Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako mozete pomagajte usb wl-167g

[es] :: Wireless :: Ako mozete pomagajte usb wl-167g

[ Pregleda: 2427 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nekadasnji

Član broj: 192196
Poruke: 24
195.252.78.*



Profil

icon Ako mozete pomagajte usb wl-167g22.03.2009. u 07:50 - pre 183 meseci
E ovako hocu da umrezim dva kompa na rastojanju 100m ali izmedju mene i druga ima jedna kuca tako da nema signala iz njegove sobe do moje imamo i jedan i drugi asus usb-wl167g adaptere.Hteli smo da ix dovucemo ispod krova i on i ja ali naisli smo na problem usb kabal kad sam naporavio na 11m samo se asus wl upalio i ugasio znaci nece da ga prepozna na toj duzini ne znam sad sta da radimo a vec smo kupili ta dva usb wifi adaptera da li neko zna kako da se povezemo pomocu njih asus wl-167g/,.Ako neko zna nek mi javi hvala vam unapred Djolllleeeeee............
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Ako mozete pomagajte usb wl-167g22.03.2009. u 09:19 - pre 183 meseci
pozdrav

imas nekoliko resenja a nijedno nije bas jednostavno.
najjednostavnije je da uzmete pojacivace signala za usb (ne znam kako se tacno naziva) koji omogucavaju da usb uredjaji rade na duzini kabla od oko 20m bez problema.
drugo resenje je da otvoris taj usb pa da mu nalemis vanjski konektor kao sto je ovde objasnjeno:
http://www.wifihr.net/modules....ent&pa=showpage&pid=79
trece i najbolje resenje ti je da vratis te usb i uzmes obicne pci kartice,napravite dva biquada,postavite ih na krov i to mora da radi.
a naravno postoji i cetvrta varijanta da sve to batalite i pruzite lan kabal (ako je izvodljivo).

pozdrav i sretno

ps:zaboravih na ovu varijantu!izgleda sasavo ali mozda bi moglo da pomogne!
http://www.instructables.com/i...rectional-WIFI-Range-Extender/
 
Odgovor na temu

nekadasnji

Član broj: 192196
Poruke: 24
195.252.78.*



Profil

icon Re: Ako mozete pomagajte usb wl-167g22.03.2009. u 10:25 - pre 183 meseci
1-Nisam nasao nigde pojacivac signala
2-Vec sam otvaro usb ali plocica mu nije ista ko na tim tvojim slikama nema ono plavo msm antenu niti tako nesto slicno
3-e ovde me interesuje ako uzmem te kartice i ubodem ix u komp dali ce moci 15m kabla od kompa do antene na krovuu posto sam ja u prizemlju a treba dovuci antenu do krova.To isto treba i kod njega pa dali sme onda tolika duzina kabla da bude od pci kartice do gore????????
4-nije lose resenje ali ponovo je problem usb kabal dzaba da to napravim ako nemogu da ga dignem do krova





E sad da te pitam uspeo sam max skratiti kabal i usb mi radi nem pojma koliko metara ali sam ga dove de treba..
Reci mi oce li raditi.Sad je moj usb ispod crepa sutra cu staviti i njegov ispod crepa ali znaci nemaju prepreke nikakve osim tog crepa a razdaljina je 100m dali ce to mocii
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Ako mozete pomagajte usb wl-167g22.03.2009. u 10:49 - pre 183 meseci
pozdrav

prvo da ti kazem da je najbolje da uzmes pci kartice i da stavis biquad na krov i to mora da radi na toj daljini.
ja sam inace skeptican u koristenje kabla od tv antena za wireless ali u vasem slucaju mislim da bi vam radilo posto je daljina jako mala pod uslovom da postignete opticku vidljivost izmedju antena.
a ako si vec uspeo da ih podignes ne kosta te nista da probas a niko ti ne moze reci sa sigurnoscu da li ce raditi a po meni je to na nekoj ivici da radi to jest da imate kakav-takav protok.
a ako ti slucajno ne bude radilo tako,uzmi drugarov usb pa ga zameni za pci karticu i onda odradi varijantu sa biquadom a u toj situaciji da je na jednoj strani biquad na krovu a usb ispod crepa mislim da bi radilo 100% kako treba.

pozdrav
 
Odgovor na temu

nekadasnji

Član broj: 192196
Poruke: 24
195.252.78.*



Profil

icon Re: Ako mozete pomagajte usb wl-167g22.03.2009. u 11:40 - pre 183 meseci
Druze hvala ti na pomoci probacu da postavim i njegov usb pa cemo da vidimo ako nebude htelo ili bude veoma lose pokusacu da pojacam signal tix usb wifi-a tako sto cu praviti nesto na foru onog 4-tog sto si mi ponudio nesto cu izmislim sa aluminijumskim papirom gledao sam po youtube par primera a ako i to nebude ok onda prelazim na pci nego nisimi rekao al izgleda da moze duzina kabla biti 15m od pci do biquad pozzzzzzzzzz.
 
Odgovor na temu

nekadasnji

Član broj: 192196
Poruke: 24
195.252.78.*



Profil

icon Re: Ako mozete pomagajte usb wl-167g22.03.2009. u 11:45 - pre 183 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=Ksh1rHuO9x0
eto ti link taj zadnji tanjir cu da napravim cini mi se najboljim.:)))))))))))))))))))))))))))
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Ako mozete pomagajte usb wl-167g22.03.2009. u 15:06 - pre 183 meseci
mozes slobodno staviti 15 metara kabla od antene do kartice.
gubici ce biti veliki ali posto ja razdaljina mala radice sigurno.
gledao sam kako ljudi stavljaju 15 metara obicnog belog kabla za tv na gridove 16db i kace se (nekom magijom) na ap provajdera na daljini preko 1km tako da je tvoj slucaj mnogo bolji.
a ovo na youtube sto si nasao isto nije nista novo,ima takvih budzevina dosta i sto je jos zanimljivije da rade a uostalom i prave fabricke antene rade na istom principu samo sa samo vise proracunavanja svih dimenzija da bi se dobila maximalna dobit.

pozdrav i javi rezultate,mozda nekom jos pomogne
 
Odgovor na temu

nekadasnji

Član broj: 192196
Poruke: 24
195.252.78.*



Profil

icon Re: Ako mozete pomagajte usb wl-167g23.03.2009. u 13:51 - pre 183 meseci
E ovako podigao sam oba usb na krov max signal koji sam izvuk je bioooo 30% meni je to izgledalo malo umrezio sam racunareee e sad internet nikako nisam uspeo da mu pustim nem pojma zasto a na laptop moj odma a kod njega nece da mu dodeli ip adresu automacki a kad je ja dodelim rucno neradi mu net vec smo samo umrezeni a automacki pokazuje gresku limited or no conection e to.Pa sam probao da napravim server za neku igru i dao sam mu i usao je sve je radilo extra nije kocilo ma znaci odlicno ali internet nikako posto intermet nemogu sharujem kad je rucno podesen ip mozda moze ali ne znam na mom usb je ip:192.168.1.1 i net mask:255.255.255.0 nista vise kod njega stavim automatik i nece i nece a kad kod njega stavim ip"192,168.1.2 i net mask:255.255.255.0 onda se kompovi umreze a net nece dal ima ko resenje a u ostalom cu uzeti pci katicu a kod njega cu ostavim usb..........tox master imas li neko resenje za internet zasto nece sve je pogaseno od zastita ama sve nem mpojma vise sta da probam jedino u setovanju adresa nes treba...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Ako mozete pomagajte usb wl-167g23.03.2009. u 21:41 - pre 183 meseci
pozdrav

kakav net imas?
evo ovde imas jednu temu kako serovati konkciju na drugi racunar a ima jos dosta ovakvih objasnjenja.
mislim da ti ne bi trebao biti problem to podesiti ali ako gde zapnes ...pitaj.
http://www.elitesecurity.org/t...-konekciju-putem-Microsoft-ICS

pozdrav
 
Odgovor na temu

nekadasnji

Član broj: 192196
Poruke: 24
195.252.78.*



Profil

icon Re: Ako mozete pomagajte usb wl-167g24.03.2009. u 19:33 - pre 183 meseci
E ma sve sam probao znam extra da sharujem internet ali nece i nece sve moguce sam probao e sad sam uzem pci karticu a kod druga mi ostalo usb pa cim dignrm antenu na krov javljam sta se desava napravicu ad hoc tako cu ix spojim pa sta bude sad sam probao da se nakacim sa n95 8gb na tu pci karticu i na telefonu internet radii sto mi daje nadu za internet kod rduga pozzzzzzzzzzz pa se cujemo.................
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Ako mozete pomagajte usb wl-167g

[ Pregleda: 2427 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.