Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prikaz vise php fajlova koristeci jedan

[es] :: PHP :: Prikaz vise php fajlova koristeci jedan

[ Pregleda: 1401 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
92.36.206.*



+13 Profil

icon Prikaz vise php fajlova koristeci jedan06.03.2009. u 21:33 - pre 184 meseci
Imam nekoliko php skripti koje prikazuju izvjestaj iz tabele.

a.php --> tabela a
b.php --> tabela b
c.php --> tabela c

Sve tabele su u jednoj bazi. Svaka skripta ponaosob savrseno radi. Dakle samo prikaze izvjestaj u vodoravno.

Potrebno mi je da sve te skripte prikazem na jednom mjestu, tacnije da tabele koje su prikazane budu jedna ispod druge. Do sada sam imao meni pa sam rucno pozivao izvjestaje.

Zamislio sam da imam recimo fajl prikazi.php gdje bi sve to fino bilo poredano.
Ako koristim include za sve fajlove, dobijem gresku tipa da se jedna od funkcija ne moze dva puta deklarisati. Naravno rucno sam brisao funkcije i dobio sam da se tabele na kraju i prikazu, ali ne rade. Svaki php fajl je masivan, jer ima dosta racunanja i koda.

Da li ima neki jednostavan nacin da to prikazem na jednom mjestu? Na bilo kakav nacin.
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.3.nat.stcable.net.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: Prikaz vise php fajlova koristeci jedan06.03.2009. u 21:48 - pre 184 meseci
U jednoj, recimo funkcije.php, definisi funkcije, u a.php, b.php, c.php ih koristi/racunaj/sta god, a u prikazi.php ih prikazi?
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
92.36.206.*



+13 Profil

icon Re: Prikaz vise php fajlova koristeci jedan06.03.2009. u 22:25 - pre 184 meseci
Koja Ideja... svaka cast :)

Sve funkcije koje su mi stvarale probleme sam stavio u poseban fajl, a sve funkcije koje nisam mogao premjestiti sam preimenovao... da si blizu, vodio bih te na pice :)


Hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Prikaz vise php fajlova koristeci jedan

[ Pregleda: 1401 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.