Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nestaju index fajlovi

[es] :: Baze podataka :: Nestaju index fajlovi

[ Pregleda: 2315 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miodraglolic
Miodrag Lolic
Zrenjanin

Član broj: 85004
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Nestaju index fajlovi16.03.2009. u 23:02 - pre 183 meseci
Postovani,

imam problem sa nestajanjem index fajlova na serveru. DA krenem izpocetka. Aplikacija je pisana u Fox-u. Tacnije rec je o sistemu aplikacija za Analitiku, Finansije, Vodjenje Gotovih proizvoda, itd. E sad baza podataka je ustvari skup *.dbf i*.cdx fajlova organizovanih po istoimenim folderima aplikacija na lokalnom serveru. Problem je poceo pre 3-4 dana kada su samo u folderu aplikacije za vodjenje gotovih proizvoda poceli da nestaju *.cdx fajlovi, odnosno indexi i kada se aplikacija pokrene naravno prijavljuje "database is not ordered" (svi ostali folderi su OK). E sad ja imam malo iskustva sa Foxomi jednostavno ne znam u cemu je problem. Zvao sam programera, gledali smo log same aplikacije i u njemu nema nista. Ne zna ni programer u cemu je problem, kaze da nikad nista slicno nisu imali. da li neko mozda ima bilo kakvu ideju sta da radim posto mi je dojadilo da 100x dnevno pokrecem indexiranje. (Posle indexiranja *.cdx fajlovi se kreiraju i sve bude uredu, ali posle nepravilnog vremenskog intervala ponovo nestanu). Server je Win 2003 licenciran, nije nikakav pirat. Nista na njemu nije dirano niti menjano kad je fenomen poceo da se ispoljava. Serveru pristupa oko15 racunara u lokalnoj mrezi. Eto nadam se da sam pruzio dovoljno informacija i da ce neko moci da mi pomogne.

Hvala
 
Odgovor na temu

franjo_tahi
Franjo Tahi
Zagreb

Član broj: 34712
Poruke: 399
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Nestaju index fajlovi17.03.2009. u 14:34 - pre 183 meseci
Ne bih te plašio, ali, meni su nestajali NTX indeksni file-ovi. Nakon nekon vremena - riknuo disk.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Nestaju index fajlovi17.03.2009. u 14:52 - pre 183 meseci
Nije da napadam programera, ali ja bih prvo otvorio EXE fajl nekim hex editorom, potrazio pojavu stringa CDX i pogeldao da se negde ne krije nesto tipa DEL *.CDX, povezano sa nekim datumom i sl. Ovoga sam se nagledao u Clipper doba, pa otuda i sumnja.

Ne nestaju fajlovi bas tako lako sami od sebe, pogotovo ne enumeracijski po ekstenziji.

Dalje, proveriti da li eventualno neki antivirus ili cleaner CDX ekstenziju dozivljavaju kao nepotrebno.


(Btw, ako bih bas sumnjao u nesto ili nekoga, napravio bih servis koji proverava postojanje odredjenog CDX fajla i identifikovao trenutak nastanka pojave. Verovatno ima i gotovih programa po netu. Mozda ima i kod Mark Russinovicha: http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/default.aspx ).

 
Odgovor na temu

miodraglolic
Miodrag Lolic
Zrenjanin

Član broj: 85004
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nestaju index fajlovi17.03.2009. u 17:00 - pre 183 meseci
ljudi hvala na brzom odazivanju i odgovorima. Ako jos neko ima bilo kakv predlog, sve je dobrodoslo.
Ja u medjuvremenu isprobavam sve sto mi padne na pamet i cega se docepam.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Nestaju index fajlovi17.03.2009. u 18:09 - pre 183 meseci
Kao što je XFiles rekao, pre svega od SysInternals ProcessExplorer. Napravi filter sa određenim .cdx fajlom koji se gubi i pusti ga da loguje dešavanja.
 
Odgovor na temu

mkaras
Marko Karas
Beograd

Član broj: 66087
Poruke: 427



+19 Profil

icon Re: Nestaju index fajlovi18.03.2009. u 14:01 - pre 183 meseci
U jednoj firmi gde sam radio čovek je bio u svađi sa gazdom pa je sve do odlaska iz firme pravio "sitne" smicalice. Svi imaju pun pristup delu diska na kome je program pa mogu da sa svim fajlovima da rada šta žele, pa i da brišu neke od fajlova. Naravno ostaje i ono što je neko već rekao u vezi otkazivanja diska i slično
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Nestaju index fajlovi

[ Pregleda: 2315 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.