Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka Canon HV30 ili nesto slicno u tom rangu

[es] :: Digitalne kamere :: Preporuka Canon HV30 ili nesto slicno u tom rangu

[ Pregleda: 2269 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Velo1
Velibor Stanic
Germany

Član broj: 221361
Poruke: 2
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Preporuka Canon HV30 ili nesto slicno u tom rangu05.05.2009. u 09:24 - pre 182 meseci
Razmisljam ovih dana o Canon Camcorderu MiniDV High Definition HV30 ,posto je dobio solidne ocjene na internetu!

Prije par dana mi je "preminuo"JVC MiniDV Camcorder ,potrefio sam bas tu seriju 2000/2001 JVC GR DVL MiniDV Camcordera koje se nisu podnosile sa Sony kasetama!
I kako se htjelo pri kupovini uzmem bas te Sony, jedno duce kaseta.Vjerujte mi nisam uspio snimiti ni 20 kaseta.
Vec posle 2-3 poceo mi je javljati upozorenja o zaprljanoj video glavi!
Da nisam sam u ovom slucaju vidi se i iz jednog bivseg posta naseg kolege sa foruma http://www.elitesecurity.org/t86401-glava-za-JVC-mini-DV-gde-naci
ali i na jos dosta mjesta se moglo citati o ovom problemu te JVC serije .
No,to je sada proslost iz koje trebam da izvucem pouke.

Ukoliko se odlucim za ovaj model HV30 volio bih cuti vase misljenje koje mini DV kasete kupiti.
Mozda mnogima ovdje to i nije toliko bitno ali mene posle svega itekako interesuje!
Znam jedino da Sony Premium sigurno necu ni za zivu glavu,Maxvell,TDK isto nisu nesto hvaljene.
Sta mislite Panasonic ,Fuji ili mozda jos najbolje da se koristi mini DV kaseta istog proizvodjaca kao i kamera tj. u ovom slucaju Canonov mini DV za koje i nema bas nekog izbora
(pronasao sam jednu jedinu koja kosta 19€/kom. sto je mozda ipak malo previse)!???

Drugo,konkretno o ovom modelu HV30, i ono sto me u ovom trenutku kopka :
- mnogi se zale na los zapis zvuka,pogotovo u zatvorenim prostorijama kod razgovora gdje su zatvoreni prozori ,kazu da je skoro neupotrebljiv za ovakve prilike!
(moj JVC se slicno ponasao i mnogo me nerviralo sto recimo snimi zvuk svakog zumiranja,tj motora u camcorderu,ili mehanizma gdje je kaseta!)
E sad,neka mi imaoci HV30 potvrde ovo ili demantuju,koliko je to ozbiljno i moze li se "zivjeti s tim"?

- kakvo je vase iskustva oko obrade kompresovanog HD materijala na pc-u !?
naime imam laptop Centrino Duo 1,83Mhz,1GB memorije , i mislim da bi bilo mucno raditi sa ovom konfiguracijom!?
(Dobro sad za ovo ,snimljeni materijal bi mogao da ostane lagerovan na DV kasetama dok ne dodju bolja vremena,tj novi pc!)


Postoji li u ovom trenutku preporuka za neki bolji camcorder u ovom cjenovnom rangu?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
195.252.65.*



+1344 Profil

icon Re: Preporuka Canon HV30 ili nesto slicno u tom rangu05.05.2009. u 09:29 - pre 182 meseci
Citat:
Velo1:
Znam jedino da Sony Premium sigurno necu ni za zivu glavu,Maxvell,TDK isto nisu nesto hvaljene.


Hajde malo pojasni ovo zašto.
 
Odgovor na temu

Velo1
Velibor Stanic
Germany

Član broj: 221361
Poruke: 2
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Preporuka Canon HV30 ili nesto slicno u tom rangu05.05.2009. u 09:40 - pre 182 meseci
Pa bas zato sto sam vec unistio jedan camcorder s tim kasetama
Zasto su bas ove kasete bile kobne za te modele JVC camcordera koji je imao njeznu glavu!?
Iz ovoga logicno zakljucujem da su one od ostalih najgrublje.
Kada bih uzimao Sony camcorder vjerovatno mi nebi smetalo,ovako.....
 
Odgovor na temu

lazarovm
web development
Pančevo

Član broj: 163610
Poruke: 146
91.150.102.*

Sajt: www.bmfoto.rs


Profil

icon Re: Preporuka Canon HV30 ili nesto slicno u tom rangu15.05.2009. u 12:27 - pre 181 meseci
Sony Premium MiniDV i JVC M-DV60DE su najkvalitetnije koje ćeš naći kod nas u klasi do 2eur/kom. Verovatno si naleteo na neku lošu seriju, da ne kažem kopije i to je pravilo probleme...

Što se tiče kamere, zaslužuje sve pohvale, poseduje vrhunski kvalitet slike... što su mnogi već potvrdili...

Kamera je toliko dobra da se čak teško stiže do nje, nema je u slobodnoj prodaji, jedino po porudžbini, pa se čeka...

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Preporuka Canon HV30 ili nesto slicno u tom rangu

[ Pregleda: 2269 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.