Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ProdajLako.com - Internet Aukcije u Srbiji

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: ProdajLako.com - Internet Aukcije u Srbiji

[ Pregleda: 7923 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Tomin
Novi Sad

Član broj: 50249
Poruke: 94
212.200.236.*

Sajt: www.prodajlako.com


Profil

icon ProdajLako.com - Internet Aukcije u Srbiji23.03.2009. u 15:24 - pre 183 meseci
Pozdrav svima,

Vidim na ostalim temama da je društvo baš "potkovano" za kritikovanje sajtova pa sam mislio da kažete koju reč i za sajt
ProdajLako.com

Par reči o sajtu...
ProdajLako.com donosi potpuno novo iskustvo prodaje i kupovine korisnicima u Srbiji, predstavljajući internet aukcije kao
jedan od najefikasnijih načina trgovine na Internetu.

Moto "Prodaj Lako, Kupi još Lakše" najtačnije oslikava cilj aukcijskog portala ProdajLako.com – na jednom mestu na svetskoj
Mreži okupiti kupce i prodavce i ponuditi im jedinstvenu internet platformu koja omogućava efikasnu, transparentnu i bezbednu
online trgovinu.

Interesuje me šta Vi mislite o ovom projektu, svaka ideja i kritika je dobrodošla.
Aukcijska kupovina i prodaja ProdajLako.com




 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.96.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: ProdajLako.com - Internet Aukcije u Srbiji23.03.2009. u 23:55 - pre 183 meseci
- Graficki je super uradjen. lepo i user friendly.

-naziv sajta i ceo slogan su dobri jer zvuce kao "jinggle" (mala kratka reklamica sa zaraznim stihom ili melodijom).

- logo jeste originalan i jednostavan sto je dobro, ali nemam ideju sta predstavlja. postoji rizik da kada posetilac ode sa sajta da se uopste ne moze setiti kako logo izgleda. ja ti prdlazem da logo bude cekic (sa kojim voditelj aukcije lupa po stolu), deluje snazno a i originalno je pa verujem da bi se lako pamtio.

- ja bi na tvom mestu izbacio podkategorije. da bi bilo sto vise user friendly za lene korisnike, odaberi samo 10-ak kategorija tako da se uz malo razmisljanja korisnik lako odluci koja ga zanima. Ako se desi da sajt bude ekstremno popularan i da se ukaze potreba za podkategorijama, lako ceh ih dodati.
jeste da su podkategorije precizne ali vecina ljudi ne cita pazljivo duge spiskove pa je bolje da lista kategorija ne bude duga.

- ne znam da li imas iskustva sa ebay.com aukcijama. tamo su glavni problem korisnici koji "biduju" velike iznose i dizu cene a uopste ne nameravaju da kupe. kad se cena previse podigne zagrejani kupci odustanu a i prodavac ostane kratkih rukava jer se pobednik aukcije ne pojavi. Na tvom sajtu moras smisliti nekakvo resenje za taj problem. Ako ne bude resenja za to, nekoliko zlonamernika mogli bi svima da upropaste trgovine.

Citat:
Vidim na ostalim temama da je društvo baš "potkovano" za kritikovanje sajtova

Pa bas i nisu. i da je tri puta vise komentara, bilo bi malo. ...Ali mozes i ti da doprineses da se to poboljsa.


 
Odgovor na temu

Milan Tomin
Novi Sad

Član broj: 50249
Poruke: 94
212.200.236.*

Sajt: www.prodajlako.com


Profil

icon Re: ProdajLako.com - Internet Aukcije u Srbiji26.03.2009. u 13:02 - pre 183 meseci
Da, ma mislio sam ipak na ljude koji su na ES forumu, generalno svi su puni znanja.

Drago mi je sto ti se svidja sajt.
Sto se tice podkategorija...ne bi trebalo da smetaju jer na home page imaju glavne kategorije samo, znaci ne moraju da idu na detaljno listanje.
Sa druge strance, dobro je zbog ljudi koji zele da prodaju, da se moze aukcija sto preciznije definisati i kasnije zbog pretrage i sl.

Sto se tice zloupotreba na sajtu...mislim da su administrator i programer nasli dobro resenje.
Moze tako nesto da se desi, ali nema sanse da prodje neprimeceno / nekaznjeno.

Zaista smo stavili korisnika na prvo mesto, i mislim da ce i oni sami vremenom postati svesni toga.

Hvala puno za komentar, trudicu se i ja da uzvratim na drugim postovima!

Aukcijska kupovina i prodaja ProdajLako.com




 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.net.vip.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: ProdajLako.com - Internet Aukcije u Srbiji26.03.2009. u 18:40 - pre 183 meseci
Citat:
Sto se tice zloupotreba na sajtu...mislim da su administrator i programer nasli dobro resenje.
Moze tako nesto da se desi, ali nema sanse da prodje neprimeceno / nekaznjeno.

Odlicno ako ste nasli resenje. Mozda bi trebalo da negde na sajtu napises nesto o tome. Onda sam malo prelistao sajt i blog ali nisam video da o tome ima nesto napisano.

Citat:
Sto se tice podkategorija...ne bi trebalo da smetaju jer na home page imaju glavne kategorije samo, znaci ne moraju da idu na detaljno listanje.
Sa druge strance, dobro je zbog ljudi koji zele da prodaju, da se moze aukcija sto preciznije definisati i kasnije zbog pretrage i sl.

Bilo bi dobro da kada korisnik klikne na kategoriju da mu se prikazu i artikli iz podkategorija. A kada klikne na podkategoriju, onda samo sadrzaj podkategorije. Tako bi u isto vreme bilo i jednostavno i precizno koliko korisnik zeli.
mislim, ipak je to aukcija, korisnika moze da zainteresuje i neki proizvod koga nije trazio... pa zato je mozda bolje da lista prikazanih proizvoda bude duza i da ukljucuje i podkategorije.

Citat:
Drago mi je sto ti se svidja sajt.

ja sam pre godinu dve bio zainteresovan da napravim nesto slicno, ali ne da ja pravim vec da platim firmu da izradi sajt. Ne znam ni ja zasto sam odustao, ima sam drugog posla. cak sam imao neke skice na papiru...
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
95.168.111.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: ProdajLako.com - Internet Aukcije u Srbiji31.03.2009. u 22:12 - pre 183 meseci
Kada odem na blogs, i kliknem gore na logo ponovo me vraca na blog. Malo nelogicno.
Mozda na blogu ispod logo-a stavite isto plavi toolbar kao glavni meni od sajta (i na njemu opcije: pocetna, prijava, registracija...).
A ispod plavog toolbar da bude beli glavni meni od bloga (o nama, autori...).
 
Odgovor na temu

Milan Tomin
Novi Sad

Član broj: 50249
Poruke: 94
212.200.236.*

Sajt: www.prodajlako.com


Profil

icon Re: ProdajLako.com - Internet Aukcije u Srbiji01.04.2009. u 08:44 - pre 183 meseci
Ceo blog je organizovan kao subdomain, sa desne strane ima link za ProdajLako.com.
Kretanje po blogu je napravljeno tako kao da se krece po posebnom sajtu, dok kazem, u uglu sa desne strane imaju link ka Aukcijama.

Resenje imamo za zlouptrebe imamo, poslednji pregovori su u toku i ne bih nista javno otkrivao na sajtu ili blogu dok ne bude 100%.

Kategorije i podkategorije.... juce je uradjen veci update, pored naprednog filtriranja, ubrzana je i pretraga kao i prikaz artikala.

Mi smo u slicno vreme poceli da razmisljamo o ovome, ocigledno
Sajt se radi vec godinu dana a javan je postao tek pre nesto manje od mesec dana.
Ceka nas dug put u svakom slucaju,
Hvala za komentare!
Aukcijska kupovina i prodaja ProdajLako.com




 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.107.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: ProdajLako.com - Internet Aukcije u Srbiji01.04.2009. u 11:46 - pre 183 meseci
Citat:
Ceo blog je organizovan kao subdomain, sa desne strane ima link za ProdajLako.com.

jasno
ali ja kada idem na sajt da bi ga iskritikovao, ako je sajt namenjen sirokim masama, onda namerno glumim neupucenog korisnika...
kada bi svi delovi sajta gore imali plavi toolbar a blog da ispod ima jos jedan beli tolbar onda bi bilo ocigledno da je blog samo jedna sekcija na sajtu. ovako to nije bas ocigledno. link sa desne strane sam tesko primetio.

mislim nije to greska vec cisto da sve bude jednako user friendly
 
Odgovor na temu

Milan Tomin
Novi Sad

Član broj: 50249
Poruke: 94
212.200.236.*

Sajt: www.prodajlako.com


Profil

icon Re: ProdajLako.com - Internet Aukcije u Srbiji01.04.2009. u 12:30 - pre 183 meseci
Da, da...jasno...
Videcu da nesto promenimo tu, u pravu si skroz.
Inace gledamo da napravimo i organizujemo stranice bas za "generalne korisnike" interneta, a blog fali malo bolje organizacije.


Aukcijska kupovina i prodaja ProdajLako.com




 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
95.168.110.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: ProdajLako.com - Internet Aukcije u Srbiji01.04.2009. u 16:24 - pre 183 meseci
inace nisam jos nasao vremena da sve pregledam pa cu mozda da pitam i nesto sto je vec objasnjeno na sajtu...
zapazio sam da ne pise blog vec blogs (mnozina). zasto mnozina?
i da li ce i korisnici koji prodaju moci imati svoj "shop" tj. svoj odeljak na sajtu gde malo bolje mogu da predstave svoju ponudu?
i vezanio sa tim, da li moze da se prodaje i bez aukcije, npr. covek proizvodi lekovite cajeve, cena po komadu je toliko i da se moze naruciti koliko hoces komada?
 
Odgovor na temu

Milan Tomin
Novi Sad

Član broj: 50249
Poruke: 94
77.46.207.*

Sajt: www.prodajlako.com


Profil

icon Re: ProdajLako.com - Internet Aukcije u Srbiji01.04.2009. u 18:30 - pre 183 meseci
Pa da, blogs jer nas vise pishe blogove...
Odvojeni su bologovi programera, razvoja, marketing i sl.

Shopovi su u planu, ali ne jos.
Naravno da moze neko da postavi i cajeve i fiksnom cenom.
Dva nacina prodaje postoje, standardna prodaja, fiksna cena i to je to i naravno aukcije.
Aukcijska kupovina i prodaja ProdajLako.com




 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: ProdajLako.com - Internet Aukcije u Srbiji

[ Pregleda: 7923 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.