Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless and wire, hamachi, VNC...

[es] :: SOHO Networking :: Wireless and wire, hamachi, VNC...

[ Pregleda: 1768 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljkoprotic
Željko Protić
Analitičar
Zrenjanin

Član broj: 196654
Poruke: 70
*.adsl-3.sezampro.yu.



+30 Profil

icon Wireless and wire, hamachi, VNC...08.03.2009. u 02:54 - pre 184 meseci
Windows XP SP3 i(ili) Server 2008.
Sezampro na ISDN liniji, ADSL ruter
Wireless TP-LINK WR340GD
Moj racunar je vezan kablom za TP LINK, a cerkin, par metara dalje, ima antenu. Ona ima XP sa SP2
Čitao sam ovde svašta, a pošto ne znam šta bi mi bilo najbolje, da Vas pitam sledeće:
Napominjem da kada kažem veza sa drugim računarom, mislim na potpunu kontrolu desktopa, fajlova, pokretanje programa...
1. Veza sa ćerkinim računarom, pretpostavljam da mi ne bi trebali dodatni programi, kako da je najbezbolnije ostvarim?
2. Veza sa drugim računarima preko interneta, (maximalno 5-6 kom, ne za igranje)?
3. Najpipavije: na poslu imamo nekih 200 umreženih računara, AOP-ovci koriste VNC, malko su paranoični pa ne smem ni da pitam da mi dozvole da od kuće se zakačim na svoj računar na poslu preko interneta (koji naravno imamo na poslu). Da li postoji način da radim na računaru na poslu od kuće preko nekog tipa "remote desktopa" i kako bi se to manifestovalo na zabeleženom protoku na njihovom nekom serveru. Taj tip konekcije mi je potreban pošto imamo SAP na poslu i dosta čačkam po njemu a vrlo često mi padaju na pamet genijalne ideje u 23h kad sam kući... znači samo da se preko tog računara zakačim na SAP.
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: Wireless and wire, hamachi, VNC...08.03.2009. u 11:14 - pre 184 meseci
1. Kontrola - Remote Desktop; Manipulacija fajlovima - Windows Explorer (samo share-ujes ono sto ti treba).
2. U sustini isto, a moze jos i UltraVNC ili TeamViewer. Za dijeljenje fajlova bi mozda najbolje bilo da svako "digne" neki FTP servercic.
3. Citao sam u brosuri TeamViewer-a da moze raditi i iza firewalla i/ili NAT-a, tako da bi on to trebao podrzati - nisam probao, pa sacekaj da ti jos neko kaze. Sto se tice protoka - definitivno ce se vidjeti ako imaju pracenje po IP adresama. Kolicina zavisi od kvaliteta konekcije koji ti izaberes. Da li ce administratori reagovati, to je vec filozofko pitanje i zavisi i od politike firme.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Wireless and wire, hamachi, VNC...08.03.2009. u 12:46 - pre 184 meseci
Dignes Hamachi na poslu i kod kuce, umrezis racunare prek njega, dobijes virtuelni LAN i sve radi i jos kriptovano tako da niko ne moze ni da vidi sta radis.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Wireless and wire, hamachi, VNC...

[ Pregleda: 1768 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.