Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao U Srbijici

elitemadzone.org :: MadZone :: Posao U Srbijici

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 15538 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.242.*



+13 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 13:16 - pre 183 meseci
Citat:
žutokljunac: Prosek koji je imao nije nikakva predispozicija već debeo rad i učenje.
Medicina i debeo rad i ucenje? Obicno ne volim da generalizujem, ali otkad je moja generacija upisala fakultete i kad sam video sta buduci lekari rade i koliko pojma nemaju, kod doktora idem samo ako me tamo odnesu.

Citat:
Nađoh i ovo, a vezano je za za zapošljavanje. To je bolje rečeno slika i prilika društva u kojem živimo.
http://www.novosti.rs/code/nav...p;status=jedna&vest=134593
A onolike njive po Srbiji zaparlozene. Bar bi i oni i deca im imali 'leba da jedu.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 13:22 - pre 183 meseci
Citat:
malada
Pa mislim stvarno, cemu pravdanje drzave u ovom slucaju??
Pricamo o mladicu koji je zavrsio fakultet u gradu (jer istih, jelte, nema na selu) kao jedan od boljih u klasi i tu stekao, usput, i neka sira obrazovanja i sad treba da zavrsi ko zna gdije.


Jest vala... kada je upisao fax u Kraljevu, dobio je sertifikat koji mu garantuje da ce dobiti posao koji zeli u Kraljevu bez ikakve muke, a ako ima frke da pozove TV da resi problem...

Mislim stvarno neki ljudi imaju neke iluzije o stvarnom zivotu... Pa ljudi se nikad ne bi ni iselili iz Afrike da je uvek moglo imati sve na jednom mestu... U cemu je problem danas preseliti se u neki drugi grad ili drugo mesto radi posla u doba automobila, prevoza i sl...? "seoski lekar" uvredljiva stvar? Mozda danas u turbo-folk Srbiji - i pre 30 godina se cekalo i cekalo na posao u domu zdravlja i ljudi su i te kako prihvatali da neko vreme rade i po manjim mestima kako bi stekli iskustvo...

Ali ne... danas je sve Turbo-Dizel-Interkuler i manje mesto je sramota, a i to Kraljevo je inace velegrad, ako se preseli u neko obliznje mesto ima da mu nedostaje maglev metro zeleznica, 3 opere i prsten autoputeva oko Kraljeva.

Sta, ima visok prosek i to a priori znaci da on treba... ne, da on MORA da dobije posao i to BAS u Kraljevu? WTF? Sta ako NEMA posla za njega u Kraljevu - posto, jelte, Kraljevo nema potrebu za hiljadama doktora? Da ne treba mozda otpustiti nekog lekara sa 20 godina iskustva zato sto je neki lik po zavrsenom skolovanju pozvao TV da mu resi probleme, umesto da potrazi posao malo sire od svoje avlije?

--

Btw, koja se to "sira obrazovanja" sticu na medicinskom fakultetu? Niceova filozofija ili mozda prolaz kroz romanticizam u muzici? Ja ziveh u ubedjenju da se na medicinskom fakultetu stice vrlo usko obrazovanje specijalizovano za oblast medicine...

Al izgleda sam u krivu ;-)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
78.30.161.188



+165 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 13:23 - pre 183 meseci
Citat:
žutokljunac: Ako si gledao, onda si video da on nije tražio posao u Beogradu već u Kraljevu, ali da je na Birou već 49 lekara koji čekaju. Takođe nije jedini koji se odlučio na ovaj korak... da diplomu fakulteta zameni diplomom srednje škole, tj. ne da je zameni, nego da ponovo polaže ispite ( predmete ).
Prosek koji je imao nije nikakva predispozicija već debeo rad i učenje.


i?ocito je onda da nema posla za lekare u kraljevu,a on jeste mlad [ako je u roku sve davao] i vrlo verovatno bez zene i dece dakle savrsen je za put "dalje"
neki kazu da nije tacno da ima posla za lekare po selima,ne znam,moguce da gresim,ali ovako sigurno nema,kada kuka i nece dalje od koliko moze da pljune ;)

 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 13:39 - pre 183 meseci
Citat:
Rumpletstilskin: A onolike njive po Srbiji zaparlozene. Bar bi i oni i deca im imali 'leba da jedu.


Nemaju svi njive, a vidim da uopšte nisi upoznat sa tržižnom privredom ( cvrc! ). Koliko vidim većina onih koji se godinama bave poljoprivredom i stočarstvom, prelaze ili na rentabilnije kulture ( cveće, maline, pečurke ), ili pokušavaju da ako su bliže urbanih centara takvom zemljištu promene namenu i preimenuju ga u gradsko građevinsko zemljište, da bi ga potom prodali. A verovatno ti nije palo na pamet da ima i onih koji nemaju početna sredstva da krenu u neki biznis, a nisi ni kreditno sposobni. Takvih je puna Srbija. Ne znam kako ti zamišljaš poljoprivrednu proizvodnju. Da imaš njivu od 10 ari, gajiš luk i krompir, pa da ti to žena preko vikenda prodaje na pijaci?

Citat:
Rumpletstilskin: Medicina i debeo rad i ucenje? Obicno ne volim da generalizujem, ali otkad je moja generacija upisala fakultete i kad sam video sta buduci lekari rade i koliko pojma nemaju, kod doktora idem samo ako me tamo odnesu.


Kada sam ja studirao medicina i elektrotehnika su bili najteži fakulteti. Nekada su se studenti ETF-a zezali da ETF znači, e trebao sam FON. Pojma nemam možda je sada menadžment najteži. Nisam upoznat. Stvarno.

Citat:
Ivan Dimkovic:
U cemu je problem danas preseliti se u neki drugi grad ili drugo mesto radi posla u doba automobila, prevoza i sl...? "seoski lekar" uvredljiva stvar? Mozda danas u turbo-folk Srbiji.


Moj drugar je aplicirao za posao lekara u jednom manjem mestu u Banatu. Na konkurs se prijavilo 50-tak aplikanata, a primali su dvoje na stažiranje. Posla nema ni u manjim mestima, a tvoja priča ne stoji. Ima nas mnogo koji smo spremni da napustimo Vračar, Cvetić i krug dvojke. Evo ja sam završio u Bosni. Upravo zbog posla.

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 07.04.2009. u 14:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.208.89.*



+64 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 13:54 - pre 183 meseci
Ako već
Citat:
žutokljunac:nemaju početna sredstva da krenu u neki biznis, a nisi ni kreditno sposobni.
onda
Citat:
žutokljunac:...njivu od 10 ari, gajiš luk i krompir, pa da ti to žena preko vikenda prodaje na pijaci?
da zarade za početak biznisa (mada je i to već biznis)

Citat:
žutokljunac:Nemaju svi njive, a vidim da uopšte nisi upoznat sa tržižnom privredom ( cvrc! ). Koliko vidim većina onih koji se godinama bave poljoprivredom i stočarstvom, prelaze ili na rentabilnije kulture ( cveće, maline, pečurke ), ili pokušavaju da ako su bliže urbanih centara takvom zemljištu promene namenu i preimenuju ga u gradsko građevinsko zemljište, da bi ga potom prodali.


Pazi, šta je to rentabilno? To je izgleda rastgljiv pojam i još uvek je ovde "rentabilno" jedino zarada od 100% (ili bar 80%). Poljoprivreda JESTE rentabilna ali ne može za godinu dana da se kupi kuća ili par automobila. Ima da se radi, rmbači ali se i zarađuje, kako tako. Ko radi kvalitetno ima šansu samo da širi proizvodnju a samim tim i prihode. Eh, sada što je nekome lakše da pretvori oranice u građevinsko zemljište, proda ga, skrcka zaradu pa polse kuka kako nema posla....
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
78.30.161.188



+165 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 14:07 - pre 183 meseci
poljoprivreda kod nas BAS I NIJE "rentabilna" iz razloga sto vlada "ubija" domacu proizvodnju uvozom,sto placaju mizerno,sto nije "jednostavan" izvoz...

sad fali jos neko da kaze "ma blago onom seljaku,eno nista ne radi a bogat"


edit:nego nesto mi nije jasno,zasto ne moze sa faxom da se zaposli kao medicnska sestra,ovaj brat?nema to znanje ili sta?
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.208.89.*



+64 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 14:17 - pre 183 meseci
Citat:
Horvat: poljoprivreda kod nas BAS I NIJE "rentabilna" iz razloga sto vlada "ubija" domacu proizvodnju uvozom,sto placaju mizerno,sto nije "jednostavan" izvoz...

sad fali jos neko da kaze "ma blago onom seljaku,eno nista ne radi a bogat"


Licno znam ljude koji zive od poljoprivrede. Radi se o sumadiji. Niti su "bogati" ali zaradjuju i rade ne bas nista vec naprotiv zestoko puno.
Mada su sada napredovali pa malo lakse rade nego pre 15-20 godina.
Omasio si poentu, a to je sta je po tebi rentabilno?
Drugo dosta vvise oslanjanja na vladu. Deset prstiju, sopstveni mozak, zasuces rukave pa radis. Ni mene vlada ne hrani i ne privileguje me.

A oni kojima je konkurencija nesto proizvedeno par stotina (a mozda i hiljada) kilometara daleko odavde sa placenim transportom neka se zapitaju za koliki procenat zarade rade ti strani proizvodjaci, pa da sa svim troskovima budu jeftiniji nego domaci.
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.235.*



+13 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 14:19 - pre 183 meseci
Citat:
Horvat: sad fali jos neko da kaze "ma blago onom seljaku,eno nista ne radi a bogat
Ne, nego je bolje da novinama prosipa tuznu pricu kako mesec dana jede dve jabuke dnevno? Profitabilnost je jedna prica, obezbediti sebi i deci da jedu nesto sasvim drugo.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
79.101.163.*

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 14:56 - pre 183 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sta, ima visok prosek i to a priori znaci da on treba... ne, da on MORA da dobije posao i to BAS u Kraljevu? WTF? Sta ako NEMA posla za njega u Kraljevu - posto, jelte, Kraljevo nema potrebu za hiljadama doktora? Da ne treba mozda otpustiti nekog lekara sa 20 godina iskustva zato sto je neki lik po zavrsenom skolovanju pozvao TV da mu resi probleme, umesto da potrazi posao malo sire od svoje avlije?


Da se doktori ne primaju preko veze, ovaj lik bi trebao prvi da se zaposli. Upravo ti sto ulaze preko veze bez obzira na prosek zauzimaju mesto kvalitetnim ljudima i jedan covek sa prosekom od skoro 10 ne moze ni da konkurise za neko mesto ili zbog popunjenosti kapaciteta ili zbog lose veze. A te malverzacije i manipulacije pocinju jos od samog fakulteta gde iskompleksirani profesori mrcvare postene studente koji su se razvaljivali od ucenja i cesto im ne daju ocenu koju zasluzuju jer nemaju da keshiraju, a neki koji nisu ni otvorili knjigu prosetaju se kroz faks jer su keshirali i onda isti ti probisveti se zaposle i zbog takvih, ne moze covek sa nenormalno visokim prosekom da se zaposli.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 15:06 - pre 183 meseci
Cekaj cekaj m4rk0,

A zamisli sad ovu situaciju - ovaj lik dodje da ponovo trazi posao, posle uspesnog TV sessiona gde je celokupnu javnost uspeo da obavesti o svojim nesrecnim okolnostima nemogucnosti dobijanja posla odmah posle studija u istom mestu od 80 hiljada stanovnika, i uzi izbor udju 2 osobe - on, i jos jedan zavrseni student sa istog faksa, sa malo boljim prosekom od naseg protagoniste...

Sta ako sada zaposle naseg protagonistu umesto tog boljeg studenta, jer znaju da nas odlikas ima TV stanicu na quick-dialu i da ume da slozi odlicnu tuznu pricu za javnost a javno mnjenje je vrlo osetljivo na te tuzne price (identifikacija, sta li...) :-)

:)

Citat:

. Upravo ti sto ulaze preko veze bez obzira na prosek zauzimaju mesto kvalitetnim ljudima i jedan covek sa prosekom od skoro 10 ne moze ni da konkurise za neko mesto ili zbog popunjenosti kapaciteta ili zbog lose veze


Ako cemo da generalizujemo tako, mozemo takodje da kazemo i da se ocene na faxu generalno dobijaju preko veze, pa i ovog naseg protagonistu da pausalno optuzimo da je mozda i on deo "sistema" tj. da je ulozio neke koverte i galone viskija za njegov visok prosek, zar ne?

Generalizacije nisu bas dobra stvar - tacno je da ima korupcije u zdravstvu (bas kao i svugde drugde u Srbiji) ali nece bas biti da su svi ljudi koji su dobili posao dosli na osnovu rodbine i debljine koverte. Bas kao sto nisu svi kupili ocene.

Ali jedno je sigurno - mozda sam previse ostar prema doticnoj personi jer jednostavno nemam puno dobrih misljenja za ljude koji umesto da se bore za resavanje svojih problema preferiraju da kukaju, pa jos i preko TV-a. Pogotovo ako nisu hteli da napuste radijus od 80 hiljada stanovnika pre nego sto su podigli belu zastavu...


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
78.30.161.188



+165 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 15:19 - pre 183 meseci
hmmm poznajem i ja,i zemljoradnike i stocare...
hajde prvo [sto sam vec pominjao na es-u] u vezi svinja,cena zive vage je oko 150 dinara,cena kilograma mesa u mesari je oko 400-500 dinara
svinja ne zivi od vazduha,svinju treba prehraniti,treba svaki dan [trebalo bi ;)] cistu slamu,cistu vodu...sto sve kosta,na ovaj ili onaj nacin,a ti kada prodas svinju za 150 dinara tesko da otplatis sve ;),a kamoli jos da imas i prihoda [ako si na pozitivnoj nuli super je]

drugo,poljoprivreda,ako izuzmemo to da bi poceo ti treba minimum par desetina hiljada eura,samo za mehanizaciju,pa je tu jos i djubrivo [vestacko ili stajnjak] pa je onda tu i zastita ,zalivanje...pa onda placanje radnika za rezidbu,za branje voca...skupi se pozamasna cifra...pa onda kada nemas kome prodati taj proizvod,ili se dozvoli uvoz [pa makar to bilo "i par stotina km odavde"] voca i povrca po n puta nizoj ceni,cime se minira proizvodnja...
pa onda proizvodnja zitarica,svake godine se otkup vrsi na leto [logicno] ,a placanje na jesen ili kasnije,kada nekim cudesnim slucajem ,euro ojaca,tj dinar oslabi [zaboravih,cena je vezana za dinar ;)]...

o organskoj proizvodnji da ni ne pricam...
i zbog toga sam uveo vladu u pricu ;)

hajde ti ,uzmi da krenes da se bavis poljoprivredom,prvo odakle ti lova za to,drugo di ces plasirati proizvod?
da bi ti se imao malo jacu zaradu ,moras imati full mehanizaciju,komore,i naravno pocetni kapital,i dovoljno zemlje ...

@rumple...da zesca nebuloza taj clanak,"al' 'ajd'"


edit:zaboravih dodati
po meni bi bilo rentabilno,da nisi u minusu,niti tik u pozitivnoj nuli,nego da mozes da ostavis po malo sa strane,i da se kroz godinu-dve rasiris [kupis jos zemlje i to] i tako dalje...

edit:i da se razumemo,moze se zaraditi ,ali iz nicega,jako tesko je poceti ...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.23.*



+558 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 15:19 - pre 183 meseci
Citat:
m4rk0: Da se doktori ne primaju preko veze, ovaj lik bi trebao prvi da se zaposli. Upravo ti sto ulaze preko veze bez obzira na prosek zauzimaju mesto kvalitetnim ljudima i jedan covek sa prosekom od skoro 10 ne moze ni da konkurise za neko mesto ili zbog popunjenosti kapaciteta ili zbog lose veze. A te malverzacije i manipulacije pocinju jos od samog fakulteta gde iskompleksirani profesori mrcvare postene studente koji su se razvaljivali od ucenja i cesto im ne daju ocenu koju zasluzuju jer nemaju da keshiraju, a neki koji nisu ni otvorili knjigu prosetaju se kroz faks jer su keshirali i onda isti ti probisveti se zaposle i zbog takvih, ne moze covek sa nenormalno visokim prosekom da se zaposli.

A bre, jeste hteli slobodu? Eto vam je. Iz cele te price o oslobadjanju ocigledno je jedino da nije sloboda za svakoga zato sto neki ne znaju sta ce sa njom niti pa znaju da je sacuvaju, nego je daju kurvama i kriminalcima. Znaci, za neke je i bič.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
79.101.163.*

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 16:45 - pre 183 meseci
@Ivan Dimkovic

Citat:
A zamisli sad ovu situaciju - ovaj lik dodje da ponovo trazi posao, posle uspesnog TV sessiona gde je celokupnu javnost uspeo da obavesti o svojim nesrecnim okolnostima nemogucnosti dobijanja posla odmah posle studija u istom mestu od 80 hiljada stanovnika, i uzi izbor udju 2 osobe - on, i jos jedan zavrseni student sa istog faksa, sa malo boljim prosekom od naseg protagoniste...

Sta ako sada zaposle naseg protagonistu umesto tog boljeg studenta, jer znaju da nas odlikas ima TV stanicu na quick-dialu i da ume da slozi odlicnu tuznu pricu za javnost a javno mnjenje je vrlo osetljivo na te tuzne price (identifikacija, sta li...) :-)


Uzeo sam tog lika sa visokim prosekom kao primer, al mu sad ispade ta TV propaganda kao otezavajuca okolnost :) Ajde da sagledamo situaciju nevezano za njegovu zalopojku na TV-u (to mi je i bio cilj).

Citat:
Ako cemo da generalizujemo tako, mozemo takodje da kazemo i da se ocene na faxu generalno dobijaju preko veze, pa i ovog naseg protagonistu da pausalno optuzimo da je mozda i on deo "sistema" tj. da je ulozio neke koverte i galone viskija za njegov visok prosek, zar ne?


Malo verovatno, a posebno u konkretno njegovom slucaju. Malo mi je nerealno da ima toliku vezu da se provuce sa prosekom 9.66 (ej 9.66 na med. fakultetu) i da onda nema ama bas nikakvu vezu da ga prime makar na odredjeno.

Citat:
Generalizacije nisu bas dobra stvar - tacno je da ima korupcije u zdravstvu (bas kao i svugde drugde u Srbiji) ali nece bas biti da su svi ljudi koji su dobili posao dosli na osnovu rodbine i debljine koverte. Bas kao sto nisu svi kupili ocene.


Nisam hteo da generalizujem iako na prvi pogled moze tako da izgleda. Daleko od toga da SVI bogati studenti ne uce nista i kesiraju za prolazak, a da SVI studenti sa prosecnim materjalnim stanjem su extra ucenici i zrtve korupcije. Ali da ima korupcije u zdravstvu IMA JE i da ona u mnogome utice na to da se kvalitetan kadar (bez veza) ne zaposljava - U MNOGOME UTICE. To je ono na sta sma aludirao.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.133.*



+6455 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 17:00 - pre 183 meseci
Citat:
Horvat: hmmm poznajem i ja,i zemljoradnike i stocare...
hajde prvo [sto sam vec pominjao na es-u] u vezi svinja,cena zive vage je oko 150 dinara,cena kilograma mesa u mesari je oko 400-500 dinara
svinja ne zivi od vazduha,svinju treba prehraniti,treba svaki dan [trebalo bi ;)] cistu slamu,cistu vodu...sto sve kosta,na ovaj ili onaj nacin,a ti kada prodas svinju za 150 dinara tesko da otplatis sve ;),a kamoli jos da imas i prihoda [ako si na pozitivnoj nuli super je]


Gledam po netu koliko košta 'proizvodnja' jednog kilograma svinjetine u USA, gde su cene rada mnogo veće. Dakle 1kg svinjetine košta $1.2 u proizvodnji. Prevedeno u dinare to je oko 84 dinara po kilogramu. Ako je cena žive vage na pijacama 150 dinara, zarada bi bila dvostruka ako domaći farmeri rade po USA metodama i cenama.

Ono što je problem u domaćoj poljoprivredi je to što ljudi misle da mogu lepo da žive od 2 ara malina, ili od 10 svinja... Poljoprivreda je danas jako konkurentna grana, para u njoj ima da se razumemo, ali samo ako se prate svetski trendovi, i ako se ozbiljno ulaže i ozbiljno pristupa celom tom poslu... Primenjivati metode od pre 40-50 godina, imati smešno malu količinu useva/stoke, i očekivati dobar život od toga, može samo u Srbiji... Gde kad nije po tvome, ti natovariš svoje svinje, i pravac pred skupštinu/autoput, i uzmeš od države kolko ti treba...

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 17:22 - pre 183 meseci
a posto proizvodjaci prodaju klanicama?
kao sto rekoh,kod nas je prevelika razlika izmedju "sirovine" i "gotovog proizvoda" [ne moze se tako nazvati,ali u nedostatku boljeg termina iskoristio sam taj] 150 zive vage [200 din/kg polutke - znaci bez crevca i tog] na prema 400-500 dinara kao "cisto mesto" [zarada je vise od duplo ...]

a sto ti kazes masovnu proizvodnju,i za to su potrebni pocetni kapitali,a i kupci koji ce otkupiti to ;)
a i drugacije je meso iz tih svinjaka u kojima pod jednim krovom se tuku 100 svinja,i onih koji svaka svinja ima svoj "podobor" ;)

slazem se za zemljoradnju,ali ponovo,potreban kapital ;)
btw kad vec pominjes usu,tamo mnogo popularizuju i gmo pod parolom "nedostatak prostora za proizvodnju dovoljne kolicine hrane" i slicno,sto em je lose,em netacno ;)
ali sto se tice obnavljanja mehanizacije,sa boljim iskoriscenjem vremena i energije,tu se slazem

a ako cemo tako ,u usi postoje i organski uzgojeno voce i povrce koje je n puta skuplje od "neorganskog"...i naravno,ide,jer postoji masa koja ce to kuiti
medjutim probaj ti to tu,pa neces imati kome da prodas ...

i ponavljam,sve je to lovely jubly,ali pocetni kapital je neophodan,i to ne par stotina eura,nego preko par desetina hiljada e...
[ili veliko nasledstvo]
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
79.101.163.*

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 17:30 - pre 183 meseci
Logicno je da ce se produktivnost povecati ako prate svetske standarde. Ali ce se tako i troskovi povecati. A ti da bi se upustio u obradu par desetina hektara i cuvanje par desetina grla stoke moras imati neki podsticaj od drzave (subvencije, povoljni krediti, povoljna otkupna cena). Mnogi su se zaletali i uzimali pod zakup "veliku zemlju", kupovali stotine bilkova i kad su do sledece sezone trosili pare na skupo djubrivo, seme, koncentrat,...na kraju su prodali useve i stoku (gotov proizvod) po smesno niskim cenama. Nisu bili ni na pozitivnoj nuli.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
95.180.56.*



+132 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 20:22 - pre 183 meseci
Dimkovicu,ti covece bas volis da pricas napamet,cak i ako nisi ni gledao prilog na TV-u. Evo malo da ti objasnim kako stvari stoje,posto ocigledno nisi gledao emisiju.
Citat:
Pogotovo ako nisu hteli da napuste radijus od 80 hiljada stanovnika pre nego sto su podigli belu zastavu...

1.Momak je bas pricao da je upisao srednju medicinsku da bi se tako lakse zaposlio u inostranstvu,jer mu je to cilj,a sa srednjom ce lakse da krene u te vode.
Citat:
Jest vala... kada je upisao fax u Kraljevu...

2.Taj fakultet ne postoji u Kraljevu, nego si ti pogresno razumeo forumasa koji je ostavio post iznad tvog,ali i dalje si samouveren u svemu.
Citat:
"seoski lekar" uvredljiva stvar?

3.Odakle vama ideja da se uopste traze lekari na selu? To ste smislili ste to da ispadnete pametni, i da imate resenje za sve.
Citat:
Da ne treba mozda otpustiti nekog lekara sa 20 godina iskustva zato sto je neki lik po zavrsenom skolovanju pozvao TV da mu resi probleme, umesto da potrazi posao malo sire od svoje avlije?

Nije doticni mladjani doktor zvao TV,nego je tema priloga bila da postoje ljudi koji posle fakulteta upisuju srednju medicinsku skolu,jer se nadaju da ce se tako lakse zaposliti. A on je pristao da ucestvuje u prilogu.I sta je tebi tu problematicno? To ne sede kuci i kukaju,vec se bore? Sad ni to ne valja?
Lako je odokativno savetovati druge i praviti se pametan za tudje zivote.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 20:37 - pre 183 meseci
Ja mislim da bi u cilju rjesavanja ovakvih problema drzava trebala da apeluje na svoje gradjane da se vise razboljevaju.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.23.*



+558 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 20:44 - pre 183 meseci
"Liberalni kapitalisti" su i to umeli, pa je tako neko od njih za racun Ceske (ili Slovacke, ne znam tacno) vrsio "istrazivanje" u kome je zakljuceno da je bolje za drzavu da ljudi puse, jer tako umiru mladji pa se stedi na penzijama. Nema sa njima trte mrte.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
78.30.161.188



+165 Profil

icon Re: Posao U Srbijici07.04.2009. u 20:48 - pre 183 meseci
lesli pocinjes da zamaras s tim "liberalni kapitalisti" ,"jeste hteli slobodu" i slicno ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Posao U Srbijici

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 15538 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.