Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izdvajanje zapisa

[es] :: Access :: Izdvajanje zapisa

[ Pregleda: 2109 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arcy

Član broj: 220301
Poruke: 6
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Izdvajanje zapisa21.04.2009. u 15:04 - pre 182 meseci
Kreirao sam jednostavnu bazu podataka onako na brzinu za praćenje jednog turnira. Upisuje se ime i prezime igrača, naziv kluba i njegov rezultat u jednu tablicu. Preko upita dobivam trenutni poredak ali tu mi se javlja problem. Jedan te isti igrač može nastupiti i nekoliko puta ali mu se gleda samo najveći rezultat. Ja sam to "riješio" dosta nespretno tako da sam dodao u tablicu još jedno Yes/No polje. Ali onda moram pretraživati i uspoređivati rezultate "ručno".
Dali je to moguće jednostavnije riješiti.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Izdvajanje zapisa21.04.2009. u 15:47 - pre 182 meseci
Zkaci bazu sa tablicom za poruku pa cemo nekako napisati kveri koji ce da to radi.

Kako se zakaci baza za poruku:
1. na svom kompu napravi ZIP baze
2. napisi odgovor na ovaj post, samo kazi 'Evo je baza' i klikni 'Posallji odgovor'
Odgovor ce se pojaviti na forumu, bez zakacene baze.
3. Pogledaj odgovor na forumu, videces na dnu kao mali meni i pise 'Ipload uz porukui','Brza izmena','Izmeni poruku',
4. Klikni 'Upload uz poruku'
Pojavice se nova slika, i ima dugme Browse, koje treba da kliknes i izaberes fajl
5. Kad si izabrao faj, treba jos da kliknes na 'Upload' i zatim 'Nazad na poruku'
Vratice te nazad i videces ikonicu ispod poruke - ime tvog fajla.

 
Odgovor na temu

arcy

Član broj: 220301
Poruke: 6
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Izdvajanje zapisa21.04.2009. u 16:08 - pre 182 meseci
OK evo baze
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Izdvajanje zapisa21.04.2009. u 17:26 - pre 182 meseci
OK, imamo bazu. Sta je to sto moras da radis rucno?

Razumem da igraci mogu nastupati vise puta i da se za svakog igraca uzima najbolji rezultat od svih koje ima. U kojoj koloni (kolonama) cuvas rezultat?

:-)
 
Odgovor na temu

arcy

Član broj: 220301
Poruke: 6
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Izdvajanje zapisa21.04.2009. u 21:10 - pre 182 meseci
Bitna je kolona rezultat ukupno (ona je naravono zbroj kolone Rezultat pune i rezultat čišćenje i to znam na formi zbrojiti). Neznam kako izdvojiti rezultat ukupno od igrača koji ima npr. pet nastupa sa postignutim rezultatima (580; 570;550; 600 i 630) da mi u reportu poredak bude prikazan samo za najboljim rezultatom tj sa 630.Ja sam ručno u koloni kvalificiran označavao najveći rezultat i na taj način dobivao poredak, ali mi se događalo da igraču koji je igrao samo jednom ne uključim tu kolonu ili da igraču sa više nastupa ne isključim predhodni najbolji rezultat. Stoga mislim da vjerojatno postoji neko kvalitetnije rješenje.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Izdvajanje zapisa22.04.2009. u 14:25 - pre 182 meseci
OK, ovako:

Dodao sam kveri qryNajboljiRezultatPoIgracu. Taj kveri pronalazi za svakog igraca njegov najbolji rezultat, citajuci kolonu [Rezultat Ukupno]. To bi trebalo da bude dovoljno da dobijes tabelu rezultata i poredak. Kveri pokazuje samo koji je najbolji rezultat za svakog igraca i koliko je 'utakmica' imao taj igrac.

Napravio sam jos jedan kveri, [qryNajboljiRezultatPoIgracu_sa_detaljima_najboljeg_rezultata]. Tu sam na onaj prvi dodao detalje o tom najboljem rezultatu. U tom kveriju pokazujem datum najboljeg rezultata, stazu, rezultate za punu, ciiscnje i praznu. Na kraju sam sabrao punu i ciscenje, tek da proverim da li na formi dobro sabiras

Nadam se da ovo pomaze.

Usput, koji je ovo sport? Lici mi na kuglanje ili tako nesto.

Sretan rad i puno uspeha na turnirima.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

arcy

Član broj: 220301
Poruke: 6
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Izdvajanje zapisa22.04.2009. u 16:03 - pre 182 meseci
ne da pomaže nego je to upravo ono što sam htio a radio sam "pješice". Sada mogu dovršiti forme i reporte do kraja da to na nešto liči.
Da radi se o kuglanju. Pošto proizvođači kuglana isporučuju program koji je apsolutno neupotrebljiv ako imaš
višednevno natjecanje moramo se snalaziti na druge načine. U njihovom programu imam to sve ali samo za taj dan a import je moguć isključivo u .txt
fail, pa kad ga importiram u recimo excel ima dosta posla da postane pregledan.

Puno hvala na pomoći.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Izdvajanje zapisa

[ Pregleda: 2109 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.