Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena strujomera i oramnčeta za struju

[es] :: Elektronika :: Zamena strujomera i oramnčeta za struju

[ Pregleda: 8736 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

parmin

Član broj: 73138
Poruke: 547
212.200.65.*



+6 Profil

icon Zamena strujomera i oramnčeta za struju06.05.2009. u 19:59 - pre 182 meseci
Predao sam zahtev za razdvajanje strujomera, koji je do sada bio zajednički za tri stana. Treba da promenim i ormarić. Jer je ovaj drveni i treba da stavim metalni. To je sve u redu. Sada me interesuje strujomer. Vidim da će oni da menjaju strujomere. Da stave one sa daljiskim upravljanjem. Da li ja da kupim strujomer ili da tražim od njih?
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Zamena strujomera i oramnčeta za struju06.05.2009. u 20:12 - pre 182 meseci
Zezno zi se! E.D. menja brojila i izmesta merna mesta na regulacionu kotu objekta.
E sad im dobro dodju ovi koji samostalno traze radove od njih naplacuju i za ostale!!!
Letos kodnas je kostalo malo preko 2000€
Razdvajanje potrosnje vise ne postoji,nego se podnosi zahtev za novog potrosaca.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

parmin

Član broj: 73138
Poruke: 547
212.200.65.*



+6 Profil

icon Re: Zamena strujomera i oramnčeta za struju06.05.2009. u 20:26 - pre 182 meseci
Možda ja nisam to dobro opisao. Tražio sam odvajanje i nisam to dobio, nego sam dobio da odvojim garažu. I nije ni bitno dalje. Priključak, tj. taksa za osigurač od 16 ampera je nešto oko 300 eura. Tačnije 29560 dinara sa PDV-om. E sada treba da kupim ormarić. Ne znam pošto je i treba da kupim brojilo. Ali ako oni menjaju staro i stavljaju neko drugo, da kupim onda neki krš, pa će i tako da ga menjaju.

Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
93.86.66.*

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Zamena strujomera i oramnčeta za struju07.05.2009. u 13:51 - pre 182 meseci
Oni menjaju stara brojila za stara brojila koja su servisirana .
Ako je novi potrošač , odnosno postojaće od tad pa na dalje očitavanje sa tog brojila i fakturisanje potrošene energije , onda moraš da kupiš digitalno brojilo .
Ormar za jedno brojilo i uklopni sat i škaru je 3000 dinara .

I drugo : ako nabaviš to krš brojilo , jasno je da ono mora da se vodi na tebe da bi ga zamenili sa analognim servisiranim .

Ako ti i dalje nije jasno , zamena se vrši analogno tvoje za analogno njihovo a njihovo je prošlo servisiranje i proveru preciznosti odnosno atestirano je . Dakle nećeš ti dobiti zamenom digitalno za analogno .
 
Odgovor na temu

parmin

Član broj: 73138
Poruke: 547
212.200.65.*



+6 Profil

icon Re: Zamena strujomera i oramnčeta za struju07.05.2009. u 19:07 - pre 182 meseci
U redu je to. Našao sam ormarić, čuj ormarić, orman čitav sa četiri prozora, koliko mi i treba. U stvari trenutno mi treba tri prozora, a ovaj sa četiri košta 14000 dinara i digitalni sat košta 4550 dinara. Tu će mi trebati i nekoliko automatskih osigurača. Ali to će električar da mi sve ispriča. Za sada me samo interesuje da li ima negde i sa tri prozora i da bude jeftiniji. Sat je u redu. Mislio sa da pošto oni kažu, ovi iz distribucije, da će da menjaju strujomere, zato da kupim neki stari, ali nije problem. Veći mi je problem ovaj šifonjer od ormana.
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Zamena strujomera i oramnčeta za struju

[ Pregleda: 8736 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.