Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PTT KDS Digitalna televizija

[es] :: Digitalna Televizija :: PTT KDS Digitalna televizija

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 34864 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+9 Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija29.01.2010. u 14:37 - pre 173 meseci
Umesto RTG - Russian Travel Guide su stavili Extreme sport, a dodali su i JimJam.

[Ovu poruku je menjao mikicg dana 29.01.2010. u 20:25 GMT+1]
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-3.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija11.02.2010. u 15:23 - pre 172 meseci
Arena Sport 2, 3 i 4 dodani, koji su ujedno uklonjeni iz standardnog paketa. Sada su samo na digitalnoj.

[Ovu poruku je menjao mikicg dana 13.02.2010. u 00:34 GMT+1]
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.208.89.*



+64 Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija19.03.2010. u 11:09 - pre 171 meseci
Citat:
pesicdr: Luxe TV HD i dalje radi. Ja se nisam pretplatio na Digitalni paket kod KDS ali imam Sony LCD sa ugradjenim DVB tunerom i on mi je pored ostalih 19 kanala iz digitalnog paketa nasao i i Luxe TV HD. Samo njega mogu i da gledam dok za ostale imam samo informaciju o nazivu kanala i jeziku (tj. zakljucani su ili scremblovani). Luxe TV HD je full HD tj. u 1080p i zvuk u 2.1. Slika fenomalna i zvuk takodje.

E sad, posto do sada nije niko komenatrisao da sa ugradjenim DBV tunerom u TV-u moze da se preskenira KDS-ov signal i identifikuju svi kanali iz digitalnog paketa, ja bih postavio pitanje o mogucem povezivanju koaksijalnog kabla na SkyStar karticu u kompjuteru i moguceg otkljucavanja?

Ima li neko znanja i ideja o tome?
Citat:
Fac Ut Vivas: Morao bi da imaš karticu sa DVB-C tunerom i da nekako rešiš CS. Bilo je priča o ovome ranije (za SBB D3) ali po mom mišljenju jeftinije i lakše je da uzmeš njihov receiver i da gledaš kanale legalno...


Hteo bih da se pretplatim na digitalni paket PTT KDS-a ali mi treba mal pomoć odnosno edukacija.
TV koji imam poseduje mogućnost praćenja digitalnih kanala koje emituje PTT KDS, pa čak i onih HD.
To znam po tome jer sam neke kanale u didgitalnoj varijanti mogao da pratim dok im je bila neka test faza pre zvaničnog
puštanja u rad, tj. dok još nisu bili "kodirani". Nakon toga još neko vreme (do pre mesec-dva) mogao sam da pratim samo Luxe HD dok od ostalih imam sve informacije (naziv, koji su titlovi na raspolaganju, audio itd.) ali i informaciju da su kodirani i, naravno slike i zvuka nema.
Znam princip da se kod PTT-a uzima SetTopBox i priključi na TV. U tom "Box"-u postoji mesto gde se ubacuje kartica i tako funkcioniše sistem.
Međutim u mom TV-u uredno postoji slot za PCMCIA karticu koja, verovatno, treba da služi za dekodovanje kanala.

Pitanje: kakav adapter treba da nabavim, ubacim u taj slot, u njega ubacim (naravno legalnu) karticu SBB KDS-a i izbegnem
Set Tob Box?

Legalno bih se pretplatio, platio postvljanje, plati uređaj samo bih želeo da izbegnem postavljanje još jednog uređaja, kablova korišćenje još jednog daljinskog upravljača, itd itd....
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
195.178.51.*



+11 Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija20.03.2010. u 05:32 - pre 171 meseci
Po slikama sa početka teme trebalo bi da dobiješ i taj adapter uz STB samo je pitanje da li je moguće upariti TV i karticu. Kod SBB-a to nije moguće... Najbolje da se raspitaš kod tehničke podrške da li može i koja je vrsta kartice.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija20.03.2010. u 09:18 - pre 171 meseci
^
Taj adapter se zove ka modul (CAM - conditional access module) i ne dobija se uz box već je ugrađen u isti. Što se hexter-ovog pitanja tiče, nije moguće upariti TV i karticu a ovo što on traži PTT KDS i SBB (za koje znam da uparuju kartice sa set-top box-ovima) ne rade (tj. ne može dobiti neuparenu karticu koja bi radila sa ka modulom u bilo kom televizoru).
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.208.89.*



+64 Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija22.03.2010. u 07:20 - pre 171 meseci
Hvala na odgovorima. Ostaje samo da mi neko napiše da li takav adapter može da se kupi kod nas i koji je red veličine cena.
Koliko sam uspeo da pronađem PTT KDS radi sa CONAX-om.

U nekom od razgovora (ranije) sa nekim iz PTT KDS-a saznao sam, čini mi se, da se kartica aktivira i "vezuje" za dekoder na licu mesta tokom instalacije, pa rek'o da probam da se malko raspravljam i diskutujem sa njim pa ako uspem da dogovorim da koristim svoj dekoder. Platiću i njihov ali samo da ne komplikujem sa ...
Ali za to mi treba CAM....


 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija22.03.2010. u 08:22 - pre 171 meseci
^
Citat:
da li takav adapter može da se kupi kod nas i koji je red veličine cena.

Mislim da ćeš ovo teško naći. A i ne treba da se trudiš pošto:
Citat:
U nekom od razgovora (ranije) sa nekim iz PTT KDS-a saznao sam, čini mi se, da se kartica aktivira i "vezuje" za dekoder na licu mesta tokom instalacije, pa rek'o da probam da se malko raspravljam i diskutujem sa njim pa ako uspem da dogovorim da koristim svoj dekoder.

ovo gore sasvim sigurno ne funkcioniše ovako. U najgorem slučaju tehničar zove nekog u centrali (glavnoj stanici) i diktira brojeve set-top box-a i kartice pa se tamo softverski uparuju, ali je to krajnje neozbiljno (doduše, PTT je to ;). Mnogo je verovatnije da tehničari dobijaju već uparene box-ove i kartice i kod korisnika ne rade ništa ozbiljnije od pukog povezivanja.
 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-3.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija22.03.2010. u 09:32 - pre 171 meseci
Tačno tako. Dostave ti sve već upareno, priključe i ti potpišeš ugovor.
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.208.89.*



+64 Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija22.03.2010. u 13:13 - pre 171 meseci
Hvala svima....

Do sada sam se bar nadao.... :-((((((
 
Odgovor na temu

vladavs
Beograd

Član broj: 54868
Poruke: 36
*.adsl.absolutok.net.



Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija22.06.2010. u 22:39 - pre 168 meseci
Ljudi, ima li ko kakvu informaciju kada bi HD mogao da se pojavi na PTT KDS-u?

Pre nekih mesec dana sam im pisao sa ovim pitanjem a oni su mi uredno odgovorili da ćemo na vreme biti obavešteni kada se nešto konkretno pojavi (barem su odgovorili)... :-(

U međuvremenu, dok ne ubace HD, barem bi mogli da prošire listu kanala koje puštaju digitalno, bar će slika biti malo bolja na mojoj 50" plazmi (doduše to nije zagarantovano jer mi npr. Arena sport kanali 2, 3 i 4 koji idu digitalno i nisu baš nekog kvaliteta, iako su Arena sport izvorno u HD-u)...

 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-3.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija22.06.2010. u 23:33 - pre 168 meseci
I meni su rekli u maju da ću biti obavešten. Koliko je prošlo od testiranja ona dva HD kanal, pomislio bi da će da uvedu do sada i to.
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-3.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija09.09.2010. u 08:03 - pre 165 meseci
Uklonjen DaVinci Learning.
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

vladavs
Beograd

Član broj: 54868
Poruke: 36
*.adsl.absolutok.net.



Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija09.09.2010. u 19:04 - pre 165 meseci
Imajući u vidu nekoga poput PTT KDS, ohrabruće je i kada uklone kanal na kome ionako nije emitovano zadjih par meseci.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija07.10.2010. u 16:00 - pre 164 meseci
KDS je uveo novu uslugu, tzv. Pay tv odnosno dodatni paket televizijskih kanala. Radi se o inostranim, satelitskim kanalima za čije emitovanje u legalnom radu KDS plaća naknadu.

U ponudi su kanali HBO (sa mogućnošću izbora srpskog ili mađarskog prevoda), HBO Comedy, Arena 2, 3 i 4, Hustler i Private Spice.

Instalacija jednog Set Top Box-a i aktivacija smart kartice iznosi 1499 dinara sa pdv-om. Instalacija dodatnih uređaja i kartica je 998,99 dinara, dok je iznos mesečne pretplate 600 dinara sa pdv-om.

Za ovu uslugu mogu se prijaviti svi korisnici KDS-a sa teritorije Subotice Palića i Bajmoka, a probni period korišćenja po navedenim cenama je 30 dana.

http://www.yueco.rs/vest/servisne-informacije/pay-tv-kds
 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija03.11.2010. u 19:21 - pre 163 meseci
Pušten AC-3 audio na HBO kanalu.
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija06.03.2011. u 19:17 - pre 159 meseci
Da li neko koristi ovo? Koliko ima programa i koliko se plaća, uvođenje+mesečno održavanje, kakav je kvalitet programa?
 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+9 Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija06.03.2011. u 23:12 - pre 159 meseci
Ovo što je napisano dve poruke iznad tvoje i dalje stoji.
Ima dvadeset kanala.
Arene bi mogle da imaju bolji kvalitet slike, a HBO ima AC-3 audio kao i mađarski u audio izboru.
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+9 Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija15.06.2011. u 19:55 - pre 156 meseci
HBO dobio EPG. Da li će i ostali ostaje da se vidi.
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

zradojev
Beograd

Član broj: 15826
Poruke: 4
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija17.10.2011. u 22:28 - pre 152 meseci
Citat:
mikicg: Ovo što je napisano dve poruke iznad tvoje i dalje stoji.
Ima dvadeset kanala.
Arene bi mogle da imaju bolji kvalitet slike, a HBO ima AC-3 audio kao i mađarski u audio izboru.

Malo je reći da bi Arene mogle da imaju bolji kvalitet slike... Kvalitet slike kod Arena 2, 3, i 4 je NIKAKAV. Sliku dobijam u 4:3 formatu, ali sa "odsečenim" bočnim ivicama, pa je to gotovo neupotrebljivo. Najpre sam postavio pitanje na sajtu Arena zašto je to tako, a oni doslovce odgovoriše "Nažalost Arena Sport nema uticaja na kvalitet slike koji distributeri emituju. Ukoliko žalite da pratite naše kanale u full HD rezoluciji, a da ne menjate svog operatera možete to učiniti preko Open IPTV-a...". Iz ovoga se vidi da oni, u stvari, sugerišu - ma kupi ti, ipak, kod Telekoma našu sliku, šta si navalio na PTT KDS ili nekog drugog provajdera.

Onda sam poslao mail PTT KDS-u, pitao i njih zašto je to tako, i usput im rekao da je npr. slika HBO jako dobrog kvaliteta, u 16:9 formatu, ali... slika HBO Comedy je takođe odlična ali je u 4:3 formatu. Međutim, slika Arena je katastrofalna i odsečena... Nakon izvesnog vremena stigao je kratak odgovor i od njih "Format slike bira sam emiter, tj. HBO i Arena sport nam šalju signal u takvom formatu."

Vidi se da neko ovde ne govori istinu ali, to je manje važno. Ono što je važno je sledeće:

Za 1499,00 dinži instalacije i kasnije osnovni paket (u Beogradu) NEĆETE dobiti Arenusport 2,3,4 onako kako bi trebalo (ne mora full HD). Ali eto, za te iste pare će vam dati Hustler TV, a onda ćete dobiti kompleks manje vrednosti, jer oni tamo imaju mnooogo velike močuge... :)

Ako hoćete i nešto što vredi je dodatni paket gde će HBO biti sasvim solidan (verovatno bi slika bila još bolja kada bi set-top box bio savremeniji, sa HDMI konektorom a ne preko SCART-a), ali i to je polovično jer HBO Comedy neće biti preko celog 16:9 ekrana...
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: PTT KDS Digitalna televizija19.10.2011. u 15:15 - pre 152 meseci
Meni su, kao korisniku PTT-KDS-a iz Arene odgovorili da oni pustaju jedan signal za sve provajdere i da samo od njih zavisi sta ce distribuirati korisnicima. Verujem im, jer siguran sam da im ne pada na pamet da za svakog provajdera obezbedjuju po jednu emisionu tehniku. Problem je u KDS-u, njegovim nestrucnim kadrovima zaposlenim preko veze i nista boljem rukovodstvu zajedno edukovanom u politickim skolama umesto na fakultetima, odsustvu bilo kakvog investiranja u odrzavanje opreme, njeno unapredjenje i primenu novih tehnologija a radi unapredjenja usluga. Isprojektovali su i razvili kablovsku mrezu koja najmanje 10 godina zaostaje za ostalim vecim provajderima u Srbiji, a o Evropi da i ne govorimo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: PTT KDS Digitalna televizija

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 34864 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.