Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izgradnja LAN mreze

[es] :: Windows mreže :: Izgradnja LAN mreze

[ Pregleda: 1434 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LaFemmeMima
beograd

Član broj: 100305
Poruke: 1
77.46.236.*



Profil

icon Izgradnja LAN mreze04.04.2009. u 18:37 - pre 183 meseci
E ljudi pomagajte! Vrlo mi je hitno!!!
Dobila sam projekat (na faxu) da uradim koji glasi ovako:
Napraviti projektni zadatak za izgradnju racunarske mreže koja će povezati dve lokacije (pretpostavlja se da su bliske pa nisu potrebni kakvi pojacavaci izmedju). Na svakoj lokaciji je zgrada od 3 sprata, a na svakom spratu je po 10 računara. Računari imaju adrese u klasi C.
Napraviti ruting tabelu i predvideti povezivanje ovih lokacija sistemom prenosa.

Problem je sto ja znam u teoriji kako sta radi ali prakticno ne michem sa mrtve tacke.
Kako sam krenula: Na svakom spratu prve zgrade sam vezala 10 kompova za jedan switch (je l' moram server da imam u svakoj zgradi ili je dovoljan samo jedan na obe) i onda sve za jedan jaci switch (ili moze ruter). Isto to i u drugoj zgradi. Onda sve to zajedno na jedan ruter. Sta dalje?
Sta da radim sa ovim tabelama rutiranja?
Nemam ni jedan konkretan primer da vidim kako bi to islo a internet mi ne pomaze nesto mnogo...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Izgradnja LAN mreze05.04.2009. u 09:06 - pre 183 meseci
Zadatak je malo neprecizan. To je sve ukupno 60 racunar akoje j emoguce spojiti i svicevima i to bi radilo. No, za tako veliki broj racunara je dobro segmentirati mrezu, i tu mozes da primenis dve logike: da segmentiras svaki sprat za sebe ili da segmentiras svaku zagradu za sebe.

Ja bih odabrao ovaj drugi pristup, jer realno ima smisla drzati 30 racunara u jednoj mrezi a to je i cesta potreba. To znaci da po zgradi korsitis sviceve a zgrade povezes preko rutera.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 05.04.2009. u 11:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Izgradnja LAN mreze

[ Pregleda: 1434 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.