 11:51 - pre 180 meseci
Citat:
nkrgovic: Evo, da ja kazem da je Dejan potpuno u pravu! [...]


Da ne citiram obe poruke... ali vi obojica servirate pricu da je Windows bolja platforma za igre zato sto mogu *lakse* da piratujem i igre i OS!? Kakav izvrnut pogled na stvari... ali i netacan, osim ako ne zivis u Srbiji. Igre se jako dobro prodaju, sa razlogom.

Da ostavimo na stranu cinjenicu da su moderne graficke karte skuplje od celog Xbox-a, a i jedan CPU je skoro u istom cenovnom rangu - to je ionako mnogo puta ispricana prica.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?10.06.2009. u 16:37 - pre 180 meseci
Citat:
NastyBoy: Da ne citiram obe poruke... ali vi obojica servirate pricu da je Windows bolja platforma za igre zato sto mogu *lakse* da piratujem i igre i OS!? Kakav izvrnut pogled na stvari... ali i netacan, osim ako ne zivis u Srbiji. Igre se jako dobro prodaju, sa razlogom.

Mislis?

Igre se prodaju, naravno, ali se i piratuju. Pogledaj malo po torrent trackerima. S'druge strane, da nije toga, zasto bi bilo ko normalan odabrao Windows? Eto, ti postujes sa Mac OS-a koji je mnogo bolje resenje po skoro svim pitanjima. Ali, sta da se radi, ljudi su navikli na win. A kako mislis da su navikli? Pa lepo - poceli su sa njim, jer su znali da ako kupe Mac ne mogu da skidaju igre sa torrenta i da im sve radi. Koji drugi razlog mislis da postoji? Zasto zadnjih par godina, od kako je mini dostupan svima, neko uzima Windows masinu? Sta to kucni korisnik gleda, a da nisu igre, za sta mini ne radi posao?
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?10.06.2009. u 16:41 - pre 180 meseci
Jbt... MAC od 600$ , ql :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 52717 | Odgovora: 288 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.