Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CCNA nakon srednje škole

[es] :: Sertifikati :: CCNA nakon srednje škole

[ Pregleda: 3790 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon CCNA nakon srednje škole23.04.2009. u 09:25 - pre 182 meseci
Imam 17 godina, za par dana 18 :D
Za 2-3 tjedna završavam srednju školu i razmišljam što dalje.
Zanima me da li se isplati upisati Cisco CCNA i kakve su mi šanse za zaposlenje samo sa CCNA, naravno ako bude mi išlo planiram i dalje na Cisco kurseve ali bi htio završiti barem nekakav fakultet uz to. Da li je moguče istovremeno polaziti Cisco i uz to završavati fakultet. Znam da je teoretski moguče ali nebi želio "upropastiti" sljedeče 2-3 godine tako da nemam baš nikakvog vremena za sebe i svoje hobije.

Završio sam tehničku školu smjer tehničar za računalstvo i zanimaju me mreže pa sam zato i odlučio da upišem Cisco.

Jedna mogučnost je da upišem Cisco i da samo Cisco radim sljedeču godinu pa onda poslije da odlučim dali dalje Cisco ili na fakultet.

Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
212.200.155.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: CCNA nakon srednje škole23.04.2009. u 11:07 - pre 182 meseci
Moj savet uz kilu soli prihvati posto je formiran na osnovu licnog iskustva sa sertifikatima, fakultetima i poslom.

CCNA je sertifikat koji bi mogao do pocetka fakulteta da savladas i polozis. Ukoliko ides na kurs tim bolje, on traje oko mesec dana i posle toga ces do oktobra (pocetka predavanja) imati jos 3-4 meseca da to izvezbas i polozis (naravno ako ti kurs pocinje vrlo uskoro).
Bilo bi odlicno da polozis pre pocetka fakulteta da bi onda video ima li smisla da se posvetis tom delu maksimalno ili da se posvetis fakultetu. Sigurno da postoji mogucnost studiranja preko interneta ili za zaposlene tako da bi imao vise vremena za moguci posao i ucenje stvari kojima si se posvetio, u ovom slucaju Cisco.

Kad bih ja sad sa svojim znanjima i iskustvima trebao da se odlucim moj plan bi bio ovakav:
1. Odslusati, spremiti i poloziti CCNA
2. Upisati neki online fax (IT, Menadzment ili tako nesto, problem sa IT smerovima jeste kolicina matematike i programiranja koja tebi nece puno trebati sa mrezama)
3. Pokusati negde da volontiras 3-6 meseci ili da te onda prime za neku kintu nije bitno koliko
4. Dok zavrsis 2 godine faxa + rada da zavrsis i CCNP (4 ispita)
5. Zavrsis i trecu godinu dok radis i onda juris dobar posao :)
Zakljucak: po planu imas 21-22 godina, fax + CCNP i iskustvo od 2-3 godine, sto znaci da neces imati problema sa nalazenjem posla.

Ne znam da li sam pomogao ali nadam se da jesam.
 
Odgovor na temu

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: CCNA nakon srednje škole23.04.2009. u 19:44 - pre 182 meseci
E hvala ti upravo sam poslao prijavnicu za CCNA pa se nadam da ču uspjeti završiti to prije početka predavanja na faxu. Inače upisat ču na faks smjer multimedija ili elektrotehnika koj ima samo 1 godinu matematiku i fiziku tako da to neče biti problem a ostatak predmeta je lagan.

Inače ja imam problem koj velika večina mojih vršnjaka nema, zapravo puno njih bi htjeli imati takav problem ko ja :D

Mene strašno puno stvari interesira, svašta znam raditi i da mogu sve bi odjednom htio raditi i učiti ali eto moram se odlučiti za nešto što mislim da je najprofitabilnije kada jednom završim školu.
Kada sam upisao srednju imao sam cilj postati programer i bavio sam se programiranjem, onda negdje na pola me počelo privlačiti web i web dizajn te programiranje za web pa sam se time bavio, 3. i 4. razred honorarno navečer radim cjelu godinu na lokalnoj televiziji ko kamerman a u slobodno vrijeme snimam s prijateljima film i sad su me počele jako zanimati mreže pa zato želim na Cisco.
A uz sve to čime sam se bavio vozim motor i popravljam motore.
Tako da mi je jako teško zapravo izabrati nešto što najviše volim i čemu da se potpuno posvetim ali mreže mi se čine kao nešto u čemu možda mogu kombinirati najviše svojih hobija tako da sam zapravo odlučio se posvetiti mrežama i Ciscu a uostalom ako i položim CCNA pa vidim da to ipak nije ono što želim, diploma je uvjek tu pa mi može samo pomoči ako se odlučim negdje preusmjeriti ili zaposliti.




Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
212.200.155.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: CCNA nakon srednje škole24.04.2009. u 07:30 - pre 182 meseci
Pa ocigledno da imas par ciklusa mozga viska u svakom trenutku sto je super :)

Plan ti je ok, taman ces do faxa videti da li ti Cisco odgovara, postoji mogucnost daljeg napredovanja i sa finansijske strane je isto isplativo. Ono sto ljudi mozda ne posmatraju mnogo jeste mogucnost da sa takvom strukom mozes raditi na mnogo razlicitih mesta na planeti. Struka je u potraznji i nece ti biti neki problem da se selis. Jos ako svi zajedno budemo u EU onda neces morati ni radne dozvole da trazis.
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: CCNA nakon srednje škole24.04.2009. u 14:05 - pre 182 meseci
wiktor91, upravo sam i ja tako krenuo, i to uopste nije losa stvar. E sad, sve zavisi od tebe, ako imas viska energije kao sto sam ja imao, dosta se radilo i pored faxa, i pored akademije, i full-time job-a. Ali zato, sa dvadeset i neku, bices mLogo mLogo ispred svojih vrsnjaka. Samo naprijed!

i da... pazi na zdravlje, jer ga ja nisam pazio nazalost :(
 
Odgovor na temu

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: CCNA nakon srednje škole24.04.2009. u 16:50 - pre 182 meseci
Imam ja puuuno viška energije tako da se cijelo vrijeme nešto radi i novo uči.

Jučer sam se prijavio za CCNA i imam veliku želju to završiti pa onda dalje ako se nađem u tome a ako ne uvjek postoje drugi kursevi, puno toga več znam tako da mi se nije problem prebaciti na nešto drugo.
Također ču završiti fax pa mislim da mi neče biti problem zaposliti se negdje.



Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: CCNA nakon srednje škole12.10.2009. u 22:52 - pre 176 meseci
Evo samo da vam javim da mi je napokon počeo CCNA Exploration kurs a zajedno s njime i fakultet. Upisao sam smjer Računalni sustavi i mreže i za sad nemam problema jer mi je CCNA po 2 dana u tjednu i rastegnuto je preko 8 mjeseci tako da se ne radi prebrzo pa mogu sve hvatati.

Vrlo mi je zanimljivo i nadam se da če i dalje biti tako, evo upravo sam završio ispit iz Chaptera 2 sa 92% jer sam počeo žuriti na zadnjim pitanjima pa sam pogrešio u označivanju :(


Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: CCNA nakon srednje škole16.10.2009. u 09:42 - pre 176 meseci
Odlican pocetak, i samo nastavi tim tempom. 92% i nije tako lose, vjeruj mi. Bitno je da uhvatis sustinu svega, i razvijes tehnike brzog rjesavanja problema (troubleshooting), to je najbitnije u poslu.
 
Odgovor na temu

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: CCNA nakon srednje škole16.10.2009. u 14:55 - pre 176 meseci
Hvala ti na savjetu.

Evo jučer sam rešio Chapter 3 sa 96% , a navečer ču Chapter 4 obaviti.
Kako sve više učim i napredujem sve više mi se dopadaju sljedeči Chapteri, super je :D
Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: CCNA nakon srednje škole22.11.2009. u 21:02 - pre 175 meseci
Evo da se malo javim, za 2-3 tjedna imam ispit iz prvog modula, sve ove Chapter ispite sam rešio iznad 90% i mislim da ču Modul 1 rešiti isto tako iznad 90% ali neču ništa unaprijed govoriti pa da se ne razočaram ako bude ispod očekivanja.

Sviđa mi se sadržaj i evo prošli puta samo završili baš sa Cisco IOS i radili na konkretnom hardwareu i jedva čekam Practice Final da vidim koliko znam.

Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

[es] :: Sertifikati :: CCNA nakon srednje škole

[ Pregleda: 3790 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.