Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc wiraless oprema i povezivanje..

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Pomoc wiraless oprema i povezivanje..

[ Pregleda: 1885 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xxSALENCExx
nezaposlen

Član broj: 209664
Poruke: 18
95.180.41.*



Profil

icon Pomoc wiraless oprema i povezivanje..26.03.2009. u 10:51 - pre 183 meseci
Odmah na pocetku zelim prvo da se izvinem ako dupliram temu, potrazio sam po forumu ali zbog specificnosti mog problema nisam mogao da nadjem odgovore.
Dakle, ni najmanje se ne razumem u wireless, kod kuce (u tvornickoj) nemam mogucnost za adsl, kabal.. jedino su mi rekli da postoji jako slab signal nekog provajdera u blizini i da mi je potrebna wireless oprema da bih to mogao da koristim. Recite mi molim vas, sta trebam sve da kupim da bih mogao da imam internet i kako sve to ja sam da postavim, a da usput i ne bude nesto mnogo skupo pitanje zahteva podugacak odgovor, pa se unapred zahvaljujem svima!
Pozdrav najboljim forumasima!!!
 
Odgovor na temu

digisat
Petar Pan
Beograd

Član broj: 9759
Poruke: 361
93.86.139.*



+13 Profil

icon Re: Pomoc wiraless oprema i povezivanje..31.03.2009. u 14:40 - pre 183 meseci
Slaba ti vajda od ovog pisanja, nece niko ko zna da se zamajava da ti objasnjava sta i kako se radi, da bi ti ustedeo na majstoru za instalaciju, niko nece da po forumu prosipa znanje ( pare ) za djabe.

Ako imas mogucnost nadji nekoga ko se bas bavi poslom instalacije interneta, ako ne onda nista.


 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Pomoc wiraless oprema i povezivanje..31.03.2009. u 14:51 - pre 183 meseci
Pre će biti da niko ne želi da snosi odgovornost za potencijalno netačan odgovor.

Ja mogu da napišem da je potreban access point, usmerena antena i malo antenoskog i UTP kabla. Neko će uskočiti i reći da treba obezbediti struju za dotični acces point. Pomenuće se PoE ili neka slična skraćenica. Sve je to u suštini tačno koliko i nije. I onda, xxxsilencexxx pokupuje sve to (posle 2 strane prepirke koji uređaji su povoljni i dobri) i ustanovi da nema optičke vidljivosti jer je access point provajdera iza zgrade ili tako nešto.

Najpametnije rešenje je kontaktirati samog provajdera, da oni donesu opremu i probaju. Čak ida to naplate (izlazak na teren), jeftinije je i bezbolnije nego se sam upuštati u ovakve poduhvate.

Razlog što niko ne odgovara je što je već o ovome razglabano više puta, a digisat je uskočio u nadi da će tema biti plodno tle da se isproziva određeni provajder. :D
 
Odgovor na temu

xxSALENCExx
nezaposlen

Član broj: 209664
Poruke: 18
95.180.41.*



Profil

icon Re: Pomoc wiraless oprema i povezivanje..31.03.2009. u 15:00 - pre 183 meseci
Hvala vam momci u svakom slucaju, definitivno ste obojica upravu a sto se tice izlaska provajdera na teren je jos i najbolje resenje, njemu je u interesu da prikljuci jos jednog korisnika i nece niko da se potrudi vise da dodje do resenja sem njega, a uz to, signal koji sam uhvatio je provajdera koji nudi besplatan izlazak na teren i nalazenje signala.. Jos jednom hvala obojici!
 
Odgovor na temu

digisat
Petar Pan
Beograd

Član broj: 9759
Poruke: 361
93.86.139.*



+13 Profil

icon Re: Pomoc wiraless oprema i povezivanje..31.03.2009. u 15:14 - pre 183 meseci
@Miroslav Cvejić

jos jedan citac mojih misli, boze dragi sta je citaca mojih misli. Bas me zanima sta ti Miroslave mislis kog bi ja nekog izprozivao ajde bas me zanima koji je to provajder.



 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Pomoc wiraless oprema i povezivanje..31.03.2009. u 15:18 - pre 183 meseci
http://www.elitesecurity.org/korisnik/profil/digisat

Ako statistike ne lažu, reklo bi se da ti je KBC/TRUF kolac u oku.

Nemam ja ništa protiv tebe, a ni njih.
 
Odgovor na temu

digisat
Petar Pan
Beograd

Član broj: 9759
Poruke: 361
93.86.139.*



+13 Profil

icon Re: Pomoc wiraless oprema i povezivanje..31.03.2009. u 15:41 - pre 183 meseci
@Miroslav Cvejić

A otkud ti ideja da bi u ovom postu tako nesto napisao, covek je pitao za pomoc u instalaciji wireless interneta i ja sam mu na tu temu odgovorio, i sad izgleda da ti volis da citas moje postove pa me uhodis i ides zamom i komentarises da bih ja nesto komentarisao ili mislio.

Da neradis ti u pomenutoj firmi pa ti je posao da pratis moje postove ili radis za BIA.

Da ima neka tema za kikiriki i bombone i da sam ja tamo nesto napisao mora da bi napisao istu recenicu.
Citat:
Miroslav Cvejić: Razlog što niko ne odgovara je što je već o ovome razglabano više puta, a digisat je uskočio u nadi da će tema biti plodno tle da se isproziva određeni provajder. :D



Covek je ovde postavio pitanje ja sam mu dao neki svoj odgovor i nista nismo spominjali drugo .... bas se cudim nekim pisanjima ili i ti Miroslave nisi necim zadovoljan pa oces kroz moje postove indirektno progovoris, znaci stvar je prosta i ponovicu je potrazi nekoga ko zna da radi wireless instalacije i ne opcekuj da ce ovde bilo ko da ti otkrije tajne zanata, jer ipak je potrebno odredjeno znanje i vestina, sto je drugcije receno ipak neka vrsta zanata, kao sto su montazeri satelitskih i zemaljskih antena, montazeri klima uredjaja , popravka ves masina , i drugi slicni zanati ili majstorske usluge.


pozdrav
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Pomoc wiraless oprema i povezivanje..31.03.2009. u 16:02 - pre 183 meseci
Digisat,
Miroslav je lepo stavio jedno :D na kraju. Da li znas sta to znaci?

Sve u svemu nije hteo da te proziva, vec da se malo nasali sa tobom, ali ti izgleda sve to ozbiljno shvatas...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Pomoc wiraless oprema i povezivanje..

[ Pregleda: 1885 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.