Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oprema za prijem Wireless Inteneta preko laptopa

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Oprema za prijem Wireless Inteneta preko laptopa

[ Pregleda: 3928 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veselinmarkovic
Veselin Marković
Računarski fakultet u Beogradu
Kruševac, Srbija

Član broj: 211662
Poruke: 67



+16 Profil

icon Oprema za prijem Wireless Inteneta preko laptopa12.03.2009. u 00:09 - pre 184 meseci
Šta mi je potrebno od opreme da laptop preko Wireless antene povežem na AP udaljen nekoliko kilometara? Hvala!
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.kbcnet.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Oprema za prijem Wireless Inteneta preko laptopa14.03.2009. u 13:07 - pre 183 meseci
imas dve opcije

1. Kupis AP i povezes ga sa lap topom preko lana, i za AP ti treba externa antena

2. Kupis PCMCI wireless karticu za laptop sa prikljuckom za externu antenu ako nadjes takvu i kupis antenu
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: Oprema za prijem Wireless Inteneta preko laptopa14.03.2009. u 15:07 - pre 183 meseci
Ako vec kupi ap ne vidim zasto bi vukao kabal po kuci,kada vec ima mogucnost da ap radi kao repeater i da signal prosledjuje njemu. To je prednost ap-a ,i veca izlazna snaga, u oba slucaja ti treba externa antena. Cena kartice je oko 1500 din ,a ap ti je oko 3000 pa na vise,zavisi koji model uzmes. Karticu ako uzmes,moras vuci kabal od antene svugde po kuci,plus imaces veci kabal od antene do kartice i vece gubitke, to ne vazi ako uzmes usb verziju pa nastavis sa usb kablom pa tako dovedes do smanjenja koaksijalnog kabla antene i kartice. Ja bih se odlucio za verziju sa AP-om jer je laksa,stabilnija i jednostavnija. Manje kabla od antene do ap-a ti je i manje novca. Zavisno od sredine u kojoj zivis bi trebao da uzmes antenu. Ako je ruralna i ima 1-2 ap-a u okolini slabija antena ce ti zavrsiti posao,tj jeftinija. Ako se pak radi o gradskoj sredini, ja ne bih nista radio bez min 20 db ako hoces stabilan signal.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

veselinmarkovic
Veselin Marković
Računarski fakultet u Beogradu
Kruševac, Srbija

Član broj: 211662
Poruke: 67



+16 Profil

icon Re: Oprema za prijem Wireless Inteneta preko laptopa14.03.2009. u 15:14 - pre 183 meseci
OK, hvala na odgovorima!

I moja prva ideja je bila da kupim PCMCIA ili USB adapter sa priključkom za antenu ali tako nešto uopšte nisam mogao da nađem, a pošto je varijanta sa AP-om i bolja, svako ću se opredeliti za nju.

Sad, interesuje me da li AP može samo radi kao relay (odnosno repeater) tako da se na njega nakačim bežično preko laptopa?
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Oprema za prijem Wireless Inteneta preko laptopa

[ Pregleda: 3928 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.