Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pojačalo Standard

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pojačalo Standard

[ Pregleda: 1607 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Painamplifier
Kutina

Član broj: 220054
Poruke: 2
*.178.137.0



Profil

icon Pojačalo Standard20.04.2009. u 08:07 - pre 182 meseci
OK ljudi ja sam novi na forumu i htio bih malu pomoć od ljudi koji žele pomoći. Naime htio bih napraviti Borino pojačalo Standard, pročito sam detaljno sve tekstove na Borinom sajtu i sve mi je manje više jasno na što treba paziti šta i kako, ali još neke sitnice mi nisu jasne.

1. Kondenzatori za ispravljač: 2000-3000uF po grani i po svakom amperu struje koja se trosi iz ispravljaca. Koliko struje troši pojačalo jel se to može izračunat jednostavno I=P/U sa poznatom snagom pojačala i naponom napajanja ili nekako drugačije.
2. Ako želim napravit pojačalo koje će u istoj kutiji imati i predpojačalo gdje onda spajam masu predpojačala da li na onu točku u sredini elektrolita (ispravljač) ili na zajedničku točku na šasiji, kako se pravilno spajaju izlaz predpojačala i ulaz pojačala.
3. Gdje najbolje kupiti djelove za pojačalo, mislim ja sam djelove kupovo svugdje, ovdje vidim da se spominje naručivanje iz vana, jel se djelovi mogu naći kod nas (RH), a da valjaju na što treba pazit prilikom kupovine.

Inače iskustva u samogradnji i elektronici imam dosta, napravio sam dosta raznih hobi elektronika uređaja ali nikad pojačalo odnosno jesam nekad davno koje nažalost nije nikad proradilo, sad je vec u djelovima, duga priča. Ako među mojim pitanjima ima nekog početničkog osnovnog NEznanja nemojte molim vas krenuti sa odgovorima: ako to ne znaš bolje odustani i ostali.
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Pojačalo Standard21.04.2009. u 13:25 - pre 182 meseci
1. Može se tako izračunati! Ja bih uzeo trafo bar 200W +/-30V.
Biće ti dovoljno 2x10mF za oba kanala + 2x1µF blok
2. Masa uvjek ide u jednu tačku na ispravljaču ( između elektrolita ) i sve tačke mase vučeš sa tog mjesta!!!!!!!
3. http://www.chipoteka.hr/
Pročitaj na Borinom site-u "TUTORIJALI"
http://bas.elitesecurity.org/mojiprojekti1.html
Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

Painamplifier
Kutina

Član broj: 220054
Poruke: 2
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Pojačalo Standard21.04.2009. u 14:13 - pre 182 meseci
Hvala vodjang.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pojačalo Standard

[ Pregleda: 1607 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.