Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?

[es] :: Advocacy :: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

[ Pregleda: 86207 | Odgovora: 596 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?25.03.2009. u 10:51 - pre 183 meseci
Ajde, znaš ti to i bolje.

Citat:
musicmaster: 1. U prevodu, Linux korisnici mogu itji na 'tripl X' mature web prezentacije i drkati ga do mile volje, bez da apdejtuju antivirus!


Prvi put čujem da je to što nešto možeš bezbedno da radiš do mile volje nešto loše.

Citat:
musicmaster: 2. Da, da... Tako je to kada odesh na web pejdz neke nove 12.98.34.12.65. linux distribucije pa se nagledash screenshotova i pojashnjenja,
a kad recnesh disk pa ga pustish da se vrti,
ono neki horor i MC fajl menadzer u C64 rezoluciji.

I to bez hard diska!


Em laže, em priča besmislice. Sad je Linux još kriv što može da radi bez hard diska i što neće da radi nešto na njegovom računaru na kome nije ni instaliran ni podignut. Naravno da 3D džidžabidže rade i da KDE i GNOME izgledaju više nego pristojno, ali avaj, davno je Ajnštajn rekao da ljudska glupost nema granica.

Citat:
musicmaster: 3. REAL Skype, REAL MSN, REAL ICQ.... QCD player, Winamp, Media Player Classic.... Dreamweaver, Premiere Pro, Propellerhead Reason.... Adobe Audition, Sony Sound Forge, Call of Duty: World@War, itd, itd... :D


Je li to onih zilion "distribucija" softvera za Windows?

Kažem ja, ili si potpuno skliznuo ili se uopšte ne trudiš da ti bilo koja reč ima bilo kakvog smisla. Evo ti jednog dobrog programa za Linux koga nemaš za Windows

http://kile.sourceforge.net/
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?25.03.2009. u 10:57 - pre 183 meseci
Real skype imas i na linuxu. Pidgin je za klasu bolji od MSN-a, nema svakakvih add-shit-ova, chatujes u okviru jednog prozora sa tabovima... ql... I zaboravio si Songbird koji imas i na win-u i na lin-u i extra je...

A kakve horore spominjes ja ne znam, to se kod tebe javljaju neki midnight commander-i i konzole, meni se to pojavljuje kada postavim runlevel na 3 a za tebe ne znam...

A sto se tice stavke 1 u pravu si :D

A Nedeljko, pogledaj mu postove od pocetka thread-a, jedino kad je komentarisao vector linux pa da kazes da je napisao nesto pametno (mada je naleteo na neki bug i odmah odustao i popljuvao linux sa izjavom da nema vremena da skida drajvere, samo kad bi mu ja verovao da nije skinuo drajver za ati-ja za windows...)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?25.03.2009. u 11:09 - pre 183 meseci
Ovo što g-din piše je ponižavanje i vređanje inteligencije ostalih učesnika u temi. Ja ne znam samo šta on zapravo želi. Možda misli da će mu neko platiti za zabavu ako javno bude pravio budalu od sebe. Ko će ga znati.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?25.03.2009. u 11:21 - pre 183 meseci
Troll jedan obican...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.167.*



+4 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?25.03.2009. u 12:21 - pre 183 meseci
Jos doticni verovatno misli da je interesantan,a ustvari postovi su mu neverovatno dosadni i glupi(meni,a verujem i ostalima)
U prevodu-neuspeli(ili u pokusaju)attention whore ;)

http://en.wiktionary.org/wiki/attention_whore

Nego da se vratimo na temu-postoji aMSN za linux i koji je odlicna zamena za ljude koji koriste iskljucivo MSN protokol-podrzava i voice/video chat kao i custom emotikone
Pidgin jeste dobar program ali(za sada)ne podrzava voice i video chat(meni to licno ne smeta jer u tu svrhu koristim Skype koji postoji naravno full i za linux i radi odlicno)
Sto se tice WMP-a za linux postoji i VLC player koji je opet po meni bolji(zato sto ima integrisane kodeke)a ima jos i sjajni SMPlayer i KMplayer i Kaffeine koji su odlicni
Opet,sto se tice muzickih player-a postoje stari dobri XMMS i Audacious za ljude koji vole Winamp pristup,a opet za druge tu je AmaroK,Exaile ili Banshee
Adobe i Sony pakete ne koristim(ne bavim se web dizajnom i obradom videa/zvuka tako da ce tu morati neko drugi da daje komentare),a za igre linux nije bas najsrecnije resenje(to niko ne spori)iako solidan broj igara moze da se potera preko Wine ;)

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.137.*



+7 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?25.03.2009. u 16:38 - pre 183 meseci
Kada bi ste samo znali kako ja sve ovo "teshko" primam k' srcu,..... eeeee, pingvinchitji moji...

Ovaj jedan ga stvarno izgleda shilji ispred 'desktop-a' kada mu ukutjani nisu tu....
drugi cheprka po Wikipediji (kasnije i po online rechnicima da bi preveo, da se osigura da se nije zahebao) kako bi nashao odgovarajutju rech...
tretji je pokupio foru od moderatora pre 20-tak sati... te mu se zasvidjalo....
zajednichki ne odvajaju nijednu rech kako treba dok pishu.....
dok Zokija nema nigde....!

Ti ga pitash, kako si Zorane, jesi li dobro, otje' li? ... a ono tjuti.... da se nije prehladilo to dete, ne daj boze!?

....a dotichni napishe po koju rech..... gde ostali pojedinci koji se nadju prozvanim, iz nekog chudnovatog razloga istrishu svoje crnilo u ovu namuchenu bazu podataka i textova....
zato shto ih u stvarnom zivotu niko ne hebe ni 2 posto.... ;)

... inache, ova tema je bila na samom kraju josh pre pochetka druge strane.

A ja kucam vetj chitavih 70 i kusur sekundi.

Dosta je za danas.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.137.*



+7 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?25.03.2009. u 17:11 - pre 183 meseci
Oops, samo za Nedeljka.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?25.03.2009. u 20:18 - pre 183 meseci
Pa jel to moguce, ubuntu? omg... :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.rcub.bg.ac.yu.



+9 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?25.03.2009. u 22:40 - pre 183 meseci
Citat:
Body Bag: Ja mogu da navedem 3 razloga

1. 99.9 % si bezbedan na netu i bez bojazni mozes da ides na xxx sajtove koji su mozda najsposeceniji na www :D
2. KDE i Gnome izgledaju lepse nego bilo koji Windoza desktop,daleko su kofigurabilniji a tek da ne pominjem compiz-fusion zezalice
3. Kopete i AmaroK :D


1. Ja se nadam da ovo pod jedan niko ne shvata ozbiljno... mislim na prvi deo rečenice, kako si 99.9% bezbedan.
2. Problem sa bilo kojim okruženjem je što za par meseci vrlo lako može da se desi da u novoj verziji neko podešavanje ne bude na istom mestu ili uvek ima 15 načina da se jedna te ista stvar namesti, pri tom se desi da neki od njih vrlo lako zabaguje (KDE).
Inače, Gnome je vrlo lepo i stabilno okruženje, dok je KDE čist bloat i definicija tromosti GUI-a.
3. Ovo i nije toliko bitna stavka... mada kad smo već kod plejera, Foobar šije gore pomenuti :) mada je to stvar ličnog ukusa, te i nije toliko relevantno. Pidgin za Windows je takođe tu.

--
Nego, pošto je jasno da kada se jednom počne s trolovanjem na Advocacy-ju, tu kraja nema, kako to da moderatori ne opominju i ne zaključavaju temu?
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?25.03.2009. u 23:35 - pre 183 meseci
Stvarno moderatori bi mogli da bace pogled na ovu temu.
Tema kao tema je OK, pa ako nekog ne mrzi da pobrise trolovanje i offtopic,
sa ovih 26 strana... (ostalo bi jedno 5-10 vrednih postova)...
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.202.*



+7 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?25.03.2009. u 23:47 - pre 183 meseci
Slika na desktop-u je inache radjena u Photoshop 7.0. To je verzija koja je, ali, bukvalno 'istekla' pre davnih davnina.

I kladim se da Gimp ne moze da prismrdi.
Mozda ne ovoj, ali CS (8.0) verziji....
Slika je oko 700 mb u originalu, inache.
Ono na desktopu je resize u .jpg od slike (1,5m * 70cm) - realnih.

E sad, kako to da pod istom konfiguracijom od 3 giga ddrII rama,
sa dual core 64bit procesorom, i grafichkom koja je manje/vishe novijeg datuma (Asus Ati HD 4650),
pod Windozom (naravno, full Aero itd,...) ne jedan, nego VISHE FILMOVA istovremeno ne seckaju,
dok pod Linuxom, samo JEDAN nejte da radi kako valja?
Dodushe hotje, ali ne u full screen-u.

Pod Windozom, sa istom konfiguracijom, ni igrice ne seckaju....
...bilo koja novijeg datuma.

...da ne pominjem sve ostalo,
dok recimo renderovanje ES-a, npr,
u Ubuntu FF verziji.... mnogo, mnogo sporije nego konkurent,
a Flash i SHockwave i ostale 'zezalice',
su instalirane.

Chak je i jre tu zbog M$ fontova koji,
ruku na srce (na svu sretju) - rade.

Kako to, a?

Sva tri kernela (od kako je izashao 8.10 pa do sad) = isti rezutat shto se tiche DivX filmova.
Na sva tri plejera.

Tachno je to da se instaliraju kodeci i na jednom i na drugom,
samo shto jedna strana i daje veruje da ne mora ni kodek (Linux),
nego samo update ili 'sudo_mudo_apt-get_bla.bla_pasword',
i to je to uz jednu dodatnu liniju u tom i tom fajlu nedovoljno,
jer tako se otklanja (prethodni problem,
zapravo problem broj 1, gde je trenutni 'seckavi' DivX problem, problem broj 2,
bio prisutan itekako,..... ostao je taj josh da se reshi)
blink na svakom 10 frejmu zbog FULL Gnome,
sticky, bubble gum efekata....

Druga strana kaze - treba, u svakom sluchaju.
Ali, posle K-Lite free verzije, Aero radi kao munja bez 'prepravljanja' - CHEGA?

Shto korisnici koji hotje da probaju neshto shto je FREE of CHARGE, ali ne radi kako treba,
jesu duzni da plate nekom, pa zovu tebe da ih oderesh/oderete (kada treba da im 'pomognesh/pomognete'),
mnogo vishe nego bilo koji M$ Admin?

DivX ili filmovi ili kratki klipovi...?
Ja se setjam da je to bilo aktuelno na Win95 u Quick Time izdanju.
Nije seckalo ni tad.

Dakle, bio je prvo sistem koji se NE MORA RESTARTOVATI....
POtom, je postao sistem koji je FREE.....

What's next?



Or, how much.... $?

Mislim, shta tje da me natera da ne uradim jedan wipe and new NTFS od 20 GB?



[Ovu poruku je menjao musicmaster dana 26.03.2009. u 01:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.83.*



+5 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?25.03.2009. u 23:48 - pre 183 meseci
1. razlog NE ZNAM
2. razlog NIJE BITAN
3. razlog NE POSTOJI
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?26.03.2009. u 00:08 - pre 183 meseci
@musicmaster - pises izrazito konfuzno i vrlo tesko je shvatiti sta zelis da kazes.

Ubuntu Linux pusta video formate sasvim OK, nadam se da nije potrebno da uploadujem
video na Y-Tube sa 5 HDTV 1080 video klipova koji su pusteni istovremeno i jos jedno 3 kojekakava DivX-a
(bez ikakvog seckanja koje pominjes).

Ukoliko ti je potrebna pomoc da nesto namestis da radi na Linuxu, dobices je u svakom trenutku
u Linux forumima, pa ako si stvarno zainteresovan za Linux, nemoj trositi svoje i tudje vreme
trollovanjem ovde, vec iskoristi to vreme da nesto naucis, ili ako si zadovoljan Windowsom,
jednostavno ga koristi.

Jedno je nasaliti se u ponekoj poruci (sto da ne), a drugo je u 99% poruka vredjati,
pisati nesto nepovezano sto (po komentarima ostalih) ne moze da se razume.

Jeste Advocacy u malo opustenijem fazonu, ali mislim da ipak mora postojati osecaj za neku granicu.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.202.*



+7 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?26.03.2009. u 00:19 - pre 183 meseci
Ja i jesam zadovoljan Windozom i naravno da tju nastaviti da je koristim.
Nego, shto se neko ne odazove na bilo koje pitanje koje je uputjeno sa moje strane?

Zashto si me ti prvi, koji jesi ukapirao o chemu se radi, izgleda jedini,
shto nije dobro, uputio na neki strani forum?

Zashto mi ti nisi sada rekao kako to da reshim?

Ti si koliko vidim mnogo pismeniji od ostalih i chitash mnogo lepo,
dakle, shta je tebi bilo teshko da ispishesh koliko i ja malopre (o tome i kako kod tebe radi)
pa makar te i ne razumeo?

Eto.

:)

Da, zaboravio sam ova advokacy sekcija nije za takve stvari....
Ona je samo za bezuspeshne pokushaje direktne uvrede.
(chemu anger kod mnogih i dalje se pitam... :D )
Lol!

Reshenje problema uz malo napora da ne bude dosadno i ustaljeno i detaljno kao i svugde,
je teza stvar.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?26.03.2009. u 00:37 - pre 183 meseci
Citat:
Zashto si me ti prvi, koji jesi ukapirao o chemu se radi, izgleda jedini,
shto nije dobro, uputio na neki strani forum?


Nisam te uputio na strani forum, vec na Linux forume ovde na ES-u
(a tesko i da sam ukapirao ista citajuci tvoje opise problema)

Citat:
Ti si koliko vidim mnogo pismeniji od ostalih i chitash mnogo lepo,
dakle, shta je tebi bilo teshko da ispishesh koliko i ja malopre (o tome i kako kod tebe radi)
pa makar te i ne razumeo?


Nije mi tesko da nekome pomognem ukoliko znam, ali da bi dobio pomoc moras znati
nacin na koji se pomoc trazi. Ovo sto ti radis (pises) ne vodi ka tome da ti neko pomogne.
(i naravno, nisam "pametniji od ostalih")

Citat:
Da, zaboravio sam ova advokacy sekcija nije za takve stvari....
Ona je samo za bezuspeshne pokushaje direktne uvrede.
(chemu anger kod mnogih i dalje se pitam... :D )
Lol!


Advocacy nije za uvrede ("uspesne ili bezuspesne"), ali uvrede jesu za iskljucenje.
Zato malo pripazi, ovo je samo dobronameran savet, pa ga tako shvati.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.202.*



+7 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?26.03.2009. u 00:46 - pre 183 meseci
Extra.

Aj' sad citiraj sve moje uvrede.

Da vidimo kakve su.

A posle ako ti volja,
radi shta hotjesh.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?26.03.2009. u 01:08 - pre 183 meseci
Citat:
Kroz pp ti rekoh da si glup kako treba, kao ljudskom bitju,
i rekao sam ti da ako se ne opametish, da moze ostati trag u vijugama,


Evo jedna onako po RANDOM funkciji odabrana, ne secam se tacno kome je upucena,
ali to nije ni bitno. Nemam bas vremena niti zelje da citiram sve, izvini :)
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.202.*



+7 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?26.03.2009. u 01:31 - pre 183 meseci
E vidish, to je bilo zato shto je malisha rekao SVIM korisnicima windoze da su puni sr***.
(na shta mu je ta izjava nakon kratkog vremena i obrisana)
Tema Is it Windows Aero ili KDE4, tako neshto.

I mogu da ti kazem da Zoki nije beznadezan sluchaj.
Samo josh malo vremena da prodje i bitje on dobar.

Citat:
Nemam bas vremena niti zelje da citiram sve, izvini :)


Naravno.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?26.03.2009. u 08:13 - pre 183 meseci
Citat:

Ukoliko ti je potrebna pomoc da nesto namestis da radi na Linuxu, dobices je u svakom trenutku
u Linux forumima, pa ako si stvarno zainteresovan za Linux, nemoj trositi svoje i tudje vreme
trollovanjem ovde, vec iskoristi to vreme da nesto naucis, ili ako si zadovoljan Windowsom,
jednostavno ga koristi


Citat:

Zashto si me ti prvi, koji jesi ukapirao o chemu se radi, izgleda jedini,
shto nije dobro, uputio na neki strani forum?


Eto tipican primer izvrtanja diskusije. Ko je pomenuo ovde uopste strani forum? Ajde da je makar advocacy u nekoj konstruktivnoj varijanti u zadnjih nekoliko strana pa da neko nesto i nauci ali ovo... Vote 4 lock!
make love - !war
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
93.86.39.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?26.03.2009. u 09:53 - pre 183 meseci
Takodje za lock :) Smesno je i citati par zadnjih strana . Korisnik musicmasater je spustio
nivo diskusije na najnizi moguc pri tom pokazujuci da nema elementarno znanje niti iz linuxa
niti iz kulture postovanja po forumima.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Osim sto je BESPLATAN, recite mi TRI dobra razloga zasto koristiti LINUX!?

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

[ Pregleda: 86207 | Odgovora: 596 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.