Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva

elitemadzone.org :: MadZone :: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva

Strane: 1 2

[ Pregleda: 41288 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
195.252.79.*



Profil

icon Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva07.03.2009. u 18:11 - pre 184 meseci
Pozdrav,

Dali bi mogao dobiti neki primer,ili neko bio ljubazan da mi da neke smernice kao napisati molbu za sticanje hrvatskog drzavljanstva.
Cisto sta ide u zaglavlju levo i desno a dole ispod MOLBA cu napisati ja sam.
I kome podnosim molbu/zamolbu: Veleposlanstvu, konzularnom predstavnistvu, Ministarstvu vanjskih poslova ili nekom trecem?
Dali bi trebao prevesti uverenje o nekaznjavanju sa Srpskog na Hrvatski ili ga ostaviti u originalu?
Znaci kojim fontom da napisem i tako neke smernice.
Mislim da ce ova tema dobro doci i drugim ljudima ubuduce.
Trazio sam na internetu, ali sve neke primere za posao sam nalazio, nista konkretno za sticanje drzavljanstva!
Hvala na razumevanju!
Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva07.03.2009. u 18:18 - pre 184 meseci
Piši u fontu " Gill Sans MT ". Nadam se da sam ti pomogao.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva07.03.2009. u 19:29 - pre 184 meseci
kakva "molba"?????

odes u konzulat i predas ZAHTEV ,a ne pises "molbu"

i za pocetak,pocni pisati "da li" :)
i proveri da li imas uslove za sticanje drzavljanstva
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
195.252.79.*



Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva07.03.2009. u 19:39 - pre 184 meseci
Pise na sajtu RH da su potrebni sledeci prilozi uz zahtev:
* Molba
* Upitnik
* Životopis
* Izvadak iz matice rođenih
* Uvjerenje o državljanstvu
* Uvjerenje o nekažnjavanju nadležnog inozemnog tijela države čiji su podnositelji zahtjeva državljani te države u kojoj imaju stalni boravak u izvorniku ili propisno ovjerenoj preslici s prijevodom na hrvatski jezik ne starijeg datuma od 6 mjeseci
* Važeća identifikacijska isprava, ovjerena preslika
* Administrativna pristojba u iznosu od 20,00 kn
* Ako se zahtjev podnosi i za malodobnu djecu, prilaže se izvadak iz matice rođenih, uvjerenje o državljanstvu i suglasnost djeteta starijeg od 14 godina
* Za različite osnove stjecanja hrvatskog državljanstva treba priložiti i druge isprave, npr.:

- za stjecanje po osnovi boravka u Republici Hrvatskoj – isprave kojima se dokazuje regulirani boravak i dužina trajanja boravka u Republici Hrvatskoj (osobna iskaznica za stranca, uvjerenje o boravku, putna isprava sa unesenim podacima o boravku)
- za stjecanje po osnovi rođenja u Republici Hrvatskoj – isprave kojima se dokazuje regulirani boravak i dužina trajanja boravka u Republici Hrvatskoj (osobna iskaznica za stranca, uvjerenje o boravku, putna isprava sa unesenim podacima o boravku)
- za stjecanje po osnovi braka sa hrvatskim državljaninom – isprava kojom se dokazuje status stalnog nastanjenja, vjenčani list koji nije stariji od šest mjeseci, domovnica bračnog druga
- pripadnici hrvatskog naroda trebaju dostaviti isprave starijeg datuma kojima dokazuju osobno nacionalno izjašnjavanje ili izjašnjavanje roditelja – izvatke iz matice rođenih, vjenčanih, indekse, svjedodžbe, radne knjižice i dr.
- iseljenici – isprave kojima dokazuju iseljenje sa područja Republike Hrvatske, a ako se radi o potomcima iseljenika treba dokazati i rodbinsku povezanost sa iseljenom osobom (djeca, unuci, praunuci)
- stranac čije bi primanje u hrvatsko državljanstvo predstavljalo interes za Republiku Hrvatsku – mišljenje nadležnog ministarstva o postojanju interesa za primitak u hrvatsko državljanstvo
- osobe otpuštene iz hrvatskog državljanstva – dokaz o stjecanju stranog državljanstva i prestanku hrvatskog državljanstva
U slučaju pozitivnog rješenja, naplaćuje se upravna pristojba u iznosu od 1.500,00 kuna u zemlji, a u diplomatsko – konzularnom predstavništvu sukladno konzularnim pristojbama.


Osoba koja podnosi zahtev 99% ima sanse da dobije drzavljanstvo jer je tamo rodjena zivela 15god nije se odricala drzavljanstva i u rodnom listu pise da je neizjasnjena za drzavljanstvo.
Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva07.03.2009. u 19:42 - pre 184 meseci
pa to ne pises ti na svom papiru,
kad odes tamo dobijes skup papira,i na jednom ti pise i to molba,imas 10ak redova i tamo popunjavas zasto smatras da trebas dobiti drzavljanstvo
tako nekako

 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
195.252.79.*



Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva07.03.2009. u 19:54 - pre 184 meseci
Da li mislis nesto ovako, posto na njihovom sajtu ima sve do detalja sta i kako
Lepo po korak po korak
http://img160.imageshack.us/im...86/stjecanedrzavljanstvazi.pdf
Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva07.03.2009. u 19:56 - pre 184 meseci
tako nekako
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
195.252.79.*



Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva07.03.2009. u 20:00 - pre 184 meseci
razumem, nego pomalo buni ono pod tackom 1 Molba!
hteo je taj covek sve lepo kuci da istampa pa da ima takoreci svu papirologiju kod sebe.
Nego sta sa prevodom o nekaznjavanju posto je ispisano cirilicnim pismom?
Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva07.03.2009. u 20:17 - pre 184 meseci
ma kakav prevod,mada ti ni ne treba to uverenje realno,ali ponesi [tj on] za svaki slucaj

mislim,jeftinije mu je [ako je iz bg-a] da se 2 puta proseta,nego da placa prevod,pa da na kraju ni ne treba ;)
mada ugl. zavisi i od osobe sa druge strane saltera koliko je nadrdn.,jer kontam da prevod nije manje od 10 eura sigurno
tako da,i ako treba prevod,ode,pa dodje opet [jeste da ce malo uspizditi salterusu,ali jbg]
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
195.252.79.*



Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva07.03.2009. u 20:23 - pre 184 meseci
Ma cuj nije problem prevesti mesece i umesto opstine staviti opcina i malo proveriti jos neke reci i zajedno sa prevodom dati i original.
Nego to overava onda opstinski sud kao i licnu kartu?
Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva07.03.2009. u 20:30 - pre 184 meseci
oooo,pa za prevod ti moras kod sudskog vestaka ;)

a inace,izvode OBAVEZNO na latinici ,znaci OBAVEZNO
to treba na salteru opstine da trazi,na latinici [tj. na hrvatskom]
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.216.*



+471 Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva09.03.2009. u 08:39 - pre 184 meseci
Mardž, jesi napisala Molbu? Evo drug mi kaže da sam pogrešio font. Izvinjavam se, nije namerno i ciljano.
Molbu trebaš da napišeš u svetosavskom fontu.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva09.03.2009. u 14:56 - pre 184 meseci
vadi sva dokumenta i potvrde na latinici.
Ako doneses na cirilici velika verovatnoca je da ce traziti prevod.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
195.252.79.*



Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva11.03.2009. u 09:14 - pre 184 meseci
Citat:
žutokljunac: Mardž, jesi napisala Molbu? Evo drug mi kaže da sam pogrešio font. Izvinjavam se, nije namerno i ciljano.
Molbu trebaš da napišeš u svetosavskom fontu.

Ocigledno cu morati zameniti nick u homer Simpson.
Znam da je Mardz zenskog roda i ja koristim nick koji je koristila moja lepsa polovina!

Citat:
svetosavskom fontu


Nikad cuo za taj font, no nije ni bitno.

Citat:
Deep|Blue: vadi sva dokumenta i potvrde na latinici.
Ako doneses na cirilici velika verovatnoca je da ce traziti prevod.


Sve je prevedeno na Hrvatski latinicu,
Nego jedan problem ima, a uverenje o drzavljanstvu?

Cirilica opet,a zahtevaju original.
A da prebacimo i registarske tablice u cirilicna slova?

Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva11.03.2009. u 11:23 - pre 184 meseci
i drzavljanstvo postoji,samo moras posebno napomenuti ,mozda i malo se svadjati ,zavisi kakvog su "raspolozenja" salteruse ;)
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
195.252.79.*



Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva11.03.2009. u 12:13 - pre 184 meseci
Nema na latinicnom pismu obrazac o drzavljanstvu, jedino mogu da iskucaju na latinicnom pismu!
Mada vidim na nekim Opstinskim portalima postoji izdavanje uverenja na internacionalnim obrascima!
Zvali naseg maticara u mesnoj zajednici i zamislite "nikad nismo popunjavali internacionalni niti posedujemo takav obrazac"
Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva11.03.2009. u 13:32 - pre 184 meseci
Pa napomenes mu da se malo informise.
Maticne sluzbe mogu da ti izdaju i taj medjunarodni izvod (ako vec nemas mogucnost da trazis na latinici)
Mislim da ti je i jeftiniji medjunarodni izvod nego prevod cirilicnog na hrvatski
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva11.03.2009. u 15:10 - pre 184 meseci
ne znam kako u mestu u kome tvoj prijatelj treba da vadi stoje stvari,ali u subotici je moguce i drzavljanstvo nabaviti [cak i bez cekanja u redu,na kucnu adresu] - http://www.subotica.rs/cgi/vir...?type1=4&type2=2&lg=sr

a ako vec ne poseduju,nek kontaktuju druge opstine da im posalju jedno parce papira
znaci ,zalost :(
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
195.252.79.*



Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva11.03.2009. u 15:17 - pre 184 meseci
Ok vidim da je u Subotici malo bolja situacija, ali u seoskim mesnim zajednicama u okolini Vrsca i nije bas tako.
Nije bitno, smislicemo vec nesto posto nebi slali u konzularno odeljenje onaj obrazac od gore, da samo on nebi pravio problem.
Raspitacemo se negde za blanko obrasce dali se mogu nabaviti pa da ga ovdasnji maticar popuni.
Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva11.03.2009. u 15:19 - pre 184 meseci
ne odes u seosku,nego u vrsacku maticnu sluzbu,pa tamo trazis :)
mada i u seoskoj,mogu odstampati i bez obrasca,na belom papiru...sa sve zaglavlje i grb ...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Mala pomoc oko sticanja Hrvatskog drzavljanstva

Strane: 1 2

[ Pregleda: 41288 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.