Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

copyright - jedan slucaj

[es] :: Advocacy :: copyright - jedan slucaj

[ Pregleda: 2491 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada.pa

Član broj: 220383
*.teletrader.com.



Profil

icon copyright - jedan slucaj22.04.2009. u 13:16 - pre 182 meseci
Sajt za moju firmu je radila "druga firma".
Sajt je od pocetka imao na dnu strane napisano:
copyright MojaFirma,
Developed by DrugaFirma

Posle par godina, nisam vise hteo da saradujem sa DrugomFirmom... da ne ulazim u razloge...

Sajt mi je samo preradila Treca Firma. Ostalo je manje-vise sve na isti fazon, ali je dodato nekih novih proizvoda, prevedeno je na jos jedan jezik, i css je menjan...

Umesto Developed by DrugaFirma, rekao sam trecoj firmi da se potpise da sada oni odrzavaju sajt. Znaci developed by je brisano, a umesto toga stoji "Prezentaciju odrzava TrecaFirma".

Da li da brinem zbog pretnji firme koja je radila sajt da ce da me tuze za copyright? (pretnje DrugeFirme)
Mislim, od pocetka stoji da je copyright MojaFirma, a ne oni. Iako je zaista sajt radila DrugaFirma, njima je po dogovoru placeno za to jednokratno.

Inace, Sajt nije nista specijalno dizajniran.
Tabela sa listom kategorija proizvoda i zatim se ide na kategoriju gde pregledas sve prozvode...

Hvala svima na odgovorima!
Pozdrav!
vlada

ps procitao sam (skoro) sve teme sa copyright-om na sajtu ali nisam nasao nista slicno... ustvari da li neka jednostavna strana (crna slova, crna pozadina) moze da se zastiti?
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.236.*



+13 Profil

icon Re: copyright - jedan slucaj22.04.2009. u 13:27 - pre 182 meseci
A sta pise u tvom ugovoru sa DrugomFirmom? Mislim, mogu ja da stavim na svoj sajt kako sam ja vlasnik kopirajta za windows i symbian ali to tesko da je dovoljno....
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

vlada.pa

Član broj: 220383
*.teletrader.com.



Profil

icon Re: copyright - jedan slucaj22.04.2009. u 15:50 - pre 182 meseci
Citat:
Rumpletstilskin: A sta pise u tvom ugovoru sa DrugomFirmom?


Eh, kada bih ja to znao ne bih smarao ljude na forumu :)

Trazio sam juce ceo dan, ali nisam pronasao. :(
Ma, ima da sve da prevrnem da ga nadjem.

Samo da napomenem da su oni sami stavili na moj sajt da je copyright mojafirma. Sve nesto mislim da bi stavili sebe da je u ugovoru pisalo da su oni...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: copyright - jedan slucaj22.04.2009. u 16:56 - pre 182 meseci
To bi u prinicpu trebaloda ti raymrsi neki pravnik kome je autorskopravo struka. Ali onakoovlas gledano, ako nemate neki ugovor kojim je autorsko pravo drugaciej regulisano onda vazi Zakon o autorskom pravu.

Ako si ti narucio izradu sajta i oni u ugovoru nisu zadrzali neko pravo, onda po zakonu tebi pripadaju i sva materijalna autorska prava kao poruciocu. Onome koje napravio sajt ne mozes uskratiti moralno autorsko 4pravo, a to je bukvalno receno pravo na njegov potpis kao autora. Potpis ne mora stajati na svakoj strani, vec mozes napraviti neku napomenu u impresumu ili prsoto staviti potpis u kd strane za sta postojii predvidjeno mesto.

[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 22.04.2009. u 18:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: copyright - jedan slucaj22.04.2009. u 17:25 - pre 182 meseci
1. Vidi ugovor

2. Ako u ugovoru nije regulisano ko je vlasnik, i ako na stranicama pise (C) Tvoja Firma - onda se podrazumeva da imas prava nad doticnim sadrzajem

3. Savet za ubuduce: kada narucujes izradu sadrzaja i to placas:

a) U ugovoru mora pisati da je tvoja firma iskljucivi vlasnik sadrzaja, i da na njega polaze neogranicena prava

b) Izbaci to "developed by", na web stranama koje se rade po porudzbini za komercijalnog klijenta to uopste ne mora (a i ne treba) da stoji - skroz je neprofesionalno, a moze da dovede i do konfuzije


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: copyright - jedan slucaj23.04.2009. u 13:23 - pre 182 meseci
Dosta sam pozaboravljao zakon o autorskom i srodnim pravima, ali čini mi se da:

1. Autor ne može biti pravno, već isključivo fizičko lice koje je delo načinilo, a da vlasnik dela, to jest kopirajta nad njim može biti kako pravno, tako i fizičko lice.
2. Autor je inicijalni vlasnik dela, ali se vlasništvo može preneti na drugoga, na primer, posebnim ugovorom između poslodavca i zaposlenog, dok se autorstvo ne može preneti na drugoga.
3. Autor ima pravo na navođenje svog imena, osim ako se tog prava ne odrekne, kada vlasnik dela (to jest kopirajta) može da izostavi ime autora u potpunosti.

Nemoj me držati za reč da je sve to tako, ali u svakom slučaju su relevantni

1. Zakon o autorskom i srodnim pravima. http://www.pragus.org/dokumenti/zakonoautorskimpravima.pdf

2. Ugovor.

Pritom, je zakon iznad ugovora ako ugovor nije u saglasnosti sa zakonom.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: copyright - jedan slucaj23.04.2009. u 19:19 - pre 182 meseci
Ma kakva je to uopšte firma (programerska) koja preti klijentima tužbom ako ovi izbace to "developed by.." sa sajta. Pa nikad više posao dobili ne bi od mene. A ni od bilo koga kome ja mogu da dam savet gde da naruče izradu sajta.. Svašta..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: copyright - jedan slucaj

[ Pregleda: 2491 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.