Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Proračun rashoda za menadžera od 4 %

[es] :: Access :: Proračun rashoda za menadžera od 4 %

[ Pregleda: 2538 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
212.200.65.*



+1 Profil

icon Proračun rashoda za menadžera od 4 %09.04.2009. u 21:52 - pre 183 meseci
Ko mi od poznavalaca accessa moze pomoci u izvlacenju postotka iz dole prikacenog faila, rec je o jednom malom programcicu koji sam namenio za kafic, ali kada sam se nadao da je sve zavrseno postao je problem kako izvuci 4% za menadzera.

Sustina cele price je sledeca, od Ukupnog ulaza novca u kafic treba oduzeti rashod menadzera i konobara a zatim od resto novac uraditi proracun od 4%.

Ja sam pokusao iz navedenih formi da uzmem konacne cifre i da ih u novoj formi matematicki obradim ali access mi nije dozvoljao kao sta mi dozvoljava exel.

Sta kako ??
pozz
zeljovan
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %10.04.2009. u 06:37 - pre 183 meseci
Premeštanje poruke iz teme: "proracun vremena u accessu" . Otvorena je ova nova tema "Proračun rashoda za menadžera od 4 % " . Molim vas da u buduće otvorite novu temu kada se radi o različitim problemima (sabiranje vremena u vazduhoplovstvu i ugostiteljski objekat). To što je isti pokretač nije dovoljan razlog da se jednostavno nastavi u staroj temi.

Ne popunjavajte Startup; Display Form/Page pokretačkom formom i ne isključujte Close Button na formama pre nego program završite (za postavljanje u top temu »Gotovi programi članova foruma«). Tako umanjujte šanse da vam neko pomogne. Radije u poruci precizirajte o kojem objektu je reč i gde želite i šta želite da postignete. Razmislite o tome da drugi nemaju dovoljno informacija o vašem problemu kao što ih vi imate i da njihovo vreme nije neograničeno. Postavite minimalan broj testnih podataka u tabele, nemojte očekivati da to drugi rade umesto vas. U Options; General kartici osigurajte Compact on Close, kako bi fajl bio manji i lakši za upload/download.

[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 11.04.2009. u 21:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %10.04.2009. u 16:56 - pre 183 meseci
Premeštanje poruke iz teme: "proracun vremena u accessu" . Otvorena je ova nova tema "Proračun rashoda za menadžera od 4 % " . Molim vas da u buduće otvorite novu temu kada se radi o različitim problemima (sabiranje vremena u vazduhoplovstvu i ugostiteljski objekat). To što je isti pokretač nije dovoljan razlog da se jednostavno nastavi u staroj temi.

>>>>>Ja se izvinjavam svim ucesnicima foruma za nepostovanje pravila koja su aktuelna na forumu.

Gore sam prikacio fail VITRAZ, ne da bi mi neko resio problem i isti vratio, nego da vidi kako sam radio i gde sam napravio gresku?? Ponovo postavljem pitanje da li moze access da radi kao exel?? npr. Kao sta se u exelu zbraja i oduzima u u raznim sheet-ma...

Sada cu detaljnije da pokusam da objasnim problem kako bi bilo jasnije kod citanja sta je problem.

Programcic je uradjen "mislim" skroz jednostavno, napravio sam tabelu i u nju uneo podatke koji su potrebni za obracun dnevnog pazara, rashoda, kase i ostalo. U qverio sam postavio upite sta mi je potrebno za pregled. Na osnovu qveri sam radio Forme,

npr. Forma 1. Uneo sam datum, pazar iz prve smene i pazar iz druge smene, zatim sam otisao u View od navedene forme i dodao u footer tri nova Tex Box. U prvom Tex BoX sam preko propertisa sam otisao u Date = Record Source i zadao funkciju =Sum([pazar]) a u Format sam dao opciju Currency. Kada sam to sve zapamtio u prvom tex box sam dobio zbir kolone u dinarskoj protivrednosti. Zati sam isto uradio i za pazarII koji je bio u popodnevnoj smeni a saopcijom =([Tex6]+[Tex8]) dobio sam zbir oba pazara.

Istim postupkom u Formi 2. sam sabrao Vladin rashod (menadzera) kao i u Formi 3. rashod konobarice, znacu unosenjem svakodnevnih pazara i rashoda u tabelu preko qveria i forme (koji sam naveo primer u formi) dobiam ukupan zbir pazara i rashoda.

Da bi izvukao 4% proseka za menadzera, a koji stoji u dogovoru sa gazdom da se od pazara odbiju rashodi i izvuce 4% za menadzera, ja sam pokusao sledece.

Otvorio praznu Formu, uneo novi Tex Box i otisao u propertis, Date, Record Source i zadao funkciju
=((Forms!Pazari!Text10-Forms![Vladin rashod]!Text8-Forms![Rashod konobarice]!Text8)*0,04)

Medjutim u novoj formi mi daje rezultat zbira #Name?.

Nadam se da sam pojasnio koji me problem muci, nisam veliki strucnjak za access, ali niko se naucan nije rodio pa vas zato molim ako ima resenja za ovaj problem da mi pomognete. U prethodnom pisanju sam prikacio fail VITRAZ ako nekom i to moze biti od pomoci za reasvanje mog problema.

Ne popunjavajte Startup; Display Form/Page pokretačkom formom i ne isključujte Close Button na formama pre nego program završite *uradio sam sve iznova i opet nema rezultata)

pozz







[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 10.04.2009. u 18:27 GMT+1]
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.217.*



+21 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %10.04.2009. u 20:28 - pre 183 meseci
Access bi trebalo da je relaciona baza podataka, što bi podrazmevalo da postoje nekakve relacije među tabelama (što u tvom prvom primeru ne postoji... drugi nisam ni gledao).
Svakako da su mogući raznorazni proračuni u Accessu, kao i u Excelu, samo je potrebno da se cela stvar dobro organizuje od samog početka, da se nauči kako rade ostale funkcije osim onih najjednostavnijih, da se nauči kako se prave upiti (SQL sintaksa), moduli, kako se piše, testira i kompajlira VBA kod... ima puno toga da se nauči pa se tek na kraju pristupa "farbanju" formi i postavljanju šarenih dugmića.
Tvoje pitanje je otprilike kao da pitaš kako da obojiš zidove kuće, kojoj još nisi postavio ni temelj.
Ako baš hoćeš da naučiš Access, počni od TOP tema na ovom forumu, pa pregledaj i ostale kako te čitanje tema bude vodilo...

PS
Greška koju ti prijavljuje Access je verovatno zbog toga što pokušavaš da pozivaš forme, koje se trenutno uopšte ne nalaze u toj kolekciji objekata. Sintaksa Forms!... bla... bla... važi samo za trenutno otvorene forme, koje sačinjavaju "Forms Collection". Forma može biti otvorena, ali sakrivena... mada za tvoju namenu će najbolje biti da pogledaš pod Domain Agregate Functions (DSum...)
;)
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %11.04.2009. u 01:53 - pre 183 meseci
Meni ovde nije nista jasno, svi vi nesto objasnjavate, ali niko od vas ne zna da, da konaan odgovor. Ja sam trazio odgovor, da li se taj problem moze resiti ili ne moze a ne da li je kuca bele boje ili sive sto ja nisam postavljao????

Ako ima neko resenje, pisite ili pomoc a ne tu kojekakve kritike i sl....

pozz
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %11.04.2009. u 06:56 - pre 183 meseci
To što ih ti ne razumeš ne znači da su kritike kojekakve. Catch 22 ti je rekao da forme moraju biti otvorene ako se referenciraš na njih. Ja sam kao moderator u drugom pasusu svoje poruke dao uopšteno savet šta raditi, da ti ljudi pomognu. Nažalost i dalje stoji prikačen fajl u prvobitnom obliku. Potrudi se i dodaj podatke u tvoje tabele. Loša je varijanta dodavati prazne zapise koje ćeš kasnije puniti podacima. Referenciranje će biti nesigurno.

Dakle ako si napisao:
......Otvorio praznu Formu, uneo novi Tex Box i otisao u propertis, Date, Record Source i zadao funkciju
=((Forms!Pazari!Text10-Forms![Vladin rashod]!Text8-Forms![Rashod konobarice]!Text8)*0,04).....

Sve te forme moraju biti istovremeno otvorene na ekranu i imati neke vrednosti u poljima na koje se tvoja nova forma referencira. Forma "Rashod konobarice" ne postoji. Pogrešan je naziv.

Moj savet je da uradiš jednu formu nad tabelom Dnevni pazar u kojoj ćeš konrolisati sve podatke jednog zapia (reda). Dodaj slobodno u tu tabelu kolonu RashodMenadzera i pokušaj onda da kontrolišeš na formi njenu vrednost, matematikom koju si postavio.

Saveti su, veruj mi dobronamerni. Ako ih ne razumeš, ne znači da je do savetodavaca.

[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 11.04.2009. u 09:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.199.*



+21 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %11.04.2009. u 08:18 - pre 183 meseci
Citat:
zeljovan: ...Ako ima neko resenje, pisite ili pomoc a ne tu kojekakve kritike i sl....

Da li ti želiš da nešto naučiš pa da onda uradiš sam ili je možda ideja da to neko drugi uradi za tebe?
Dobio si vrlo konkretne savete, samo treba da ih poslušaš.
Ako želiš da ti neko drugi uradi posao onda je to sasvim druga priča...

 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %11.04.2009. u 09:48 - pre 183 meseci
Citat:
Catch 22
Ako želiš da ti neko drugi uradi posao onda je to sasvim druga priča...


Gospodo, ne zelim da mi neko drugi uradi posao, zelim da naucim... da znam da uradim sigurno ne bi trazio ovde pomoc i dosadjivao. Imam polozen ECDL ostalo "rasturam" samo do sada nisam access nesto preterano radio. Resih da se uhvatim literature i udri.... medjutim vidite de sam zapeo....

Nisam ja veliki znalac access-a.



Getsbi

Prikacicu novi Vitras sa gore mojim vec navedenim objasnjenjem, koji je uradjen u otvorenim formama ..

pozz
zeljovan
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %11.04.2009. u 10:45 - pre 183 meseci
Sva polja Number; Long Integer prebacio sam u Double. Tako ćeš obezbediti ispravno računanje. Long integer je dugački ceo broj i nema decimale. Ne razumem zašto je "Kasa" Memo tipa?
Dodao sam kolonu "ZaMenadzera" u tabelu "Unos pazara"
Napravio sam jednu prostu formu "Form1" u koju ukucavaš sve elemente u toku dana i kad završiš sa ukucavanjem ulaskom u polje "ZaMenadzera" sračunaće ti se njegovih 4%. Koristio sam tvoju matematiku. Pogledaj u VBA kodu, na događaj OnEnter, polja "ZaMenadzera". To se isto evidentira u tabeli.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %11.04.2009. u 17:29 - pre 183 meseci
Citat:
Getsbi: Sva polja Number; Long Integer prebacio sam u Double. Tako ćeš obezbediti ispravno računanje. Long integer je dugački ceo broj i nema decimale. Ne razumem zašto je "Kasa" Memo tipa?
Dodao sam kolonu "ZaMenadzera" u tabelu "Unos pazara"
Napravio sam jednu prostu formu "Form1" u koju ukucavaš sve elemente u toku dana i kad završiš sa ukucavanjem ulaskom u polje "ZaMenadzera" sračunaće ti se njegovih 4%. Koristio sam tvoju matematiku. Pogledaj u VBA kodu, na događaj OnEnter, polja "ZaMenadzera". To se isto evidentira u tabeli.


HVALA PUNO, pogledao sam sta si uradio i sada mi je jasno, sada znam gde i kako da izracunam prosek, i da menadzera skinem s vrata... Mada sam samo poceo da ucim u access-u "Kasa" Memo tipa mi je ostala greskom, i izvinjavam ti se za to... Vidim da si koristio moju matematiku, sada nesto neobavezno da li ima jos nacina za dobijanje 4% i gde ih racunas .....

Puno zahvalan
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %11.04.2009. u 17:46 - pre 183 meseci
Ima načina. Druga varijanta. Napraviš nevezano polje na formi i u Control Source tog polja napišeš:
=([Pazar]-[Vladin rashod]-[Rashod konobarice])*0,04
Tada ne pamtiš taj izračunati podatak u tabeli "Unos pazara", što je svakako bolja solucija ako praviš relacioni model. Ako ostaneš samo na jednoj tabeli, zarad evidentiranja rashoda, možeš ostati i pri prvoj varijanti.
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %11.04.2009. u 20:20 - pre 183 meseci
Glava me vise zabolela
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %12.04.2009. u 09:09 - pre 183 meseci
Citat:
Getsbi: Sva polja Number; Long Integer prebacio sam u Double. Tako ćeš obezbediti ispravno računanje. Long integer je dugački ceo broj i nema decimale. Ne razumem zašto je "Kasa" Memo tipa?
Dodao sam kolonu "ZaMenadzera" u tabelu "Unos pazara"
Napravio sam jednu prostu formu "Form1" u koju ukucavaš sve elemente u toku dana i kad završiš sa ukucavanjem ulaskom u polje "ZaMenadzera" sračunaće ti se njegovih 4%. Koristio sam tvoju matematiku. Pogledaj u VBA kodu, na događaj OnEnter, polja "ZaMenadzera". To se isto evidentira u tabeli.


U primeru Vitraz_G stoji obracun za prvu smenu, pazar-Vladin rashod-rashod konobarice, meni treba i za drugu smenu, kako bi imao posle zbir prve i druge smene u procentima. Pokusao sam da uradim kao ti da u tabeli dodam jos jednu kolonu i da otvorim novu "Formu2". Medjutim kada sam otvorio "Formu2" pojavile su mi se tabele ZaMenadzera i moja nova ZaMenadzera1, otisao sam u VBA kod, ali to nastaje problem, ZaMenadzera sam upisao kao sta si mi ti dao primer ali posto nikad nisam radio u VBA kodu nisam znao da napisem kod za ZaMenadzera1, pokusaovao sam slicne primere kao za ZaMenadzera kao sta si mi ti napisao ali prosto ne ide, NEZNAM :(

A drugi primer koji si mi dao ne zavrsava mi posao zato sta unesene podatke u "Formi1" te iste podatke mi ne unosi u tabelu, a podaci su mi potrebni u tabeli.

Ps. sta mi preporucujes kao za pocetnika u VBA kodu (Koju literaturu)

pozz
pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %12.04.2009. u 10:03 - pre 183 meseci
1. Da li svaka smena ima svog menadžera?
2. Drugi primer koji sam ti dao ti sad ne radi posao ali će ti poslužiti za ubuduće, kad ne treba izračunato polje u tabeli.


 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %12.04.2009. u 10:25 - pre 183 meseci
Citat:
Getsbi: 1. Da li svaka smena ima svog menadžera?
2. Drugi primer koji sam ti dao ti sad ne radi posao ali će ti poslužiti za ubuduće, kad ne treba izračunato polje u tabeli.


Jedan menadzer je u pitanju, postoji dogovor da na osnovu dnevnog pazara dobije 4% s tim da se ne racuna njegov rashod i rashod konobarice. Zato mi je potrebno da iz ukupnog dnevnog pazara oduzmem navedene rashode i izvucem 4% koji se na kraju meseca zbroji i to je njegova kinta.

Za drugi primer sam znao, ali mi prvi primer u ovom slucaju zavrsava posao.

pozz


pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %12.04.2009. u 10:34 - pre 183 meseci
Ako je jedan menadžer u pitanju ne treba ti dodatno polje ZaMenadzera1 u tabeli. Samo popravi matematiku.
Me.[ZaMenadzera] = (Me.[Pazar] - Me.[Vladin rashod] - Me.[Rashod konobarice] + Me.[Pazar II] - Me.[Vladin rashod II] - Me.[Rashod konobarice II]) * 0.04
 
Odgovor na temu

zeljovan
Beograd

Član broj: 147254
Poruke: 136
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Proračun rashoda za menadžera od 4 %12.04.2009. u 10:51 - pre 183 meseci
Ok, hvala ti. Ako ces mi verovati da sam se pogubio u svim kombinacijama koje sam radio a toliko je prosto resenje bilo....


pozz
zeljovan
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Proračun rashoda za menadžera od 4 %

[ Pregleda: 2538 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.