Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu > desktop - server mix

[es] :: Linux :: Ubuntu > desktop - server mix

[ Pregleda: 1742 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
93.86.201.*



+26 Profil

icon Ubuntu > desktop - server mix26.04.2009. u 20:51 - pre 182 meseci
Razmisljam se sad posto treba da predjem na 9.04 ( a mogao bi i da formatiram i predjem na ext4 ) da instaliram ubuntu server :) . Pa me interesuju neke dobre i lose strane ovog podeza.

Kao sto sam video dosta je lako instalirati, mogu odmah da imam funkcionalan LAMP a mogao bi i da dodam jos po koju stvarcicu tipa tomcat ili vec nesto. Da li ce update proces delova LAMP-a ili lagano kad budu izlazile nove verzije ? Instalirao bi i ili gnome ili xfce kao desktop. Znam da cu posle sve programe za desktop morati da downloadujem ali to i nije toliki problem posto cu imati par programcica ( nemam potrebe za 80% stvari koje dolaze sa ubuntu-om ).

Druga ideja mi je bila da instaliram desktop i to mini verziju ( iso 10 mb ) i onda da nabacam sve sto mi treba. Da li cu ovako imati vise problema u odnosu na prednosti ?


Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Ubuntu > desktop - server mix26.04.2009. u 21:37 - pre 182 meseci
Ako ces vec da teras neki DE onda nema razloga da instaliras ubuntu server. LAMP je lako podici i na deskstop verziji kao i sve ostalo sto moze da ti zatreba za server... Sto se tice mini iso-a nemam nekih iskustava...
make love - !war
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Ubuntu > desktop - server mix27.04.2009. u 01:23 - pre 182 meseci
Sve zavisi za sta ti konkretno treba. Ako je klasican server u pitanju onda je sasvim jasno sta odabrati a ako je rec o nekom testiranju isprobavanju ucenju ponekom delenju fajla onda ti server ne treba
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Ubuntu > desktop - server mix

[ Pregleda: 1742 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.